Şimdi Ara

hiçbir sentez üretmiyorsunuz (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
71
Cevap
0
Favori
1.674
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: sething

Dinn irkcilik katliam soykirim mandacilik surgun ler gerceklestirmis veya maruz kalmadan uygarligi yakalamis tek toplum yoktur.

Bunlari yeterince yasamadan da bilimi klanarak medeniyetin yakalanmayacagini iddia eden cokca insan vardir.

Bu acidan bakinca ulkenin 1.dunya ulkesi olmasi gerekirdi.

1 sey haric din..

Yakamizi dindende kurtardigimoz digerlerini fazlasiyla yasadigimizdan cok farkli bir turkiye gorecegimizden eminim..
    Bunları inanarakmı söyledin bilmiyorum ama ben de bazen bunu düşünürüm. His mi umut mu bilmiyorum ama Allahın izniyle, inşallah diyelim

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • avcılarınavcısı kullanıcısına yanıt
    Hala utanmadan sıkılmadan belaltına devam ediyorsun ve bana görgüden bahsediyorsun, umarım ciddiye alınma veya “argüman”larının (“argüman” ) incelenmeye değer olduğunu düşündürtebilme gibi bir beklentin yoktur.
    Bana eğer orda yüzde yüz retorik ve demagojik türden bir soru sormasaydın emin ol ben de sana öyle tek kelimelik bir cevap falan vermezdim. Verdiğim mesajın anlamı senin de eninde sonunda bu kültürden neşet ettiğin idi, ve mesajı yazarken böyle alınganlık edebileceğini de tahmin ediyordum ama senin üslubuna sahip biriyle oturup fikri münakaşaya girmem mümkün değil kusuruma bakma. Konuşmayı bilmeyen adamla konuşulur mu? Ben senle ilmi konuları ne diye konuşayım. Ya da dışarıya nasıl bir imaj verdiğini düşünüyorsun, fikirlerini ciddiye almamıza değecek biri gibi göründüğüne mi inanıyorsun?
    Ve sen bütün mesajlarında retorik yapıyorsun. Hala nick üzerinden maval anlatıyorsun inanılmazsın cidden ya.
    Neyse ne, hırsından ve hıncından boğulmadan önce birileri seni durdurur umarım.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Ciddi bir hata mevcut. Biz hep bir yaratılış var zannettik.

Halbuki mevcut hal bir vakıa idi. Yani sebeb olan aynı zamanda yapacak olan kişiydi. Bu şey yaratılmadı bolundu.

Kendisini halk etmesi istendi ve kendisinin hali ona bir şekilde makul goruldu. Sebebini bildiğimizden yani sonucu bildiğimizden nedenin bu ilahi guç gibi gozuken tavrını gayet basit bir şekilde anlayabiliyoruz.

Bir nevi lanetlenmiş bir varlık duşunun. Bu yaratılan değil lanetlenen bir şey. Lanetlenlenmiş şeyi yaratılış iddiası yok biz var diye ileri sürüyoruz.

Zira yaratıcının olması yaratılmaya iktiza etmediği gibi yaratıcının varlığı sorunu da çözmüyor.

...............

Vakıa olay nedir bunu anlamaklazım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • LePortaBim kullanıcısına yanıt
    hani sana nerede belaltı yapmışım? gösterir misin belaltı olan şeyleri?

ben senin saçmalıklarını senin yüzüne vuruyorum. madem medeni insansın, madem böyle alt kültür konuşmalarını kaldıramıyorsun mademki ciddiye almıyorsun neden bana "sana ne" deme özgürlüğün varken sen de benimle oynamaya çalışıyorsun diğer uzaklıştırılanlar gibi? neden benim haddimi bildirmiyorsun? neden beni engellemiyorsun? bunu neden yapamıyorsun seni tutan ne?
    ya işte. bana burada mahkumsunuz. varoluşsal olarak ben de size mahkum sayılırım ama ben sizi görüldüğü gibi pek sallamıyorum.

