Şimdi Ara

High End PC için kasa önerisi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
39
Cevap
0
Favori
1.645
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

High End bir PC yapıyorum. Cougar Panzer EVO RGB Black adında bir kasa var çok hoşuma gidiyor ama Türkiye'de maalesef yok. Amazon'dan da almak çok pahalıya geliyor. O kadar para vermek istemiyorum. Elimde Thermaltake GT 10 kasa var ama 6 sene önce almıştım. CD-rom vs artık kullanmadığım için içinde CD-rom yeri olmayan, cam kapısı olan ve içinin tamamen göründüğü aynı Cougar Panzer EVO RGB Black gibi Türkiye'de bulabileceğim güzel bir kasa arıyorum.

Önerileriniz ne olurdu acaba?

Teşekkürler.

• Bu modeli çok tercih etmiyorum. Teşekkürler. Başka var mı?

Corsair 570X hoşuma gidiyor. Bir de NZXT 500i veya 700i modelleri de hoşuma gidiyor. Ama kullanmadığım için sahip olan veya her iki ya da 3'ünü kullanan arkadaşların yorumunu da duymak isterim.
  • dwain D kullanıcısına yanıt
    Phanteks Evolv X ve P600S modellerine bir göz atın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: _Dominic_Toretto_

Phanteks Evolv X ve P600S modellerine bir göz atın.
    Phanteks Evolv X bayağı güzel aslında. Elimdeki Thermaltake GT10 kasadan daha iyidir diye tahmin ediyorum.
  • pc'n high end olduğuna göre hava akışı iyi olan bir kasa alman lazım. o yüzden ön tarafı kapalı kazalardan ziyade ön tarafı ızgara olan kasalara yönelirsen daha iyi olur. coolermaster mb511 var senin fiyat seviyen için düşük kalabilir ama güzel hava alan bir kasa.
  • Full tower mi Mid tower mi düşünüyorsunuz? Ne kadar bütçe ayıracaksınız kasaya?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Lord Nafaryus L kullanıcısına yanıt
    Bütçeyi biraz daha çıkarabilirim. Başka neler olabilir? Güzel bir kasa ama sadece kırmızı led ve bu tempered cam olmamasından dolayı farklı ne olabilir? Bir de 280mm radyatör yukarı sığmıyor sanırım. Öne sığıyor. Öne koyarken bunda mevcut 3 fanı çıkarmak mı gerekiyor?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • High-End kasa tanımı farklıdır.

Genelde dual custom water loop- SLI E ATX tarzı sistemlerde kullanılan kasalar.

Örneğin :

Obsidian 1000D / 900D

Phanteks Enthoo Elite

Caselabs SMA08 ( firma iflas etti)

Sizin almanız gereken kasalar

Seçenek 1) NZXT H700 (i olan gömülü ışıklandırma ile geliyor )
    Seçenek 2) Phanteks Evolv X. Çok severim,kusursuz sayılır
    Seçenek 3 ) Lian Li PC011 Dynamic. AIO yu SIDE a koyduğun zaman GPU nun ısınan havasından etkilenmiyor + RGB aydınlatma / kasa içi görünmesi konusunda en iyi kasa bu
    Seçenek 4) Obsidian 500D RGB SE. Obsidian serisi yıllardır corsair in tepe serisi gözün kapalı alabilirsin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi StreamRolleR -- 19 Nisan 2019; 20:33:58 >
  • StreamRolleR kullanıcısına yanıt
    Çok güzel öneriler çok teşekkürler.

Ben Obsidian 500d ve Lian Li olan modeli beğendim. Bir de bunu gördüm bu nasıl sizce?

https://www.itopya.com/cooler-master-mastercase-h500m-2x200mm-adreslenebilir-rgb-led-fanli-midtower-kasa/

• quote:

Orijinalden alıntı: dwain

Çok güzel öneriler çok teşekkürler.

