Şimdi Ara

Hile yapılamayan benchmark uygulaması GameBench, Android için indirmeye sunuldu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
776
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 8 yıl
  • Cevaplayan Üyeler 10
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 1
  • Ortalama Mesaj Aralığı 3 saat 36 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • Al Swearengen (3 mesaj) Umutcan (2 mesaj) sis651 (1 mesaj) Master_Evil (1 mesaj) Tesla Nikola (1 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (3 mesaj) Mobil (1 mesaj) Tablet (3 mesaj) (1 mesaj)
  • @
0 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Anasayfa Haberleri >> Hile yapılamayan benchmark uygulaması GameBench, Android için indirmeye sunuldu
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    29191 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

Geçtğimiz aylarda bazı akıllı telefon üreticilerinin benchmark yazılımı çalışırken yongasetinden hız aşırtma yaptığı ve sonuçlarla oynadığı şeklinde iddialar gündeme bomba gibi düşmüştü. Sonrasında ise benhcmark yazılımlarının buna karşı tedbir almaya başladığına şahit olduk.

O dönemde eski bir ARM mühendisi, sonuçlarla oynanmasına müsaade etmeyen bir benchmark yazılım üzerinde çalıştığını duyurmuştu. GameBench adlı bu yazılım Android için indirmeye sunuldu.

GameBench manipülasyonun önüne geçmek için günlük işlemlerinizi takip ederek loglarını tutuyor. Örneğin siz oyun oynarken sürekli olarak performansı takip ediyor ve batarya tüketimini mercek altına alıyor. Eğer bu esnada aşırı performans artışı veya batarya tüketimi hissederse cihaza puanlama yapmıyor. Böylece standart kullanım esnasında cihazın genel görünümü masaya yatırılıyor. Geliştirici toplam skorlarda hile yapmanın imkansız olduğunu belirtiyor. 

|
    |

• Yarbay
    3860 Mesaj
    Bu yazılımı biliyordum.Kendi sitelerinden indirilip de yapılabiliyordu ama baya çetrefilliydi.Ben de denemedim.
    http://www.engadget.com/2014/02/20/which-android-phones-win-at-gaming/

İndirdim yine aynıymış.Usb ile bağlamak gerekiyor telefonu pc ye.
    Yapabilen varsa anlatırsa iyi olur ben yönergelerden gamebench installer ı pc ye indirdim ama başlatacak birşey bulamadım.
    http://pro.gamebench.net/interface.php
    Bu da public sonuçlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Al Swearengen -- 12 Temmuz 2014; 15:57:53 >

• Binbaşı
    1630 Mesaj
    Engadget'da şöyle sonuçlar var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi The-Engineer -- 12 Temmuz 2014; 17:55:32 >

• Yarbay
    10460 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: bozokluht

Sonuçlar ilginç aslında forumda herkes "snapdragon süper exynosları bize kakalıyorlar" gibisinden mesajlar yazıyordu, bu yazılıma göre exynos versiyonlar önde gözüküyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Yarbay
    2422 Mesaj
    Hayırlı olsun ozaman :)
  • Yarbay
    4689 Mesaj
    Kimse bilgisayara baglayip test yapmaz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
  • Binbaşı
    1197 Mesaj
    Telefonun ramina iyi geleck uygulama lazim.

• Yarbay
    3860 Mesaj

Ben note 3 ün iki versiyonunu da kullanmıştım gta san andreas dışında bir fark göremememiştim gözümle.Onu da exynos daha iyi oynatıyor.Mali kartlarda optimizasyon daha iyi.Aynı şekilde s4 octa da full ayarlarda akıcı oynatıyor powervr kartı ile..Adreno 330 bu oyunnda ölüyor.Adreno 320 zaten daha beter.
    Ama snapdragon versiyonların şarjı daha iyi gidiyor.
    |
    |
    Umutcan kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    10460 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: thebancally

Ben note 3 ün iki versiyonunu da kullanmıştım gta san andreas dışında bir fark göremememiştim gözümle.Onu da exynos daha iyi oynatıyor.Mali kartlarda optimizasyon daha iyi.Aynı şekilde s4 octa da full ayarlarda akıcı oynatıyor powervr kartı ile..Adreno 330 bu oyunnda ölüyor.Adreno 320 zaten daha beter.
    Ama snapdragon versiyonların şarjı daha iyi gidiyor.

Şarjın daha kötü seviyede olması muhtemelen oyun ve yük altında A15 çekirdeklerin devreye girmesinden dolayı olabilir, bu mimari oldukça fazla güç tüketiyor ama oldukça performanslıydı. Acaba genel kullanımda a7 ler devredeyken oyun oynanmadığı taktirdeki şarj karşılaştırmasında durum ne olur, onu da merak ediyorum. Teorik olarak a7lerle daha uzun gidebilir gibi snapdragon'a göre, her iki cihaz da yüksüz kullanılırsa. Açıkcası exynos octa cihaz kullanmadım henüz o yüzden kişisel deneyimim yok.

• Yarbay
    3860 Mesaj

İşin ilginci normal kullanımda da snapdragonun şarjı daha iyi.Snapdragon 800 lü note 3 kullanmıştım 2 gün.Exynos da system monitor adlı programla cpu hızlarına baktığımda sayfa geçişi yapıldığında hızlar 1.9 ghz ye fırlıyor.Normal kullanımda da a15 ler devreye giriyor benim gözlemlerime göre.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Al Swearengen -- 14 Temmuz 2014; 14:54:01 >
    |
    |
    Umutcan kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    34476 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Umutcan

quote:

Orijinalden alıntı: bozokluht

Sonuçlar ilginç aslında forumda herkes "snapdragon süper exynosları bize kakalıyorlar" gibisinden mesajlar yazıyordu, bu yazılıma göre exynos versiyonlar önde gözüküyor.

exynos note3ler oyun açısından snapdragon note3lerden her zaman daha iyiydi ama bazılarına anlatamadık

• Yarbay
    12434 Mesaj
    Çetrefilli iş. Tamam mantık olarak güzel ama bunun için arkaplanda bir uygulama çalıştırmaya gerek görmüyorum.
    Başka ne yapılabilir, yazılım testleri rastgele oluşturduğu bir isme sahip bir sınıf üzerinden vs. çağırabilse mesela da telefon test uygulaması olduğunu anlamasa mesela. Bu muhtemelen mümkün değil ama, hani bu tür alternatif fikirler geliştirilmeli.
    |
    |
  • Yüzbaşı
    682 Mesaj
    Deneyelim

|
    |
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Reklamlar
valorant vp
valorant points
takipçi satın al
Sohbet
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,625
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.