konuşmayı bilmiyormuşum bak bak cimcimeye bak. bana kendimi savunurken hiçbir şey bilmeden "tükürük saçan" diye etiket vuran adam ne diyor.
    oğlum beni deli etme. okey? ya şu düşün işini adam gibi yap. ya da çek git. hakkını ver hakkını. bilmem kaçyüz kitap okuduğun bilmem hangi elit semtlerde oturduğun felan umrumda değil. tartışmada salt mantığını yaratıcılığını ne kadar kullanabiliyorsun, duygu-rasyonellik döngünü ne kadar yazılarına aktarabiliyorsun bana bu gerekli. siz saçmalıyorsunuz. ancak...

biri beni durduracakmış :D "ben sana mantıklı yanıt veremiyorum abi, yapma etme yazma daha kaldıramıyorum abi" diyemiyor da birinin beni durdurmasını ümit ediyor. tam bir cimcimesin :D

“Sana ne” ne kadar saçma bir cevap ya :D Ben onun yerine hiç cevap vermemeyi tercih ediyorum ve senin bu gece attığın mesaja da cevap vermeyecektim aynı şekilde. Cevap verecek olsam gece görmüştüm, o zaman verebilirdim. Bu sabah Duralı ve cündioğluyla ilgili mesajını gördüğüm için o bahsi açmak amacıyla sana cevap verme zahmetinde bulundum. Cevap verdim diye yüz bulma yani yazdıklarını umursadığım falan yok :D

• quote:

Orijinalden alıntı: LePortaBim

“Sana ne” ne kadar saçma bir cevap ya :D Ben onun yerine hiç cevap vermemeyi tercih ediyorum ve senin bu gece attığın mesaja da cevap vermeyecektim aynı şekilde. Cevap verecek olsam gece görmüştüm, o zaman verebilirdim. Bu sabah Duralı ve cündioğluyla ilgili mesajını gördüğüm için o bahsi açmak amacıyla sana cevap verme zahmetinde bulundum. Cevap verdim diye yüz bulma yani yazdıklarını umursadığım falan yok :D
    bunu şimdi mi söylüyorsun akıllı bıdık. şimdi sen umursamasan bana bu mesajı atmazdın, o cümlenin sonuna emoji eklemezdin "acımadı kii" der gibi.

konu dağılmasın. oğlum benim yazdıklarıma cevap veriyor musun vermiyor musun? tabi baktın "aboo ulan bunlara cevap vermeye kalksam 1 saatim düşünmekle geçer en iyisi R yapmak" dedin. tabi yemedi değil mi? kim olsa aynı şeyi yapar merak etme bu senin "kişisel özelliğin" "özgür iraden" değil. toplumsal bir ritüelin vücut bulmuş hali. cevap veremediği argümanlar karşısında R yapmak. R yapmak. geri vitese takmak. ortadoğulu olmak ve R yapmak. korelasyon: 0.99.

medeni bir insan, medeniyetten yani şehirleşmekten çağdaş olmaktan nasibini almış, ortadoğu kültürünü elinin tersiyle itmiş bir insan, kendine yapılan yersiz/haksız/kişisel görüşe taciz karşısında karşındaki insana haddini bildirir. ne yapar. kendi görgüsü çerçevesinde "bundan size ne, siz bana karışamazsınız bu benim görüşüm sizi alakadar etmez, terbiyenizi takının herkes herşeyi söylemekte özgür" der. ama siz bana bunu söyleyemiyorsunuz işin garipliğine bakar mısınız sayın beni okuyan insanlar. medeni bir davranış segileyemiyorlar. bu adamlar da öyle ortadoğulu tam değiller ha. ortadoğuluk biraz var çok değil. ama bu bile yeterli :D. bana medeni bir şekilde tepki veremiyorlar neden çünkü bu kendi statülerini başkalarının gözü önünde düşürmek demek. görüyor musunuz tanrının işini?

oğlum siz ortadoğulusunuz anladınız mı? size bu gerçeği suratınıza çarpıyorum, mantıksızlığınızı bu satırlara attırmaktan ellerim yoruldu.
    siz busunuz okey? nesiniz siz:

"bilmiyorum" diyemeyecek kadar aciz korkak,
    haklısın diyemeyecek kadar egoist, bencil, korkak,
    karşındaki insan ileri geri konuşmasına rağmen sırf üst statünden diye onu engelleyemeyecek kadar ortadoğulu.

engelleyin lan beni. hadi lan. herkes engellesin beni.

işte siz bu sunuz ortadoğulu arkadaşlar tamam(medeni insanlar sizler iyiki varsınız sizleri bir daha bir daha yine bir daha öpüyorum). felsefe forumunda takılıp medeniyetçilik oynamak yok bir daha okey?

