Şimdi Ara

hgs gişelerinden anlayan bol ss

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
20
Cevap
0
Favori
1.655
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

çıkış gişeleri

sorular

1-giriş gişelerde çarpı işareti olursa girmiyoruz,siyah tabela olursa girmiyoruz,ama kamyonetın sol yanındakı beyaz arac sıyah tabela olan yere gırıyor bu ne iş

2-ogs kalkmadımı,hgs ogs yazıyor

3-hgs olan yerde durdurucu bariyer olmaz dıyen dhlılar vardı.ama hgs olan yerde onune ınen barıyer var,butona bas bılet al dıyor,normalde kacak gecıs alarmı vermesı gerekmezmı,barıyer olmaması lazım

4-bılet alınca yesıl ısık yandı ama barıyer kolunun altından gecerken kırmızı yanıyor yani zamanı kısa tutmuslar.ordan hgs ıle gecsek bıle hızımız azalsa veya dursak barıyer kolu aracın ustune inermi

5-cıkısta nakıte gıt demıs,hgs ıle gecılse parayı hemen tahsıl etmıyor galıba cunku cıkısa kadar olan sureyıde hesaplıyor dımı

6-en sag kısımda 2 bolum var,bırınde ogs yazıyor,dıger sag kısımda nakıt yazıyor,altta ıse genıs arac yazıyor
    bu en sagdakı ıkı bolum,genıs arac kamyonlara ait degılmı,bınek otolarda gırmısler
    kamyon nıye ogs den gecmıs
    ayrıca bınek araclar nıye genıs arac olan yerden gırıyor

7-çıkış gişelerınde
    carpı olanlar calısmıyor bu tamam,sag kısımda 2 yer var nakıt ve kredı kartı olan kısım,en sagda ıse hgs ogs
    hgs mız ıle nakıt yazan kısımdan gırsek sorun olurmuydu
    en sagda hgs ogs yazan yerde genıs arac yazıyor,ordan bınek aracta gırebılıyor degılmı

sonuç: biraz detaylı bakıyorum,ılk gırısımdı,galıba genıs arac yazan kısım,sadece genıs araclar ıcındır dıye sanıyordum
    oysakı genıs araclarda buradan gırecek anlamı tasıyor degılmı

• 1- göz yanılması var , kamyonetin solundaki beyaz araç en üstte OGS yazan ,yani açık olan gişeden geçiş yapıyor.
  • 2- sanıyorum OGS satışı kalktı , çünkü ben senelerdir kullandığım OGS ye hala para yüklüyor hala geçiş yapıyorum .artık sadece HGS satılıyor (HGS yi fiziksel olarak görmedim ) belki ilerde araçlardaki oGS de de değişim olur bilememe .
  • quote:

Orijinalden alıntı: beyazakbil

1- göz yanılması var , kamyonetin solundaki beyaz araç en üstte OGS yazan ,yani açık olan gişeden geçiş yapıyor.

doğru dedın,sagdan sola 5 tabela ve 5 gırıs var.bız sagdan 3 deydık
    ogs satısıda kalktıysa hala gırıs devam edıyor oda tamam..1 ve 2 sorular cozuldu sagol

bıde benım ılk gırıs olunca butonu goremedım gerı cıkıp en sagdan gırdım resımler o yuzden boyle

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi baris195 -- 17 Ocak 2018; 13:1:12 >
  • HGS veya OGĞS'de yeterli bakiye varsa zaten çıkışta bariyeri bekleyip gidiyorsunuz. Ama bakiyeniz yetersizse nakit veya kart ile ödeme yapmanız gerekiyor. Bariyerler bu sebeple olsa gerek. Amaç bakiyesizlerin basıp gitmesini önlemek.
  • OGS veya HGS varsa ve bakiye mevcutsa bariyer otomatik olarak kalkıyor. Girişte ve çıkışta durum aynı.
  • Bursa Otoyol, Körfez Köprüsü ve İstanbul Kuzey Marmara Otoyolunda bu uygulama var, eğer HGS-OGS'nizde bakiye yoksa bariyer kalkmaz, butona basıp bilet almanız ve çıkış gişesinde nakit olarak ödemeniz gerekir. Diğer otoyol gişeleri gibi değil bunlar bakiyen yoksa borçlanamıyorsun, peşin ödemen gerekiyor ister biletle geçersin ister HGS bakiyen uygun olur öyle geçersin.
  • geniş araç kısmına geniş araç olmasan da girebilirsin. OGS satışı devam ediyor. Bankalardan tedarik edebilirsin. kredi kartına bağlıyorlar. ya 1 ya 2 sene önce kuzenim ogs aldı, bende 2009'dan beri aynı ogsyi kullanıyorum.

