Şimdi Ara

High Power Astro Lite 750W Gold PSU

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
86
Cevap
1
Favori
5.161
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 6 yıl
  • Cevaplayan Üyeler 17
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 38
  • Ortalama Mesaj Aralığı 1 gün 1 saat 31 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 3
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 27
  • Favoriye Eklediklerim 1
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • Master_Sergeant (38 mesaj) brev (18 mesaj) Fatih211 (7 mesaj) HiqhWoltage (5 mesaj) xargusx (3 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (1 mesaj) Mobil (7 mesaj) Tablet (8 mesaj) Mini (1 mesaj)
  • @
0 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Dahili Bileşenler >> Kasa/Güç kaynağı >> High Power Astro Lite 750W Gold PSU
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    4111 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    Arkadaşlar selamlar;

Başlıktaki psu'yu almaya niyetlendim. Yalnız nette hakkında inceleme bulamadım. Kullanan, gören, duyan varsa bir yorum alsam fena olmaz.

|
    |
  • Yarbay
    4111 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    Up
    |
    |
  • Yarbay
    14786 Mesaj
    Güzel psu. Alınabilir bence.

Alternatif: Evga 750w
    http://inventus.com.tr/mi_products/Product.aspx?PID=6545
  • Yarbay
    4111 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

Hocam evga benimde dikkatimi çekti. Amma velakin bu versiyonu için çok iyi şeyler söylemiyorlar. Yoksa sırf 10 yıl garanti için evga alınır. Gerçi astro lite için hiç yorum bulamadım, oda tam bir muamma
    |
    |
    HiqhWoltage kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
    high power 700w astro platinum vardı kaldırmışlar mı piyasadan o alet çok sağlamdı ama bunda lite falan diyor emin olamadım.
  • Yarbay
    4111 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

Yok hala varda fiyat olarak düşündüğüm aralıkta değil. Benim fiyat aralığına astro lite ve evga nextgen giriyor.
    |
    |
    Tuoni kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
    ben bulamadım 700w olanın linkini çok mu pahalı?sen 300 lira civarı bir şey istiyorsun sanırım.watt mı önemli yoksa kalite mi?750w ama lite güç kaynağı alacağına daha az watt ama daha kaliteli alabiliyor musun buna bakman lazım.kafanda bunu çözdüğünde kendin seçimini yapabilirsin bence.
    |
    |
  • Yarbay
    4111 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    http://www.n11.com/high-power-astro-80plus-platinum-700w-guc-kaynagi-tek-12v-kanal-58a-akim-P12829020

Linki yukarıda. Şimdi sıkıntı şu, genelde ülkemize gold verimlilikte olan psuların 750w ve yukarı modellerini getiriyorlar. Fiyatlarıda ona göre oluyor. Yoksa işimi 600w civarı birşeyde çok rahat görecektir. Yoksa kendi sitelerinden bakıyorum, kalite markaların 500w civarından başlayan oldukca verimli ve sağlam ürünleri bulunuyor. Ama buralara gelmiyor işte.
    |
    |
  • Emekli Yönetici
    6473 Mesaj
    Astro güzel psu fakat o parayı etmez bence. Nadir olan bir kaç incelemesinden biri

http://www.jonnyguru.com/modules.php?name=NDReviews&op=Story6&reid=354

Highway'in dediği gibi evga alınabilir o paraya. Hatta 30 Tl daha ucuza G2 850W bile alınıyor. Tek eksik olduğu taraf %2 civarı daha verimsiz Gold olmasından dolayı. Onun dışında her yönden yer Astro'yu

Son mesajınızda bahsettiğiniz kriterlere uyan bu üründe var.

http://www.teknobiyotik.com/seasonic-520w-fansiz-80-platinum-moduler-guc-kaynagi.html

