Şimdi Ara

Hikvision DS-2CD2032F-IW 3MP Bullet, micro-sd, wi-fi İNCELEME [SS'li]

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
23
Cevap
0
Favori
1.055
Tıklama
Giriş
    1552 Mesaj
    Ürün linki:http://overseas.hikvision.com/tr/Products_accessries_157_i8611.html

Bu ürün hakkında ne düşünüyorsunuz? Kart girişi ve wi-fi olmayan DS-2CD2032-I modelinden daha hafif ve kalitesiz hissettiriyor diyorlar yabancı sitelerde. Görüntü kalitesi onunla aynı mıdır peki? Hiç test eden olmamış. Ama kayıt cihazına gerek kalmıyorsa yine de almayı düşünüyorum.

Sadece micro-sd desteği:
    http://tr.aliexpress.com/item/DS-2CD2032F-I-Updated-DS-2CD2032-I-3MP-Hikvision-IP-Camera-V5-2-5-Multi-Language/2005883330.html
    81.5 $, ücretsiz kargo

Micro-sd desteği + 802.11b/g/n wi-fi desteği:
    http://tr.aliexpress.com/item/DS-2CD2032F-IW-Multi-language-version-Hikvision-3mp-cctv-camera-wifi-mini-dome-ip-camera-POE/32390208360.html
    86 $ + 10.89 $ kargo = 96.89 $ (yine 100 $'ın altında)

Güncelleme

Ürün geldi, aldığım tarihte 96 dolar 90 Euro ettiği için 55.6 TL toplam vergi ödedim. 100 doların altında olması önemli değil önemli olan 75 euro'nun altında olmasıymış. Gümrük kanununda 100 dolar ifadesi yok 75 euro ifadesi var.

Alttaki kapağı açmak için bir anahtar çıkıyor, o kapağı açıp micro-sd kartınızı takıyorsunuz. Cihazı elektriğe(ben 12v 1A adaptör kullandım, kutusundan çıkmıyor) ve ethernet kablosu ile modeme bağlıyorsunuz(benim gibi profesyonel olmayan kullanıcılar). Hikvision SADP programını indirip sabit bir IP adresi veriyorsunuz(modem arayüzünüzden bu IP adresini kameranın MAC adresine sabitleyin başka cihaza otomatik olarak verilmesin):

IP adresini tarayıcıya yazdığınızda admin ve 1245 yazarak giriş yapıyorsunuz. Wi-fi kısmına gelip modeminizin şifresini yazdıktan sonra ethernet kablosunu çıkarabilirsiniz:

Sadece wi-fi ile bağlı olarak kullanırken, Canlı İzleme sayfasındaki "Ana Yayın" ı canlı olarak izlemeyi ben başaramadım. Bunun için daha düşük kaliteli "Alt Yayın" tuşu koymuşlar. Bu görüntüyü daha düşük çözünürlüklü olarak canlı izleyebildim. Ethernet kablosu takılıyken yüksek çözünürlüklü ana yayın da canlı olarak gecikmesiz izlenebiliyor. Haftanın 7 günü 24 saat, hareket algılama üzerine kayıt edilmesi şeklinde ayarladım, kayıt izleme ekranı bu şekilde:

Üzerinde ok olan film şeridi tuşuna bastığınızda açılan pencereden ilgili zaman aralıklarını girip Ara dediğinizde bütün kayıtları listeliyor, istediğinizi seçip "İndir" dediğinizde 900 kb/s hızla bilgisayarınıza indirmeye başlıyor:

micro-sd formatlama ekranı:

Video kayıt seçenekleri:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cossie -- 27 Ağustos 2015; 13:39:20 >

|
    |

• Binbaşı
    1552 Mesaj
    Ürün geldi, inceleme eklendi.
    |
    |

hocam elinize sağlık hayırlı olsun bende bu markadan almak istiyordum başlarda fiyatlar yüksek gelince gümrükten dolayı vstarcam bakmıştım, şimdi merak ettiğim vergiyi nasıl ödediniz yani kargoyu teslim eden görevliye mi yoksa gümrüğemi gitmek zorunda kaldınız?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi benv3kendim -- 27 Ağustos 2015; 15:53:44 >
    |
    |
    Bahsedilenler: Cossie