Ben Obsidian 500d ve Lian Li olan modeli beğendim. Bir de bunu gördüm bu nasıl sizce?

https://www.itopya.com/cooler-master-mastercase-h500m-2x200mm-adreslenebilir-rgb-led-fanli-midtower-kasa/
    1 gömlek düşük bir kasa bu.
    Size yazdığım kasalar avrupa-usa ülkelerinde META olan kasalardır

Benim söylediğim kasa da genelde ilk 5 içinde. İlk başta Obsidian 500D RGB modeli dedim ama cons ların içinde kablo management için koydukları barın çok yetersiz olduğu yazıyor ki kablo management benim için önemlidir. O yüzden ikisi arasında kararsızım.

• quote:

Benim söylediğim kasa da genelde ilk 5 içinde. İlk başta Obsidian 500D RGB modeli dedim ama cons ların içinde kablo management için koydukları barın çok yetersiz olduğu yazıyor ki kablo management benim için önemlidir. O yüzden ikisi arasında kararsızım.
    NZXT H700
    Beyaz tema yapılıcaksa senin için pcpartpicker dan beğendiğim bir setup. Ne yazıkkı arkadaş içini tam gösteren pc açık şekilde yüklememiş.

Phanteks Evolv X
    Buda forumdan Digital Reaction arkadaşım ile beraber yaptığımız kasası

Lian Li P011 Dynamic White

Buda forumdan s1Lv3r arkadaşımın temasına yardım ettiğim setup

Başka kasalarla zaman kaybetme.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi StreamRolleR -- 20 Nisan 2019; 12:9:10 >

Peki ben öncelikle beyaz düşünmüyorum. Siyah konsepti seviyorum. Soğutucu olarak H115i kullanacağım. Sizin fotoğraflarfa yanda gördüğüm dik 3’lü rgb fanlar kasa ike mi geliyor kendisinden? Yukarıya 280mm radyatörü rahatça koyabilirim değil mi?

• quote:

Peki ben öncelikle beyaz düşünmüyorum. Siyah konsepti seviyorum. Soğutucu olarak H115i kullanacağım. Sizin fotoğraflarfa yanda gördüğüm dik 3’lü rgb fanlar kasa ike mi geliyor kendisinden? Yukarıya 280mm radyatörü rahatça koyabilirim değil mi?
    yukariya 280 sığar. Kasa ile RGB fan gelmez

Bu dynamic modelin siyah rengi var mı ve Türkiye’de kim satıyor biliyor musunuz? Ben şu anda Amerika’dayım haftaya dönüyorum. Burada aratınca bulamadım.

• Nanokatalog’da var görünüyor ama Air olanı istemiyorum. Dynamic daha gözüme hoş geliyor. Siyah dynamic de yok. Onunla aynı olan sanırım bu model var ama Rog serisi olduğundan pahalı:https://www.nanokatalog.com/urun/lian-li-pc-o11-wgx-rog-edition-mid-tower-siyah-kasa

Eğer bulamazsam başka bunu alabilirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: StreamRolleR

NZXT H700
    Beyaz tema yapılıcaksa senin için pcpartpicker dan beğendiğim bir setup. Ne yazıkkı arkadaş içini tam gösteren pc açık şekilde yüklememiş.

Phanteks Evolv X
    Buda forumdan Digital Reaction arkadaşım ile beraber yaptığımız kasası

Lian Li P011 Dynamic White

Buda forumdan s1Lv3r arkadaşımın temasına yardım ettiğim setup

Başka kasalarla zaman kaybetme.

Alıntıları Göster
    Şöyle konular başka yerde açılsın ya bu ne bunları görünce benimkine bakasım gelmiyor ne olacak

• quote:

Nanokatalog’da var görünüyor ama Air olanı istemiyorum. Dynamic daha gözüme hoş geliyor. Siyah dynamic de yok. Onunla aynı olan sanırım bu model var ama Rog serisi olduğundan pahalı:https://www.nanokatalog.com/urun/lian-li-pc-o11-wgx-rog-edition-mid-tower-siyah-kasa

Eğer bulamazsam başka bunu alabilirim.
    Bu üst modeli.

Bu arada nanokatolog amazondan mal çekip üzerine koyan iğrenç bir sitedir.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.