• Yarbay
    4111 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

Hocam yorumunuz için teşekkür ederim ama sanırım çok dikkat etmediniz. Benim bahsettiğim psu High Power Astro Lite 750w (300 tl civarına bulunabiliyor), sizin söylediğiniz High Power Astro Pd 700w Platinium (475 tl civarı). Bu aralıkta Evga Supernova Nextgen 750w (350 tl civarı) ve Seasonic G-750 (375 tl civarı) alternatifler var. Buna göre tekrar yorum alabilirsem çok sevinirim

Edit: Fiyatından dolayı benim gönlüm Lite tan yana

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Master_Sergeant -- 13 Eylül 2014; 19:21:39 >
    |
    |
    OneTreeHill kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    14786 Mesaj

Dediğin gibi sırf 2+8 yıl garantisinden dolayı bile Evga alınır. 50tl az bir fiyat değil ama uzun süre kullanacaksan değer bence.
    |
    |
    white_predator kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    4111 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

Sessiz sayılabilecek bir kasam var, evga içinde biraz sesli diyorlar. Birde incelemelerde bazı testlerde başarısız olduğunu okumuştum. Ha birde single rail yapıda olsa sanki daha iyi olur gibime geliyor.
    |
    |
  • Yarbay
    14786 Mesaj

Ses seviyesinin artacağı yüke sokamazsınız elinizdeki sistemle evga 750w'ı. Ancak dediğiniz gibi fanı yüksek devirlere çıkabiliyor o zamanlarda da doğal olarak gürültülü çalışıyor.

12v kanallarını dağılımı:
    12V1 ATX, EPS1
    12V2 PCIe1, PCIe2
    12V3 EPS2, Peripheral, SATA
    12V4 PCIe3, PCIe4

Yani sıkıntı çıkaracak bir durum yok. Her kanalın 150w civarı bir akım koruması var, bu da güvenlik bakımından single raile göre bir avantaj olarak gösterilebilir. Voltaj regülasyonu 12v kanallarında kötü rakiplerine göre.
    |
    |
  • Yarbay
    4111 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

Yok hocam bir kaç incelemeye daha baktım, yarım yüke bile gelmeden fanı oldukca fazla devir yapıyor. Ayrıca 12 volt regülasyonu sınırdayken, 5 ve 3.3 volt sınırı geçip fail vermiş zorlama testlerinde. Evet uzun yıllar kullanmak istiyorum ama içime sinmedi. Şu an için High power, bütçeyi ayarlayabilirsem seasonic almaya niyetliyim.
    |
    |
  • Yarbay
    4111 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    Birde şu an kullandığım Thermaltake Toughpower 750w (w0116) modüler psu oldukca iyi durumda, geçen içini açıp baktım gözle görünen bir yıpranma yok ve bronze verimliliğe sahip. 2008 in başında almıştım. Ama aktif olarak 4 yıl kullandım. Bu bendeki 5. yılı. Benimki biraz fanteziye kaçıyor. Hem gold olsun hem de single rail olsun isteğimden değiştirmek istiyorum. Bu geçiş değer mi değmez mi çokta emin değilim.
    |
    |
  • Yüzbaşı
    665 Mesaj
    240 TL`ye FSP Raider 750W 80+ Silver PSU da indirimde.Göz önünde bulundur derim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yarbay
    14786 Mesaj

Anladım. Fanı sıkıntılı o zaman.

Ben TPU'dan baktım 12v hariç pek bir sıkıntı yoktu orada.
    |
    |
  • Yarbay
    4111 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

Önerin için teşekkür ederim. Gold ve modüler birşeyler bakıyorum.
    |
    |
    NotimeTodie kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    4111 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    High Power Astro Lite'ı çeşitli kampanyalardan faydalanarak 262 Tl ye sipariş ettim bakalım. Gelince yorum yaparım. Bu arada satılık Thermaltake 750w Psu var
    |
    |
  • Yüzbaşı
    774 Mesaj
    ne kadara bırakıyosun hocam?
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
Radyo Dinle
Pubg mobile uc
Sohbet
En ucuz kedi maması fiyatları
kripto para haberleri
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR1
0,563
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.