Şimdi Ara

hileli gıda üreten firmaları açıklama uygulaması sessiz sedasız durduruldu (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
79
Cevap
1
Favori
9.474
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
181 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Forumda birçok üyenin fındık kadar beyni var. Bu ifşa hareketi bir devletin yapacağı en son şey olmalı. STK gibi uyarı yayınlıyordu. Bakanlık onayıyla piyasada dolaşan ürünlerde tağşiş tespit edilince yapılacak şey jurnallik değildir, lisans iptalidir. Tağşiş olan ürünler piyasadan toplanır, firmalara yüklü tazminat cezaları kesilir, ödeyemiyorsa işletme haczedilir.

Bir rezalet sin bulmuş, güzel olmuş. Cezai müeyyidesi olmayan denetimle ahmak aldatmaya ne gerek var?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: umix353

Bir ara Uğur Dündar bu gıda işinin baya üstüne düşmüştü. Kırmızı pul biberden, karabibere, zeytinden peynire kadar. Pul biberin içindin kırmızı kremit tozu, diğer baharatlardan ne istersen çıkıyordu.

boyalar, şunlar bunlar ne ararsan vardı. Şimdi de çok farklı olduğunu düşünmüyorum

Şeffaflık olan zamanlar...

• quote:

Orijinalden alıntı: gtx295

Merhaba Arkadaşlar.

Öncelikle , büyük bir firmada çalışmaktayım.

Bu Gıda terörü dediğiniz firmalar Aslına bakarsanız şuan piyasada olan firmaların %99.9 unu oluşturmaktadır. Çok azınlıgı kullanmaz.

Öncelikle firma isimlerini vermiyeceğim. Glukoz-fruktoz invert şeker gibi ürünler sağlıklı değillerdir. Hatta bazı firmalar "Glukoz" şurubu içermez diye ibare basmaktadırlar. Fakat içindekiler kısmında "invert şeker" şurubu diye de geçer Yalan!

İşte kutusunda %100 zeytinyağı yazar. Yalan! Zeytinyağı aroması kullanmaktadırlar Zaten orjinal zeytinyağı kullansalar tadı çok daha güzel oluyor.

Özellikle "SKT" son tüketim tarihini yanlış anlıyor birçok arkadaşımız. Bu aslına bakarsanız ilk günki halini koruma tarihidir.
    Yani Aslında ürünleriniz bozulmamaktadır. İçerisinde kullanılan maddelerden dolayı bozulmamaktadırlar.

Bir diğeri de firmaların birçogu iade ürünlere skt basıp göndermeleri

Yediğiniz tavuklara ilaç basıyorlar. Böylece çabuk büyüyor ve kesilebiliyor.

Kırmızı et dede sahtekarlık mevcut. Fakat şuan için Türkiyede bunu kullanamıyorlar. Maliyetinden dolayı

Benden size öneri sebzeleri mevsiminde tüketin. Bol bol meyve tüketin

Sağlıcakla kalın.

hocam ne güzel anlatmışsınız,ağzınıza sağlık

• < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 8MB AGP -- 9 Nisan 2018; 21:34:12 >
  • seabornlegend kullanıcısına yanıt
    inanin hocam Daha hicbisey bunlar. :) Daha neler neler var kullanilan malzemeler çin den geliyor bircok yabanci madde mevcut

• Ne denetleniyor ki?Hileli gıdaya gelmeden önce hijyenik gıdayı çözsünler.Ben isim veremiyorum elimde delilim yok.Şuan ismini versem olay olacak yerin mutfağının hamam böcekleriyle dolu olduğunu biliyorum.Burası da öyle Bağcıların merdiven altı yeri değil ha Belki de ülkenin en lüks semtinde ödüllü falan bir yer.Size tavsiyem kolay kolay mutfağını görmediğiniz sahibini tanımadığınız kişilerden hazır gıda ürünü almayın.Yoksa yok benim için yok kaşar peyniri değilmiş de tost peyniriymiş yok dana sucuk demiş de %40'ı tavukmuş falan bunlardan çok daha tehlikeli hijyen konusu.Bir de alınan alınsın gerçek bu dediğim nerede okumamış etmemiş alaylı yöntemiyle yetişen biri varsa ondan uzak durun %99'9'u hijyenin Hsini bilmiyor.Anlatıyorsun anlamıyor anlasa işine gelmiyor sonuç olarak böyle görüntüler oluşuyor.

