Şimdi Ara

Hibrit Suv Kia NİRO satışta... (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
308
Cevap
11
Favori
23.601
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kia her zaman hyundaiye göre daha kaliteli malzeme ve işçilik sahip olmuştur farklı fabrikalarda üretiliyorlar zaten o yüzden kia bence hep bir adım önde

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • xiamen kullanıcısına yanıt
    +1
  • Mand1ra_Hekimi kullanıcısına yanıt
    Benim görüşümde o yönde Hocam, iki aracı da canlı incelemedim ama.Ancak şu da bir gerçek ki nesillerinin ilk ürünü(kore cephesi)bu araçlar da chr yi falan da katalım işin içine ,totalde şahsen fiyat/performans ürününü alırdım,(teknolojisi iyi olanı gözardı etmeden)varsın ön konsol sert plastik olsun,vs.
  • Acaba ACC, şerit takip, kör nokta Türkiye'ye gelir mi ?

• quote:

Orijinalden alıntı: egomanyag

Acaba ACC, şerit takip, kör nokta Türkiye'ye gelir mi ?

şu anda yok. Sonradan gelir mi bunun hakkında da bilgi yok.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: DoğanGörünümlüToros

Arka cam otomatiğine de 2025 te falan geçerler heralde

Arka camlar otomatik degil mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: ysuleymany

quote:

Sürucu ve on yolcu yaziyor sadece eger arkalar da olsaydi soyle yazardi;

Sürücü, ön yolcu, arka sag yolcu, arka sol yolcu cam otomatiği

• Hyundai Ioniq'de ACC, yaya tespit sistemi ve otomatik frenleme, AEB gibi güvenlik donanımları mevcut. Zannediyorum Niro'da da aynıları mevcuttur ama Türkiye'ye bu donanımları sunmazlarsa çok ayıp ederler. Aynı şeyi Toyota da yapıyor C-HR ile.

Bizim vatandaşımız bu kadar mı değersiz, vay be!
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ysuleymany

quote:

Sürucu ve on yolcu yaziyor sadece eger arkalar da olsaydi soyle yazardi;

Sürücü, ön yolcu, arka sag yolcu, arka sol yolcu cam otomatiği

4 cam elektrikli. ön camlar tek dokunuşla açıp kapatma özelliğine sahip. Arka camlar tuşa uzun basarak açılıp kapanıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: bulentcandan

Hyundai Ioniq'de ACC, yaya tespit sistemi ve otomatik frenleme, AEB gibi güvenlik donanımları mevcut. Zannediyorum Niro'da da aynıları mevcuttur ama Türkiye'ye bu donanımları sunmazlarsa çok ayıp ederler. Aynı şeyi Toyota da yapıyor C-HR ile.

Bizim vatandaşımız bu kadar mı değersiz, vay be!

niro da da mevcut. Ama Türkiye paketinde maalesef yok. Büyük ihtimalle Ioniq te de gelmeyecektir. Hatta hyundai/kia donanım fiyat durumuna bakarsak Ioniq daha düşük donanım/aynı fiyat yada aynı donanım/daha yüksek fiyatla giriş yapabilir. Ayrıca dediğiniz donanımları belki plug-in versiyonuyla getirebilirler.

• quote:

Teknoloji vadeden bir araçta bunların yer almaması kepazelikken, Türkiyede hiç sunmamaları ise tam bir pislik örneği bence, bu yaklaşımla bu firmalardan araç almam ben şahsen

• Bugün bayiye gittim araç daha gelmemiş bursaya skodaya kodiak bile gelmemiş ne iş anlamadım ya

• quote:

Orijinalden alıntı: EnginAKB

quote:

Teknoloji vadeden bir araçta bunların yer almaması kepazelikken, Türkiyede hiç sunmamaları ise tam bir pislik örneği bence, bu yaklaşımla bu firmalardan araç almam ben şahsen

Aynen katılıyorum. Bahsedilen donanımlar nasıl ki Avrupa'ya veya başka ülkelere standart veya opsiyon olarak sunuluyorsa Türkiye'ye de sunulmalı. Ben de almam.
  • Gelecekte 120 bini c segmenti bir araca bağlamaktansa buna bağlarım. Aracımı yeni aldım maalesef , almamış olsaydım kesinlikle bu araca odaklanırdım...

