Şimdi Ara

High Resolution audio, flac 24/96 vs flac 16/44 CD kalitesi... sonuc???? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
68
Cevap
1
Favori
5.543
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bahsedilen kişiyi tanımam da genelde birini ezen kelimeler söylenirse zıplarım huyum kurusun ki aynı şekilde sizede bir kelime söylenseydi sizinde arkanızda olurdum ve ezen tipte cümleyi yazan arkadaşada tepkili bir cümle gelseydi onunda arkasında olurdum .dostum
  • quote:

Orijinalden alıntı: pctechnic01

@hakhanyyy
    adamım ne demek istediğimi anlamışsınız gerci imzanıza bakınca anlamamak için beynin arkadan geliyor olması lazım .

@the_cantan

hocam vallahi adam a-z ye anlamış olayı sen hala mimarlıkta kalmışsın merak etmekteyim neden bozuldun ki kitaptan da öğrenirsin deyince yoksa zorlanarak falan mı bitirdin okulu.

ki müzikle de karşılaştırdın ya helal olsun bir defa ikisini eğitim olayı birbirinden çok farklı birader . yaw

fake şahsiyet ve
    mesajların arkasına saklanma.
    müzik bilimdir,
    müzik okuluna da gitmeden de tonemaister olunur senin mantığınla. okuluna da gitmez bu işin içinde artan tecrübeyle sanat, sanatın ruhu, müzik bilimi, müziğin ruhu, kayıt tekniklerini de güzelce öğrenir. müzikte de matematik vardır mimarlıkta da. ikisinide master, doktora yapmadan yalar yutar.
    her bilim okuluna gitmeden layıkıyla kitabından öğrenilir.

böyle zayıf akılları hiç sevmem ve takdir etmem. kim eder ki zaten.

edit: müzik eklendi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi the_cantan -- 18 Haziran 2012; 13:48:33 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hakhanyyy

wooow ne hareretli bir forum muş bu yaw bazı yazılar bazı insanların zihin kapasitesini zorluyor sanırım yaw .

@enerji78

adam yukarda doğru yazmış birader ağzına sağlık demişsinde nesini yanlış yaşmış çocuk zira çocuk diyorum

yaşının 30 geçmediği herhalinden belli hoş yazdıklarını anlamayanın da öyle sanırım

Neyi doğru yazmış? Onun mantığına göre her meslek kitaptan okunarak öğrenilebilirdi. Neden müzik öğrenilemesin? Diğer meslekleri küçük ve değersiz görmek niye? Daha önce savunduğu görüşleriyle bu konuda savunduğu görüşleri arasında en ufak bir tutarlılık yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Asefik

quote:

Orijinalden alıntı: by@li

Mesela benim sistemin son hali oldukça iyi. Şuanda verdiği müzik ve sinema zevki çok ala. Demiyorum ki en iyisi ama kötüde değil.

Neden daha da iyileştirlmesin ki değil mi?

Sistemdeki çözünürlüğün elbette önemi büyük. Sesi doğala yakın vermesi için uğraşmak yanlış değerlendirilmemeli bence.

Kulaklık kullanmak nasıl bir tercih ise onda da mutlu olmak tamamen o sistemin de çözünürlüğü ile alakalı değil midir?

Güle güle kullan Ali,

Nasreddin Hoca misali sende haklısın...

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: altanpsx

quote:

Sevgili altanpsx,kafa aynı olduktan sonra (müzik yerine sistemi dinlemek,sistemdeki eksikleri aramak) dünyanın en iyi sistemini alsam yine değişmeyecek.

senin zamanında B&W 703 ilede mutlu oılduğunu hatırlıyorum,şimdiki sisteminlede mutlusun...mesele bu işte önemli olan eldeki ile mutlu olmak ve sistemi değil müziği dinlemek...

Sevgili asefik mesele galiba e
    Deki ile mutlu olmaktan ziyade daha iyiye gitmek. Muzigi daha sevecegimiz sekilde dinlemek. Imkanda varsa neden daha iyksi olmasin. Ha eldekinden mutsuz olmak ayri bir konu. Kullandigim her sistem beni mutlu etti. Bir sonraki sistemse dahada cok mutlu etti. Belkide boyle yaklasmak daha dogru ne dersin ?

Kesinlikle evet derim...

Ben yinede Sevgili altanspsx'in,BW 703 ile mutlu olduğu seviye ile şimdilik yetinmeye çalışacam...tabi bu sizin düşüncelerinizin doğruluğunu inkar etmez.
  • quote:

pctechnic01 ile hakhanyyy nickli yeni üyenin aynı kişi olduğu şüphesi bende uyandı...

Çok yaşa Sn Asefik

Bu kadar çok şey yazıpta hiç bir şey anlatmayan bir kişi daha olamaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: taylansim

quote:

pctechnic01 ile hakhanyyy nickli yeni üyenin aynı kişi olduğu şüphesi bende uyandı...

