Şimdi Ara

### HI-FI SİSTEMLERDE KULLANILAN KABLOLAR VE SESE OLAN ETKİLERİ, KULLANICI YORUMLARI ### (41. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
972
Cevap
29
Favori
83.477
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3940414243
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Araştırırken kabloyu şöyle bir kablo dikkatimi çekti.
    https://m.tr.aliexpress.com/item/4000932333147.html?spm=a2g0n.productlist.0.0.bfd56e93E8tSOa&browser_id=1e76ce19c196400f92e50d756210d70e&aff_trace_key=7b01b48cbe4b4fa8a65a3d33e60eb0b8-1603164293954-04720-_bXpTpiK&aff_platform=msite&m_page_id=175440a8be8a99334841e96786701970910fc1fab9&gclid=&_imgsrc_=ae01.alicdn.com%2Fkf%2FHd871138efb8e44dfb29c55d1421be263j.jpg_640x640Q90.jpg_.webp bununla kıyasla aradaki fark nedir bilen arkadaşlar dan acil cevap bekliyorum teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 18naturel18 -- 20 Ekim 2020; 6:34:44 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 18naturel18 1 kullanıcısına yanıt

Şimdi bu şekilde satan binlerce kablo var. Aynı zamanda kendimde Çine ve Hong Kong'a da gittim oradaki Hi-fi gökdelenlerini de çok gezdim. Herhangi bir Hi-Fi mağazasına girip mesela Wbt istiyorsun adam sana bir çıkartıyor 50 tane farklı kalitede ürün. Görünüşte hepsi aynı ellisi de farklı seviye kalitede. Bu gönderdiğiniz kablonun kalitesi konusunda kimse bir yorum yapamaz. Ancak şunu söyleyebilirim ki, o görmüş olduğunuz fiyatlara Şu anda ciddi bir gümrük vergisi KDV ve nakliye ekleniyor. Buraya geliş fiyatı Zaten onun iki katı oluyor. Kalitesi de belli değil. Performans garantimiz de yok hatta ürünün gelip gelmeyeceği bile belli değil Çünkü AliExpress'ten birçok ürün bu ara gelmiyor. Gelenler de 2 ayı buluyor. Eskiden pek çok ürün gümrüğe takılmadan çok rahat bir şekilde geliyordu ama şimdi kibrit kutusu kadar ürünü bile gümrüğe sokuyorlar. Quatross 300 şu anda kur farkı ile birlikte neredeyse % 45 indirimde ve bir hafta kaldı. Tüm bunların haricinde Ivox Quatross 300 indirim süresi boyunca alacağınız ürüne, size koşulsuz 15 gün memnuniyet ve iade garantisi sunuyor. Gene de macera aramak isterseniz, alabilirsiniz diğer ürünü.

• Tamam maceraya girmeyeceğim teknika hocam sizin elinizde bu kablodan var sanırım bana 3 m veya 3.5 m işimi görüyor kablo ucdan ucamı yoksa kordon gibi kalın olan bölgemi ölçülüyor. Saygılar

[:)][:'(]

Uçtan Uca ölçülüyor. 5 Cm artı ve eksi olabilir. Çünkü üst düzey kablolar montaj esnasında birçok işlemden geçiyor. Bu esnada boyları birkaç santim değişebiliyor.

Ürünü satan yerlerden bazıları;

Gsa Elektronik Ankara

Vintage06 Memduh Uraz Ankara

Atg HiFi İstanbul

Cine HiFi İstanbul

Dikmen Müzik İstanbul

Navykishop.com İstanbul

Hepsiburada

GittiGidiyor

Src Audio Gölcük

Audiophile.Org

Gibi birçok yerden temin edebilirsiniz.

Bu arada indirimli bitmesine 1 hafta kaldı!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi teknika -- 23 Ekim 2020; 18:23:37 >
  • Ivox Quatross 300 Yeni kutusuyla duyuruldu!

• Merhaba,

Stereo dünyasına Marantz 8005, Marantz NA6006 ve KEF LS50 hoparlörler ile bende giriş yaptım. Şuan kablo olarak 2 mt uzunluğunda Audioquest g2 16 awg kullanıyorum. Bu kablo sizce bu sistem için yeterli midir? Ayrıca, varsa tavsiyeniz ne olur?

Destek olan herkese şimdiden çok teşekkür ederim.

• Crash_35 kullanıcısına yanıt

Yeterli midir derken anlamadım. Çünkü 250 bin dolarlık sistemde kullanan da var aynı kabloyu. Ayrıca şu an kullanmış olduğunuz kablodan çok daha iyi ve detaylı çılacağına eminim.

