Şimdi Ara

HGS (Hızlı Geçiş Sistemi) [Ana Konu] (136. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
2.807
Cevap
49
Favori
418.473
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 134135136137138
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: brkprlk35

Bende HGS kullanıyordum. Araç satışı yaptım içinde 44TL varmış onu geri almakla uğraşacağım şimdi. Bence geçiş yaptıktan sonra bu siteden ödemek daha mantıklı. Tabi en pratik olanı arabaya HGS alıp yapıştırmak ama böyle de uzun bir süre binilebilir..
    https://webihlaltakip.kgm.gov.tr/WebIhlalSorgulama/Sayfalar/Sorgulama
    Araci gecen ay aldim bende daha hgs almadan geçiş yaptim dun yarin filan hgs alicam sizin verdiginiz linktem plakayi girerek sorguladigimda onceki sahibinin gecen yil 3 kez gecis ihlali yapip odedigini gördüm..simdi soru şu

Hgs aldigimda onun gecisleri de benim bakiyemden mi duser?
    Veya benim araci aldigim tarihten sonraki gecisler mi sadece?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: cardigans78

Normalde bende etiketsiz geçer ücreti web ihlalden oderdim dün Bolu'da otobandan çıktım ogsden geçtim kaçak gectim 120 küsur lira ceza yazdı siren falan caldi fakat dünden beri web ihlali sorguluyorum geçiş gözükmüyor bir kaç gün daha beklyeyim bakalim
    Ne oldu son durum

• mrbaronx kullanıcısına yanıt
    Hocam hiç bilmiyorum. Plaka eski ise başka araçtan da çıkmış olabilir. Çünkü satış olurken HGS borcu olmaması gerekiyor diye biliyorum. Ama satın aldığınız tarihi baz alarak dilekçe yazabilirsiniz..

• Hgs de bakiye varken ogs den ceza yaziyor bu salak sistem. Eski arabamda da aynisi oldu mail attim ruhsat vs aylar gecti islem sirasi gelmedi satarken odemek zorunda kaldim. Bu kadar beceriksiz adamlar yonetiyor iki kez tahsil ediyorlar zorla ustelik 4 kati olarak

• Merhaba , hgs kartim mevcut plaka degisikligi yapiliyor mu ? Tesekkurler

• pizdies kullanıcısına yanıt
    Yapılıyor. PTT ye gidip plakayı söylüyorsunuz.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • mrbaronx kullanıcısına yanıt
    Hala kayıt yok gözüküyor, oysa ki fsm köprüden geçtim, düzceden otobana girip boludan çıktım 6 gün önce ilginç, daha önceki geçişlerde geçişten bir gün sonra yansıyordu ve ihlal sorgulamadan ödüyordum
  • quote:

Orijinalden alıntı: cardigans78

Normalde bende etiketsiz geçer ücreti web ihlalden oderdim dün Bolu'da otobandan çıktım ogsden geçtim kaçak gectim 120 küsur lira ceza yazdı siren falan caldi fakat dünden beri web ihlali sorguluyorum geçiş gözükmüyor bir kaç gün daha beklyeyim bakalim
    boluda aynı sıkıntıyı ben de yaşadım. kaçak geçiş ve 125 tl ceza yazdı.
    tek fark bende giriş gişesi olmamasına rağmen (ki gebzeden giriş yaptım) bolu çıkış ve 3,25 tl ücret görünüyor.
    sadece bu kadar ödeme yaptım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erka1907 -- 17 Temmuz 2020; 16:38:19 >
  • erka1907 kullanıcısına yanıt
    boluda batı çıkıştan çıktılm, ogs/hgs olan soldaki çıkıştan geçtim birazda hızlıydım 70 km civarı bana da kaçak geçiş ve 125 tl ceza yazdı siren öttü hatta ama webihlalde gözüken birşey yok çağrı merkezini aradım geçisiniz gözükmüyor dediler ilginç
  • cardigans78 kullanıcısına yanıt
    Hic hgs almadan gecip bu ihlalsorgudan odesek olur mu ki?

Bu arada ben aracin onceki sahibine ihlalli gecislerini ilettin odedi borclarini

• Ptt'de hgs etiket 12.5, hgs kart 25 tl. Ben kart aldım, kredi kartı gibi. Cüzdanımda duruyor kart. Kartı alırken memura 325 tl de yüklettim. Birkaç gün sonra geçiş yaptım, ertesi gün baktığımda hesabımdan 9.30 tl düştüğünü gördüm. 12.5 tl için arabayı etiket ile pisletmeye ve etiketi yapıştırmak için uğraşmaya gerek yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kaju waffle -- 22 Temmuz 2020; 18:45:33 >
  • kaju waffle K kullanıcısına yanıt
    Hgs etiketi camdan zor çıkıyor evet kart nasil peki nasil kullanıyorsunuz

