Şimdi Ara

HGS (Hızlı Geçiş Sistemi) [Ana Konu] (14. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.807
Cevap
49
Favori
418.222
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar HGS'yi sticker olarak alacakalr altıkları zaman asla ve asla katlamasınlar, kıvırmasınlar. Sticker'ın içerisinde manyetik anten var ve katlayınca kırılıyor. Kırılıncada kullanılmaz hale geliyor.
  • son bir soru kartınmı çekimi iyidir etiketinmi..

ve çok merak ettiğim bir soru..

madem kartlı kgs yide cama elimizle dayıyoruz etiket gibi geçerken etiketten işlevsel ve mantıken hiç bir farkı kalmıyor.. peki neden iki çeşit ürün çıkartmışlar hem kart hem etiket diye.. çünkü anladığım kadarı ile mevcut kgs yi başka bir araçdada kullanamıyoruz.. o zaman neden kart ???
  • quote:

Orijinalden alıntı: darkmoon34

son bir soru kartınmı çekimi iyidir etiketinmi..

madem kartlı kgs yide cama elimizle dayıyoruz etiket gibi geçerken etiketten işlevsel ve mantıken hiç bir farkı kalmıyor.. peki neden iki çeşit ürün çıkartmışlar hem kart hem etiket diye.. çünkü anladığım kadarı ile mevcut kgs yi başka bir araçdada kullanamıyoruz.. o zaman neden kart ???

Gişedeki cihaz okuyor HGS yi, HGS etiketi/kartı sinyal yaymıyor.Kart motosiklet sürücüleri için uygun.Ayrıca kart tipi HGS aynı sınıf farklı araçlarda kullanılabiliyor diye biliyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cirm

quote:

Orijinalden alıntı: BhuRkY

Valla arkadaşlar ben de bir hgs zedeyim. 2 ay önce Pitt'ten hgs almıştım. O aldığım gün aklıma edeyim dedim. Bugüne kadar 20 geçiş yaptıysam inanın en az 12-13 kaçak geçtim. Devamlı PTT' ye gidip itiraz ediyorum. Bu arada Gişeden 20-30 km hızla geçiyorum. Daha ne yapayım? Durayımı??? Ve 4 gün önce artık dayanamayıp OGS başvurusunda bulundum. Ya etikette ya okuyucuda problem var. Benim tavsiyem ister garanti ister iş bankası olsun uzak durun!!!!

en iyisini yapmışsınız. ben de hiç bulaşmasammı diyorum...

Sormayın. Çok sinir bozucu bir durumdu. O yüzden direk OGS'ye geçtim. Şimdi bankadan gelmesini bekliyorum cıhazımın. HGS'deki bakiyemi de bitirdim zaten sorun yok. HGS alacaklara ön bir bilgi vereyim istedim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • diyelim ki garanti bankasının sanal şubesinden hgs sticker aldım, sticker bana nasıl geliyor ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: t8nx81tn

quote:

Orijinalden alıntı: hot_shark

quote:

arabamın ruhsatı annemin adına ve ben ayrı şehirde yaşıyorum.
    hgs alamadım çünkü ruhsat sahibinin alması gerekiyormuş, vekaletname istediler
    ya ruhsatı göndermem lazım o zaman arabayı gönderemeyeceğim ya da noter ve kargo masrafı yapıp annemin vekalet göndermesi lazım.
    saçmalığa bak ya

Yanlış. İtiraz etmeniz lazım. Ben hgs@ptt.gov.tr 'den sorarak da teyit etmiştim. Ruhsat sahibi olma şartı yok. Keza ben de ruhsat sahibi değilim ama ruhsat aslı ve kimliğim haricinde ekstra bir belge olmadan sorunsuz şekilde aldım. Sonuçta kendi adına çıkartacaksın.

evet yanlış ama vermediler.
    telefonla daha sonra konuştuğumda bir yere sordular ve ruhsat aslı ve kimlikle gelin ama fotokopilerini de getirin dediler. ama yine vermediler çünkü kimlik aslı, fotokopisi derken ruhsat sahibi yani anneminkini istemişler.

ben de yazdığınız mail adresine yazdım, durumu anlattım bakalım ne cevap gelecek.

Bu yazdığım şikayete benzer bir durumu bugün hıncal uluç yazmış. bir yakını kiraladığı araca hgs almak istemiş ama sadece ruhsat sahibi alabilir diye vermemişler.
  • quote:

diyelim ki garanti bankasının sanal şubesinden hgs sticker aldım, sticker bana nasıl geliyor ?

Kurye ile ücretsiz gönderiyorlar.
  • quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: hot_shark

quote:

arabamın ruhsatı annemin adına ve ben ayrı şehirde yaşıyorum.
    hgs alamadım çünkü ruhsat sahibinin alması gerekiyormuş, vekaletname istediler
    ya ruhsatı göndermem lazım o zaman arabayı gönderemeyeceğim ya da noter ve kargo masrafı yapıp annemin vekalet göndermesi lazım.
    saçmalığa bak ya

Yanlış. İtiraz etmeniz lazım. Ben hgs@ptt.gov.tr 'den sorarak da teyit etmiştim. Ruhsat sahibi olma şartı yok. Keza ben de ruhsat sahibi değilim ama ruhsat aslı ve kimliğim haricinde ekstra bir belge olmadan sorunsuz şekilde aldım. Sonuçta kendi adına çıkartacaksın.

evet yanlış ama vermediler.
    telefonla daha sonra konuştuğumda bir yere sordular ve ruhsat aslı ve kimlikle gelin ama fotokopilerini de getirin dediler. ama yine vermediler çünkü kimlik aslı, fotokopisi derken ruhsat sahibi yani anneminkini istemişler.

ben de yazdığınız mail adresine yazdım, durumu anlattım bakalım ne cevap gelecek.

