Şimdi Ara

Hiçbir şey bitiremedi ama poşet uygulaması Akp'yi bitirebilir. Bağcılarda herkes tepkili (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
84
Cevap
0
Favori
3.864
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bunlar hafif kırgınlıklar Reis gönüllerini almayı iyi bilir

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ComradeMRX

diğer şehirler gelişseydi insanlar göç etmezdi. önemli olan eşit şekilde ilerleme.

doğayıı yok ederlerse doğa cevap verir.antalya da doğa tokadı bastı, sonra ağlamayacaklar.

Alıntıları Göster
    İlerleme yüzünden mi sence göç?Anadolnun çoğu şehrini gördüm İstanbulun ilçelerinden bir farkı yok ama İstanbulun taşı toprağı altın herkes bir an önce parayı bulma derdinde burada.
    Doğayı sadece biz yoketmiyoruz dünyanın genel problemi bu.Dünyanın her yerinde büyük şehirlerde ayn problemler var yapılaşma,trafik,hava kirliliği.Her ülkede olan şeyleri sanki sadece Türkiyede var mı sanıyorsunuz da böyleymiş gibi lanse ediyorsunuz bilmiyorum.

• Doğayı düşündüğünüz kadar insanları da düşünseniz tamam başım üstüne diyeceğim.

Avrupada insanlar kaç saat çalışıyor ,kaç saat dinleniyor kaç gün yurtdışına tatile gidebiliyor hele bi söyleyesin.Peki ya biz...

Avrupadan poşetin yanında çalışma saatlerini düşüren kanunları da getirsenize hele.

Daha yeni işkanununda senelik izni 3 parçadan fazlaya bölebilen değişiklik yapıldı.

İşveren karnım ağrıyor çık yıllık ücretli izine , krizdeyim çık izne .İşe gelmezsen mazeret yerine yıllık ücretli izin yazarım haaaa.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ilkerinanç

İlerleme yüzünden mi sence göç?Anadolnun çoğu şehrini gördüm İstanbulun ilçelerinden bir farkı yok ama İstanbulun taşı toprağı altın herkes bir an önce parayı bulma derdinde burada.
    Doğayı sadece biz yoketmiyoruz dünyanın genel problemi bu.Dünyanın her yerinde büyük şehirlerde ayn problemler var yapılaşma,trafik,hava kirliliği.Her ülkede olan şeyleri sanki sadece Türkiyede var mı sanıyorsunuz da böyleymiş gibi lanse ediyorsunuz bilmiyorum.

Alıntıları Göster
    12 ülkede bulundum.

en çok çarpık yapılaşma,plansız şehirler,yeşil alan azlığı,park bahçe azğılı ilk sıra Türkiye maalesef.

• quote:

Orijinalden alıntı: ComradeMRX

12 ülkede bulundum.

en çok çarpık yapılaşma,plansız şehirler,yeşil alan azlığı,park bahçe azğılı ilk sıra Türkiye maalesef.

Alıntıları Göster
    Hangi şehirler? Mesela İstanbul kadar nufusu olan Newyork, Tokyo,Beijing,Shangai ,Sao Paoulo flan var mı aralarında?Onlarda da bizden farklı değil.Avantajları İStanbul çok dar bir yüzülçümüne sahip barındırdığı nufusa oranla o yüzden binalar daha sık.
    Evet İstanbulun en büyük problemi bu her gelen bunu çözmeye çalışıyor ama kısa vadede mümkün görünmüyor.
    Bunun poşet ile alakasını çözemedim ben hala.Poşet çevreyi kirletmemesi için paralı amaç kullanımı azaltmak.

• quote:

Sanmıyorum zaten öyle.Sen ne sanıyorsan artık.

Alıntıları Göster
    Benzindeki vergiler de mi doğayı korumak için canım hocam

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: isviçreli bilim adamı

Benzindeki vergiler de mi doğayı korumak için canım hocam

Alıntıları Göster
    Nasıl bir alaka kurdun ki sen şimdi?
  • düzelteyim, FETÖ, Fetullahçı Terör Örgütü...

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • paradiso35 P kullanıcısına yanıt
    Malum kesimde secimden sonra koyduk koyduk mu diye sosyal ortamlarda bagirir ve asgari ucretiyle surunmeye devam eder:)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zerathull -- 28 Ocak 2019; 12:42:40 >
  • quote:

Nasıl bir alaka kurdun ki sen şimdi?