China Post ile yaklaşık 8 günde Türkiye'ye giriş yaptı ve PTT sorgu ekranında gözükmeye başladı. Baktım PTT PİM, PTT UKİM'e gönderdi, buraya gittikten sonra PTT sorgu ekranında 55.6 TL vergi gözükmeye başladı. Ondan sonra PTT AVPİM'e gitti ve ilçemdeki dağıtım merkezine geldi. Bunu görür görmez hemen alt sokağımdaki ilçe dağıtım merkezine gittim, kimliğimi ve 55.6 TL'yi ödeyince kutuyu verdiler.
    |
    |
    benv3kendim kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Hocam opsiyonlu bir kameraya benziyor hikvision gümrük ücreti bu şekilde ödeniyorsa bende alabilirim bu kameralardan, galiba siz vstarcam görüntüsü istemiştiniz atamamıştım biraz geç oldu ama; aşağıda gündüz ekran görüntüsü aldım yaklaşık 40-50 metre var görünen araçlarla kamera arasında, ayrıca gece görüntüsüde bu kadar net.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi benv3kendim -- 28 Ağustos 2015; 11:26:50 >
    |
    |
    Bahsedilenler: Cossie

Bu zoomlu görüntü müdür hocam? Ben pencerenin içinden dışarıyı çekiyorum. Gece görüşü açtığında kendi ışığı camda yansıma yapıyor ve dışarıyı göstermiyor. Gece de gece görüşü kapalı tutuyorum. Dış mekana monte edersem kablosunu pencereden nasıl geçirebilirim?
    |
    |

aynen zoom lu görüntü bu, pencere pimapen ise çerçevenin herhangi bir yerini delebilirsin ethernet kablosunun soketinin geçeceği kadar, sonra macun falan etrafına on numara olur senin kamerada wi-fi yok galiba
    |
    |
    Cossie kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Wi-fi var ama yüksek çözünürlüklü görüntüyü canlı oynatmaya yetmiyor. Düşük çözünürlüklü canlı oynatmayı yapabiliyor, kaydı yüksek çözünürlüklü alsa da. Yüksek çözünürlüklü micro-sd karta kaydedilmiş görüntüyü wi-fi üzerinden playback yaparken yavaş oynatıyor. Modemle kamera arasında 20 metre mesafe ve 4 duvar var. Hemen yanında duran TP-link NC200'ü extender moduna alınca wi-fi performansı iyileşiyor. Keşke biraz daha kaliteli bir wi-fi koysalarmış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cossie -- 28 Ağustos 2015; 15:45:28 >
    |
    |

anladım gerçi wi-fi olsa bile sonuçta güç kablosunu camdan dışarı almak lazım her durumda delmek lazım
    |
    |
    Bu arada kamerayı internete açmayı başardım, modem arayüzünüzden HTTP, SDK ve RSTP olmak üzere 3 tane kameranın IP adresini gösteren port açmak gerekiyor. Vstarcam ya da TP-link cloud camera kadar son kullanıcı ürünü değil.www.hik-online.com/[ALDIĞINIZ_ADRES] linkini başka bir internet bağlantısından yazdığınızda sanki ev ağına bağlıyken kameranın IP adresini yazmışsınız gibi kameranın giriş ekranı geliyor. Uzak bağlantıdan kamera kayıtlarına ulaşabildim fakat 2 dakikada 1 kare şeklinde oynatıyor. Android programı iVMS-4500 ise görüntü alınıyor deyip kalıyor ve görüntü almıyor. Sanırım kameraya kablolu bağlantı ve sağlam bir upload hızı olan internet paketi şart.

Düzenleme: Android 5.0.2 yüklü Moto G iVMS-4500 'de canlı görüntüyü ve geçmiş kayıtları Avea mobil şebekeden sorunsuz oynattı. Android 2.3.4 yüklü Motorola Atrix görüntüyü yüklese bile oynatmada problem yaşıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cossie -- 28 Ağustos 2015; 17:31:14 >

• Yüzbaşı
    359 Mesaj

hocam kota olayına dikkat edin bu programlar çok kota harcar, bende telefondan izliyorum genelde
    |
    |

Evet iVMS-4500 programına sayaç koymuşlar ne kadar veri kullandığını gösteriyor. Ttnet upload hızım 80 kb/s olduğu için otomatik olarak düşük çözünürlükte açıyor zaten. 640x480 çözünürlüklü TP-link kameradan daha gecikmesiz gösteriyor. Geçmiş kayıtları izlerken ise tam çözünürlük gösteriyor.
    |
    |
    Kamera 720p mi yoksa 1080p ?

