Şimdi Ara

Hgs Etiket

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
39
Cevap
0
Favori
9.735
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • merhaba arkadaşlar bugun 5 tl ye hgs etiket aldım içine de mecburi 30 tl yüklettim ,fakat etiketi yapıştırdık sonra yamuk olduğunu farkettim çıkarıp tekrar düzeltmek istediğimde

alttaki yapışkan baya kötü duruma geldi ,yenisini çıkartırabilirmiyiz ? tekrar 30 tl vermem gerekirmi

• Taşıtın plakasına göre hesap açıldığı için , 30 TL tekrar yüklemen gerekmez, yıpranma için yenileme yaptırabilirsin. 5 TL gibi bir ücret isterler ama zorluk filan çıkacak olursa eğer ön camım kırıldı yenisine yapıştırmadım dersin
  • ben de geçen hgs aldım fakat yanlış yere yapıştırmışım her geçişimde uyarı alıyordum etiketi çıkartamadım hiçbir şekilde bende bozulsun diye parçalaya parçalaya çıkarttım sonra ptt şubesine gidip 30+5 lira berip yenisini aldım eskisinin bakiyesini yenisine aktardım
  • quote:

Orijinalden alıntı: cobra41

ben de geçen hgs aldım fakat yanlış yere yapıştırmışım her geçişimde uyarı alıyordum etiketi çıkartamadım hiçbir şekilde bende bozulsun diye parçalaya parçalaya çıkarttım sonra ptt şubesine gidip 30+5 lira berip yenisini aldım eskisinin bakiyesini yenisine aktardım

her halde yeniden 30 daha yatırmam gerekecek yani ?
  • Bende ogs var , bazen hgs daha bos oluyor fsm de , hgs alsam sorun cikar mi ikisini birlikte kullanabilir miyim ?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: the_zula

quote:

ben de geçen hgs aldım fakat yanlış yere yapıştırmışım her geçişimde uyarı alıyordum etiketi çıkartamadım hiçbir şekilde bende bozulsun diye parçalaya parçalaya çıkarttım sonra ptt şubesine gidip 30+5 lira berip yenisini aldım eskisinin bakiyesini yenisine aktardım

evet ben öyle yaptım ama istersen bir süre kaçak geç zaten plakanı görüte hgs aboneliğin olduğunu anlayınca bakiyenden düşüyorlar ceza vs olmuyor ben bir süre o şekilde kullandım hiçbir sorun yaşamadım
  • quote:

Yanlış yere derken nereye yapışıtırdınız? Ben bugün aldım ve aynanın altında güzel durmaz diye aynanın yanına yapıştırdım, bu kadar hassas mı yani okuyup okumaması?
  • quote:

quote:

quote:

evet ben öyle yaptım ama istersen bir süre kaçak geç zaten plakanı görüte hgs aboneliğin olduğunu anlayınca bakiyenden düşüyorlar ceza vs olmuyor ben bir süre o şekilde kullandım hiçbir sorun yaşamadım

Sürekli böyle yapılırsa kara listeye düşebiliyor plaka diye biliyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: _eRay

quote:

Yanlış yere derken nereye yapışıtırdınız? Ben bugün aldım ve aynanın altında güzel durmaz diye aynanın yanına yapıştırdım, bu kadar hassas mı yani okuyup okumaması?

aynanın altında gerçekten çok sırıtıyor bende o yuzden sokmeyi denedim etiket yalan oldu :/(
  • quote:

Orijinalden alıntı: ZULA_BABA

merhaba arkadaşlar bugun 5 tl ye hgs etiket aldım içine de mecburi 30 tl yüklettim ,fakat etiketi yapıştırdık sonra yamuk olduğunu farkettim çıkarıp tekrar düzeltmek istediğimde

alttaki yapışkan baya kötü duruma geldi ,yenisini çıkartırabilirmiyiz ? tekrar 30 tl vermem gerekirmi

kgs bakiyesini hgs ye aktardılar mı?
    Bana bugün ptt memuru kgs bakiyesi iptal olur dedi.bilginiz var mı?
  • OGS'ye devam en iyisi hala OGS heralde.
  • OGS en rahatı :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: Elmanders

OGS en rahatı :D

ne kadar masraf olur ogs için?nerelerden alınır?
  • quote:

quote:

quote:

Bu dediğiniz sadece köprülerde geçerli, ben de ogs me güvenip mahmutbeyde ogs kalabalık olduğu için hgs den kaçtım meğer o zaman en uzak mesafe ödeniyormuş, halbuki bahçeşehirden çıkmıştım , kaçak geçişlerde de limit 10 diye biliyorum 10 kezden fazla geçerseniz ceza yazılıyormuş.
  • ogs daha masraflı. hgs etiketinin yenilenmesi lazım. en az 5 tl alırlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mkkaya27

quote:

OGS Otomatik Geçiş Sistemi nereden nasıl alınır , OGS Hangi Bankalardan alınır Kısaca OGS olarak ifade edilen Otomatik Geçiş Sistemi, araç içine yerleştirilen elektronik etiket sayesinde köprü ve otoyol gişelerinden ‘duraksamadan’ hızlı ve ucuz geçiş imkanı sağlıyor. OGS Nereden Alınır? OGS’ye üye olmak için Ziraat Bankası, Vakıfbank, İş Bankası, Denizbank ve Garanti Bankası’nın yetkili şubelerine ya da internet bankacılığı üzerinden başvuruda bulunmak gerekir.

OGS almanın maliyeti nedir? OGS cihazları bankalar tarafından belirlenen, 40-60 TL bedel karşılığında satılıyor. Cihazların garanti süreleri yine bankalar tarafından belirleniyor. Garanti süresinin sonunda yeniden OGS cihazı almak gerekiyor. Ziraat Bankası ve Garanti Bankası OGS elektronik etiketleri 3 yıl; İş Bankası 4 yıl; Vakıfbank ve Denizbank ise 5 yıl garanti kapsamında bulunuyor.
  • quote:

quote:

quote:

OGS Otomatik Geçiş Sistemi nereden nasıl alınır , OGS Hangi Bankalardan alınır Kısaca OGS olarak ifade edilen Otomatik Geçiş Sistemi, araç içine yerleştirilen elektronik etiket sayesinde köprü ve otoyol gişelerinden ‘duraksamadan’ hızlı ve ucuz geçiş imkanı sağlıyor. OGS Nereden Alınır? OGS’ye üye olmak için Ziraat Bankası, Vakıfbank, İş Bankası, Denizbank ve Garanti Bankası’nın yetkili şubelerine ya da internet bankacılığı üzerinden başvuruda bulunmak gerekir.

OGS almanın maliyeti nedir? OGS cihazları bankalar tarafından belirlenen, 40-60 TL bedel karşılığında satılıyor. Cihazların garanti süreleri yine bankalar tarafından belirleniyor. Garanti süresinin sonunda yeniden OGS cihazı almak gerekiyor. Ziraat Bankası ve Garanti Bankası OGS elektronik etiketleri 3 yıl; İş Bankası 4 yıl; Vakıfbank ve Denizbank ise 5 yıl garanti kapsamında bulunuyor.

eyv. teşekkürler
  • quote:

quote:

quote:

quote:

eyv. teşekkürler

Önemli değil.
  • Dün 4 tane PTT dolaştım. Bunlardan 2 tanesi merkez PTT. Yani büyük PTT idi. Maalesef HGS kartı bulamadım. ben sticker yapıştırmak istemiyorum cama. ısrarla kart istedim. En son gittiğim PTT'deki görevli bayan henüz kart şeklinde çıkmadığını, boşuna aradığımı söyledi. Sticker verelim dedi. Kızdım. Almadım.

Şimdi sticker alsam ilerde fark verip kartlı olanını alabilir miyim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: topaz42

Dün 4 tane PTT dolaştım. Bunlardan 2 tanesi merkez PTT. Yani büyük PTT idi. Maalesef HGS kartı bulamadım. ben sticker yapıştırmak istemiyorum cama. ısrarla kart istedim. En son gittiğim PTT'deki görevli bayan henüz kart şeklinde çıkmadığını, boşuna aradığımı söyledi. Sticker verelim dedi. Kızdım. Almadım.

Şimdi sticker alsam ilerde fark verip kartlı olanını alabilir miyim?

kardeş ben etiketi değiştittiremedim ,dedim etiket yırtıldı şimdi siz 5 tl ye yeni etiket verin az önce yüklettiğim 30 tl lik bakiyeyide yeni karta aktarın ,

yok efendim neymiş 5 tl ye etiket alıp TEKRAR 30 tl yükleyip yeni hesap açılacak eski karttaki 30 tl de buna aktarılcakmış.ya dedim ben 30 tl yi 1 senede bitiremem tedbir amaçlı alıyorum hgs yi ,köprüyle gişeyle işim olmaz yok vermediler.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.