Şimdi Ara

Hiç kimse motor ve transmisyon teknolojisini bizimle paylaşmak istemiyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
391
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Türk mühendisleri tank motorunda göreve hazır

Hiç kimse motor ve transmisyon teknolojisini bizimle paylaşmak istemiyor

Türkiye'nin önde gelen 3 mühendislik şirketi, FİGES'in ana yükleniciliğinde 190 kişilik mühendislik kadrosuyla milli ana muharebe tankı Altay'da kullanılacak güç grubunu geliştirmeyi hedefliyor.

https://www.sabah.com.tr/ekonomi/2018/02/20/turk-muhendisleri-tank-motorunda-goreve-hazir?f=sm&utm_source=twitter.com

• Kaynak sabah.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ön yargı denilebilir fakat kaynak sabah.com.tr(turkuvaz grubu) olunca kendimi sorgular hale geldim. Aklımızla zamanında o kadar dalga geçtilerki ve hala da geçmekteler.Bir güven kaybı oluyor neticede..

• Yav he he

Tümosan, bmc vs vs ...

Şimdi de bu

Yazacak çok şey yok

Yav he he

• "Yav he he" diyenleri bir telaştır sardı, ne oldu böyle size?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AlbatrosD.IIIFazılBey -- 20 Şubat 2018; 19:24:36 >
  • Bak güzel kardeşim, Harvard'ın bütçesi Türkiye'deki bütün üniversitelerin toplam bütçesinin 3 katından fazla ve sen diyorsun ki 190 mühendis bir araya gelecek, yılların birikimiyle oluşturulan tank motorunu üretecek, peki ne kadar sürer bu? Bu motor üretildiğinde hala tanklar kullanımda olacak mı? veya bu motor yeterli olacak mı?

İktidarın hala kafası basmıyor bak kardeşim bilim öyle damdan düşmeyle olacak iş değil. Önce sağlam bir eğitim altyapısı olacak, öyle bütçeni mercedeslere, her yıl sökülüp takılan kaldırımlara vereceğine Üniversitelere vereceksin, öyle her yere üniversite açmayla olmaz bu işler, önce üniversite sayını azaltacak köklü üniversitelerin bütçesini arttıracaksın.

Ha bu arada hele hele müfredattan evrimi çıkararak o seviyeye hiçbir zaman ulaşamazsın, bilim yapmak istiyorsunuz ama hala şeriat da şeriat diye tutturuyorsunuz.

• BMC türevleri olsaydı yorum yazmaya gerek duymazdım. Figes diğer firmalardan daha değerli benim gözümde, sektörüm gereği emeklerini görebiliyorum. Üretim tecrübeleri pek yok ama analiz ve tasarım optimizasyonu alanında Türkiye'de en iyisi, Anova da iyidir onlar da girmiş işin içine. Hayırlısı olsun, güzel şeyler çıkacaktır eminim.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.