Şimdi Ara

hiç evlenmeden yaşamak (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
97
Cevap
2
Favori
17.759
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
Giriş
    Ya bir de akıl vermiş evlenmeyin diye. Gitmişsin kendin gibi kadın bulmuşsun, örnek veriyorsun. Kadın üç beş sırtına elletti diye koşmuş resmen. Evli kadına yürümüşsün, bir de ahlaktan aileden bahsediyorsun. Bu olayda tek suçlu kadın mı şimdi? Evlensen karını yüz kere aldatacan. Bir de kadını kötülüyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rodimus01

Ne sacmaliyorsun oglum az yabanci dizi izle etkisinde cok kaliyorsun galiba. Goren de elinin altinda 283727363 tane hatun var her gun birine kayiyorsun, tipin de Burak Ozcivit gibi sanar. Lan millet agliyor forumda onu da mi gormuyon, bu muptezelin dedigine bak. Tipin yoksa, paran yoksa, araban, ortamin yoksa ne yapacaklar seni? Kara kaş kara gözün devri geçti yigenim, +18 üzeri yaşları ancak bunlarla götürürsün %80 cogunlukla.
    Bak dostum ben 34 yaşındayım arabam var evim var iyi bir işim var. Kendime göre bir sosyal hayatım var. Burada ağlaşanaların %80'i ergen tipler beni onlarla bir tutma. yaşlarda ben de öyleydim yalan yok. Çalışın kendinizi geliştirin 30'undan sonra bambaşka bir hayat bekliyor tabi kafasını kullanana
  • pilosopo kullanıcısına yanıt
    İlkel duyguları küçümsemem sen evliliği küçüsemişsin.

Biri ile hayatı paylaşacaksın ve muhtemelen çocuk yetiştireceksin bu gibi büyük meseleler varken sen karnı doyunca s*kini sokacak yer arar insan o yüzden evlebilebilir diyorsun xd

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi K.chaLi -- 17 Ağustos 2019; 16:1:3 >
  • AlleinMann A kullanıcısına yanıt
    Yav ergenleri kastetmeye gerek yok, cogunun CSB oldugunu da biliyorum. Kendi agzinla soyluyorsun, evim var, arabam var diyorsun, cebinde biraz da para varsa, sosyal hayatinda varmış işte, daha lazim olan birşey yok. Azıcık dil ve şeytan tüyü geri kalan herşeyi halleder. Herkes sen ve ya benle bir olmak zorunda mi? Ulkedeki hayat şartları ortada, asgari ucrete calisip, kari kizla mekanlara gidip eziyim parayi desen ay sonu kart extreni bile odeyemezsin. Bu devirde de bulacagin hatun senle hep evde buluşacak değil heralde. Dedigim gibi fazla dizilere kaptirmamak lazim kendimizi.
  • evlenmeye gerek yokta bir hayat partneri iyi olur. evlenmenin light hali kimse kasmiyor ne olursa oluyor oyle bir hayat dusunun. bekarligin level atlamis hali.
  • hiç evlenmeden yaşaman için sosyal olman lazım. böyle insanlar var ama genellikle kendisine aktivite bulmuş, belli alanlarda vakit geçiren ve sürekli insanlarla etkileşim kuran kişiler bunlar.

aksi örnek olarak benim babamı verebilirim. kendi memleketimizde oturuyoruz. babam ilçedeki çoğu kişiyi tanıyan biri olmasına rağmen ilginç şekilde yalnızlık kafasından kurtulamıyor ve sürekli biz çocuklarına sığınıyor. yaptığı hiçbir aktivite yok. ya boş boş TV seyrediyor ya da bizimle vakit geçirmek istiyor. çıkarıyoruz gezdiriyoruz falan ama bunu da her zaman yapamazsın tabi. adamı 3 hafta dışarı çıkarmasan yalnızlıktan ölüyomuş gibihissediyor. halbuki kendi üç günde bir çıkıp esnafı gezip sohbet edebiliyor. ama her nasıl oluyorsa bu babamı tatmin etmiyor. şimdi benim babam bu haliyle 65 yaşında evlenmemiş biri olsaydı, dört duvar arası kısılıp kafayı yerdi heraldi.

ama ben o yaşlarda olup evlenmemiş, çocuğum gelsin diye delirmeyen (kimisinin çocuğu var ama ayrı yaşıyolar) insanlar da gördüm. yukarıda söylediğim gibi, onların babamdan farklı şu idi. o insanlarla hep bi aktiviyede tanıştım. dağcılık, kayak vs.. illa spor aktiviyesi olmak zorunda değil. kimi gider resim yapar, resimcilik ile ilgili bi aktivitede tanışırsın. ama benim babam ile hiçkimse böyle bir aktivte esnasında tanışamaz çünkü babamın hiçbir aktivitesi yoktur. bireysel yaşayıp kafayı yemeyen kişlere bakarsanız sosyal anlamda kendi ayakları üzerinde durabilen kişiler olduklarını, dışarıda vakit geçirmeye eğilimli kişiler olduklarını görürsünüz. babam böyle değil.

