Şimdi Ara

HGS (Hızlı Geçiş Sistemi) [Ana Konu] (51. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.807
Cevap
49
Favori
418.485
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4950515253
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • halletmenize sevindim ama bu şuna benzemiş ; bakkala gidersin para üstünü bilerek yanlış verir çakal. şöyleyince de pardon deyip düzletir. ya tutarsa..
  • quote:

Orijinalden alıntı: darkmoon34

quote:

Orijinalden alıntı: Sirigmus

quote:

Orijinalden alıntı: darkmoon34

Bunu nerden aldınız normal pvc kaplayan yerlerde etiketi pvc kaplatsak olurmu acaba ne dersiniz..

[simage]http://a1212.hizliresim.com/14/v/hbnbt.jpg[simage]

İş Bankasından HGS alanlara böyle pvc içinde veriyorlar.Kaplatılabiliyorsa aynı yola çıkar diye düşünüyorum.

Yollarda pvc makinasıyla seyyar kaplayanlar var onlara kaplatsam kalınmı olur acaba diye düşünüyorum okumada ibr sıkıntı olurmu acaba :)

İş bankasından verdikleri pvc yolda kaplayanlardan daha sert ve kalın.Ben 5-6 sefer bu şekilde kullandım okumasında sıkıntı yok.

• HGS KART 1 den fazla araçta kullanılabilir mi ??
  • Haberlerde HGS etiketinin nereye yapıştırılacağı tam bilinmiyor diye uzmanına(PTT çalışanı) soralım dediler ve uzman siyah noktalı yerden bilmem kaç cm aşağı mesafede olacak şekilde tam orta noktaya yapıştırılacak dedi.Yani aracın camı atermikmiş yada değilmiş konularına girmeden işin doğrusu budur deyip çıktı işin içinden.Atermik cam desen eminim o neki diye sorar uzman bey.
  • quote:

Orijinalden alıntı: lord66

Haberlerde HGS etiketinin nereye yapıştırılacağı tam bilinmiyor diye uzmanına(PTT çalışanı) soralım dediler ve uzman siyah noktalı yerden bilmem kaç cm aşağı mesafede olacak şekilde tam orta noktaya yapıştırılacak dedi.Yani aracın camı atermikmiş yada değilmiş konularına girmeden işin doğrusu budur deyip çıktı işin içinden.Atermik cam desen eminim o neki diye sorar uzman bey.

bende bunu düşünüp duruyorum :)

siyah noktalı yerin altına diyorlar ama benim aracın o noktalı olan yerin altına yapıştırırsam çok göze batacak

ayrıca atermik olan yerler siyah noktalı olan yerler mi yoksa tam tersimi ?

siyah noktalı olan yere yapışacaksa bu defa altına yapıştırın denildiğinde tam tersi olmuyormu ?

nelerle uğraşıyoruz yahu ağlanacak halimize gülüyoruz :)

• Arkadaslar bugun ilk defa hgs aldim 35 tl kartla beraber 1 gecis yaptm 24 kusur oldu donuste gene gectim sari lamba yandi ikaz caldi ve kacis yazdi ne alaka kartim dolu acil yardim nasil ogrenicem ceza vss Acill

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • HGS yi 1 ay önce aldım ve ilk defa dün kullandım.

FSM köprüsünden geçişte 3.40 TL yazdı, bu normal ancak,
    Çamlıca gişelerinden girdim, Şekerpınar çıkışından çıktım. 13.40 TL yazdı.
    Geri dönüşte ise bilgilerin yazdığı ekran yan durduğu için tam göremedim ama sanırım 1.80 TL yazdı.

Sonuç olarak gidişte 13.40 TL yazarak benden sanırım, en uzun mesafe parası çekti.

Hakkımı arayabileceğim bi yol var mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: sedat.y

HGS yi 1 ay önce aldım ve ilk defa dün kullandım.

FSM köprüsünden geçişte 3.40 TL yazdı, bu normal ancak,
    Çamlıca gişelerinden girdim, Şekerpınar çıkışından çıktım. 13.40 TL yazdı.
    Geri dönüşte ise bilgilerin yazdığı ekran yan durduğu için tam göremedim ama sanırım 1.80 TL yazdı.

Sonuç olarak gidişte 13.40 TL yazarak benden sanırım, en uzun mesafe parası çekti.

Hakkımı arayabileceğim bi yol var mı ?

hocam bılgın yokmu??
    Arkadaslar bugun ilk defa hgs aldim 35 tl kartla beraber 1 gecis yaptm 24 kusur oldu donuste gene gectim sari lamba yandi ikaz caldi ve kacis yazdi ne alaka kartim dolu acil yardim nasil ogrenicem ceza vss
  • Az önce PTT Müşteri Hizmetlerini aradım (444 1 788).
    HGS numaramı yazıp bakiye sorgulattım, 28 TL dedi.

Bu durumda problem çözülmüş gözüküyor. 3.40 + 1.80 + 1.80 = 7 TL ----- 35 - 7 = 28 TL.

