Şimdi Ara

HGB düzeyinden dolayı KIZILAY kanımı almadı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
587
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bugün kızılaya gittim zaten senede 1-2 kez kan veririm, en son ocakta vermiştim ve tekrar veriyim istedim. Gittiğimde kanıma baktılar hgb değerim 19.3 çıktı bir daha baktılar aynı çıkınca alamayız dediler. Geçen senelerde de hep yüksek sayılırdı Normalde 17-18 civarı olan değer ilginç bi şekilde fırlamış, ilginç diyorum çünkü yaklaşık 2 aydır doğru düzgün et tavuk yemedim kurban bayramında bile az yedim buna rağmen tavan yapmış.
    Yarın dahiliyeye gitmek istiyorum. NE yapılacaksa yapılsın diye. Baş ağrılarım arttı, arada bi kaşıntım oluyor.
    Hgb yüksekliğinin zararları neler? Hangi hastalıklar belirtisi olabilir?
    Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

• Ne yaptin hocam bu konu hakkinda merak ettim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: birhacettepeli

Ne yaptin hocam bu konu hakkinda merak ettim
    bir süre kan vermedim daha sonra tekrar gittiğimde hgb 17 civarı cıkmıştı o zaman aldılar. dönemsel bir şey olabilir dediler .ancak 3 aya bir düzenli veriyorum artık ondan dolayı hgb cok yükselmemiş oluyor
  • Dr.Ünal kullanıcısına yanıt
    Şuan nasılsınız hocam

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • birhacettepeli kullanıcısına yanıt

bu hemoglobin yüksekliği bendede var yıllardır. genetik kaynaklı yani vücut kendi yapıyor. tek çaresi ise kan vermek. kızılay belli bir değer üstü almıyor özel hastanelere gidip para verip aldırabiliyorsun kanı çöpe atıyolar. ama tabi onada herkesin maliyeti yetmez. ama öyle etle kan yapan şeylerle falan alakası yok. 15 ten fazla yükselmesi kansere ve biraz ileriki yaşlarda pıhtılaşmayı arttırarak kalp krizi felç gibi hastalıklara sebebiyet verebiliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Entel Maganda -- 17 Kasım 2022; 16:56:29 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.