Şimdi Ara

High Sierra'dan El Capitan'a geçiş hakkında...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
1.273
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Mid 2012 cihazım var(i7-768gb ssd - 16gb ram). Son çıkan High Sierra'yı yükledim ve hiç memnun değilim. Resmen bilgisayarı yavaşlattı şu an. Haberiniz vardır Apple'ın eski iphoneları yavaşlattığına dair bir haber çıkmıştı ve kesinlikle aynı politikayı mac bilgisayarlar için de uygulamışlar.

Şimdi sorum şu;

High Sierra'dan el capitan'a geri döndürücem bilgisayarı. El Capitan zaten eski yüklenenlerde var app store'da. Bu geçisi yaptıktan sonra mevcut creative cloud vb programlar olumsuz etkilenir mi? Yani adobe CC yüklü bilgisayarda ve en önemlisi de onlar zaten.

Teşekkürler cevap için şimdiden. (Eğer tavsiye edebileceğiniz bir site varsa soruyu oraya da yazabilirim)

• Sistem sürümünü indirme işlemini bilgisayarı sıfırlamadan yapamazsınız.
    Şu sayfada gerekli bilgiyi bulabilirsiniz:https://discussions.apple.com/thread/7688984

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pekiyasimdi -- 29 Ocak 2018; 23:15:36 >
  • Temiz kurulum yapmalısın. Bende adobe ürünlerini kullanıyorum 2012 retina var. Hayatımda hiç görmediğim ağırlıkta ve takılmaları yeni sistem yazılımında karşılaştım. Nalet olsun apple politikasına. Ben yosemite ye bile dönerim bu gidişle. El capitan a döndüydüm kasma devam etti. Sierra yükledim yine aynı. Anlamış değilim bu işi.high sierra yı kurdukdan sonra kafayı yedi. Acaba cpu frekansımı düşürüldü.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • mustafapusti kullanıcısına yanıt
    Yeni yeni geliyor Adobe-Mac sorunları...

İlk çıktığında high sierra'yı "mac pro 2012" kullanan bilgisayara yüklemiştim...
    https://support.apple.com/kb/sp652?locale=tr_TR

ağırlıklı olarak indesing CS6 kullanıyorum... Sistem genel anlamda, network olayında baya iyi... Ancak indesing'te çalışmaya gelince; sanki "sanal-virtual" bir şekilde çalışıyormuş gibi... Indesing'te çalışırken, text alanını ve resim alanını silerken milisayinelik gecikmeler söz konusu.... Çok rahatsız edici...
    Dediğim gibi, sanki "sanal" olarak çalışıyormuş yavaşlığı var...

Bunu araştırmıştım; Java bilmem desteğinin artık olmadığı vs... gibi etkenler yüzünden...

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• mustafapusti kullanıcısına yanıt
    Doğru söylüyosun hocam bendede mid2014 retina var. Yazılımım Maveriksti eskiden sierraya güncelleme yaptıktan sonra program açılışları ve diğer kasılmalar ortaya çıktı high sierraya hiç bulaşmadım bile. Mecburen eski sürümlere dönüş yaptım.
  • High sierrayı kimseye tavsiye etmiyorum. Çevremde yükleyen arkadaşlarım var ancak performans istiyorsanız Yosemite veya El Capitan da kalmanız en sağlıklısı. Hangi sürüme geri dönmek istiyorsanız bazı sitelerden paket dosyasını indirin usb den yükleme dosyası oluşturun. Bu şekilde temiz kurulum yapın.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.