nakite yönlendirme ve bilet al demesi ise hgs'yi görmemesinden kaynaklı gibi. bu yeni otobanlarda çok karşılaşılıyor.
  • Bir soruya cevabım var...OGS kalkmadı,daha yeni,geçen gün aldım...
  • 4-Bariyer üstünüze inmez,orada hem dingil sayınıza bakan yerde gömülü metal şeritler hem de bariyer hizasındaki sensör,bariyerin araç üstüne inmesini engeller.Kırmızı ışık,muhtemel arkanızdan gelecek araç için yanıyor

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Vay anasını. Fotoları görünce şimdi seyahat videolarımdan bir tanesini seyredesim geldi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi topaz42 -- 17 Ocak 2018; 17:24:19 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Diablo

Bursa Otoyol, Körfez Köprüsü ve İstanbul Kuzey Marmara Otoyolunda bu uygulama var, eğer HGS-OGS'nizde bakiye yoksa bariyer kalkmaz, butona basıp bilet almanız ve çıkış gişesinde nakit olarak ödemeniz gerekir. Diğer otoyol gişeleri gibi değil bunlar bakiyen yoksa borçlanamıyorsun, peşin ödemen gerekiyor ister biletle geçersin ister HGS bakiyen uygun olur öyle geçersin.

ilk gısede barıyer hgs den kalkınca dırek para kesıyormu yada ekranda ne yazıyor
    cunku hgs de para olmasa kalkmaz ve butona basılıp cıkısta nakıte gıdılıyor
    sanırım cıkıs gısede barıyer olmayan yerden gecıyoruzkı orada para kesılmıyor yada durdugun surece para kesılıyorsa cıkısta para kesılmesı lazım ya o zaman yetersız bakıye olursa oda var cunku nakıte gırılmıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: aydınayhan

quote:

Bursa Otoyol, Körfez Köprüsü ve İstanbul Kuzey Marmara Otoyolunda bu uygulama var, eğer HGS-OGS'nizde bakiye yoksa bariyer kalkmaz, butona basıp bilet almanız ve çıkış gişesinde nakit olarak ödemeniz gerekir. Diğer otoyol gişeleri gibi değil bunlar bakiyen yoksa borçlanamıyorsun, peşin ödemen gerekiyor ister biletle geçersin ister HGS bakiyen uygun olur öyle geçersin.

ilk gısede barıyer hgs den kalkınca dırek para kesıyormu yada ekranda ne yazıyor
    sanırım cıkıs gısede barıyer olmayan yerden gecıyoruzkı orada para kesılmıyor yada durdugun surece para kesılıyorsa cıkısta para kesılmesı lazım ya o zaman yetersız bakıye olursa oda var cunku nakıte gırılmıyor

Ekrana dikkat etmedim açıkçası ama bakiye olmadığı için kalkmadığını ve "lütfen bilet alınız" uyarısı verdiğini biliyorum. Bakiyeli geçişlerde tam olarak ne yazıyor bilmiyorum.

Çıkış gişede de bariyer var hocam çıkarken de kalkıyor bariyer diye hatırlıyorum.

• quote:

quote:

quote:

Ekrana dikkat etmedim açıkçası ama bakiye olmadığı için kalkmadığını ve "lütfen bilet alınız" uyarısı verdiğini biliyorum. Bakiyeli geçişlerde tam olarak ne yazıyor bilmiyorum.

Çıkış gişede de bariyer var hocam çıkarken de kalkıyor bariyer diye hatırlıyorum.

