Şimdi Ara

HI-LEVEL HLV-T702 TABLET (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
349
Cevap
9
Favori
109.888
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

[simage]
     HI-LEVEL HLV-T702 TABLET
    [/simage]
  • quote:

Orijinalden alıntı: ttoygar

İçini merak edenler için:)

[simage]
     HI-LEVEL HLV-T702 TABLET
    [/simage]

Sen mi açtın hocam bunu ? Sen açtıysan ne diye açtın ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ottmn -- 27 Ekim 2012; 13:28:11 >

• quote:

Vivante GC800 girafik işlemcisi mali400 gpu lara gore daha iyi oyun performansi sergiliyor olmasina ragmen destekledigi oyun sayisi daha az

O neden
  • Ben aldım 2-3 saat kullandıktan sonra sarjı bıttı sarja taktıgımda sarj olmadı ve gerı verdim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ben açtım :) 1. resetlemem gerekti, reset butonu çalışmadı, açmak için bahane arıyordum:)
  • quote:

Orijinalden alıntı: batu175

Ben aldım 2-3 saat kullandıktan sonra sarjı bıttı sarja taktıgımda sarj olmadı ve gerı verdim

Cihaz gerçekten çok sorunluymuş, parayı çöpe atın daha iyi bunu alacağınıza.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ttoygar

ben açtım :) 1. resetlemem gerekti, reset butonu çalışmadı, açmak için bahane arıyordum:)

reset tuşuna ne kadar basmak lazim.bizim alette çökmüş

• quote:

Orijinalden alıntı: Ah Şu Çılgın Türkler

quote:

Orijinalden alıntı: batu175

Ben aldım 2-3 saat kullandıktan sonra sarjı bıttı sarja taktıgımda sarj olmadı ve gerı verdim

Cihaz gerçekten çok sorunluymuş, parayı çöpe atın daha iyi bunu alacağınıza.

Hemen de kabul etmedıler servıs karar verecek dedıler sonra arastırdım gıdıp sert konusunca aldılar.

• Reset butonuna toplu iğne, kürdan vb birşeyle basınca cihaz kapanıyor, daha sonra normal açma butonuyla işletim sistemi yeniden düzgün açılacaktır. Ben ilk denemede resetlemeyince (toplu iğneyi butona denk getirememiş olabilirim) reset butonu yok sandım, kapakta herhangi bir yazı filan olmayınca içini açıp baktım, açınca resetledim, Avea 3g modem bağlamaya çalışırken kilitlenmişti daha sonra reset gerekmedi ama denemek için 1-2 defa resetledim sorunsuz resetliyor daha doğrusu kapatıyor:)
  • @ttoygar
    teşekkürler.denedim ama nafile.yarın çizgi rma servis yolcusu olacak sanırım
    :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tahir26 -- 29 Ekim 2012; 16:44:24 >
  • Yardım ederseniz sevinirim. Şimdi bu tabletin (A101 den aldığım Hi-Level HLV-T702) dahili depolama birimi 16 Gb, ancak ayarlar>uygulamalar>indirilenler kısmında dahili depolama birimi 500 küsür Mb olarak gözüküyor. Tablete her uygulalma yüklenildiğinde uygulamaya göre 5-10 Mb bir alan doluyor. Mesela Chrome 50 Mb'lık, facabook uygulaması 25 Mb'lık alan kaplıyor. Haliyle bir zaman sonra yeni uygulama yüklemek için eski uygulamaları silmek gererkiyor. Şimdi 16 Gb'lık dahli depolama birimi var ama film, müzik, resim gibi şeylerle doldurmak dışında bir işe yaramıyor. Neden yaptığımı bilmiyorum ama layzeboy arkadaşın dediklerini yaptım, herhalde tableti rootladım (rootlamak?). Şimdi sizden isteğim bu bana garip gelen dahili depolama birimi sorununun çözümü konusunda bana yardımcı olmanız. Bu indirilenler kısmı neden sınırlı ve ben bu sınırı nasıl arttırabilirim veya tamamen kaldırabilirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: karahuso