Bu yazdığım şikayete benzer bir durumu bugün hıncal uluç yazmış. bir yakını kiraladığı araca hgs almak istemiş ama sadece ruhsat sahibi alabilir diye vermemişler.

Kafalarına göre takılıyorlar demekki.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sirigmus

quote:

Gişedeki cihaz okuyor HGS yi, HGS etiketi/kartı sinyal yaymıyor.Kart motosiklet sürücüleri için uygun.Ayrıca kart tipi HGS aynı sınıf farklı araçlarda kullanılabiliyor diye biliyorum.

kart motorsiklettede zor olur ama adam gidonu tek eliyle tutucak o sıra cebinden kartı falan çıakrtıcak tehlikeli baya.. ben her kart bir plakaya tanımlı başka araçda kullanılamıyor diye biliyorum zaten hgs kartı o yüzden çok mantıksız geldi
  • HGS'nin ne zaman tam olarak oturacağının belli olmaması.
    HGS'ye kartlı geçiş gelecek olması. (herkes gelecek diyor, gelir herhade.)
    HGS'nin içinde PTT'nin olması.
    Bu ve bunlara benzer muammalardan dolyı ben yeni araca gittim yine Garanti Bank'tan OGS aldım.
    Tamam 60 TL. veriyoruz ama, kontör bittiydi, kaçak geçiş oldu hesaptan düşmediydi vs.. vs.. uğraşacağıma aldım ve unuttum gitti ..
  • quote:

quote:

diyelim ki garanti bankasının sanal şubesinden hgs sticker aldım, sticker bana nasıl geliyor ?

siz aldınız mı ? kaç günde geliyor, biliyor musunuz ?
  • quote:

Garanti'nin bütün şubelerinde hgs var.Ücretsiz alabilirsiz.Sadece içerisine 30 tl bakiye yüklemeniz gerekmekte.
  • quote:

quote:

quote:

siz aldınız mı ? kaç günde geliyor, biliyor musunuz ?

Ben İş bankasına başvurdum sanırım çarşamba günüydü.1 hafta içinde kurye ile geleceğini söylüyorlar.Garanti bankası da kurye ile gönderiyor ama ne kadar zamanda bilmiyorum.Muhtemel o da 1 hafta içerisinde gönderir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fantastic Light

HGS'nin ne zaman tam olarak oturacağının belli olmaması.
    HGS'ye kartlı geçiş gelecek olması. (herkes gelecek diyor, gelir herhade.)
    HGS'nin içinde PTT'nin olması.
    Bu ve bunlara benzer muammalardan dolyı ben yeni araca gittim yine Garanti Bank'tan OGS aldım.
    Tamam 60 TL. veriyoruz ama, kontör bittiydi, kaçak geçiş oldu hesaptan düşmediydi vs.. vs.. uğraşacağıma aldım ve unuttum gitti ..

+1

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar ben HGS alalı aşağı yukarı 2 hafta oluyor. İlk denememi de geçen hafta yaptım HGS ile. Köprüden geçerken yeşil yandı ancak HGS Sisteminde hala geçiş kayıtlarını göremiyorum.
    Kaçak geçişde yok, geçiş kayıtları da yok. Neden düşmüyor kayıtlarım bilen var mı?
  • Ben anlamıyorum
    OGS diye güzel yerleşmiş bir sistem var
    yeni sistem yerine KGS leri OGS yapsalardı hem masrafsız hem de süper bir sistem olmaz mıydı?

HGS ile ilgili bir dünya soru ve aşılmaz problem varken sistem oturana kadar HGS ye bulaşmamak lazım
    OGS var nasıl olsa, köprü ve otobanı da cok kullanmıyorum

Şimdilik takip edelim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TiSKE -- 22 Aralık 2012; 10:56:52 >
  • Arkadaşlar kart istememe ragmen bankada sadece sticker olduğu için hgs etiketini almış bulunmaktayım...Etiketi verirlerken nereye yapıstırılacagı vs söylediler neredeyse aynanın ortasında çıkıntı gibi iğrenc bir görüntü...Bu etiket bukadar hassas mı 10cm yukarı olsa ne olur nasıl bir teknolojiymiş arkadas mesala camın sol üst köşesine yada aynanın hemen arkasına yapıştırınca neden okumuyor nasıl bir alet nasıl bir teknoloji....
  • quote:

daha önce verilen bilginin içinden aldım

quote:

...Kartın performansı etikete göre daha düşüktür. Fiyatın pahalı olması tamamen üretim maliyetleri ile ilgilidir...
  • quote:

Orijinalden alıntı: drmelihx

Arkadaşlar kart istememe ragmen bankada sadece sticker olduğu için hgs etiketini almış bulunmaktayım...Etiketi verirlerken nereye yapıstırılacagı vs söylediler neredeyse aynanın ortasında çıkıntı gibi iğrenc bir görüntü...Bu etiket bukadar hassas mı 10cm yukarı olsa ne olur nasıl bir teknolojiymiş arkadas mesala camın sol üst köşesine yada aynanın hemen arkasına yapıştırınca neden okumuyor nasıl bir alet nasıl bir teknoloji....

Aynı soruyu ben de tekrar soruyorum yetkililere. Aynanın üstüne yapışsa olmuyormu? Çok saçma.
  • Esasında çoğu araçta aynanın arkasındaki siyah bölge atermik. Ben bu siyah bölgeyi selobantla denemenizi tavsiye ederim. HEm net sinyal geçiriyor hemde ayna kapattığı için görüşü engellemiyor.
  • 
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.