çıkışta nakit girişinde ve sağdaki hgs de bariyer var.zaten yerde bariyer yazıyor.ayrıca geniş araç yazıyor oraları ortak kullanım oluyor.mutlaka geniş araç girecek diye kural yok,her ikisininde ortak kullanım amacı için yazılmış
    bende şunu anlayamadım,çıkışta bariyerli hgs amacı nedir,hgs de yeterli para kalmadıysa,bariyer açılmayacaksa nakitede girmeyen adam oradan nasıl geçecek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aydınayhan -- 17 Ocak 2018; 21:39:35 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

çıkışta nakit girişinde ve sağdaki hgs de bariyer var.zaten yerde bariyer yazıyor.ayrıca geniş araç yazıyor oraları ortak kullanım oluyor.mutlaka geniş araç girecek diye kural yok,her ikisininde ortak kullanım amacı için yazılmış
    bende şunu anlayamadım,çıkışta bariyerli hgs amacı nedir,hgs de yeterli para kalmadıysa,bariyer açılmayacaksa nakitede girmeyen adam oradan nasıl geçecek

Çıkışta bariyer olmazsa giriş gişesinden bilet alan adamlar çıkışta hgs gişesinden bariyersiz kaçak geçiş yapabilir, bunun önüne geçmek için herkese bariyer uyguluyorlar olsa gerek.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Çıkışta bariyer olmazsa giriş gişesinden bilet alan adamlar çıkışta hgs gişesinden bariyersiz kaçak geçiş yapabilir, bunun önüne geçmek için herkese bariyer uyguluyorlar olsa gerek.

mantıklı.peki ilk girişte hgs ile giriş yapsam içinde 10 tl olsa,yol 6 tl tutsa
    bu arada tuvalet için yolda molaya girsem ve çıkışta 12 tl tutsa
    2 tl eksiğim varken,çıkışta bariyerli hgs ye girsem ve 12 tl tutup bariyer açılmazsa nasıl olacak
    mühendislik okuyunca böyle detayları görüyorum

• Mola vs otobandaki tesislere giriş çıkış ekstra ücretli değil ki hocam, siz otobandan çıkmadığınız sürece, yani bir çıkış gişesinden geçmediğiniz sürece ekstra bir ücret ödemezsiniz.

Sizin tek yapmanız gereken giriş gişesinde bariyer açılmadıysa, bilet alıp çıkış gişesinde nakite gitmeniz ve ödeme yapmanız. O zaman sıkıntı olmaz.
    Ha biletli olduğu halde nakit çıkışa girmeyip HGS-OGS çıkışa giren sonra bariyer açılmayınca da dörtlü yakıp geri gelenleri ve nakit gişesine dönenleri de gördü bu gözler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Diablo -- 17 Ocak 2018; 21:57:47 >
  • quote:

Mola vs otobandaki tesislere giriş çıkış ekstra ücretli değil ki hocam, siz otobandan çıkmadığınız sürece, yani bir çıkış gişesinden geçmediğiniz sürece ekstra bir ücret ödemezsiniz.

Sizin tek yapmanız gereken giriş gişesinde bariyer açılmadıysa, bilet alıp çıkış gişesinde nakite gitmeniz ve ödeme yapmanız. Onun haricinde sıkıntı olmaz.
    Ha biletli olduğu halde nakit çıkışa girmeyip HGS-OGS çıkışa giren sonra bariyer açılmayınca da dörtlü yakıp geri gelenleri ve nakit gişesine dönenleri de gördü bu gözler.

benim hgs var yapışık ama içindeki ücretim az yüklü,en ıyısı ıcınde 50 tl bulundurmak
    konu sahıbınde etıket yok galıba

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aydınayhan -- 17 Ocak 2018; 21:57:10 >

• HGS'nin en sağlıklı kullanımı banka aracılığıyla almak, zaten otomatik yükleme tanımı var, 20-30TL altına indikçe otomatik yüklüyor, aylık geçiş raporlarını mail atıyor, PTT ile de uğraşmıyorsunuz online işlemden başvuruluyor adresinize geliyor etiket.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.