DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Yeni DH Mobil Uygulama herkese açık beta sürümü kullanıma açıldı. Gizle Şimdi Dene
HGS (Hızlı Geçiş Sistemi) [Ana Konu]
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
2.525
Cevap
48
Favori
338.826
Tıklama
Konudaki Resimler
Mesaj Tarihine Göre En Beğenilen Son Ekleneneler
Seçimimi Hatırla
Tüm Forumlar >> Motorlu Araçlar Dünyası >> Otomobil Genel >> Trafik ve Biz >> HGS (Hızlı Geçiş Sistemi) [Ana Konu]
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      13279 Mesaj
      05 Mart 2013 17:38:16
      Arkadaşlar. Geçen hafta cuma günü Saat 20:30 civarlarında FSM köprüsünden geçtim. OGS'de inanılmaz bir yoğunluk ve kuyruk var iken HGS vızır vızır işliyordu. Bomboştu. Bende de HGS olunca gayet rahat geçtim. Fazla yaygınlaşmadı sanırım. Zaten her gün Radyo trafikte duyuyorum.

HGS'de hızlı geçiş yapılabiliyorken OGS'de çok yoğunluk var diyor spiker.
      |
      |

Arabam yok ama 1.5 DCI Dacia Logan'ım var. Arabadan daha üstün.
    • Yüzbaşı
      265 Mesaj
      05 Mart 2013 22:27:40
      başımdan geçen istisnai bir durumu anlatayim başınıza gelirse yardımcı olur;
      06 plaka aracım ile hgs siz adanaya gittim orada aracı sattım başka bir 34 plaka araba alıp yine hg siz olarak döndüm.geldiğimde de 34 plaka yı 44 yaptım.ptt ye gidip ceza gelmeden ödemek istedim.06 plakanın ruhsatı bende olmadığı ve 34 plakanın da ruhsatı değiştiği için ordakiler işin içinden çıkamadılar.ankara ile görüşüldü.neticede 44 plaka için hgs aldım.daha sonra 06 plaka için form doldurup plaka güncelleme yaptılar.biraz bekledikten sonra 06 plaka için para otomatik düştü.bakiye düştükten sonra aynı işlemi 34 plaka için yaptık.en sonda 44 plakaya güncelledik.ve anlaşılan şuydu ki hgs kart yanınızda olmasada sistem geçerken gördüğü plakayı hgs kart ile eşleştirip bakiyeden düşüyor.
      |
      |

2,3 GHz Quad-Core İşlemci | Qualcomm MSM8974AB Snapdragon 801 | 3 Gb Ram | LTE 150 Mbps | android 4.4 Kit Kat | 3.200 Mah Battery |
      |Full HD 1920 x 1080 IPS LCD | 5.2 Inc | 4K 3840 x 2160 | 424 PPI | 16M Colors | RDS Radyo | 20.7 Mp G Lens Kamera |

Intel Core Ivy Bridge i5 3230M || Nvidia GeForce GTX660M 2GB GDDR5 || 8 GB 1600MHz || 750 GB 7200RPM ||THX TruStudio PRO || 15.6" Full HD Non-Glare Type
      Killer Gaming Networking || Steel Series Keyboard
    • Çavuş
      89 Mesaj
      05 Mart 2013 23:13:55
      yeni araç aldım plakadan sorgulatınca hgs den eski 2 kaçak geçiş gözüküyor adam etiketi bırakmamış. şimdi bunu ben iptal ettirip kart almak istiyorum nasıl olacak bilgisi olan teşekkürler . iptal olmadan olurmu

• Teğmen
      116 Mesaj
      07 Mart 2013 17:08:07
      OGS ile HGS giselerinden geçdim HGS almak istemiyorum cezamı nasıl ödeyebilirim?PTT şubesi HGS alırsanız ceza ödemezsiniz dedi.Cezayı ödemekde HGS almakda 45 TL.OGS ile neden HGS gişelerinden geçilemiyor?Bu HGS ye geçmeye zorlamak için bir taktikmi aceba?

• Çavuş
      44 Mesaj
      08 Mart 2013 00:43:51
      ben böyle yaptım.

|
      |

2012 hyundai i20 1.4 cvvt jump otomatik vites. gümüş gri.
    • Çavuş
      44 Mesaj
      08 Mart 2013 00:45:56
      ben bu sekilde yaptım.

|
      |

• Çavuş
      44 Mesaj
      08 Mart 2013 01:02:58
      |
      |

• Yarbay
      3390 Mesaj
      08 Mart 2013 01:03:01
      quote:

Orijinalden alıntı: forumalp

OGS ile HGS giselerinden geçdim HGS almak istemiyorum cezamı nasıl ödeyebilirim?PTT şubesi HGS alırsanız ceza ödemezsiniz dedi.Cezayı ödemekde HGS almakda 45 TL.OGS ile neden HGS gişelerinden geçilemiyor?Bu HGS ye geçmeye zorlamak için bir taktikmi aceba?