Alıntıları Göster
    Fosil yakıtların doğaya zarar verdiğini yeni mi öğrendin canım hocam?
    Hani fazla fazla vergilerle dünyanın en pahalı benzinini kullanıyoruz ya o yüzden, acaba bu fazla fazla vergiler doğayı korumak için mi güzel hocam.
    Gerçi yine anlamamışsındır ya neyse..

• quote:

Fosil yakıtların doğaya zarar verdiğini yeni mi öğrendin canım hocam?
    Hani fazla fazla vergilerle dünyanın en pahalı benzinini kullanıyoruz ya o yüzden, acaba bu fazla fazla vergiler doğayı korumak için mi güzel hocam.
    Gerçi yine anlamamışsındır ya neyse..

Alıntıları Göster
    Ben anladım da senin ne anlatmaya çalıştığını anlamadım?petrolden de Yüksek motorlu araçlardan da yüksek ötv alındığını biliyorum zaten.Sebeplerden biri de bu. bunu mu koymak lazım illa birşey anlatabilmek için size?

Al bak gene koydun

Tekrar koyayım mı gerek var mı?

• ilkerinanç kullanıcısına yanıt
    “ Yaşanabilirlik açısından en kötüsü İstanbul” lafının nesini anlamadın?
    Tokyo yazmışsın bir de. Dünyada yaşanılabilirlik sıralamasında ilk onda olan şehri yazmaya utanmamışsın İstanbul ilk yüzde değilken.
    Matematiksel endeksleri zaten hiç anlamadınız. Ha sen “dini çıkarlarına alet ederek oy istiyorlar oyuncak ettiler”yazıldığında Atatürk’e de ilah diyorlar diyen, buraya cevapmış gibi Atatürk şiiri koyan zatsın. Alooo ikisi bir değil adam orada oy filan istemiyor, sadece benim inanmayacağım bir inanca bürünmüş. Atatürk inananı diyelim de kendi bilir yahu bana oy ver Atatürk cennetine göndereyim demedikçe sanane banane adamın inancından.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cemsinan -- 28 Ocak 2019; 12:55:0 >
  • quote:

Ben anladım da senin ne anlatmaya çalıştığını anlamadım?petrolden de Yüksek motorlu araçlardan da yüksek ötv alındığını biliyorum zaten.Sebeplerden biri de bu. bunu mu koymak lazım illa birşey anlatabilmek için size?

Al bak gene koydun

Tekrar koyayım mı gerek var mı?

Alıntıları Göster
    Hocam sıkışınca mavi ekran veriyor la

quote:

Ben anladım da senin ne anlatmaya çalıştığını anlamadım

Bu ne bu

.....

Hocam benzindeki uçuk vergiler, yüksek araç fiyatları doğayı korumak için çünkü onlar doğaya zarar veriyor deyin de okuyan herkes duygusallıktan ağlamaya başlasın. Çok düşüncelisiniz canım hocam, tabi anlama sorunu biraz var bir de artık kıvırmak da kurtarmıyor gibi gözüküyor.

• quote:

Hocam sıkışınca mavi ekran veriyor la

quote:

Ben anladım da senin ne anlatmaya çalıştığını anlamadım

Bu ne bu

.....

Hocam benzindeki uçuk vergiler, yüksek araç fiyatları doğayı korumak için çünkü onlar doğaya zarar veriyor deyin de okuyan herkes duygusallıktan ağlamaya başlasın. Çok düşüncelisiniz canım hocam, tabi anlama sorunu biraz var bir de artık kıvırmak da kurtarmıyor gibi gözüküyor.

