Şimdi Ara

HGS (Hızlı Geçiş Sistemi) [Ana Konu] (57. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
2.807
Cevap
49
Favori
418.479
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5556575859
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Haklısınız.İş Bankası HGS nin içinde 20 liraya düştüğü zaman 20 lira bakiye yüklüyordu.2-3 sefer sık kullandım 20 liranın altına düştü bakiye hemen 20 lira yüklediler 40 liraya bakiye olmuştu.Olağandışı bişey olmadıktan sonra 40 lirayı 4-5 yılda zor bitirirdim.Bank Asya KGS konusunda da çok iyiydi HGS'de de az kullananların işine yarayacak bişey yaptı.
  • Arkadaşlar bir sorunum var. 3.sınıf aracım otoban gişelerinden kaçak geçiş yapmış 4 gün önce . Dün yani kaçak geçişten 3 gün sonra hgs aldım ptt den. Minimum yüklenmesi gereken tutar olan 54 tl + 5 tl işlem ücretinide verdim ancak hala cep telefonuma geçişlerin kesintisi hakkında bilgi sms i gelmedi. Aynı olay taksi ilede başıma geldi . Hgs kaçak geçişinden 8 gün sonra hgs aldığım dakika pat pat sms ler gelişti ama şimdi gelmedi. İşin tuhaf tarafı 54 tl bakiyemin 1 tl si bile eksilmediği gibi hgs ceza sorgulama sitesinde sorguladığımdada herhangi bir kaçak geçiş çıkmıyor. Devlet banamı torpil geçiyor yoksa tam sokmak için gününün geçmesinimi bekliyorlar anlamadım. Neyapabileceğim hakkında yardımcı olursanız çok sevinirim. Aldığım merkez ptt ye gittim ve plakamı vs kontrol ettirdim ama onlarda anlamadı. Hgs nin iletişim numarası falan varsa paylaşmanızı ricaediyorum.

Unutmadan , aracı aldığımda camında hgs vardı . Plaka değiştirmeden satın aldım. Onunla da ilgisi olabilirmi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TeufeL-07 -- 28 Mart 2013; 3:16:19 >

• halk bankasının HGS hizmeti yokmu acaba alan yapan oldumu
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sirigmus

Haklısınız.İş Bankası HGS nin içinde 20 liraya düştüğü zaman 20 lira bakiye yüklüyordu.2-3 sefer sık kullandım 20 liranın altına düştü bakiye hemen 20 lira yüklediler 40 liraya bakiye olmuştu.Olağandışı bişey olmadıktan sonra 40 lirayı 4-5 yılda zor bitirirdim.Bank Asya KGS konusunda da çok iyiydi HGS'de de az kullananların işine yarayacak bişey yaptı.

ptt den almakta mantıklı , otomatik yükleme yapmıyor en azından. ama bankasya en iyisi bencede 30 tl bile almıyorlarmış ilk yüklemede
  • quote:

Orijinalden alıntı: Panthér

Yılda 1-2 dönem kullanım yapacağım için, etiket yerine kart tercih etmiştim...

İyikide etmişim, yolda cama taş geldi.
    Tatil dönüşü ön camı değiştirmek zorunda kaldım.

bu önemli değildirki. yeni etiket alıp bakiyeyi aktarabilirdiniz
  • Slm,

http://uygulama.kgm.gov.tr/ihlal/Sayfalar/ihlal.aspx
    linkden, yada 4441117 nolu telefondan sorgulayabilirsin, ama asıl kayıtları yaklasık 1 hafta sonra kesinleşiyor,
  • Merhaba hgs'ye başvurmak için ruhsat sahibine gerek varmı acaba ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: buraklein

Merhaba hgs'ye başvurmak için ruhsat sahibine gerek varmı acaba ?

Ruhsatı götür yeter. Ben iş bankasından aldım. Kredi kartı sahibinin gitmesi gerekiyor dediler. Otomatik kredi kartından çekiyor hgs den geçince.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gezginbur

quote:

Orijinalden alıntı: buraklein

Merhaba hgs'ye başvurmak için ruhsat sahibine gerek varmı acaba ?

Ruhsatı götür yeter. Ben iş bankasından aldım. Kredi kartı sahibinin gitmesi gerekiyor dediler. Otomatik kredi kartından çekiyor hgs den geçince.

Ptt 'den almayı düşünüyorum ruhsat sahibine gerek yok anladığım kadarıyla tşkkür ederim
  • arkadaşlar eskiden bank asyadan kart almış ve bu dıt kart ile bütün kgs lerden geçmiş birisi olarak bank asyayı sonuna kadar size tavsiye ederim halada bank asya kartım durur AMA ŞU ANDA HGS SİSTEMİ TAM OTURMADI BU YÜZDEN HİÇ Bİ BANKA İLE ANLAŞMA YAPMAYIN BENCE ÇÜNKÜ BU HGS ŞİMDİLİK YOK HATALI GEÇİŞ YOK OKUDU OKUMADI die sürekli yanlış yunluş hesaplarınızdan paralar çekecektir bu paraları belki geri yükleme yapacaklar belki yapmayacaklar belkide çok zor şarrtlar altında para ödemeleri geri yapılcaktır o yüzden ben kendimce şu anda hgs mi kartlara bağlatmıyorum açıkcası korkuyorum sisteme güvenmiyorum kimseyede önermiyorum farkındasınızki yorumlardanda gözüken şu an sistem oturmadı herkes halinde şikayetçi
  • Karta bağlatmayıp bakiye azaldıkça dolum yapmak en iyi tercih.
  • quote:

Orijinalden alıntı: clubberfree

arkadaşlar eskiden bank asyadan kart almış ve bu dıt kart ile bütün kgs lerden geçmiş birisi olarak bank asyayı sonuna kadar size tavsiye ederim halada bank asya kartım durur AMA ŞU ANDA HGS SİSTEMİ TAM OTURMADI BU YÜZDEN HİÇ Bİ BANKA İLE ANLAŞMA YAPMAYIN BENCE ÇÜNKÜ BU HGS ŞİMDİLİK YOK HATALI GEÇİŞ YOK OKUDU OKUMADI die sürekli yanlış yunluş hesaplarınızdan paralar çekecektir bu paraları belki geri yükleme yapacaklar belki yapmayacaklar belkide çok zor şarrtlar altında para ödemeleri geri yapılcaktır o yüzden ben kendimce şu anda hgs mi kartlara bağlatmıyorum açıkcası korkuyorum sisteme güvenmiyorum kimseyede önermiyorum farkındasınızki yorumlardanda gözüken şu an sistem oturmadı herkes halinde şikayetçi

Bankaları bilmem ama ptt den direk aldınızmı ve ptt de hesabınızda varsa yani işi membağında yapdınızmı aracı firmalar bankaları ne kadar aradan çıkartırsanız riskinizde o kadar azalır tabiki muhattap sayınızda.. böylelikle yanlış bir işlemde işleriniz çok daha hızlı ilerler hakkınızı çok daha hızlı bir şekilde alırsınız bana göre..
    şimdi a bankası yada b bankasından hgs alın kredi kartınıza onu senkronize edin yanlış düşüm olsun siz bankayı arıycaksınız banka kendi merkezini arıycak merkez ptt ye ulaşıcak ordan tekrar belki bir kaç prosedür yazışmalar olucak bu arada olan size olucak bir sürü zaman israfı.. diğer türlü zaten bu sistemi yapan işleten ptt eğer direk ordan alırsanız muhattabınızda direk ptt olucakdır işleriniz çok daha hızlı yürüycekdir diye düşünüyorum bunlar sadece düşünce çünkü daha Allaha şükür okumasa bile hatalı düşüm olmadı hiç bende..

• arkadaşlar kendi arabalarımızda ogs olduğundan bugun başka bir şirkete ait bir arabayla yanlışlıkla hgs yerine ogs den giriş yaptım otobana çıkışta hgs den çıktım 11 tl gibi bi ücret aldı, sanırım en uzun mesafeyi hesapladı, bi sorun olurmu şuan ceza görnmüyor sistemde nezaman belli olur ?
  • Arkadaşlar,

Bende de okumadı düzeltme formu doldurdum, mail adresine gönderdim. İade alan oldu mu hiç bu şekilde? Ne zaman sorsam copy paste bir cevap yapıştırıyorlar.. Çok can sıkıcı. En uzun mesafe kestiler :((
  • Vatandas cirkin durmasin diye aracinda takacak yer ararken bu HGS etiketlerini kucultmek yerine daha da uzatip buyutmenin mantigini bilen var mi. Kocaman olmus yeni HGS etiketleri

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • KGS ve OGS den vaz geçip OGS ye benzeyen HGS çıkarmak la kimbilir kaç kişiyi zengin ettiler,

hadi bizler gibi internete girip araştıran hakkını aramaya çalışanlar neyse adam kartı arabasına takmış hergün köprüden geçiyor ya bunlara da kaça geçiş işlemi yapıyorsa okumuyorsa o vatandaşların bir şeyden haberleri yok üç gün sonra bir ton ceza yağacak adamın evine
  • Selam arkadaşlar,

Bugün yapıkrediden hgs etiketi aldım. kredi kartına otomatik ödeme talimatı ile ücretsiz veriyorlar. Ancak bana sadece cama yapıştırılan etiketti verdiler, ruhsatta bulunması gereken diğer etiketi sorduğumda bana;"artık tek etiket geliyor" dediler. Etiketlerin bugün geldiğini biliyorum, çünkü dün sormuştum "elimizde yok sipariş verdik yarın gelecek" demişlerdi. Diğer etiketin bir fonksiyonu yok sanıyorum ama yine de bilgisi olan arkadaşlar yorum yazarsa sevinirim. Saygılar.
  • arkadaslar bogazicinden kacak gecis yaptim hgs yoktu 11 gun sonra hgs aldim 50 tl yukledim ceza miktari 46.75 tl karttaki limitten dusecegini soylediler ancak 1 kr bile dusmedi daha once bu sekilde olan varsa yardimci olabilirmi neyapmak gerekiyor ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yılda bir iki defa kullanacağım bu etiketi, atermik cam vs. uğraşmayıp, geçişlerde elimde camdan çıkarıp göstersem kesin çözüm olur mu? Araç astra h
  • quote:

Orijinalden alıntı: syerturan

Yılda bir iki defa kullanacağım bu etiketi, atermik cam vs. uğraşmayıp, geçişlerde elimde camdan çıkarıp göstersem kesin çözüm olur mu? Araç astra h

Etiket yerine, kart alın. Ben yılda 1-2 dönem kullanacağım için öyle yaptım.

Yada etiketi zaten almışsanız ve yılda 1-2 kere kullanacaksanız; Geçeceğiniz dönemde etiketi bantla iki tarafından camdaki
    yerine yapıştırın. Kullanmadığınız zamanda uygun bir yerde saklarsınız.
  • 
Sayfa: önceki 5556575859
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.