Çok yaşa Sn Asefik

Taylansim

DH katılım tarihi 29 Kasım 2010

pctechnic01

DH katılım tarihi 16 Kasım 2010

İlginç
  • quote:

eksik bile yazmış derken yukardaki konu hakkında bende yıllardır bu iş içindeyim 1988 de üniyi bitirdiktekn sonra konservatuar gittim kulağım çok prof olmadığı için anca 3 sene okuya bildim.

hakhanyyy

DH profil

Doğum günü 10 Ekim 1970;

Böylece 18 yaşında Üniversite bitirdiğini anlıyoruz..

Forumda bir hareketlilik var gerçekten ama sanal hareketlilik gibi...
  • Sevgili asefik sende haklisin
  • quote:

Orijinalden alıntı: asukrumercan

quote:

eksik bile yazmış derken yukardaki konu hakkında bende yıllardır bu iş içindeyim 1988 de üniyi bitirdiktekn sonra konservatuar gittim kulağım çok prof olmadığı için anca 3 sene okuya bildim.

hakhanyyy

DH profil

Doğum günü 10 Ekim 1970;

Sizi pek bir araştırmacı gördüm Doktorum. Bunlara gerek yok. Bırakın çiftlikte herkes istediği gibi at koştursun. Nasılsa son zamanlarda moda değil mi? :)
  • quote:

quote:

quote:

hakhanyyy

DH profil

Doğum günü 10 Ekim 1970;

Sizi pek bir araştırmacı gördüm Doktorum. Bunlara gerek yok. Bırakın çiftlikte herkes istediği gibi at koştursun. Nasılsa son zamanlarda moda değil mi? :)

Sende haklisin by@li..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: taylansim

quote:

Çok yaşa Sn Asefik

Taylansim

DH katılım tarihi 29 Kasım 2010

pctechnic01

DH katılım tarihi 16 Kasım 2010

İlginç

İnsanların üyelik tarihlerinden ziyade, yazdıkları metinde kullandıkları dil, imla hatası ve anlam bütünlüğüne bakarsanız, bu kişilerin aynı olduğu izlenimine kapılabilirsiniz. Eğitim sistemimize çok da güvenmesemde hakhanyyy nickli üyenin İtü mezunu bir mimar olduğuna inanamadım şahsen.
    Bu arada bu araştırmacı gazetecilik durumları nereden çıktı onuda anlamadım ya neyse.
  • Sn. DH. Yöneticilerinden bu kullanıcıların mesaj saatlerindeki IP 'lerini kontrol etmelerini ve eğer aynı ise bu kişiye forum kuralları gereği gereken cezanın verilmesini rica ediyorum.
  • quote:

quote:

hakhanyyy

DH profil

Doğum günü 10 Ekim 1970;

canım adam yüksek mimar,belkide amerikada hızlı eğitim almıştır

ya o değilde haklı çıkmak adına insan bu kadar düşermi? neyse bu arada arkadaş DH forumun çapınıda öğrenmiş oldu
  • quote:

quote:

quote:

quote:

hakhanyyy

DH profil

Doğum günü 10 Ekim 1970;

Sende haklisin by@li..

:)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dun ALAC formatinda 230 CD elime gecti, Guney Afrika'da amator DJ'lik yapan bir arkadastan (kendisi rip etti).. Boylece 1000 CD sinirini gectim,

Itunes'a ALAC'lari attim, PC dunden beri de NAS'a FLAC formatinda atmaya devam ediyor. Daha sonra da bir kismini WAV formatina cevirecegim..

Anlayacaginiz keyfim yerinde...
  • quote:

Dun ALAC formatinda 230 CD elime gecti, Guney Afrika'da amator DJ'lik yapan bir arkadastan (kendisi rip etti).. Boylece 1000 CD sinirini gectim,

Itunes'a ALAC'lari attim, PC dunden beri de NAS'a FLAC formatinda atmaya devam ediyor. Daha sonra da bir kismini WAV formatina cevirecegim..

Seni kopyacııı seniii.

Eğitim şart.
  • ilgimi çeken nokta şudur saygılı arkadaşlar foruma yeni üye olmuş bulunmaktayım bir çok ses sitemleri ile ilgili yazı gördüm. fakat burda okuduğum kadarı ile açılan başlıkla ilgili pek birşey yok daha çok anlam vermekte zorlandığım şeyler var.

açılan konu ile bilgisi olanlar buray birşeyler yazarsa sevinirim ne gibi farklar olduklarını. Saygılarımla.
  • quote:

Orijinalden alıntı: xcoder01

ilgimi çeken nokta şudur saygılı arkadaşlar foruma yeni üye olmuş bulunmaktayım bir çok ses sitemleri ile ilgili yazı gördüm. fakat burda okuduğum kadarı ile açılan başlıkla ilgili pek birşey yok daha çok anlam vermekte zorlandığım şeyler var.

açılan konu ile bilgisi olanlar buray birşeyler yazarsa sevinirim ne gibi farklar olduklarını. Saygılarımla.

+1
  • quote:

Dun ALAC formatinda 230 CD elime gecti, Guney Afrika'da amator DJ'lik yapan bir arkadastan (kendisi rip etti).. Boylece 1000 CD sinirini gectim,

1000 cd mi hey maşşallah.
  • Konuyu hortlatalım :) dostlar bende yaklaşık bir aydır iyi müzik dinlemek için araştırmalar yapıyorum. Size göre en iyi portatif player ve kulaklık marka model önerirmisiniz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.