Şimdi Ara

HGS (Hızlı Geçiş Sistemi) [Ana Konu] (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.807
Cevap
49
Favori
418.475
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bugün HGS'nin kart tipi olanından aldım. Kart kullanımı ve alımı ile ilgili belirsizlikler söz konusu olduğundan bu mesajı yazıyorum.

İlk olarak kartı alırken bir de aparatı olduğu söylendi PTT şubesinde ama ellerinde aparat olmadığı için kartı da satamayacaklarını söylediler. Sorumluluğun bende olacağı koşuluyla biraz ısrarla 15+30TL şeklinde kartı aldım. Kullanımı hakkında PTT'den bir bilgi alamadığım için Cyclops Bilgi Teknolojileri firmasını aradım ve merak ettiğim sorulara cevap aldım. Sağolsunlar çok güzel açıkladılar. Kısaca özetliyim:

-Nasıl kullanacağım sorusuna; elle ön camda tutarak kullanımda kartın indüklenmesinde problem olabileceğini, bu sebeple kartın aparatını da almadığım için çift taraflı bantla aynı etiket tipli HGS'de olduğu gibi aynanın 5-10 cm altına yapıştırmamı önerdiler. Ben yine de elle kullanmayı deneyeceğim, çalışacağını düşünüyorum.
    -Birden fazla araç ile kullanım için; kartın hesabına kaydettirmek kaydıyla tek kart ile 5 araca kadar kullanabileceğimi söylediler. Güzel bir özellik ama yine de kayıt zorunlu.
    -Hali hazırda KGS kartı olanların HGS kart ücreti vermemesi gibi bir durumun olmadığını, sadece KGS içindeki bakiyenin köprü ve otoyollardaki Karayolları-PTT şubelerinden aktarılabildiğini söylediler. Gişelerden almadığım için benim kartı aldığım PTT şubesinde aktarım yapılamıyordu.

Ayrıca kart tipi olan HGS için ticari araç veya firma aracı olması gibi bir durum söz konusu değil. Benim gibi bireysel müşterilere veriyorlar. Ruhsat sahibinin alması zorunluluğu da yanlış bir bilgi. Araç benim üzerime olmamasına rağmen sorunsuz bir şekilde aldım. Kartı çıkartırken ihtiyacınız olan sadece aracın ruhsatı, kimliğiniz ve 45TL. Bakiyenin ve geçişlerin de internet üzerinden kaydolmak kaydıyla takip edilebilmesi faydalı bir özellik.

KGS'nin bitiyor olması ve ileride OGS'nin de kapatılması planlandığı için HGS'yi tercih ettim. Yıl içinde ortalama 15-20 defa paralı yolları kullandığım için OGS kullanmıyorum.

Umarım faydalı olmuştur. Kazasız sürüşler dilerim.

• Bende bugün etiketli olan hgs den aldım....

Benim gittiğim ptt şubesinde kart olanı mi yoksa etiketli olanı mi istersiniz diye soruyorlardı...

Kart tipi olanı isteyenler ve o çevrede olanlar faydalanabilirler sanırım...

Şube : ptt Bostanci / İstanbul

(Yanınızda ruhsat ve kimliğinizi bulundurun)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhabalar bende hgs aldım denemek için az önce İzmit'ten gelirken otobana girdim girerken yeşil yandı geçtim Hereke'den çıkarken yavaş geçmeme rağmen okumadı kaçak geçiş sinyali verdi 2-3 kere ileri geri denedim yine okumadı aynı sinyali verdi . Şimdi benim ne yapmam gerekli boş yere ceza ödemeyelim
  • quote:

Orijinalden alıntı: merif@st

Merhabalar bende hgs aldım denemek için az önce İzmit'ten gelirken otobana girdim girerken yeşil yandı geçtim Hereke'den çıkarken yavaş geçmeme rağmen okumadı kaçak geçiş sinyali verdi 2-3 kere ileri geri denedim yine okumadı aynı sinyali verdi . Şimdi benim ne yapmam gerekli boş yere ceza ödemeyelim

hereke de hgs gişesi yok diye biliyorum
    http://www.kgm.gov.tr/Sayfalar/KGM/SiteTr/Otoyollar/HGS.aspx burada öyle yazıyor
    yeni gişe açtılarsa bilemem

• Ekranda hızlı geçiş sistemi yazıyordu :S kgs ile aynı yerde fakat giriş tarafında tabelada hgs yazısı varken çıkış tarafında yok ne yapmam gerekli şimdi
  • KGS bakiyesini HGS ye nasıl aktarabiliriz aktarma işlemini tecrube eden arkadasımız var mı
  • Garanti ve İş Bankalarının ayın 20 sinde HGS dağıtımına başlayacakları söyleniyor.Bununla ilgili bilgisi olan var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sirigmus

Garanti ve İş Bankalarının ayın 20 sinde HGS dağıtımına başlayacakları söyleniyor.Bununla ilgili bilgisi olan var mı?