İçine düştüğünüz durumu ele alarak konuşacak olursak;

HGS alırsanız içinde 30 TL. civarı bakiye olur ve bu gibi durumlar için elinizin altında hazır bekleyen bir emniyet subapınız olur.

Ama HGS almayıp cezayı öderseniz başınıza gelen bu durumun tekrarlanması halinde tekrardan ceza ödemek zorunda kalırsınız.

Kısacası HGS alıp kurtulmanız en mantıklısı.
      |
      |

• Yüzbaşı
      532 Mesaj
      08 Mart 2013 07:49:49
      Shell de HGS satmaya başlamış az önce mesaj geldi.

Shell den aldığımız KGS kartının bakiyesini Shell HGS ye aktarabiliyor muyuz ?

Elimizde bulunan Shell KGS kartını verip ücretsiz olarak Shell HGS alabiliyor muyuz ?

Shell HGS içinde min. 30 TL bakiye mi olması gerekiyor.
      |
      |

• Çavuş
      80 Mesaj
      08 Mart 2013 08:03:58
      Bende de yağmur-far sensörlü megane 2 hb var. Nereye yapıştıracaz bu etiketi?

Aynanın yanlarındaki noktalı alan çok estetik olur aslında okuyorsa.

Sensörlü camlarda aynanın altında okumadığını duydum.

• Yarbay
      2132 Mesaj
      08 Mart 2013 09:17:16
      quote:

Orijinalden alıntı: ibrahimyuksel

Bende de yağmur-far sensörlü megane 2 hb var. Nereye yapıştıracaz bu etiketi?

Aynanın yanlarındaki noktalı alan çok estetik olur aslında okuyorsa.

Sensörlü camlarda aynanın altında okumadığını duydum.

Aynen dediğin gibi noktalı alanlara yapıştırmalısın.. Başka yerden okumuyor..

R 1 3 5 
      ╚╬╬╣ 
         2 4 6
    • 08 Mart 2013 16:30:49
      arkadaşlar aracimizi sattık..hgs yi soktuk ön camdan..ortadaki çip sokuldu ama kenarları kaldı..iptal ettirip kalan paramızı nasıl alabiliriz acaba
      |
      |

• Çavuş
      80 Mesaj
      09 Mart 2013 09:16:33
      quote:

Orijinalden alıntı: SinanATASOY

Alıntıları Göster

Aynen dediğin gibi noktalı alanlara yapıştırmalısın.. Başka yerden okumuyor..

Aynen aynanın sağındaki noktalı alana, noktalı alanın alt sınırına yakın yapıştırdım. Bu sabah 5 kere HGS den geçtim sorunsuz okudu. Teşekkürler...
      |
      |

• Çavuş
      52 Mesaj
      09 Mart 2013 11:31:41
      quote:

Orijinalden alıntı: 3çakal

yeni araç aldım plakadan sorgulatınca hgs den eski 2 kaçak geçiş gözüküyor adam etiketi bırakmamış. şimdi bunu ben iptal ettirip kart almak istiyorum nasıl olacak bilgisi olan teşekkürler . iptal olmadan olurmu

takip
      |
      |

• Yüzbaşı
      317 Mesaj
      09 Mart 2013 11:50:32
      Degerli arkadaslar,Bu kart Tipi HGS nasıl kullanılacak?Bilgisi olan var mi?
      Tskler...
      |
      |

• Binbaşı
      1624 Mesaj
      09 Mart 2013 12:12:57
      quote:

Orijinalden alıntı: Skocaci

Alıntıları Göster

Hocam bunu cama tutmayıp aracın ön göğüs kısmına koysanızda okur mu? Eğer öyle okursa kart almayı düşünüyorum.
      Ayrıca oturduğum siteye hgs tarzı bir geçiş sistemi yapıldı. Ben bu etiketi aracın ön göğüs kısmına koyduğumda sistem algılayıp kapıyı açıyor.