Umarım yaşın fazla büyük değildir çünkü aksi takdirde böylesi hastalıklı bir düşünüş biçimini ve retorik yapmaktan daha ilerisine gidemeyen türden bir akıl yürütme yetisini aşabilmek için radikal değişikliklere gitmen gerekecek. “Medeni insan” şeklinde sınıflandırılmayı hak ettiğine inandığın birkaç insana buraya yazdıklarını nolur okut ve onların yorumlarını sor. Bence sonucun ne olacağını burayı okuyan istisnasız herkes çok çok iyi biliyor.

Sana istediğini vermeyeceğim çünkü burada fazla barınabileceğine inanmıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LePortaBim -- 30 Ağustos 2018; 23:40:11 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: LePortaBim

Umarım yaşın fazla büyük değildir çünkü aksi takdirde böylesi hastalıklı bir düşünüş biçimini ve retorik yapmaktan daha ilerisine gidemeyen türden bir akıl yürütme yetisini aşabilmek için radikal değişikliklere gitmen gerekecek. “Medeni insan” şeklinde sınıflandırılmayı hak ettiğine inandığın birkaç insana buraya yazdıklarını nolur okut ve onların yorumlarını sor. Bence sonucun ne olacağını burayı okuyan istisnasız herkes çok çok iyi biliyor.

Sana istediğini vermeyeceğim çünkü burada fazla barınabileceğine inanmıyorum.
    bak cimcime, bakın ortadoğulu insanlar,

benim bir özelliğin, sıfatın karşı tarafta olmadığını belirtmem için o sıfata sahip olmam mı gerekir? kaç meşazdır kimseye bunu anlatamadım. yok abi yok. ya anlamıyorlar, ya salağa yatıyorlar.

tam bir katıksız ortadoğulu davranışı. takım tutar gibi parti tutanlarda da var. chpliye söylersin partinde yolsuzluk olmuş, sana akp çok daha yolsuzluk yapıyo der. ulan akpnin yolsuzluk yapması seni haklı çıkarır :D
    "peki sen medeni misin?" cimcime benden sana ne sen kendi yaptığına bir baksana.

madem barınabileceğimi düşünmüyorsun, madem ortadoğulusun, madem yazmayacaksın bir daha. cevap verip öyle kaçsana. o son parağraf ne öyle. onu ilkokullular okusun bakalım ne diyecek :D cimcime seniii.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi avcılarınavcısı -- 30 Ağustos 2018; 23:57:34 >

• asderty A kullanıcısına yanıt
    Acikli bir tesbit ve dolayisi ile beklentidir..

Dinden yakasini kurtaramayan toplumdan bi cacik olmaz..

Ciddi söylüyorum şu attığın 5-6 mesajdan mantık hataları derlemesi çıkar ama sadece üslup sorunlarına değinmem zaten fazlasıyla vaktimi yedi, bir de düşünce sorunlarına girsem işi gücü bırakmam gerekir.
    Benim mesajımdan hadi ben medeni olmayabilirim ama sen de medeni değilsin ki gibisinden bi anlam çıkarmanı anormal karşılayamadığım için suçlanabilmem mümkün mü? Retorikte master yapmışsın tabii ki çıkaracaksın öyle anlamlar :D
    Hala anlamsız yaftalamalara cevap vermemi bekliyorsun ama ben seni egale edilmesi gereken bir tehdit olarak göremiyorum ki şahsıma yönelttiğin hakaretlere cevap vereyim. Fark ettiğin üzere hep mesajlarındaki belli bir kısımla ilgili olarak yazdım ve diğerlerine hiç değinmedim, bunun bir sebebi var ama anlamamakta ısrarcısın.

• Muslim and atayist tartismalari yetmiyordu kendi aranizda mi basladiniz..

• quote:

Orijinalden alıntı: sething

Dinn irkcilik katliam soykirim mandacilik surgun ler gerceklestirmis veya maruz kalmadan uygarligi yakalamis tek toplum yoktur.