hileli gıda üreten firmaları açıklama uygulaması sessiz sedasız durduruldu

Şahan dalga geçmiş ama cidden böyle yerlerden çıkan şeyleri yiyorsunuz.

• boşverin yahu denetlemek ve açıklamakta neymiş
  • Bu tür haberlerden sonra hep mehmet cengiz aklıma geliyor. Ne demişti? ''Milletin a... koyacağız!''

Ayrıca gerçek islam bu değil!!!

hileli gıda üreten firmaları açıklama uygulaması sessiz sedasız durduruldu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Assassino! -- 15 Şubat 2018; 23:48:36 >
  • bim a101 kendi fason yaptirdigi urunlerden alin hem ucuz hemde kaliteli. bu urunleri bilindik markalara yaptiriyorlar ve inanilmaz kontrol mekanizmalari var

• Korkmayın arkadaşlar haberde ne diyor iyi okuyun

“hileli gıda üreten veya ithal eden firmaları” açıklama uygulaması durdurulmuş.

Yani yetkili birimler bu hilecilerin peşini bırakmıyor sağlığımız emin ellerde rahat olabiliriz.

• Aklıma gelen bir iki ekleme yapayım:

Kırmızı ete su basıyor bazıları böylece ağırlığı artıyor.

Pahalı bazı tatlı firmaları glikoz şurubu kullanıyor.

Yine bazı marka yapmış börekçi, tatlıcı vs. gibi yerler kendileri ürün üretmiyor, özellikle yan ürünleri üretmiyorlar. Taşere ediyor. Artık o firma ne kadar temizse, şansınıza kalmış.

Sucuk vs. yapan aletlerin öğütme kabiliyeti muazzam, yani taşı koysalar sucuk olarak çıkıyor bilmem anlatabildim mi :) Keşke taş olsa :)

Fastfood zincirlerindeki o kola vs. içecekler orijinal içecek değil, orada üretiliyor. Arkada su, gaz ve öz karışımı yapılıyor. Özü markadan alıyorlardır herhalde.

Ünlü meyvasuyu markalarının bir tanesinin veliahtı/yöneticisi yiyemeyeceğimiz kadar kötü meyveleri koymuyoruz demişti. Artık neyi yer neyi yiyemez bilmiyorum.

Moralinizi bozmayın. Ucuz diye pis olacak değil, uygun fiyatlı çok çok temiz yerler var. Temizlik para değil karakter işi.

Başlığın konusuna dönersek; hatırlayanınız var mı bilmiyorum ama bir ara damacana su ve sucuk listeleri yayınlandığında kıyamet kopmuştu.

24 ocak 2018 tarihli ambalajlı su raporu, pdf yada excel olarak indirip bakabilirsiniz:
    https://docs.google.com/spreadsheets/d/1DV0tBDkSIO5VmYOGtZorFd4EdNgCVwKqNrkkh4Q-62A/

Sucuk haberi şurada:
    http://www.erzurumsayfasi.com/haber/gida-bakanligi-acikladi-iste-at-esek-kanatli-ve-domuz-eti-kullanan-firmalar-h1689.html
    Tam liste:
    https://www.tarimdanhaber.com/media/file/Ifsa.pdf
    Bim açıklama yapmış:
    http://www.tarim.com.tr/BIM-de-Sucuk-Skandali,34444h

• 100 yıl öncesinden bugüne İslamdan uzaklaşılmış mı, İslama yaklaşılmış mı? Orta Doğu coğrafyasından bahsediyorum. Bence tekrar düşün. 100 yıl öncesinin Afganistan, İran ve şimdinin resimlerini atsam buraya, dudakların uçuklar. Türkiye bu örneğe dahil.