• https://www.youtube.com/watch?v=tLjzGSREoAo#t=103.762526

Şu videoyu üşenmeden baştan sona izledim. Araç 17km yolun neredeyse %95'ini EV modunda (sadece elektrik motoru ile) aldı. 35km/L (2,86L/100km) Hayran kaldım.

Bende Yaris Hybrid var, sistemi C-HR Hybrid ile aynı ve asla böyle 17km yolun neredeyse tamamını sadece elektrik motoru ile gidemez. Pilleri hemen boşalıyor, ardından mecburen benzin motoru çalışıyor.

Fakat videodan gördüğüm kadarıyla Niro Hybrid'in pili boşalmıyor bile desek yeridir. Sadece bir, iki çentik düşüyor ve sonra rejeneratif fren veya benzin motoru ile tekrar bir, iki çentik doluyor.

Anladığım kadarıyla yakıt ekonomisi bakımından Toyota'nın hibrit sistemine göre çok daha başarılı bir sistem kurmuş Kia.

Not: Videodaki adam Korece konuşuyor ve çok konuşuyor. Buna da kafa derler. Bir noktada sesi kapatmak zorunda kaldım. :)
  • https://www.youtube.com/watch?v=DTBcSSnlMb8

Diğer videoda, tam bir şehir içi kullanım diyemesem de 3,8L/100km yakıt tüketimi yakalıyor araç.

Müzikler güzel, hava yağmurlu, araç yağ gibi akıyor... Daha n'olsun. Çok konuşan güzel elli Koreli kardeşim yağmur sensörünü ayarlasın. :)
  • Araç belli ki yakıt konusunda baya iddialı bence alacak arkadaşlar acele etmesin plug in versiyonunu ve fiyatını görmekte fayda var zira şehir içi bedavaya bile gezilebilir

• quote:

https://www.youtube.com/watch?v=tLjzGSREoAo#t=103.762526

Şu videoyu üşenmeden baştan sona izledim. Araç 17km yolun neredeyse %95'ini EV modunda (sadece elektrik motoru ile) aldı. 35km/L (2,86L/100km) Hayran kaldım.

Bende Yaris Hybrid var, sistemi C-HR Hybrid ile aynı ve asla böyle 17km yolun neredeyse tamamını sadece elektrik motoru ile gidemez. Pilleri hemen boşalıyor, ardından mecburen benzin motoru çalışıyor.

Fakat videodan gördüğüm kadarıyla Niro Hybrid'in pili boşalmıyor bile desek yeridir. Sadece bir, iki çentik düşüyor ve sonra rejeneratif fren veya benzin motoru ile tekrar bir, iki çentik doluyor.

Anladığım kadarıyla yakıt ekonomisi bakımından Toyota'nın hibrit sistemine göre çok daha başarılı bir sistem kurmuş Kia.

Not: Videodaki adam Korece konuşuyor ve çok konuşuyor. Buna da kafa derler. Bir noktada sesi kapatmak zorunda kaldım. :)

1.56 kwh batarya ile 17 km gitmesi mümkün mü?

Videoyu izlemedim videodaki araç phev olabilir mi

• quote:

Orijinalden alıntı: lexus

quote:

İlk başta bunu ben de düşünmedim değil. Hatta videodaki Korece yorumları çevirip okudum acaba PHEV mi diye. NiRo PHEV 2017 sonunda çıkacakmış ve eğer videodaki araç PHEV olsaydı zaten 50-60km kadar zaten hiç benzin motorunu çalıştırmayabilirdi fakat videoda benzin motorunu çalıştırıyor.

Yaris Hybrid'in 0,94kWh'lik pili var ve çok kasarak 1,5-2km kadar gidebiliyor. Niro nasıl gitti? Zannediyorum şanzımanın bunda çok katkısı var.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: lexus

quote:

İlk başta bunu ben de düşünmedim değil. Hatta videodaki Korece yorumları çevirip okudum acaba PHEV mi diye. NiRo PHEV 2017 sonunda çıkacakmış ve eğer videodaki araç PHEV olsaydı zaten 50-60km kadar zaten hiç benzin motorunu çalıştırmayabilirdi fakat videoda benzin motorunu çalıştırıyor.

Yaris Hybrid'in 0,94kWh'lik pili var ve çok kasarak 1,5-2km kadar gidebiliyor. Niro nasıl gitti? Zannediyorum şanzımanın bunda çok katkısı var.

C-HR'de ni-mh pil var, Niro'da lityum pil var. Bundan dolayi olabilir.

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.