Şimdi Ara

Hiçbir şey bitiremedi ama poşet uygulaması Akp'yi bitirebilir. Bağcılarda herkes tepkili

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
84
Cevap
0
Favori
3.864
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Üzülelim mi gülelim mi? Gerçekten bilmiyorum onca olay oldu onca şey yaşandı. Vatandaşın tek derdi var. Poşet uygulaması. Poşet uygulamasına tepki olarak oy vermeyeceğini söylüyor insanlar şaka gibi ülkeyiz.

• Doğayı düşündüğünüz kadar insanları da düşünseniz tamam başım üstüne diyeceğim.

Avrupada insanlar kaç saat çalışıyor ,kaç saat dinleniyor kaç gün yurtdışına tatile gidebiliyor hele bi söyleyesin.Peki ya biz...

Avrupadan poşetin yanında çalışma saatlerini düşüren kanunları da getirsenize hele.

Daha yeni işkanununda senelik izni 3 parçadan fazlaya bölebilen değişiklik yapıldı.

İşveren karnım ağrıyor çık yıllık ücretli izine , krizdeyim çık izne .İşe gelmezsen mazeret yerine yıllık ücretli izin yazarım haaaa.
    Yo eskiden de o şehirlerden çok geriydik, artık daha da geriyiz. Hiç olmazsa eriğine, elmasına daldığımız bahçelerimiz vardı.
    Bak ben bu manzarayı gördüm. Maç yapmak için, çiçek toplamak için, piknik yapmak için çayırlardan çayır beğeniyorduk. Sizin kafa da İstanbul'u bu hale getirdi. Buyur benim küçüklüğümün İstanbul'u.https://eksiup.com/ec6fdbc59280
  • Bağcılarn adı Poşetçiler olarak değiştirilsin de görsünler fedöcülük yapmak neymiş.
  • umut işte, fakirin ekmeği, malum cenah her seçimden önce "bu sefer olacak galiba" diye umut eder, ama akşam yine hüsran, yine hüsran

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hükümet bu poşet uygulamasını getirirken bunun yanında alternatifini de vatandaşlara sunacaktı.
    Tamam hadi plastik poşet doğaya zararlı toptan kaldırılsın. Ama plastik poşet yerine mesela kenevirden yapılma poşet veya kese kağıdı bir alternatif olarak halka sunulabilirdi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wolfestein -- 27 Ocak 2019; 22:16:8 >
  • paradiso35 P kullanıcısına yanıt
    Ben ne diyorum sen ne diyorsun
  • Bu ülkede neler oldu sesleri çıkmadı,25 kuruşa mı sesleri çıkıyor?

• bagcilarda tinerci cok poset ihtiyac orda ondan tepkililer

• quote:

Orijinalden alıntı: Malvolorne

Bu ülkede neler oldu sesleri çıkmadı,25 kuruşa mı sesleri çıkıyor?

Haklısın, ülkedeki o kadar yanlışa değil de poşete tepki gösteriyorlarsa alsın kafalarına gecirsinler poşeti en azından yüzlerini görmeyelim

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Siyasi eleştiriyi bile bilmiyorlar. Cahil olanin akli poşete gitmis

• Poşet yüzünden oy veren vermesin zaten.

Şu mevzuyu anlamadım gitti.
    Almanyada markette alacaklarımı aldım poşete doldurmak için poşet istediğimde para istediler benden. Kasiyer kadının suratına baktım ne iş der gibi yabancı olduğumu anladı "burada böyle"...
    Bizde aynı sebeple aynı uygulamayı yapıyorsun vay efendim böyle şey mi olur insnları mı soymaya çalışıyorsunuz.İşe de yaramış asında daha ilk haftada yüzde 50 azalmış poşet kullanımı.,
    Gerçekten mantalite olarak katedeceğimiz çok yol var onu anlıyorum bundan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ilkerinanç -- 28 Ocak 2019; 11:9:51 >
  • ilkerinanç kullanıcısına yanıt
    İşine gelince avrupada böyle ordan aldık derler tabi
    Almanya bizden çok ilerde, sosyal devlet orası.Alınan vergiler halka geri döner almanya da , burda öyle bişiy var mı? Ye babam ye