• hileli gıda üreten firmaları açıklama uygulaması sessiz sedasız durduruldu
  • Acaba kimin yeğeninin, oğlunun işleri bozuldu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi the flying dutchman -- 16 Şubat 2018; 8:27:38 >
  • Isim gida uzerine..Gunde belki de 20 tane pastane - tatlici imalatina giriyorum..
    Simdi su yazacagim cogunuzun dikkatini bile cekmeyecek eminim..Arkalarda kalacak..

Arkadaslar..Hani sicak firsat; baklava 15 lira surada filan diye paylasiyorsunuzya burada bazen..O baklavanin maliyeti 6-7 lira..Icinde olanlari tahmin edemezsiniz..Imalatlarinda pakistanlilar,suriyeliler yerlerde kesiyor o tatlilari dilimliyor..Toz toprak icinde..Birgun bi imalata girdim..cuvalin uzerinde 5 tane suriyeli tepiniyor..Dedim bunlar ne yapiyor..Baklava hamuru sert olurmus;bu sekilde yoguruyolarmis..Adama mal bile birakmadan kactim..( ambalaj ureticisiyim ) yarin oburgun birisine birsey olur sonrab enim verdigim malzemeden demesinler diye vermedim urun.

Hani su boregi aliyorsunuzya..Bakin su boregi ve baklava imalati cok zordur..Ikisi de her pastanede vardir nerdeyse.Ama pastanelerin hicbirisi su boregi ve baklava yapmaz.Baklava satan baklavacilarin bile % 90 i baklavayi disaridan alir.10 liraya alir 30 liraya satarlar.Saka yaptigimi sanacaksiniz ama inanin boyle.Baklava imalati en zor seylerden birisidiri.2 tane usta calistirsa adam 10 bin liraya mal oluyor.e adamin aylik cirosu zaten 20 bin lira.usta giderine kira,ivir zivir ekleyin anlarsiniz..bu yuzden baklava ve su boregi ozellikle % 90 i disaridan alir..

Isin ozu su 3 madde;

1. Marketten baklava ve su boregi alinmaz.
    2.baklava ve su boregi satan tatlici-pastane eger ki baklavanin kilosunu 30 lira ve altina satiyorsa o baklavanin o pastaneye maliyeti 7-8 lira.Cunku hicbir pastane mamulunu 3 ile carpmadan satmaz..Yani siz 7-8 hadi bilemediniz 10 liralik glikoz,katki maddeli,ceviz yerine icinde bilimum kirinti,bozulmaya yakin mamul ile yapilmis,ve hatta son aylarin gozdesi KAJU ile karistirilmis kirinti kullanilan baklava yiyorsunuz demektir..
    3.Baklavayi baklava imalatcisindan alin.Gercek sekerden,katki maddesiz tatli yemek istiyorsaniz 1 kg baklava icin 50 lirayi gozden cikarmaniz sart.Saglikli iken hicbirseyi onemsemiyorsunuz..Ancak 20 yil sonra kanser vb rahatsizliklari iste hep bu tarz seylerden ortaya cikiyor..SIz onleminizi alin yeter..
    Baklava-pasta - su boregi yemeyip olen bir insan tanimiyorum..Madem oyle ayda yilda yiyeceginiz bu tarz urunleri paraya kiyip duzgun bir yerden alin..

.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Shafter -- 16 Şubat 2018; 9:41:25 >

• Yakışır abilerime
  • anlaşılan ihale verdikleri yandaş firmalar listede... zerre kadar vatandaşı düşünüyorlarsa tez zamanda yedirdikleri gıdadan zehirleneyim.
  • Daha önce bir avukat Bakanlık

'tan listeyi zorla almıştı .

Bilgiyi " Kimseyle paylaşmamak" şartıyla vermişlerdi .

Ticari itibar zedelenirmiş .

Ülke değil sirk .

Elin gavuru , Jay Leno şovda markaları itin totosuna sokuyor rahatça .

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.