o şekilde deneme fırsatım olmadı ama denerim
      |
      |

İZMİR ---- ŞKODA Yeti 2013 1,4 TSİ DSG Elegance ---- NİSSAN Micra 2004 1,2 Tekna ---- Renault Twingo 1999 1,2 Alize
    • Çavuş
      52 Mesaj
      10 Mart 2013 12:07:39
      [font="Verdana"]ARKADAŞLAR KARAYOLLARI SİTESİNDEKİ OGS-KGS BORÇ SORGULAMA LİNKİNDEN SATIN ALMAK İSTEDİĞİMİZ ARACI SORGULATTIK SONUÇ RESİMDEKİ GİBİ BORCU ÇIKIYOR,ŞİMDİ BU ARACIN SAHİBİYLE NOTERE GİTTİK BORCU YOK KAGIDI ALDIK ARACI SATIN ALDIK,FAKAT SONUÇ DEĞİŞMEDİ NOTERDE BU BORÇLAR ÇIKMIYOR.BİDE CAMDAKİ HGSYİ ARACIN ESKİ SAHİBİ SÖKMÜŞ,ŞİMDİ BEN YENİDEN ALMAK İSTERSEM AYNI PLAKAYA MÜKERRER İKİ TANE HGSMİ ÇIKACAK... BİDE HGS'DE EKSİYE DÜŞTÜK 7 GÜN İÇİNDEDE HESABA PARA YATIRMADIK 11 KAT CEZALI OLDUMU,PEKİ BİZ BU BORCU NEREYE NASIL ÖDÜYORUZ PTT,YE GİTTİK BORC ÖDEMEYE TARAFINIZA CEZA KAGIDI GELMESİMİ NE LAZIMMIŞ ARKADAŞLAR NASIL OLUYOR BÖYLE ŞEYLER BAŞINA GELEN VARMI.

• Çavuş
      89 Mesaj
      10 Mart 2013 13:53:43
      quote:

Orijinalden alıntı: trinidinas

[font="Verdana"]ARKADAŞLAR KARAYOLLARI SİTESİNDEKİ OGS-KGS BORÇ SORGULAMA LİNKİNDEN SATIN ALMAK İSTEDİĞİMİZ ARACI SORGULATTIK SONUÇ RESİMDEKİ GİBİ BORCU ÇIKIYOR,ŞİMDİ BU ARACIN SAHİBİYLE NOTERE GİTTİK BORCU YOK KAGIDI ALDIK ARACI SATIN ALDIK,FAKAT SONUÇ DEĞİŞMEDİ NOTERDE BU BORÇLAR ÇIKMIYOR.BİDE CAMDAKİ HGSYİ ARACIN ESKİ SAHİBİ SÖKMÜŞ,ŞİMDİ BEN YENİDEN ALMAK İSTERSEM AYNI PLAKAYA MÜKERRER İKİ TANE HGSMİ ÇIKACAK... BİDE HGS'DE EKSİYE DÜŞTÜK 7 GÜN İÇİNDEDE HESABA PARA YATIRMADIK 11 KAT CEZALI OLDUMU,PEKİ BİZ BU BORCU NEREYE NASIL ÖDÜYORUZ PTT,YE GİTTİK BORC ÖDEMEYE TARAFINIZA CEZA KAGIDI GELMESİMİ NE LAZIMMIŞ ARKADAŞLAR NASIL OLUYOR BÖYLE ŞEYLER BAŞINA GELEN VARMI.

iki mesaj once bende sormuştum . olay şu borçlar kanuna göre borç tescil tarihnden öncekiler onceki sahibine ait. dolayısı ile yeni hgs alabilyorsun . sıkıntı şu plakanın üzerinde borç gözüküyor . ogs ve kgs için şu yapılacak karayollarının köprü çıkışındaki bürolara başvuralacakmış dilekçe noter satışı ve borç dökümü bunlara başvruldugunda siliniyormuş . hgs için mail attım cevap şu

Sayın ilgili,

Cezai işlemlere ilgili tebligatlar sistem de kayıtlı adreslere iletilmektedir. Belirtilen tarihte plaka kullanıcısının adresine iletilecektir. Yanlışlık durumun da itiraz etme hakkınız bulunmaktadır

HGS sisteminin yeni olması ve yoğun talep yüzünden hgs ürünleri tükenmektedir,

geçişinizden sonra 7 günlük süre içerisinde etiket alamazsanız HGS ürünü aldıktan sonra bir dilekçe düzenleyerek PTT Genel Müdürlüğü HGS birimine iletilmek üzere PTT merkez ve işyerlerine iletebilirsiniz ya da durumu anlatır bir mail de atabilirsiniz.

Etiketler için sürekli dağıtım gerçekleştirilmektedir.

İlginiz için teşekkür ederiz.
      boyle bir mail aldım ptt dekilerinde haberi yok . deneyip görecegiz . ama yeni hgs aldım o konuda sıkıntı yok bir araca birden fazla hgs alinabiliyormuş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 3çakal -- 10 Mart 2013; 13:54:11 >
      |
      |

• Çavuş
      44 Mesaj
      11 Mart 2013 12:41:44
      benım de kart tipi hgs var. henuz geçiş yapmadım fakat resimdeki gibi yaptım.

|
      |

• Çavuş
      44 Mesaj
      11 Mart 2013 12:46:25
      ben de böyle yaptım. henuz kullanmadım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nayha87 -- 11 Mart 2013; 12:49:36 >
      |
      |

Reklamlar
ses yalıtım malzemeleri
ses yalıtımı
izmir havalimanı transfer
SEO
modasor
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHBR2
0,513
1.2.160

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.