Şimdi Ara

HIGH POWER 500 WATT PSU İNCELEMESİ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
41
Cevap
0
Favori
5.444
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

kutu içeriği ise: Psunun kendisi, güç kablosu, kablo düzenleme aparatı, kullanım kılavuzu, vidaları ve etiketi

psu değerleri

şimdide değişik görüntüleri

12 cm lik güzel ve sessiz bir fanı var

ve kablo içeriği

güzel ve kaliteli bir psu.

• dostum bu inceleme olmamışki sadece görsel inceleme olmuş yinede eline sağlık uğraşmışsın
  • kimisi kasa incelemesi diye yaparya bende böyle bir inceleme yapayım dedim
  • eline sağlık hayırlı olsun..
  • tşk ler arkadaşım. Eğer 500 watt ve kaliteli, sessiz bir psu istiyorsanız size bu psu tavsiye ederim. Gerçekten çok sessiz sanki çalışmıyor. Özellikle geceleri çok güzel oluyor sessiz bir ortamda kasadan hiç ses gelmiyor.
  • high power 560w modelinin 12v kanalları 14a 23a 15a ve max 440w iken 2*18a 432w vermeleri garip
  • Aynı güç kaynağı bende var. Ama o aparat yoktu bende Gerçekten sessiz. Bi ara Allah göstermesin inşallah başıma gelmez tekrar, ev sahibi bahçeyi kazacam diye dikkat etmemişler ve kepçe operatörü eve gelen şebeke kablosunu kesiyo sonra güç kaynağı kendini kapatıyo ama ben farkında değildim anahtarı tekrar açtım ve güç kaynağı gitmişti. Garantiye gönderdim değişim yapıldı Yani hata birazda bende yoksa güç kaynağı sağlam,kaliteli ve sessizdir. Birde kablolar yer kaplamasa iyi olcakta bende kasanın iki yan kapağını açtım

• Güzel psu.Sessiz olması büyük bir artı
  • Hepsiburada.com da en çok satan ve en çok kullanıcı yorumu alan modellerden biri . Büyük oranda oldukça iyi yorumlar almış. Almayı düşünenler oradaki kullanıcı yorumlarını da inceleyebilir .

http://www.hepsiburada.com/high-power-500w-powersupply-hp-500-a12s/productDetails.aspx?CategoryId=1012&productId=bd71375
  • selamlar

bende bu cpu'dan aldım hatta şimdi kasaya takmaya çalışıyorum :) ürünün kullanım kılavuzunda power supply'ın 220v da olduğundan emin olun tarzı bir yazı var fakat bu ürünün herhangi bir yerinde 110v-220v seçmek için küçük bir şalter göremedim. acaba standart 220vda mı çalışıyor ?

power'ın içinde şeffaf plastik parçalar var, ambalaj parçaları gibi. çalıştırmadan önce onları çıkartmıyoruz herhalde dimi. sonuçta aletin içinde yani bu parçalar ?

son olarak power supply üstte olan bir kasaya bu aleti monte ederken fanı aşağı bakacak şekilde ters takıyoruz değil mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SsDriVeR -- 20 Haziran 2009; 0:15:59 >
  • hayır arkadaşım sakın psu nun içini açmayınız yoksa garantisi gider. O dediğiniz pilastik gibi şeyi bende gördüm ama dokunmadım. İçerisinde olunca birşey yapmadım. Psu yu normal pirizinize takabilirsiniz. Zaten standırttır türkiye geneli 220 ama bu bazen yükselir bazende düşer :) hayırlı olsun sizede güle güle kullanın
  • quote:

