Şimdi Ara

Hidrojen Peroksit Malzemesi ve Sararmış Cihazları Beyazlatmak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
347
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Yurtdışında izlediğim bir çok video da sararmış eski cihazların hidrojen peroksit ile beyazlatıldığına şahit oldum. peroksit sürülüp güneşe çıkartılıyor ve beyazlama sağlanıyor. Bu işin güneşe çıkmadan bir yöntemi yok mu. Beyazlatma sağlayacak başka bir ışık yok mu yada kaynak yok mu bilgisi olan var mı ?

• Kardeşim cevabı kendin veriyorsun aslında güneşten hangi ışın gelir. Muhtemelen sürülen madde UV ışınları ile tepkime gösteriyor.

• Konuyu görünce direkt 8 Bit Guy geldi aklıma. Hoş bir Youtuber'dır kendisi. Restoration videolarında aynı yazdığın gibi hidrojen peroksit ile sararmış plastikleri beyazlatır. İzlemediysen kanalını incelemeni öneririm, güneşte bekletmek yerine farklı yöntemler denediği videoları da vardı (Ocakta ısıtmak veya UV lamba kullanmak gibi). Belki işine yarayacak bir şeyler bulursun.

• UV lamba

• yani deneyen arkadaşlar var mı merak ettim ben şahsen güneşe çıkarma sebebi nedir uv ışınımı beyazlatan yoksa sıcaklık mı . kuaförler de bu yöntemi kullanıyorlar tam bilgi sahibi olan yazarsa memnun olurum ona göre lamba alacağım yada almayacağım ... ısı mı beyazlatan yoksa uv mi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.