mesela benim tanıdık kasap var. soruyor bana evlenmiyon mu hâlâ diye. adam geçen gün bana dedi ki, evlenmenin en iyi yanı eve gidince kapını açan var dedi. karım olmasa kafayı yerdim dedi. karımla hep kavga ederiz ama bu bile önemli değil, o olmasa bomboş eve gidecektim akşamları dedi. olay biraz bu.

gerçi evlenmemiş olan ama birlikte yaşayan yaşlı çift de var tanıdığım.

kadın erkek ilişkisini bu kadar kalıp içine sokup, çiftlerin ortak yaşam kurmalarını zorlaştıran sistem utansın diyorum. bugün çiftler ortak yaşam kurabilmek için büyüklerin dayattığı "evlilik" adındaki zırvaları yerine getirmek zorundalar ve bu da ortak yaşam kuran çift sayısını azaltıyor (bu zırvalar illa kanun ya da adetlerin getirdiği yükler değil, akrabalarla iyi geçinme zorunluluğu bile bunlardan biri) durum buyken kimse ortak yaşam kurmayı zorlaştıran bu rezil sistemi eleştirmiyor. herkes: "neden evlenmiyorsunuz? evlilik insan doğasında vardı, doğanıza karşı gelemezsiniz!! yaşlılığınızı düşünün!" diyor. insan doğasında evlilik yoktur. insan doğasında karşı cins ile ortak yaşam vardır. görev paylaşımı vardır. bizim bugün "evlilik" dediğimiz şey ise, doğamızda olan bu ortak yaşamı kurmayı zorlaştıran kanunlar-adetler-alışkanlıklar-dayatmalar kümesidir. teknoloji ilerlemiş olsa da bu konuda 10.000 yıl önceki yerlilerden bile daha gerideyiz. Afrika yerlilerinin ateş yakacak aparatları bile yoktu belki ama bi ritüel ile hayatlarını birleştirip eşleştikleri çift ile ortak yaşam kurabiliyolardı. günümüzdeki toplulumuda bu olayın önüne öyle zorluklar koyulmuş ki artık bakıyosun parası pulu olan yakışıklı erkekler ya da güzel kızalardan bile evlenmemiş 30+ birsürü kişi var. bu kişilerin partner bulamadıklarını söylemek çok zor çünkü her kriteri sağlıyolar. ama işte bizim kültürümüzde bu ortak yaşam kurma olayını yapabilmen için beraberinde birsürü ek şeyi de yapman gerekiyor. bazı çiftler de bunu göze almıyolar bi noktada. işte ortak kültürü bu hâle getirenler utansın. mağarada yaşayan yerlilerin bile ortak yaşam kuramamak gibi bir sorunları olmamıştı ama bizde böyle bir sorun var.

ben kendim mesela şu an 33 yaşındayım. evim, arabam var, düğün yapmak için gereken meblanın yarısı kadar birikmiş param da var, mesleğim ve orta düzey maaşım var ve hatta artık yurt dışında iş aramak ve yurt dışına çıkmak istiyorum. şahsen hayatımı biriyle birleştirmek de isterim. tek başına yaşam meraklısı değilim. kimse de değildir zaten. ancak etrafımdaki evliliklere bakınca çiftlerin ilişkileri dışında her türlü saçmalığın olaya karışmış olduğunu görüyorum. bu saçmalıklar dünyasıyla boğuşmaya henüz kalkışmadım. 10.000 sene öncesinin yerlisi olsaydım bir kız ile hayatımı birleştirmek çok çok çok çok daha kolay olacaktı. eminim 10.000 sene öncesinin yerlilerindeki çiftler şu anki evli çiftlerden daha mutludurlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 01001101 -- 17 Ağustos 2019; 18:26:52 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: 01001101

hiç evlenmeden yaşaman için sosyal olman lazım. böyle insanlar var ama genellikle kendisine aktivite bulmuş, belli alanlarda vakit geçiren ve sürekli insanlarla etkileşim kuran kişiler bunlar.

aksi örnek olarak benim babamı verebilirim. kendi memleketimizde oturuyoruz. babam ilçedeki çoğu kişiyi tanıyan biri olmasına rağmen ilginç şekilde yalnızlık kafasından kurtulamıyor ve sürekli biz çocuklarına sığınıyor. yaptığı hiçbir aktivite yok. ya boş boş TV seyrediyor ya da bizimle vakit geçirmek istiyor. çıkarıyoruz gezdiriyoruz falan ama bunu da her zaman yapamazsın tabi. adamı 3 hafta dışarı çıkarmasan yalnızlıktan ölüyomuş gibihissediyor. halbuki kendi üç günde bir çıkıp esnafı gezip sohbet edebiliyor. ama her nasıl oluyorsa bu babamı tatmin etmiyor. şimdi benim babam bu haliyle 65 yaşında evlenmemiş biri olsaydı, dört duvar arası kısılıp kafayı yerdi heraldi.

