Şimdi Ara

Hi-Level 1600 Mhz Ram Sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
523
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • MSI 870A-G54 anakartta HI-LEVEL 4 GB DDR3 1600 MHz KIT (2X2GB) Soğutuculu ram kullanmaktayım. Ramleri işlemcinin yanındaki siyah slotlara taktığımda PC sorunsuz açılıyor ve bu şekilde ramleri sorunsuz kullanabiliyorum. Fakat ramleri siyah slotların yanındaki mavi slotlara taktığımda PC biosa girmeden durmadan reset atıyor. Elimde başka ram olmadığı için siyah slotlara 2x2 dual ramler takılıyken mavi slotlardan birine ram takıp test etme imkanım yok. Bu durum normal mi yoksa bir sorun mu var. ramleri memtest programıyla test ettim, ramlerde hiçbir sorun çıkmadı. Ramler aşağıda; yardımlarınızı bekiyorum.

https://www.exa.com.tr/hilevel/bellekler/hilevel_4-326-8542.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-4C7EC64F7 -- 12 Şubat 2022; 21:46:27 >

• anakartınızın sitesindeki kullanma kılavuzunda 2x2 modul için siyah slotlara takılmış ( sizin yaptığınız gibi ) ; 4x4 modul için de haliyle tüm slotlar kullanılmış ,

In Dual-Channel mode, make sure that you install memory modules of the same type
    and density in different channel DIMM slots.

To enable successful system boot-up, always insert the memory modules into the
    DIMM1 first. başarılı sistem sistem bootu için her zaman dimm1 slotu ( cpu ya en yakın olanı ) kullanın diyor
  • Cats in the cradle C kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-4C7EC64F7 -- 12 Şubat 2022; 21:46:45 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.