Alıntıları Göster
    Senin gibilere error vermesin de ne yapsın insan o kadar saçmasapan şeyelr yazıyorsunuzki ne diyor lan bu şimdi diyorum kendi kendime.
    Bak gene koyuyorum

Benzinde uçuk vergi yok artık dolar 2.5 3 lira iken 5 lira idi şimdi doların kendi 5 lira benzin 6 lira civarı yani aynı oradan uçuk vergi yok 1 doalrın az üzerinde benzin fiyatı uydurmayın.
    Neyi niye kıvırayım ben sana şimdi önce ne anlatmaya çalıştığını düzgünce yazki insanlar anlasın muhaa ile zuhaa ile derdiniz anlatamazsın.
    Var mı yavrum başka problemin halledelim.Bak gene koyuyorum

• ilkerinanç kullanıcısına yanıt

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bozkan23 -- 28 Ocak 2019; 13:11:44 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Hangi şehirler? Mesela İstanbul kadar nufusu olan Newyork, Tokyo,Beijing,Shangai ,Sao Paoulo flan var mı aralarında?Onlarda da bizden farklı değil.Avantajları İStanbul çok dar bir yüzülçümüne sahip barındırdığı nufusa oranla o yüzden binalar daha sık.
    Evet İstanbulun en büyük problemi bu her gelen bunu çözmeye çalışıyor ama kısa vadede mümkün görünmüyor.
    Bunun poşet ile alakasını çözemedim ben hala.Poşet çevreyi kirletmemesi için paralı amaç kullanımı azaltmak.

Alıntıları Göster
    Viyana,minsk,berlin,kiev,budapeşte,moskova,ryazan,dublin,rivne,prag,amsterdam,rotterdam,gent,lyon,milano. daha hatırlayamadığım birçok yer gördük

• quote:

Orijinalden alıntı: cemsinan

“ Yaşanabilirlik açısından en kötüsü İstanbul” lafının nesini anlamadın?
    Tokyo yazmışsın bir de. Dünyada yaşanılabilirlik sıralamasında ilk onda olan şehri yazmaya utanmamışsın İstanbul ilk yüzde değilken.
    Matematiksel endeksleri zaten hiç anlamadınız. Ha sen “dini çıkarlarına alet ederek oy istiyorlar oyuncak ettiler”yazıldığında Atatürk’e de ilah diyorlar diyen, buraya cevapmış gibi Atatürk şiiri koyan zatsın. Alooo ikisi bir değil adam orada oy filan istemiyor, sadece benim inanmayacağım bir inanca bürünmüş. Atatürk inananı diyelim de kendi bilir yahu bana oy ver Atatürk cennetine göndereyim demedikçe sanane banane adamın inancından.
    Neye göre karar verdin bunu bilmen için orada hayatını geçirmen lazımki en iyisi en kötüsü kara verebilesin.
    Farazi şeylerle fikir yürütmüyorum bilemem ben İstanbuldamı daha iyi SapoPaolada veya Beijingdemi daha iyi yaşarım.Newyorkta iş bulabilir kalabilirmiyim yoksa sokaklarda mı kalırım bulamayıp bilmediğim için en iyisi en kötüsü en yaşanamazı en yaşanılabileni birşey diyemem.Sen maşallah hepsini biliyorsun benim anlamadığımı anladığına göre.
    Niye sizin gibileri kaale alıp cevap yazıyorsam artık bende.

• quote:

Neye göre karar verdin bunu bilmen için orada hayatını geçirmen lazımki en iyisi en kötüsü kara verebilesin.
    Farazi şeylerle fikir yürütmüyorum bilemem ben İstanbuldamı daha iyi SapoPaolada veya Beijingdemi daha iyi yaşarım.Newyorkta iş bulabilir kalabilirmiyim yoksa sokaklarda mı kalırım bulamayıp bilmediğim için en iyisi en kötüsü en yaşanamazı en yaşanılabileni birşey diyemem.Sen maşallah hepsini biliyorsun benim anlamadığımı anladığına göre.
    Niye sizin gibileri kaale alıp cevap yazıyorsam artık bende.

Alıntıları Göster
    Özellikle matematiksel endeksler diye yazdım. Endeksler hesaplanırken gözönüne alınan kriterler şu şekilde: Kısaca yazdım, çok çeşitli hesaplamalar mevcut.
    1. Güvenlik-Adi suçların tekrarlanma sıklığı, şiddet suçlarının tekrarlanma sıklığı terör tehdidi -gibi
    2. Sağlık: Genel sağlık göstergeleri, kamu ve özel sağlık hizmetlerine ulaşabilme imkanı
    3. Kültür ve Çevre: Spor aktivitelerine erişim, kişi başına düşen yeşil alan, yolsuzluk seviyesi, sosyal baskı seviyesi, dini baskı seviyesi, sansür seviyesi, kültürel aktivitelerin miktarı ve erişimi
    4. Eğitim ve eğitim kalitesi
    5. Ulaşım, ulaşım kalitesi, internet hızı, su ve enerji dağıtım kalitesi.

