Şimdi Ara

Hidayete Erdirme

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
177
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar bir kişiyi hidayete erdirebilmek için sorabileceği en uç sorular için bana yardım edebilecek bir kişiye ihtiyacım var.İslam'ı bir kişiye sevdirmenin vereceği fazileti sizinle paylaşmak isterim.Bana PM üzerinden de yardım edebilirsiniz.Gelen soruları konuya da ek olarak yazacağım.İyi akşamlar ve iyi bayramlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• dokuz yasindaki kiz cocuguyla gerdege giren peygamberim var de hidayete erer hemen.

• hz. ayşe vahiy başlangıcından beş altı yıl önce doğmuştur.Vahyin başlangıcından da 10 yıl sonra evlenmişlerdir.Dolayısıyla hz. ayşe’nin peygamberimizle evlendiği yaşın on beş - on altı olduğu ortaya çıkar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ÖylesineOlalım -- 18 Temmuz 2015; 19:26:53 >
  • (Resûlüm!) Sen sevdiğini hidayete erdiremezsin; bilakis, Allah dilediğine hidayet verir ve hidayete girecek olanları en iyi O bilir.

Kasas Suresi 56. Ayet
  • quote:

Orijinalden alıntı: Penta Kill

(Resûlüm!) Sen sevdiğini hidayete erdiremezsin; bilakis, Allah dilediğine hidayet verir ve hidayete girecek olanları en iyi O bilir.

Kasas Suresi 56. Ayet

Da ama o zaman ben bir şeyi tam anlayamadım.İnsan kendi iradesine göre din seçiyor.Fakat bizim bir insanın Müslüman olmasına yardım etmemiz doğru değil mi ? Açıklarsanız sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ÖylesineOlalım -- 18 Temmuz 2015; 20:03:37 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tek Do iPhonedo

quote:

(Resûlüm!) Sen sevdiğini hidayete erdiremezsin; bilakis, Allah dilediğine hidayet verir ve hidayete girecek olanları en iyi O bilir.

Kasas Suresi 56. Ayet

Da ama o zaman ben bir şeyi tam anlayamadım.İnsan kendi iradesine göre din seçiyor.Fakat bizim bir insanın Müslüman olmasına yardım etmemiz doğru değil mi ? Açıklarsanız sevinirim.

Müslüman olmaya niyeti olan bir insana yardım etmeniz doğru, ancak Müslüman olmayan birisine "hidayet verebileceğinizi" düşünmeniz doğru değil.
  • quote:

quote:

quote:

Kasas Suresi 56. Ayet

Müslüman olmaya niyeti olan bir insana yardım etmeniz doğru, ancak Müslüman olmayan birisine "hidayet verebileceğinizi" düşünmeniz doğru değil.

Peki Müslümanlığa niyeti olmayan birine yardım etmek olur mu ?

• quote:

hz. ayşe vahiy başlangıcından beş altı yıl önce doğmuştur.Vahyin başlangıcından da 10 yıl sonra evlenmişlerdir.Dolayısıyla hz. ayşe’nin peygamberimizle evlendiği yaşın on beş - on altı olduğu ortaya çıkar.

10 yaşında olması gerekmiyor mu?
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Kasas Suresi 56. Ayet

Peki Müslümanlığa niyeti olmayan birine yardım etmek olur mu ?

Eğer adam İslam'ı yeterince tanıyorsa, şartlarını biliyorsa, hak din olduğunu biliyor ancak iman etmeyi reddediyorsa yardım etmek zaman kaybıdır.

Eğer adam İslam'ı yeterince tanımıyorsa İslam'ın ne olduğunu anlatırsınız, inanır ya da inanmaz. Bu ona kalmış bi şey. Dört koldan delil sunup saç baş yırtmanıza gerek yok.
  • umut_baris kullanıcısına yanıt
    Yok hayır 15-16 olur.Bir de 18 yaş gibi düşünenler oluyor 1400 yıl önce olduğunu unutmayalım.

• Penta Kill P kullanıcısına yanıt
    Sağolun teşekkürler.

• Yardım edebilirim. Kaynağım sadece Kuran'dır. Kuran dışı iddiaları ve hükümleri kabul etmem, ona göre.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.