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • iki aracım var, birinde önceki aracımdan kalan kartın plakasıno güncelleyip kullanmaya devam ediyorum. diğerine kart kalmamıştı ptt şubesinde etiket aldım ancak yapıştırmadım, hatta ptt görevlisi yapıştırmazsam bir sonraki aracıma plaka aktarması yapabileceğimi söyledi. aklınızda olsun
    özellikle sıcak memleketlerde etiket camla bütünleşiyor ayrıca kötü görünüyor etiket oldum olası sevemedim. radyo frekansı çip falan hikaye :) biraz yavaş geçiyorum kaçak geçiş uyarısı veriyor plakadan kamera teyidi ile normal geçiş olarak ücretlendiriliyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Limonen

Hgs etiketi camdan zor çıkıyor evet kart nasil peki nasil kullanıyorsunuz
    Kart arka cepte cüzdanımda duruyor. Sistem plakadan okuyor sanırım.

• Arkadaşlar bir sorum var, ben mersin - adana arasında otobandan yolculuk ettim, aracımın hgs ya da ogs kaydı yok. Yani geçiş ihlali yaparak geçtim.

Mersinden çıkarken hgs yazandan geçtim, ancak birde yol üstünde tarsusa varıp oradan da çıkışta galiba ogs olandan geçtim. Araçlar yoğundu çok dikkat edemedim hangisinden geçtiğime o an.

Size sorum şu, HGS ihlalli geçişim kesin zaten, sorgulattığım zaman cezasız tutar gözüküyor, ödeme seçeneği de var ama cezalı bir tutar olması lazım değil miydi bunun? 3.5 tl gözüküyor, 14 lira olması lazım normalde geçiş ihlali yüzünden.

Bir diğer sorum, geçiş ihlalini KGM resmi sitesinden yapıyorum, ödenecek yerde sadece HGS gözüküyor, ama OGS ile ilgili bir şey gözükmüyor. Resim paylaşayım hatta, en tepede HGS borcu var sadece, OGS'yi bulamadım yok yani öyle bi başlık. Böyle olunca eksik mi görünüyor acaba diye PTT'ye gittim ödeyeyim şunları diye, onlarda dedi ki biz geçiş ihlalleri için ödeme almıyoruz. HGS'ye para yatıyoruz sadece dediler.

Ben şu tutarı ödesem bir sorun kalmayacak mı anlamadım ki. Sizler detayıyla biliyorsanız bilgi alırsam iyi olur.

• Metal-Gear kullanıcısına yanıt
    birkaç yıl önce ben de aynı çapraz geçiş hatası yapmıştım, müşteri hizmetlerini arayarak durumu açıklayınca ceza ödemeden normal hgs geçişi gibi ücretlendirilmişti. siz de bir an önce hgs alıp müşteri hizmetleri ile görüşün.

• Teşekkürler hocam, siz söyleyince aradım müşteri himzetlerini. OGS'yi sorgulattım borcunuz yoktur dedi, HGS yi sorgulattım ödemişsiniz dedi. 3.5 tl'yi ödemiştim, cezasız bir tutar bu dedim hani ihlal ettiğim için cezalı olması lazımdı eksik ödeyip sonradan faiz vs. binmesin diye sordum. Yasal süreç içinde ödediğiniz için (15 gün) normal geçiş ücretini ödemiş oldunuz dedi.

Detayıyla yazdım başka bir zaman benzer bir durum yaşayan kişiler olursa bilgilensin diye. Yanlız OGS'de nasıl geçiş ihlali yok onu anlamadım, geçtim çünkü. Belki ben HGS'yi OGS gibi görmüşümdür ikinci geçişte, ya da belki gişe okumadı, bilmiyorum artık.
  • Metal-Gear kullanıcısına yanıt
    rica ederim, bildiğim kadarıyla girişi de çıkışı da ogsden yapmış olunca cezalı duruma düşülüyor. çapraz geçiş çok sorun değil demek hala:)

• Arkadaşlar ankara-istanbul arası yol gideceğim. 10 yıl önce çok sık giderdim ama unuttum yolları

ptt ye gidip hgs etiketi çıkartacağım. içine yüklerim 100 tl ama kafam çok karıştı. arabam küçük. fiat uno gibi birşey ondan da küçük yani. sanırım 1. sınıf araç oluyor bu.

ücretlere bakıyorum ankara akıncılar gişesinden gireceğim ama istanbulda nerden çıkacağım bulamadım. gideceğim yer kağıthane. akıncılardan girdikten sonra nereden çıkacağım ben sanırım otoyol ücreti ayrı bide köprü ücreti varmış istanbulda. tecrübeli arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim.

edit: aslında uçakla gitsem orada araç kiralasam ya da taksiyle işimi halletsem daha mı ucuza gelir diye düşünüyorum.. ne dersiniz ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-0FD1540C7 -- 25 Temmuz 2020; 14:59:1 >

• aracımda hgs borcu 3.013 tl gozukuyor satarken problem olur mu ?
  • 
Sayfa: önceki 134135136137138
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.