Şimdi Ara

HGS (Hızlı Geçiş Sistemi) [Ana Konu] (53. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.807
Cevap
49
Favori
418.425
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5152535455
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
     HGS (Hızlı Geçiş Sistemi) [Ana Konu]
  • şirket üzerine kayıtlı binek araç için HGS alacağım,

Araç şirket üzerine kayıtlı olduğu için istenen evraklar var mı yoksa sadece araç ruhstaı yeterli mi
  • Ptt'ye burdan kucak dolusu sevgilerimi yolluyorum 2 haftadır İstanbulda Gaziosmanpaşa,Alibeyköy,Küçükköy,Aksaray,Başakşehir,Topkapı,Merter,Sarıyer gitmediğim ptt uğramayıp telefonla aramadığım shell kalmadı bırakın kartını etiketini bile bulamadım bu nasıl bir hizmettir para vericez ürün alıcaz yok adamlar yok satıyor böyle bir rezillik olamaz alanlarında dünya kadar derdi sıkıntısı var nasıl bir çiledir bu anlamış değilim.Bir ürün çıkartıyorsunuz bir şeyler yapıyorsun ne ihtiyaçları karşılayabiliyorlar ne de gerekli testleri yapıp sorunsuz bir hizmet sağlayamıyorlar nedir bu gerçekten tam bir fiyasko.
  • quote:

Orijinalden alıntı: burak_sefa61

Ptt'ye burdan kucak dolusu sevgilerimi yolluyorum 2 haftadır İstanbulda Gaziosmanpaşa,Alibeyköy,Küçükköy,Aksaray,Başakşehir,Topkapı,Merter,Sarıyer gitmediğim ptt uğramayıp telefonla aramadığım shell kalmadı bırakın kartını etiketini bile bulamadım bu nasıl bir hizmettir para vericez ürün alıcaz yok adamlar yok satıyor böyle bir rezillik olamaz alanlarında dünya kadar derdi sıkıntısı var nasıl bir çiledir bu anlamış değilim.Bir ürün çıkartıyorsunuz bir şeyler yapıyorsun ne ihtiyaçları karşılayabiliyorlar ne de gerekli testleri yapıp sorunsuz bir hizmet sağlayamıyorlar nedir bu gerçekten tam bir fiyasko.

Bugün (kredi kartı annemin üzerine) annemin bağcılar ve bayrampaşada gitmediği garanti bankası kalmadı. Hiç birinde yokmuş hakikatten yuh oha dedim. Sonra burası türkiye dedim.

• tarabya yeniköydeki pttde hgs var.İsteyen alabilir.
  • OGS kalkıyor HGS eve teslim

Ulaştırma Bakanlığı, otoyol ve köprülerdeki gişeleri HGS'ye dönüştürmek için çalışma başlattı.

Bakan Binali Yıldırım, OGS'si olan vatandaşın HGS'sini evine teslim edeceklerini söyledi Köprü ve otoyollardaki trafiği azaltmak için düğmeye basan Ulaştırma Bakanlığı, Otomatik Geçiş Sistemi'ni (OGS), Hızlı Geçiş Sistemi'ne (HGS) dönüştürmek için kolları sıvadı.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, "OGS'si olana bedelsiz HGS vereceğiz, bunları da eve teslim edeceğiz" dedi. İstanbul'a yapılacak 3'üncü havalimanı ile ilgili de önemli açıklamalarda bulunan Bakan Yıldırım, şöyle konuştu:

"İhale tarihi 3 Mayıs ama firmaların ilave süre talebi var. Şu ana kadar yerli-yabancı 16 firma dosya aldı. Bizim için 3 sağlam teklif yeterli. Yap-İşlet-Devret projesi olduğu için, herkes kendi hesabını yapacak." İşletme süresinin 25 yıl olacağını belirten Yıldırım, "Bu sabit olacak. Kirayı yarıştıracağız. Gözcü garantisi vereceğiz. 4-6 yıl arasında değişen yapım süresini işletmeye dahil etmedik" dedi.

Kaynak :http://ekonomi.milliyet.com.tr/ogs-kalkiyor-hgs-eve-teslim/ekonomi/ekonomidetay/08.03.2013/1677759/default.htm
    Kaynak :http://www.sabah.com.tr/Ekonomi/2013/03/08/ogs-kalkiyor-hgs-eve-teslim

• lan kurtlu karılar gibi her gün bir şey çıkarıyolar,bırak kalsın ogs ,hey allahım ya.
  • Benim OGS hesabımdaki bakiye ne olacak peki.
    Bana HGS vrdiklerinde oraya aktarcaklar mı?
  • bizim kgs paralarını çok iade ettiler ya şimdi ogs evlere teslim edilecekmiş hiç inanmadım

ogs gibi tıkır tıkır işleyen sistemi sürekli hata veren hgs ile değiştirmek bana biraz başka amaçlar olduğu düşüncesini getirdi ,inşallah ben yalancı çıkarım,gerçekten anlattıkları gibi yapsınlar da ben yalancı olmaya razıyım :)
  • Sorulduysa özür dilerim,