• quote:

Orijinalden alıntı: cokbaska

İşine gelince avrupada böyle ordan aldık derler tabi
    Almanya bizden çok ilerde, sosyal devlet orası.Alınan vergiler halka geri döner almanya da , burda öyle bişiy var mı? Ye babam ye
    Ne alakası var birader gelişmiş olmasıyla?
    Adamın poşete para alma sebebi kullanımı azaltmak bu sayede çevreyi kirletmesini azaltmak.
    Bizde de aynı maksat.
    Zaten amacına da büyük ölçüde uaşmış anormal düşmüş kullanım.
    Kendi kafanızdan birşey uyduruyorsunuz uydurduğunuz şeye sonra kendiniz de inanıyorsunuz.Bu nasıl kafa yapısı ben çözemedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ilkerinanç -- 28 Ocak 2019; 11:50:24 >
  • ilkerinanç kullanıcısına yanıt
    Amaç doğayı koruma sanıyorsun öyle mi

• quote:

Orijinalden alıntı: cokbaska

Amaç doğayı koruma sanıyorsun öyle mi
    Sanmıyorum zaten öyle.Sen ne sanıyorsan artık.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ilkerinanç

Sanmıyorum zaten öyle.Sen ne sanıyorsan artık.

Alıntıları Göster
    doğaymış hahaha, ülkede yeşil alan bırakılmadı, beton yığını.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ComradeMRX

doğaymış hahaha, ülkede yeşil alan bırakılmadı, beton yığını.

Alıntıları Göster
    Beton yığını dediğin büyük şehirler.İstanbulun nufusu olmuş 20 milyon gelem köyünde kal bina dikilmesin talep var ki arz yapılıyor.
  • quote:

Poşet yüzünden oy veren vermesin zaten.

Şu mevzuyu anlamadım gitti.
    Almanyada markette alacaklarımı aldım poşete doldurmak için poşet istediğimde para istediler benden. Kasiyer kadının suratına baktım ne iş der gibi yabancı olduğumu anladı "burada böyle"...
    Bizde aynı sebeple aynı uygulamayı yapıyorsun vay efendim böyle şey mi olur insnları mı soymaya çalışıyorsunuz.İşe de yaramış asında daha ilk haftada yüzde 50 azalmış poşet kullanımı.,
    Gerçekten mantalite olarak katedeceğimiz çok yol var onu anlıyorum bundan.
    Tamamen haklısın hocam. Mesela dün biri çıkmış AKP'ye vereceğiniz destek mahşerde beraat belgeniz olacak diyor. Bunlar çevreyi poşetten daha fazla kirletiyor. Yakında haşa cennetten arsa da satmaya kalkar bu kendini bilmez. Bir gün böyle konuşurken ağzı yüzü çarpılacak kalacak öyle.

• quote:

Beton yığını dediğin büyük şehirler.İstanbulun nufusu olmuş 20 milyon gelem köyünde kal bina dikilmesin talep var ki arz yapılıyor.

Alıntıları Göster
    diğer şehirler gelişseydi insanlar göç etmezdi. önemli olan eşit şekilde ilerleme.

doğayıı yok ederlerse doğa cevap verir.antalya da doğa tokadı bastı, sonra ağlamayacaklar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-E0AECD5C0

Tamamen haklısın hocam. Mesela dün biri çıkmış AKP'ye vereceğiniz destek mahşerde beraat belgeniz olacak diyor. Bunlar çevreyi poşetten daha fazla kirletiyor. Yakında haşa cennetten arsa da satmaya kalkar bu kendini bilmez. Bir gün böyle konuşurken ağzı yüzü çarpılacak kalacak öyle.

Alıntıları Göster
    onu öyle demedim oy veren cenente girecek gibi söylemedim öyle lanse edildi diyor adam ama tabi herkes kendi inanmak istediğine inanacağı için farketmeyecek söylediğim uzatmaya gerek duymuyorum mevzuyu.o tarz bir söylem yapması yanlıştı fikrimi soruyorsan.
    Konuyla alakasını çözemedim yalnız?Vermıydı bir alakası?

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.