ama ben o yaşlarda olup evlenmemiş, çocuğum gelsin diye delirmeyen (kimisinin çocuğu var ama ayrı yaşıyolar) insanlar da gördüm. yukarıda söylediğim gibi, onların babamdan farklı şu idi. o insanlarla hep bi aktiviyede tanıştım. dağcılık, kayak vs.. illa spor aktiviyesi olmak zorunda değil. kimi gider resim yapar, resimcilik ile ilgili bi aktivitede tanışırsın. ama benim babam ile hiçkimse böyle bir aktivte esnasında tanışamaz çünkü babamın hiçbir aktivitesi yoktur. bireysel yaşayıp kafayı yemeyen kişlere bakarsanız sosyal anlamda kendi ayakları üzerinde durabilen kişiler olduklarını, dışarıda vakit geçirmeye eğilimli kişiler olduklarını görürsünüz. babam böyle değil.

mesela benim tanıdık kasap var. soruyor bana evlenmiyon mu hâlâ diye. adam geçen gün bana dedi ki, evlenmenin en iyi yanı eve gidince kapını açan var dedi. karım olmasa kafayı yerdim dedi. karımla hep kavga ederiz ama bu bile önemli değil, o olmasa bomboş eve gidecektim akşamları dedi. olay biraz bu.

gerçi evlenmemiş olan ama birlikte yaşayan yaşlı çift de var tanıdığım.

kadın erkek ilişkisini bu kadar kalıp içine sokup, çiftlerin ortak yaşam kurmalarını zorlaştıran sistem utansın diyorum. bugün çiftler ortak yaşam kurabilmek için büyüklerin dayattığı "evlilik" adındaki zırvaları yerine getirmek zorundalar ve bu da ortak yaşam kuran çift sayısını azaltıyor (bu zırvalar illa kanun ya da adetlerin getirdiği yükler değil, akrabalarla iyi geçinme zorunluluğu bile bunlardan biri) durum buyken kimse ortak yaşam kurmayı zorlaştıran bu rezil sistemi eleştirmiyor. herkes: "neden evlenmiyorsunuz? evlilik insan doğasında vardı, doğanıza karşı gelemezsiniz!! yaşlılığınızı düşünün!" diyor. insan doğasında evlilik yoktur. insan doğasında karşı cins ile ortak yaşam vardır. görev paylaşımı vardır. bizim bugün "evlilik" dediğimiz şey ise, doğamızda olan bu ortak yaşamı kurmayı zorlaştıran kanunlar-adetler-alışkanlıklar-dayatmalar kümesidir. teknoloji ilerlemiş olsa da bu konuda 10.000 yıl önceki yerlilerden bile daha gerideyiz. Afrika yerlilerinin ateş yakacak aparatları bile yoktu belki ama bi ritüel ile hayatlarını birleştirip eşleştikleri çift ile ortak yaşam kurabiliyolardı. günümüzdeki toplulumuda bu olayın önüne öyle zorluklar koyulmuş ki artık bakıyosun parası pulu olan yakışıklı erkekler ya da güzel kızalardan bile evlenmemiş 30+ birsürü kişi var. bu kişilerin partner bulamadıklarını söylemek çok zor çünkü her kriteri sağlıyolar. ama işte bizim kültürümüzde bu ortak yaşam kurma olayını yapabilmen için beraberinde birsürü ek şeyi de yapman gerekiyor. bazı çiftler de bunu göze almıyolar bi noktada. işte ortak kültürü bu hâle getirenler utansın. mağarada yaşayan yerlilerin bile ortak yaşam kuramamak gibi bir sorunları olmamıştı ama bizde böyle bir sorun var.

ben kendim mesela şu an 33 yaşındayım. evim, arabam var, düğün yapmak için gereken meblanın yarısı kadar birikmiş param da var, mesleğim ve orta düzey maaşım var ve hatta artık yurt dışında iş aramak ve yurt dışına çıkmak istiyorum. şahsen hayatımı biriyle birleştirmek de isterim. tek başına yaşam meraklısı değilim. kimse de değildir zaten. ancak etrafımdaki evliliklere bakınca çiftlerin ilişkileri dışında her türlü saçmalığın olaya karışmış olduğunu görüyorum. bu saçmalıklar dünyasıyla boğuşmaya henüz kalkışmadım. 10.000 sene öncesinin yerlisi olsaydım bir kız ile hayatımı birleştirmek çok çok çok çok daha kolay olacaktı. eminim 10.000 sene öncesinin yerlilerindeki çiftler şu anki evli çiftlerden daha mutludurlar.
    Kesinlikle doğru kardeşim,eski Türklerde bile evlilik bu kadar zor değildi bi ateş yakar bi kaç adam bulur nikah kıyardı yuvasına çadırına giderdi o zamanlar gerçekten adamlığa kadınlığa bakılırdı.