Bana da mesaj geldi aynen dogru.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 150. yıl AYPİM de Pazar günü işlem yapılıyor mu, HGS satılır mı; bilen var mı acaba?
  • Batı hereke çıkış , doğu hereke çıkış ve dörtdivan giriş çıkış yerlerinde heniz HGS devreye alınmadı.(1 haftası var).
    Batı herekeden çıktığınıza göre esasında siz KGS den kaçış yaptınız yada OGS den kaçış yaptınız o nedenle Karayollarına dilekçe verin ben yanlışlıkla KGS den çıktım HGS numaram şudur diye .KGS kaçak geçiş silinşr HGS ücretiniz doğru olarak alınır.
  • Ptt ye bir mail attım. HGS kaçak geçişle ilgili. Bakiye bitince niye en uzak mesafenin 11 katı ceza geliyor diye. Geçtiğim tarife 1,80tl cezası gelenin 7,25tl en uzak mesafe ücreti. 1,80x11= 19,8 olması adilken (hatta geçikme zammı olması daha adil ayda %10 vb.) 7,25x11= 79,75x3 defa geçmişim 1 gün içinde= 239,25tl gelmiş yazık günah ya. Haftada 2-4 defa gişeleri kullandığım halde ben o kadarlık tutarı 1 yılda zor geçerdim. İnternetten ödeme seçeneği olsa her hafta para yatırabilirim zaten. Benzer sorun yaşayanlarda şikayet maili yazsın benim gibi belki bir düzenleme yaparlar. İnternetten ödeme seçeneği falan koyarlar. Başka işim yokmuş gibi PTT çalışma saatlerinde gideceğim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fatsali1 -- 17 Aralık 2012; 11:32:24 >
  • Ruhsat sahibinden başkası alabiliyor mu HGS bilgisi olan varmı? Bugün babam benim adıma başvuracak.

konu önceden yazıldıysa sorry
  • quote:

Orijinalden alıntı: CRaFTY_35

Ruhsat sahibinden başkası alabiliyor mu HGS bilgisi olan varmı? Bugün babam benim adıma başvuracak.

Ruhsat sahibi olmadan alınabilir.Yalnız ruhsatı götürmek gerekiyor PTT'ye.

Ben de bankaların çıkarması için bekliyorum sırf PTT ile uğraşmamak için.Açarım internet şubesini her türlü işlemi gerçekleştiririm.
  • quote:

quote:

Ruhsat sahibinden başkası alabiliyor mu HGS bilgisi olan varmı? Bugün babam benim adıma başvuracak.

Ben de bankaların çıkarması için bekliyorum sırf PTT ile uğraşmamak için.Açarım internet şubesini her türlü işlemi gerçekleştiririm.

Aslında bende banka anlaşmalarını bekliyorum. ama halihazırda satın aldığımız HGS nin seri no su ile falan bankaya geçiş yaptırabileceğimi düşünüyorum o yüzden satın almak istedim biran önce.

• quote:

quote:

quote:

Aslında bende banka anlaşmalarını bekliyorum. ama halihazırda satın aldığımız HGS nin seri no su ile falan bankaya geçiş yaptırabileceğimi düşünüyorum o yüzden satın almak istedim biran önce.

20 sinde İş ve Garanti bankalarının HGS satışına başlayacağı söyleniyor.Eğer bu bankaları kullanıyorsanız 3 gün daha bekleyin derim.

• KGS OGS yada HGS den kaçak geçiş yaparsanız bunun cezası en uzak geçiş ücretinin 11 katıdır.Bu cezanın PTT yada bankalarla ilgisi yoktur. Zaten onlarında değiştirebileceği bir şey değildir. Para devlete gider. Kanun böyle çıkarılmış.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

20 sinde İş ve Garanti bankalarının HGS satışına başlayacağı söyleniyor.Eğer bu bankaları kullanıyorsanız 3 gün daha bekleyin derim.

bilgi için teşekkürler. garanti bankası ile çalışıyorum, beklemek daha mantıklı :)

• İş yarın lansman yapacak, sistem testlerini yapıyor şu anda, diğerleri daha yazılım geliştirmeyi bitiremedi.
  • Merhaba, ben şirket aracı kullanıyorum. Tabi şirkette anlaşmalı bir filo kiralama firmasının aracını bana vermiş durumda. Bulunduğum bölgede otoyol olmadığı için şirket ogs cihazı yollamıyor.Bu durumda HGS'ye başvurmam gerekiyor. Araç filo kiralama firmasının üzerine olduğu için HGS başvurusunda benden istenecek evraklar ruhsat ve ruhsat sahibi firmanın vergi levhası mıdır?
  • otoyol özelleştirme ihalesini kazanan grup
    ben hgs ve ogs yi istemiyorum
    başka bi geçiş sistemi getiriyorum demez inşallah

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yuci -- 17 Aralık 2012; 22:13:40 >
  • 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.