Ama neden ekranda 13.40 TL yazdı orasını anlamadım.
  • Caminizda siyah noktali olan yere yapistirmalisiniz.
    Bu kadar basit, kafa karisacak bir durum yok

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Orijinalden alıntı: kemal1414

bende bunu düşünüp duruyorum :)

siyah noktalı yerin altına diyorlar ama benim aracın o noktalı olan yerin altına yapıştırırsam çok göze batacak

ayrıca atermik olan yerler siyah noktalı olan yerler mi yoksa tam tersimi ?

siyah noktalı olan yere yapışacaksa bu defa altına yapıştırın denildiğinde tam tersi olmuyormu ?

nelerle uğraşıyoruz yahu ağlanacak halimize gülüyoruz :)

Atermik camlarda siyah noktalı bölge atermik değildir.Yani benim aracın camı atermikmiş diyen birisinin etiketi yada OGS yi siyah noktalı bölgeye yapıştırması icabeder.HGS çıkalı baya bir zaman oldu ama gerek sistemin kendisinde ve gerekse de bilgi anlamında hala sıkıntılar devam etmekte.
  • Bilmemneyin genel muduru mudur nedir bu HGS ile ilgilenen kisi aciklama yapmis,

HGS'de isterse okumasin, isterse otsun, kacak yazsin, problem olmaz, plaka ile eszamanli calisiyor vs. diye aciklama yapmisti gecenlerde belki hatirlarsiniz.

O zaman hic takmayin? Takip takmamanin bir etkisi yok, yasal olmayan veya yasak olan bir sey degil, madem eszamanli calisiyor, madem herkes of nereye taksam, yok takamadim, yok kotu durdu vs diyip duruyor.
    O zaman takilmasin hic? Olmaz mi? Bence neden olmasin?
  • Bir de bende OGS var eski aracimdan soktugum, yeni aracima onu aktarabiliyorum sanirim.
    (Garantinin ufak OGS'si)

Simdi OGS ile devam mi edeyim, yoksa HGS'ye geceyim mi?

Gerek var mi degistirmeye? Giselerin durumu falan nedir HGS icin? FSM'de tek gise varmis HGS icin diye okudum saniyorum bu forum ana basliginin ilk sayfasindaki baska bir HGS konsunda.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ciko44

HGS KART 1 den fazla araçta kullanılabilir mi ??

HGS plaka bazlı çalıştığından dolayı sadece tek araçta -yani plakanın sahibi olan araçta- kullanılabilir...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Onur__

Bir de bende OGS var eski aracimdan soktugum, yeni aracima onu aktarabiliyorum sanirim.
    (Garantinin ufak OGS'si)

Simdi OGS ile devam mi edeyim, yoksa HGS'ye geceyim mi?

Gerek var mi degistirmeye? Giselerin durumu falan nedir HGS icin? FSM'de tek gise varmis HGS icin diye okudum saniyorum bu forum ana basliginin ilk sayfasindaki baska bir HGS konsunda.

OGS varken HGS ye hiç bulaşma derim.İnternetten bile plaka değişikliği yaparak OGS cihazını yeni araçta kullanmak mümkün.HGS de bu kadar problem varken ve hele de hazırda OGS varken OGS ile devam edilir.
  • HGS kartı cıktı birde onun cama takılacak aparat var ama PTT den onu vermiyorlarmış
    bu konuda bilgisi olan
  • ziraat bankasından OGS cihazım vardı bozuldu. garantisi bittiği için yeni cihaz ücreti ödemek istemiyorum.
    bir de ziraat bank 3 yıl önce araç değişikliğinde plaka değişimi için yeni ogs parası gibi para aldı.

OGS yi iptal edip HGS almak istedim fakat , ne garanti bankasında ne de shell de bulamadım.
    nerden buluruz bu hgs yi bilen varmıdır?
  • quote:

Orijinalden alıntı: bulentboz

ziraat bankasından OGS cihazım vardı bozuldu. garantisi bittiği için yeni cihaz ücreti ödemek istemiyorum.
    bir de ziraat bank 3 yıl önce araç değişikliğinde plaka değişimi için yeni ogs parası gibi para aldı.

OGS yi iptal edip HGS almak istedim fakat , ne garanti bankasında ne de shell de bulamadım.
    nerden buluruz bu hgs yi bilen varmıdır?

Ek olarak İş bankası ve Avea var.
  • 19+1 Mercedes siplinter minbus için bugun garanti'den HGS başvurusunda bulundum yârin acil gişeden geçmemiz gerekiyor yarina kadar da postayla elimize ulaşması mumkun değil bu durumda ceza gelirmi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ilyus

19+1 Mercedes siplinter minbus için bugun garanti'den HGS başvurusunda bulundum yârin acil gişeden geçmemiz gerekiyor yarina kadar da postayla elimize ulaşması mumkun değil bu durumda ceza gelirmi ?

Eğer HGS niz çıkarsa yani sisteme işlenirse, etiketsiz geçerseniz de problem olmaz.HGS niz çıkmazsa da cezalı geçiş olur fakat 7 gün içinde HGS çıkacağı için bakiyenizden düşer.Yani 2 durumda da problem olmaz.
  • 
Sayfa: önceki 4950515253
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.