Orjinalden alıntı: harece66

hayır arkadaşım sakın psu nun içini açmayınız yoksa garantisi gider. O dediğiniz pilastik gibi şeyi bende gördüm ama dokunmadım. İçerisinde olunca birşey yapmadım. Psu yu normal pirizinize takabilirsiniz. Zaten standırttır türkiye geneli 220 ama bu bazen yükselir bazende düşer :) hayırlı olsun sizede güle güle kullanın

saolun teşekkürler :)

fan tarafından bakınca o plastik yüzey fanın 3te1 lik kısmını kaplıyor da ondan garibime gitti. neyse vardır bir bildikleri.
    peki son bir soru sorayım. üstten power'lı kasalarda bu aletin fanı aşağıya bakacak değil mi? sonuçta kasanın üst kısmında fanın hava alması için bir açıklık yok

sorular çok komik olabilir ama 8 yıldan sonra ilk defa bilg. topluyorum :)

• evet arkadaşım kasanın içerisine doğru bakıyor fanı hem kendisini soğutuyor, hemde kasa içerisindeki havayı dışarı atıyor. Çok ta sessiz çalışıyor. Pc açıkmı kapalı mı anlayamıyorum kasadaki ışıklı fanlarda olmasa
  • quote:

Orjinalden alıntı: harece66

evet arkadaşım kasanın içerisine doğru bakıyor fanı hem kendisini soğutuyor, hemde kasa içerisindeki havayı dışarı atıyor. Çok ta sessiz çalışıyor. Pc açıkmı kapalı mı anlayamıyorum kasadaki ışıklı fanlarda olmasa

tamam çok teşekkürler. ben power'ı kasaya takarken kasa ile power arasına şu yapışkanlı lastik pencere fitillerinden koydum titreşime karşı. metal metale değmediği için güzel oldu gibi
  • zaten psu yeterince sessiz ama böyle size iyi hoş geliyorsa güzel yapmışsınız. Ses çıkmıyorsa sorun yoktur. Yani kasada titreme yoksa güzel
  • 2 hafta önce aldım performansı güzel hepsiburada daki yorumlar yol gösterici oldu gittim bursada ki teknolojix mağzasından 121.5 liraya aldım.Alma sebebimde ekran kartını yeniledim saphire HD 3850 onada 138 lira bayıldım. Herkese tavsiye ederim sessiz bir ürün
  • Üründen bende aldım yeğenime, oldukça sessiz çalışıyor
  • hayırlı uğurlu olsun hocam güsel psu..
  • quote:

Orjinalden alıntı: -SaW-

hayırlı uğurlu olsun hocam güsel psu..

tşk ler arkadaşım daha iyisi sizlerin olsun.
  • ben de hizlial dan almıştım 1aydır kullanıyorum.. daha önce Lc-power, FSP arasında kaldım ama sonradan araştırınca Hihg Power in gerçekten esaslı bir firma olması tatmin etti beni. FSP bluestorm 2 psu larındaki 12cm fanların zamanla ses yaptığını öğrenmem piyasada yeni parlayan daha makul fiyatlı High Power psu lar için beni biraz tedirgin etti. umarım 6ay sonra fan sesi gibi bir problemle karşılaşmam..

High Power 500w lık HP-500-A12S olanı ürünü inanılmaz sessiz.. 80+ bir ürün ama bu sertifika çektiği güç ile ürettiği güç arasındaki verimin ne kadar fazla olduğunu (%80+) belirtmek için veriliyor. aradaki %20 lik kayıbın büyük kısmı ısı ile kaybolan enerji..
    işte burda can alıcı soru geliyor..
    peki neden bu High Power 500w lık güç kaynağım fan hızını artırarak daha fazla soğutmak yerine mülaim takılmayı tercih ediyor?? bunun bir çözümü var mı.. daha önce aynı sistemle Asus 300watt lık psu kullanıyordum o da ısınıyordu ama Q6600@3.0ghz, Kingston 1066 2*1gb, 2dvd, 7600gt sonic, 1hdd, 4fan gibi bir sistemle biraz ısınmayı hak ediyordu.. şuan 500wattlık psu kullanıyorum daha sessiz ama sıcaklık aynı, yani arka ızgaradan çıkan havayı termometre ile 36°C ölçtüm oda ortamı 26°C.. neden kendini soğutmuyor bu psu?
    fikri olanlar yazarsa şimdiden teşekkürler..
    .

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.