Yardım ederseniz sevinirim. Şimdi bu tabletin (A101 den aldığım Hi-Level HLV-T702) dahili depolama birimi 16 Gb, ancak ayarlar>uygulamalar>indirilenler kısmında dahili depolama birimi 500 küsür Mb olarak gözüküyor. Tablete her uygulalma yüklenildiğinde uygulamaya göre 5-10 Mb bir alan doluyor. Mesela Chrome 50 Mb'lık, facabook uygulaması 25 Mb'lık alan kaplıyor. Haliyle bir zaman sonra yeni uygulama yüklemek için eski uygulamaları silmek gererkiyor. Şimdi 16 Gb'lık dahli depolama birimi var ama film, müzik, resim gibi şeylerle doldurmak dışında bir işe yaramıyor. Neden yaptığımı bilmiyorum ama layzeboy arkadaşın dediklerini yaptım, herhalde tableti rootladım (rootlamak?). Şimdi sizden isteğim bu bana garip gelen dahili depolama birimi sorununun çözümü konusunda bana yardımcı olmanız. Bu indirilenler kısmı neden sınırlı ve ben bu sınırı nasıl arttırabilirim veya tamamen kaldırabilirim.

root yaparak o bölümü sd karta taşıyabilirsin

• quote:

Orijinalden alıntı: ertanx

Sinirlerinizi test etmek istiyorsanız alın derim

Alacakların kafasını karıştırıyorsun, aldında denedinmiki bukadar emin okunuşmuşsun. Ben 2 tane aldım, gayette güzel, aynı cihazı 1000 TL den satsalar ooo fiyatı pahalı güzel makineymiş dersiniz. Arkadaşlar çok güzel bir cihaz ben bir tane almıştım güzel olduğunu görünce ikincisini aldım. Gayette hızlı, ancak androit güncellemelerinde hata veriyor, nedenini anlayamadım.
  • Root yaptim ama o bolumu sd karta nasil tasiyacahimi bilmiyorum, hadi onu gectik daha sd kartim yok.

• quote:

Root yaptim ama o bolumu sd karta nasil tasiyacahimi bilmiyorum, hadi onu gectik daha sd kartim yok.

dahili tf kartı var aletin,bende kullanıyorum a101 den aldım.kötünün iyisi diyebilirz.şimdiye kadar bi sorunla karşılaşmadım ama avea jet modemim var laptopta kullandığım denemediğim yol kalmadı bağlayamadım bir türlü 3g modem desteği var yazıyo ama sırf oyüzden almıştım ben çözemiyorum sorunu bağlayabilen ve yardımcı olabilcek arkadaşlara şimdiden teşekkürler.
  • Merhaba ben çarşamba günü aldım. vodomnet k3806 taktım kabul etmedi.vodafon müşteri temsilcisi android sistemi vodomnet i tanımaz dedi. firmayı aradım hı-level 706 tablette vodafon internet kullanılamıyor dedi. avea ve türkcell kullanılırmış ama vodafon kesınlıkle desteklenmiyor dedi. bende iade edeceğim malesef.
  • quote:

Root yaptim ama o bolumu sd karta nasil tasiyacahimi bilmiyorum, hadi onu gectik daha sd kartim yok.