Şimdi böyle değilki yahu bi evlenecen bir sürü angarya işler nikahı kıyıp bi kaç eşya alıp evin içine girecen bu ne kadar zor olabilir.Dizilerinde bunda etkisi var oyunculara bak hepsi yakışıklı boy 180 üstü ve evlilik kriteride yavaşca bu oluyor şerefsiz ol yada karaktersiz ol hiç farketmez yeterki o kriterlere sahip ol.

Örnek vereyim boyum 177 bi kızla buluşmaya gittim kız 180 üstü istiyormyş abi böyle bi kritermi olur ve kızda kısa boylu,kriter insanın ahlağı ve karakteriyle ilgilidir buna bakan yok ama sorsan herkes peygamber ümmeti aslında boşanmaların sebebide bu.

Bu konuda çok haklısın benimse çapkın evlenmeyen arkadaşlarım var adam prof fotoğrafcı,geziyor çadırda kalıyor cidde o insanlar evliliği aramıyor çünkü çok sosyal aklına gelmiyor yada kendi gibi gezgin biri ile evleniyor.

• yalnızlık Allah a mahsustur, yalnızlığa dayanabilir misiniz
  • bu cemiyete dehaletim çok da uzak değil sanırım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ManyetikRenozans

Halen görüşüyormusunuz merak ettim:) abi 7 yıllık ilişki sevgi aşk evliliğinde bile bu oluyorsa biz hapı yutmuşuz ya,neler var ya daha aklımız durur.

Alıntıları Göster
    tabiki zamanla azalttık şimdilerde bitti gitti

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lampard23 -- 18 Ağustos 2019; 11:46:52 >
  • StallionTR S kullanıcısına yanıt
    Prezervatifler ne işe yarıyo ?~😁

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Arkadaşlar kız arkadaşımla çok iyi anlaşıyorduk dışarda güler,eğlenir,gezer tozardık burda evi var yaşadığım şehre geldi bende yanına gittim 1 haftadr beraber kalıyoruz buraya kadar hersey güzel.

Bi kaç gün sonra eve 20 dk geciksem sabaha kadar susmamaya başladı yalvarıyrm nolur sus diye halen devam ediyor birazda evliliği gözlemlemek için beraber kaldım ama bugün ayrılacam allah evli olanlara yardım etsin ben pat diye gidebiliyorum.Demekki evlilik kötü,beter hayatım cehenneme döndü derken bundan bahsediliyormuş.

Artıları:Yemek hazır,çamaşır ve ev temiz

Eksileri:Hiçbişeye zamanın yok,sabah akşam dır dır laf oda evlme bağlıyımdır daha çok eksi yan varda uzatmayacam.

Bu kısa Dünya da tüm ömrümü bi kadınım triplerinemi ayıracam,nazınımı çekecem ve çoğu erkek bu hayatı yaşamak için milyarlar veriyor:)) olum yapmayın lan gidin iş yeri açın şirket kurun son model bmw alın hayat kısa.

Şunu diyeyim yalnızlığın gözünü seveyim ya yalnız hayatıma geri dönüyorum ben evlenenleri allah mesut etsin

• İlla evleneceğim diyen varsa evlilik öncesi en az 3 yıl tanımalı o kişiyi. 1-2 yıl flört, 1 yıl nişan. Boşanmak ağır bir şey. Çocuk da varsa vay ki onun bahtsız kaderine vay.

Evlilik şu devirde tam anlamıyla kumar. Normal insan ilişkileri bile bozuk artık, evleneceğin insan risk olarak bu hiyerarşide en tepede resmen.

Ben mesela, sosyal medyadan nefret ediyorum. Hiç sosyal medya hesabı kullanmam. Bu yüzden evleneceğim insanın da örneğin instagram kullanmasını istemem. E ne oluyor? Onun temel hak ve özgürlüğüne müdahale etmiş, onu sınırlamış oluyorum. Burada da ihtilaf çıkıyor.

En basit örnekti bu, daha yüzlercesi var.
    Bilemiyorum Altan...

• Çok aktif bir insan olmaktan dolayi evlenmemek veya evlenememek değilse konumuz o zaman “şizoid kişilik bozukluğu” nu bir araştırın derim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu yaşam tarzını benimseyen ciddi anlamda evlenmeyi düşünmeyen bir bireyim konuya gelen yorumları merak ettim doğrusu
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.