Şimdi Ara

Hi Level 55 inç 4k Smart Tv 2599 tl (A101) (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
66
Cevap
2
Favori
23.950
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ben bu televizyonu haber, dizi, biraz netflix, biraz youtube falan için 2. televizyon olarak aldım. Zaten çok yüksek beklentim yoktu.

Bu fiyata oled kalitesi veya üst seviye tv'lerdeki smart hızını beklemiyordum.

Youtube, dlna üzerinden 4K oynatma, kendi receiver'ı ile TRT 4K sorunsuz. Netflix 4K açıyor. Panel IPS. usb sorunsuz ama çok yüksek bitrate'li 4K içerik oynatmadım. Bir ara onu da denerim.

Renkler parlak değil,biraz soluk ama idare eder derecede doğal. IPS panelden dolayı görüş açıları iyi. 10 bit hdr var ama çok fazla bir fark olmuyor bu tarz içerik oynatırken.

Motion plus mıdır nedir o kapatılamıyor yani panelin native refereh rate (50 Hz) nasıl ayarlanır henüz bir yol bulamadım. İlk kullanımda hareketler doğal gelmedi bana.

Kısacası hızlı ve özellik dolu bir televizyon ancak her şey o kadar toz pembe değil.

Maalesef bu televizyonda hızlı sahnelerde şiddetli mozaiklenme var. Hareketli sahne olur olmaz görüntüdeki kareleşme, mozaikleşme şeklindeki bozulmayı görüyorsun.

Bu sorun panel hzından olduğunu düşünmüyorum çünkü bu ghosting veya stutter şeklinde bir bozulma değil.

TV üzerindeki board'un Vestel'in de kullandığı mb230 olduğu söyleniyor forumlarda.

Çok yeni bir board olduğu için belki yazılım ile zaman içinde düzelme olur diye teselli arıyorum ama bu fiyata bundan fazlası zaten olmaz.

Sorunuz olursa tv hakkında kontrol edip bilgi verebilirim.

• serhatti S kullanıcısına yanıt
    ekran menüsünde memc yok mu? varsa açık kapalı yaparak motoin sonuçlarını paylaşır mısınız?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 1234Rambo

ekran menüsünde memc yok mu? varsa açık kapalı yaparak motoin sonuçlarını paylaşır mısınız?
    Yok da tavsiye forum da modlama ile açan arkadaşlar olmuş. Mb230 kartlı diğer vestel tv lerde var memc özelliği. Vestel yazılım ile kapatmış sanırım hi level de.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Menüde memc yok. Diğer resim geliştirmeye yönelik bir iki şey var ama onlar da sorunu gidermiyor.

Hareket olduğu anda zırt hemen bloklar oluşuyor.
  • Ben de bugün 49" Android olanını almaya gittim bulamadım. Bir mağazada bu cihaz kalmıştı aldım. Youtube, netflix ve blutv de gayet akıcı ve görüntü çok güzel bence. Digiturk'u de bagladım. Hd paket kullanıyorum görüntü, renkler ve ses benim beklentimin üstünde. Yalnız maç izlerken mozaiklenme yapıyor. Bu biraz canımı sıktı. Fakat bu fiyata daha iyisini de bulamam zaten. Bu mozaiklenmeyi azaltacak bir ayar vs var mıdır?

• Sánchez kullanıcısına yanıt
    Hiç bir ayar yok bu durumu düzelten. Modlayacağım ben de bu televizyonu tavsiye forumuna da bakıyorum. Sanırım yeni bir yazılım dolaşıyor orada, resmi yazılımı tv üzerinden verilence update yapıp denemesini yapacağım önce düzelme var mı diye.

Şimdilik girişmek istemiyorum henüz kurcalama aşamasındayım. Bir de bu 800 Hz olayından kurtulmak istiyorum. 50 Hz native'e razıyım ben.
  • quote:

Orijinalden alıntı: serhatti

Hiç bir ayar yok bu durumu düzelten. Modlayacağım ben de bu televizyonu tavsiye forumuna da bakıyorum. Sanırım yeni bir yazılım dolaşıyor orada, resmi yazılımı tv üzerinden verilence update yapıp denemesini yapacağım önce düzelme var mı diye.