Şu an ben kendim de Yamaha A-s2100, Yamaha CD-S 2100, Yamaha Ts 1000, Yamaha Np303 ve Jbl L100 Classic ile kullanıyorum sistemimde.

• teknika kullanıcısına yanıt

Bu kablodan kastım kendi kablomdu :)

Anladım.

Ivox Quatross 300'ün sisteminize açık ara farkla sınıf atlatacağından eminim. Sesteki gövde, çözünürlük ve detaylar sahne her şey değişiyor.

RCA kablo tavsiyeniz nedir acaba?

• quote:

Orijinalden alıntı: teknika

Ivox Quatross 300 Yeni kutusuyla duyuruldu!

Aaaa kutu böyle olmalı işte bize gelen böyle değildi

• helsloot kullanıcısına yanıt

Gerçekten yeni kutular süper olmuş bence de. Ürün zaten çok daha iyisini hak ediyor.

• Selamlar,

Qed XT40 ve Ivox hemen hemen aynı fiyatlar. Qed in kağıt üzerindeki değerleri iyi.

Qed XT40 ın whathifi tarafından 5yıldızlı inceleme ve tavsiyesi mevcut. Ciddi sayıda kullanıcı yorumu ve memnuniyeti var.
    Ivox yerli üretici hakkında çok fazla inceleme yok, yeni bir ürün. Tavsiye eden arkadaşlar var.

Bu iki kablo arasında sizlerin tavsiyesi hangisi olur?

• An itibariyle bende sipariş geçtim GittiGidiyor Dikmen müzik. 3.5 metre

• crash_35 hocam özel msj açamıyorum. Bende sizin gibi karasızdım lakin formdaki arkadaşlar ın tavsiyesi üzerine aldım. Ben fark görürmüyüm bilmem. Sinema amfisi benim ki. Onkyo tx-nr 686 ili magnat sahadow 207 bakıcaz artık İnşallah pişman olmam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 18naturel18 -- 27 Ekim 2020; 0:0:5 >

Bu sene Abartısız en az 30-35 kablo ile defalarca ve çok farklı sistemlerde çok farklı kombinasyonlarda uzun süreler karşılaştırma ve kıyaslama imkanım oldu.

Kendisinden 5-10 kat pahalı rakiplerinden bile çok daha etkileyici detaylı ve dengeli çaldı.

Gönülden söylüyorum ki Ivox Quatross 300'le gurur duydum. Siz incelemelerde ki diğer ürünlerin 5 yıldızlarına çok kafayı takmayın.

Ivox Quatross 300 inanılmaz bir ürün. Kendisinden fiyat olarak çok daha pahalı ürünlerle dalga geçercesine şaşırtıcı performansıyla ve inanılmaz fiyatı ile gerçekten bir hediye bence.

Yapısal olarak hem Single-Wire, hem Bi-Amp hem de Bi-Ware bağlantıya olanak sağlayan, kusursuz derecede işçilik kalitesi ile ve görselliği dede performansına ayrı bir değer katan ürün Quatross 300.

Bugüne kadar hiç memnun kalmayana rastlamadım ki benim bildiğim memnun kalmayan yok.

Bana göre bırakın indirimli fiyatını, normal satış fiyatları bile performans sunum ve görsellik olarak rakipsiz.

Zaten bayilerinde söylediği gibi şu an açık ara en çok satılan ürün.

Her üründe teşekkür ve örgü alıyoruz diyorlar.

Bu arada tekrar hatırlatayım sabit Kur ve 100'de 29 indirim kampanyasında son 2 gün. Sabit Kur ve % 29 indirimle neredeyse % 45 indirime tekabül ediyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi teknika -- 27 Ekim 2020; 11:0:25 >

Güle güle kullanın. Bana göre de kullanım açısından en uygun kablo metrajı 2 x 2,5, 2 x 3 ve 2 x 3,5 metrelik setler. Zaten hoparlör kablosunun ihtiyaç olandan her zaman yarım metre fazla almak lazım. Çünkü sistemin yerleşim ve konumu veya dinleti odası değişebiliyor bu durumda yeni bir kablo ihtiyacı da ortadan kalkıyor.

• Teşekkürler ilgi ve alakanız için teknika hocam.kablo gelsin deneyimlerimi paylaşacağım inşallah

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

Çok teşekkürler ilginize hocam. Bende bugün sipariş vermeyi düşünüyorum. Bakalım geldiğinde bende yorumlarımı yazarım. Kutular yeni tip mi gelecek acaba :) GG üzerinden dikmen müzikten almayı planlıyorum.

• 
Sayfa: önceki 3940414243
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.