Bunlari yeterince yasamadan da bilimi klanarak medeniyetin yakalanmayacagini iddia eden cokca insan vardir.

Bu acidan bakinca ulkenin 1.dunya ulkesi olmasi gerekirdi.

1 sey haric din..

Yakamizi dindende kurtardigimoz digerlerini fazlasiyla yasadigimizdan cok farkli bir turkiye gorecegimizden eminim..
    Sorunu dine indirgemek çok basit kaçar, bu toprakların asıl sorunu din değil cehalettir. İnsanımızın Ateisti de cahil Müslümanı da Agnostiği de zırcahil, kimse benim inancım şu ben çok zekiyim triplerine girmesin. Bizim asıl sorunumuz cehalettir. Buna ben dahilim sen de dahilsin tıpkı gruptakilerden hepsi gibi.

Ülke nüfusunun büyük kısmı ateist olsa kuzey koreden hallice bir ülke olurduk, bizim her şeyden önce cehaleti yenmemiz lazım.

• Tadeon kullanıcısına yanıt
    Cehlaetin cati sorunlugu konusinda zaten aksi ifadem olmadi.

Lakin o cehaleti besleyen en onemli etken dindir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sething -- 31 Ağustos 2018; 3:10:52 >
  • LePortaBim kullanıcısına yanıt
    Tamam cimcime sen haklısın.

Nasıl olsa denk gelecem senin bir mesajına kurtuldun sanma

• HADO77 kullanıcısına yanıt
    Gercek vaka tesadufi var olustur.

Binilmis taka yaratilistir..

Anlamayacak ne var..

Brnce sende biliyonda itiraf edemiyon gecmis mesajlarindan ve gecmisin baglayiciliginin 4 elle yakana yapismis tutsakciligindan..

Ortadogulu dahil olmak izre tesbitlerinin tamima katilmakla birlikte bu derece sinirlenmeni daha modern bir insan oldigun iddiasiyla celistigini ifade etmek isterim.

Ondan iyi oldugunu soyleme goster..

Cahilin yartismasini anlarimda cehaletten kurtulma iddiasindakinin kavgasini anlamakta ozurluluk crkiyorum..

Ha burada hrpiniz ortadogulu cahillersiniz..

Alayinizin..

Pc si coksun..

Gelişme var yoruldun mu ne oldu :D Mesajıma denk gelirsin gelmesine de saldıracak bir yer özellikle arasan bile bulabilir misin bilmiyorum. Ha tabi atak girişiminde bulunmak şeklinde değil de düzgünce yorumunu eklemek şeklinde olursa amenna. Benim üsturuplu konuşmasını bilen adamı terslediğim daha görülmedi.

• Muslim and atayist tartismalari yetmiyordu kendi aranizda mi basladiniz..

• İlgi için teşekkürler.

İnsanlar sözlerinin esiri değil efendisidir. Fikirler insanlar nesiller değişir dunya bile doner durur. Senin benim değişemem mumun değil. Nihayetinde olum var ve en buyuk değişim bu.

Bu açıdan zaman mekan değişken bir yapıdır. Buradaki mesele şu insanın özünün tanımını yine insan yapar.

..............

Bana gore sentez kolay. Zira hem ilmi hem de ilahiyat tabanı mevcut. Doğruluğu en açık halde. Anında tastiklenebilir. Ve aynı hızla ne kadar doğru olursa olsun anında yanlışlamak da akla gelir. Yani an itibari ile yaratıcının yaratmasına imkan veren bir sentez.

• quote:

Gelişme var yoruldun mu ne oldu :D Mesajıma denk gelirsin gelmesine de saldıracak bir yer özellikle arasan bile bulabilir misin bilmiyorum. Ha tabi atak girişiminde bulunmak şeklinde değil de düzgünce yorumunu eklemek şeklinde olursa amenna. Benim üsturuplu konuşmasını bilen adamı terslediğim daha görülmedi.

görüyorsunuz ortadoğu insanını,

cimcimeye o kadar yardırdığım halde beni engelleyeceğine ne yapıyor. üstte "ben seni sallamıyorumki ;) " diyen adam şimdi benden gelecek kontra mesajı adeta bir lütuf gibi görüyor.
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.