Şimdi bu endeksteki herhangi bir puanlamada Tokyo ya da Berlin'in üstüne çıkma ihtimalin var mı? Ranta, betona bulanmış, problemli internet hızın ve gelişmiş şehirlerle kıyaslandığında çok sık kesilen elektriğinle? Oecd'de sonuncu olmuş eğitiminle? İlk yüze giremeyen üniversitelerinle?
    Zaten tüm hesaplamalarda farklı farklı kurumlarda İstanbul için sonuç değişmiyor. İlk yüze filan giremiyor. Güzelim kentin içine ettiğimizi görmemek için kör olmak lazım. Ha suçlusu çok. Sadece iktidar filan değil. Brezilya şehirleriyle kıyaslayanlara da gülmek lazım. Bizim gecekondular onların teneke barınakları yanında villadır. Can güvenliği konusunda da bizimki açık ara iyidir. Fakat gelişmiş ülkeler statüsündeki hiç bir ülkenin benzer şehrinden üstte olmayacaktır bu kriterlerde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cemsinan -- 28 Ocak 2019; 13:33:46 >

• Nerdeyse 20 senedir aynı teyyareler, Her seçim öncesi bu sefer kesin bitti deniyor ama biten bişey görmedik henüz
    Böyle konuları görünce çok gülüyorum, buda kendini tatminin etmenin bir başka şekli heralde ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: cemsinan

Özellikle matematiksel endeksler diye yazdım. Endeksler hesaplanırken gözönüne alınan kriterler şu şekilde: Kısaca yazdım, çok çeşitli hesaplamalar mevcut.
    1. Güvenlik-Adi suçların tekrarlanma sıklığı, şiddet suçlarının tekrarlanma sıklığı terör tehdidi -gibi
    2. Sağlık: Genel sağlık göstergeleri, kamu ve özel sağlık hizmetlerine ulaşabilme imkanı
    3. Kültür ve Çevre: Spor aktivitelerine erişim, kişi başına düşen yeşil alan, yolsuzluk seviyesi, sosyal baskı seviyesi, dini baskı seviyesi, sansür seviyesi, kültürel aktivitelerin miktarı ve erişimi
    4. Eğitim ve eğitim kalitesi
    5. Ulaşım, ulaşım kalitesi, internet hızı, su ve enerji dağıtım kalitesi.

Şimdi bu endeksteki herhangi bir puanlamada Tokyo ya da Berlin'in üstüne çıkma ihtimalin var mı? Ranta, betona bulanmış, problemli internet hızın ve gelişmiş şehirlerle kıyaslandığında çok sık kesilen elektriğinle? Oecd'de sonuncu olmuş eğitiminle? İlk yüze giremeyen üniversitelerinle?
    Zaten tüm hesaplamalarda farklı farklı kurumlarda İstanbul için sonuç değişmiyor. İlk yüze filan giremiyor. Güzelim kentin içine ettiğimizi görmemek için kör olmak lazım. Ha suçlusu çok. Sadece iktidar filan değil. Brezilya şehirleriyle kıyaslayanlara da gülmek lazım. Bizim gecekondular onların teneke barınakları yanında villadır. Can güvenliği konusunda da bizimki açık ara iyidir. Fakat gelişmiş ülkeler statüsündeki hiç bir ülkenin benzer şehrinden üstte olmayacaktır bu kriterlerde.

Alıntıları Göster
    İyi iyi eskiden 3. dünya ülkesiydik şimdi dünyanın en büyük ülkeleri ile karşılaştırıyoruz kendimizi bu bile ne kadar çağ atladığımızı gösterir.Bir anda Newyork Tokyo yapacak sihirbaz biliyorsanız çağırın hemen oy atalım onlara demin bir arkadaşa daha yazdım.Yoksa bırakın şu geyiği artık biz de biliyoruz bir Berlin Tokyo olmadığımızı o adamlar onlarca içinde yaptı bunlar 1-2 senede değil.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.