Şimdilik girişmek istemiyorum henüz kurcalama aşamasındayım. Bir de bu 800 Hz olayından kurtulmak istiyorum. 50 Hz native'e razıyım ben.
    Teşekkürler hocam bakayım ben de.

• Bu fiyatlara başka alınabilecek TV tavsiyesi olan varmı?

• memc ne demek?

• quote:

Orijinalden alıntı: nabu

Bu fiyatlara başka alınabilecek TV tavsiyesi olan varmı?
    Bime gelen 55inç digitsu alabilirsin iki haftadır kullanıyorum sorun yok şimdilik.

• AC@DC kullanıcısına yanıt
    Çevremdeki bimlerde kalmamış malesef olsa keskede alabilmem. Varmı olan bir bim

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu tv parasına göre bedava anında tükendi.

• quote:

Orijinalden alıntı: mu5tafa

Tabi ki uydusu 4k kanalları gösteriyor. Ama usb si 3.0 değil. 4k fllmleri usb den zor oynatır. Tabi çok kaliteli 4k filmlerinden bahsediyorum.

Alıntıları Göster

Hocam merhaba dahili uydu kurulumu nasıl yapılıyor? Bu konuda cahilim aldım fakat kuramadım kanalları. Binamızda anten olmadığı için kablo takıp kanalları açamadım.

• quote:

Hi level Netflix 4k açıyor Dijutsu sanmıyorum açsın. Çoğu telefon bile açmıyor. Kullanım şartlarınıza bağlı. Hi level in uygulamalar stabil çalışıyor. Kendi uydusu vs iyi. Dijutsu kapalı kutu. Belki çok iyi çıkar bilinmez.

Alıntıları Göster

Bir de netflix 4K olarak açılmadı bende bunun için de yardımcı olur musunuz?

• quote:

Orijinalden alıntı: Reo*

Hocam merhaba dahili uydu kurulumu nasıl yapılıyor? Bu konuda cahilim aldım fakat kuramadım kanalları. Binamızda anten olmadığı için kablo takıp kanalları açamadım.

Alıntıları Göster

Vestel in ürettiği hi level aldıysanız şu videoya bakıp yapın hocam. Çok basit

Sunny üretimi aldıysanız şu videoya bakıp yapın.

• quote:

Bir de netflix 4K olarak açılmadı bende bunun için de yardımcı olur musunuz?

Alıntıları Göster

Netflix Paketiniz 4k ise açması lazım. Ama dediğim gibi vestel üretimi olanlar 4k açıyor. Tv nin kutusu maviyse vestel üretimidir kırmızı ise sunny dir. Sunny olanlar 4k açmaz ne yazık ki.

• quote:

Netflix Paketiniz 4k ise açması lazım. Ama dediğim gibi vestel üretimi olanlar 4k açıyor. Tv nin kutusu maviyse vestel üretimidir kırmızı ise sunny dir. Sunny olanlar 4k açmaz ne yazık ki.

Alıntıları Göster

Hocam sunny üretimi sanırım paketimi 4k yaptım olur mu acaba?

• quote:

Hocam sunny üretimi sanırım paketimi 4k yaptım olur mu acaba?

Alıntıları Göster

Sunny olmaz hocam lisanslı değil vestel ise oluyor kırmızı kutulu olanlar sunny.

• 3 gün oldu alalı ama pişman oldum şimdiden. Teşekkür ederim

• mu5tafa kullanıcısına yanıt

Hocam rahatsız ettim sizi tekrar, bu sanırım eski serilerinde böyleydi zira ayarlar kısmında ben bu seçenekleri göremiyorum. Dbs dbt gibi kısımlsr var

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.