HGS etiketini yapıştırdığımız camı değiştirirsek, yeni etiketi ücretsiz mi veriyorlar yoksa yeniden hgs mi alıyoruz, ayrıca mevcut HGS içindeki bakiye yeni etikete aktarılıyor mu ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: efe_yakub

Sorulduysa özür dilerim,

HGS etiketini yapıştırdığımız camı değiştirirsek, yeni etiketi ücretsiz mi veriyorlar yoksa yeniden hgs mi alıyoruz, ayrıca mevcut HGS içindeki bakiye yeni etikete aktarılıyor mu ?

sanırım ücretsiz yeni etiket vermezler zaten 5 tl bişey ama diğer etiketteki bakiyeleri yeni etiketinize aktarım yaparlar
  • FSM den tek geçiş için ne yapmam lazım. aracı alıp ankaraya gidecem.
  • arkadaşlar Garanti bankasından kart tipi hgs alan oldu mu?Bulunduğum yerde şubeye sordum biz de kart tipi yok diye biliyoruz dediler,ben burada gördüm gibi hatırlıyorum ama.Kesin bir bilgi verebilecek olan var sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: muratdoktor

Atermik camlarda Noktalı kısıma yapışacak . HONDA Jazz 2012 Siyah noktalı kısma yapıştırdım hiçbir sorun yaşamadım.

selam:hocam bendede 2012 jazz var.ogs yıde aynı noktalı yeremı yapıstıracagız.noktalı kısım dedıgınız aynanın sag ve solundaki mi.ben ogs muraacatında bulundum garantiden.ertesi gün tv de ogs nın kalkacagını duydum.bankayı aradım iptal etmek için ama tanımlandı artık iptal edemeyız dedıler.60 tl de girdi hayırlısı ile:)..bende sadakam olsun dedım kullanacıma ogs ler kalkana kadar. hoş motosikletimdeki hgs nın okudugunu gormedım bugune kadar ya.belkı ogs kalkıp hgs dekı sorunlar kalkana kadar ogs kullanmam hayırlı olur.bekleyıp gorecegız bakalım.
  • Bankasya da hgs ucretsiz ve kredi kartina baglanip oradan dusuyor.

https://forum.donanimhaber.com/showTopic.asp?m=72795057&p=1#72797555

http://www.bankasya.com.tr/bireysel/hgs.jsp

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Boğaziçi köprüsünden son geçişimde kaçak geçiş gibi birşey yazdı. Normalde 3.40 düşüyordu sorun yoktu bende. PTT sitesinden bakıyorum bu geçiş ile ilgili kayıt da yok. Bakiye hala 20 tl. Ne iş anlamadım..
  • Olan bizim OGS makinelerine oldu. Çöpe gidecek aletler
  • ogs etiket parası çöpe gitti.

depozitoyu ve içindeki bakiyeyi iademi eder acaba ziraat bankası.
  • Depozito denilen şey sonradan iade edilmek üzere alınan bir para olduğu için. Ogs kapanmasa bile bir nedenden dolayı cihaz sağlam şekilde iade edildiğinde o para geri alınmalı. 100 tl veren 100 tl alır 20 tl veren 20 tlk alır. Parasız alan da para almaz :) Yani bu noktada bir haksızlık yok. Ama banka depozito adı altındaki bu parayı vermiyorsa o zaman iş değişir işte. Depozito iade edilir diye düşünüyorum ama bakiyeler zor gibi .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ornapsen -- 15 Mart 2013; 8:56:30 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: e.altundag

quote:

Orijinalden alıntı: muratdoktor

Atermik camlarda Noktalı kısıma yapışacak . HONDA Jazz 2012 Siyah noktalı kısma yapıştırdım hiçbir sorun yaşamadım.

selam:hocam bendede 2012 jazz var.ogs yıde aynı noktalı yeremı yapıstıracagız.noktalı kısım dedıgınız aynanın sag ve solundaki mi.ben ogs muraacatında bulundum garantiden.ertesi gün tv de ogs nın kalkacagını duydum.bankayı aradım iptal etmek için ama tanımlandı artık iptal edemeyız dedıler.60 tl de girdi hayırlısı ile:)..bende sadakam olsun dedım kullanacıma ogs ler kalkana kadar. hoş motosikletimdeki hgs nın okudugunu gormedım bugune kadar ya.belkı ogs kalkıp hgs dekı sorunlar kalkana kadar ogs kullanmam hayırlı olur.bekleyıp gorecegız bakalım.

Atermik camlı araçlarda Jazz 2012 de aynanın sağında ve solunda olan noktalı kısımlar bu iş için ayrılmıştır HGS gibi OGS de buraya yapışacak .Bir arkadaşın Honda JAZZ OGS fotosunu paylaşıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muratdoktor -- 15 Mart 2013; 9:09:13 >

• 
Sayfa: önceki 5152535455
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.