ayarlar>uygulamalar>istediğin uygulamaya tıkla>tf karta taşıyı seç

tam çözemedim ama programlar ilk 500mb'lık alana yükleniyor, oradan tf karta taşıyabiliyorsun gibi bir durum var

bu arada root ne dersen, windowsta admin yetkisi gibi düşünebilirsin, normalde üreticiler işletim sistemine müdahale etme ve cihazı bozma diye en yetkili kullanıcı olan root kullanıcısını veya root modunu kapalı satıyorlarmış bu android cihazlar (tüm androidler için geçerli bu) ama hepsi basit bir şekilde root modu aktif hale getiriliyor, bundan sonra cihaz üzerinde istediğini yapabiliyorsun. google market harici programlar yükleyebiliyosun ve bu sayede normalde yapamayacağın işleri yapıyorsun. mesela bu cihazda ilk başta google markete girince bir çok uygulamada "ülkenizde desteklenmiyor" diye mesaj çıkıp yüklenmiyordu. benim önceki mesajımda anlattığım market enabler uygulaması sayesinde türkiyeden değilde, usa at&t den cihaz almışsın gibi gösterip, tüm uygulamaları google marketten indirebilir hale geldik.

bu arada bu market enbler içinde en sag üstten settings deyip, oradan "fake on boot" seçeneğini "on" yapın ki, açıp kapayınca da aktif olsun.

• bizim arkadaşta da bundan var 3 gun once almıs sanırım,ben başka arkadaşlarla kurcalarken şifreyi 30 defa yanlış girmişiz(maalesef) cihaz kilitlendi.bluetooth u kapalıymıs internete giremiyor.gmailden hesap dogrulama istiyor ama nete giremediğimiz için dogrulayamıyoruz fabrika ayarlarına dönmesi için ugrastık bikaç yerede gösterdik yapamadılar napabilirz yardımcı olursanız cok iyi olur.servise verebilir miyiz
  • quote:

Orijinalden alıntı: layzeboy

1. bu programı windowsa yükleyinhttp://junefabrics.com/android/download.php (adb driverı yüklüyor)
    2. cihaz üzerinde ayarlar>geliştirici seçenekleri>usb hata ayıklamayı açın
    3. bunu windowsa indirinhttp://www.ulozto.cz/xBfVCUh/zhuodashi-2-2-12-setup-exe
    4. cihazı bilgisayara bağlayın ve windows cihazı tanısın (driver yüklesin)
    5. zhuodashi çalıştırın solda root var ona tıklayın, ekrandaki işlem bitince tableti kapatın ve usb den çıkarıp açın
    6. uygulamaların içine Super Su gelmiş olacak, cihaz root oldu.
    7. tablette tarayıcıyı açın vehttp://www.ginggo.com/MarketEnabler188.apk adresine gidin (küçük büyük harf aynen yazın)
    8. programı indirin, kurun, çalıştırın, usa at&t seçin
    9. google merketten daha önce ülkenizde yüklenmiyor diyen herşey açıldı !
    10.bu market enbler içinde en sag üstten settings deyip, oradan "fake on boot" seçeneğini "on" yapın ki, açıp kapayınca da aktif olsun. :)

Teşekkürler layzeboy... Aynen oldu. Aşamaları çok güzel yazmıssınız.

Bu tf karta taşıma işini anlayamadım bir türlü. Bazıları taşınıyor (sanırım sonradan kurulan uygulamaların bir kısmı ama hangileri!). Mesela sonradan kurduğum google chrome u taşıyamıyorum. Acaba root ayarlarıyla ilgili bir durum mu var. Facebook ve Chrome gibi uygulamaları taşıyamayınca da kuracak yer kalmadı deyip bir çok kurulumu veya güncellemeyi yarıda kesip atıyor. Umarım çözeriz bunu da.

• Merhaba arkadaşlar ben tablet alacaktım da babam erken davranıp bu cihazı almış, cihazı önceden başka yerde az bir şey deneme gibi fırsatım olmuştu. Bana mı öyle geldi bilmiyorum ama bazen dokunmatiği algılamıyor gibi geliyordu. Ekran çözünürlüğü yetersiz gibiydi bilmiyorum belki üstündeki jelatinin de etkisi vardır ama cihaz alındı artık yapacak bir şey yok iş görsün yeter. Bu cihazı tvye bağlayan var mı aranızda hiç? Ek olarak joystick takıp oyunlarda denediniz mi?
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.