2048x1536 çekiyor, yani ikisinden de yüksek. Yukarıda konulmuş Vstarcam kamerasının görüntüsüne göre bayağı daha iyi, o yüzden zoomlu mu diye sordum.

15.6 olarak gösteriyor reklamdan dolayı, 1-5-3-6px

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cossie -- 6 Eylül 2015; 1:41:20 >
    |
    |
    4007 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Eğer 40 metre öteden bu netlikle plaka okunuyorsa, ben tüm sistemimi değiştiririm. Size zahmet olmazsa birde zoom yapmadan gündüz ve gece çekimini atabilir misiniz ? Bu arada kamera 1080p mi ?
    |
    |

Anladım hocam. Linkte hata var. Siteden kameraya ulaşamıyorum. Şimdi bu kamera ile dvr cihazına gerek kalmıyor mu ? micro sd kart dediniz ondan soruyorum.
    |
    |

Kayıt cihazına gerek yok, içine taktığınız micro-sd karta kaydediyor. Ben 8 megabite sınırladım kaydı, bu şartlarda wi-fi üzerinden canlı görüntüyü de gecikmesiz oynatıyor, geçmiş kayıtları gecikmesiz oynatıyor. Yine kamerayı internete açabilirsiniz, android - ios izleme programından hem canlı görüntüye, hem micro-sd karta kaydedilmiş geçmiş görüntülere internetin olduğu her yerden ulaşabilirsiniz.

Ama wi-fi 'li modele verilecek fark yerine 29 liralık powerline modülünden 2 tane alınması daha verimli olabilir:http://www.hepsiburada.com/aztech-hl110e-200mbps-homeplug-av-ethernet-adaptor-tekli-p-BD999286 Wi-fi olmayan 60 TL daha ucuz, belki daha ucuz olduğu için gümrüğe de takılmazsa 115 TL daha ucuz oluyor. Elektrik hattı üzerinden de olsa kablolu bağlantı daha iyi olur diye düşünüyorum.
    |
    |

• Binbaşı
    1926 Mesaj

Hocam öncelikle cevabın için teşekkür ederim. Pek anlamıyorum bu işlerden :) . Peki sd karta sınırlı kayıt yapar sanırım. Peki bu kameraları harddiske bağlama gibi bir şansımız var mı ?
    |
    |

Bende hareket üzerine kayıt alma şeklinde ayarlı. 64GB micro sd 10 dakikada bir hareket var, uçup geçen kuşu kaydeder şeklinde 1-2 haftalıktan daha fazla görüntüyü kaydedebiliyor. Kamera kayıt cihazına bağlarsınız, içinde harddisk olan NAS cihazına bağlarsınız bunların haricinde 24 saat açık duran bir bilgisayarın hardiskine kaydedebilir. Sanırım USB'si olan router'lara takılı USB belleğe de kaydedebiliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cossie -- 6 Eylül 2015; 15:09:37 >
    |
    |

kkamera 720P imiş detaylı özellikleri
    http://www.dx.com/p/vstarcam-c7850wip-720p-1-0mp-waterproof-wireless-outdoor-ip-camera-w-50m-night-vision-us-plug-369570#.Ve084RHtlBc

ekteki fotoğrafta sağ tarafta kapı var, görüntü idare eder ama cossie nickli arkadaşın kamerası daha iyi görüntü verebilir, seçenekleride çok sonuçta 3mp biraz kurulumu alengirli galiba, gece görüntüsünü de atarım ama gece görüntüsü gerçekten de iyi vstarcam in fakat ben hikvision öneririm eğer almak istiyorsanız

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi benv3kendim -- 7 Eylül 2015; 10:39:50 >
    |
    |
    Bahsedilenler: 4007

Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
Bey Azura
Mobilya Takımları
emek server
bankalar.org
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,750
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.