Şimdi Ara

Hg253s vs 255s ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
1.845
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar hangisini tavsiye edersiniz ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• ikiside çöp ama HG253s seçmek daha mantıklı...
  • Superonline kullanırken Hg253s kullandım.
    Şimdi de Vodafone ile Hg255s kullanıyorum

253 daha stabil çalışmakta. 255 ile kimi zaman Wifi de bağlantı sorunları oluyor ve 5GHz bağlantı düzgün çalışmıyor.

5GHz ile işim olmaz zaten diyorsanız, 253 daha iyi tercih olur.
  • İkisinin de V1 i ama bulamazsınız

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: WoLeRiNe

Superonline kullanırken Hg253s kullandım.
    Şimdi de Vodafone ile Hg255s kullanıyorum

253 daha stabil çalışmakta. 255 ile kimi zaman Wifi de bağlantı sorunları oluyor ve 5GHz bağlantı düzgün çalışmıyor.

5GHz ile işim olmaz zaten diyorsanız, 253 daha iyi tercih olur.
    hocam aynı durumdayız.
    255s ile kaç mbit alıyorsun ? çekim problemi vs herhangi bir sıkıntı yaşıyor musun ?
    vodafone a geçtim bugün, değerler pek sabit değil açıkçası beklediğimi bulamadım.
  • Echoés kullanıcısına yanıt
    Modem yanında gelen kabloları kullanmıyorum.
    Kaliteli sayılabilecek CAT6 kablo kullanıyorum.

Hız değerlerim şu şekilde.

Hg253s vs 255s ?

iPhone 5s, 5Ghz ile sonuç:

Hg253s vs 255s ?

Ama hemen yan odaya geçtiğimde, 2.4Ghz bandına düşmekteyim.
    5-6 Mbps anca alıyorum

• WoLeRiNe kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler bilgilendirme için,
    rezil bir modemden bahsediyoruz anlaşılan, hız değerlerim çok düşük ve dalgalı bilmiyorum ilk gün olduğundan mı ama düzeleceğinden şüpheliyim.
  • TriDuctor VSPM340 çipsetli dandik cihazdır kardeşide hg658 v2 TriDuctor VSPM340.

hg253s broadcom olması lazım.

hg253s mi belirtmemiş
    https://www.technopat.net/sosyal/konu/huawei-hg253-modem-termal-macun-islemi.147917/
    Hg253s vs 255s ?Hg253s vs 255s ?
    @imhotep_of_grudge senin routerde macun sıkıntısı olmasın açarsan birde kapasitör leri kontrol et şişen varmı.

hg255shttps://wikidevi.com/wiki/Huawei_HG255s

ikisininde stabil olduğu söylenemez albirini vur ötekine

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zaq999 -- 6 Haziran 2018; 17:6:0 >

• zaq999 kullanıcısına yanıt
    garanti etiketi var + belki bozulurda değiştirirler... ne saçma router yaptırmışlar HUAWEI bile bunların ne yaptığını bilmiyor... İSTANBUL'da üretilmiş çakma HG253s modeli... HG255s modeli... bende TP-LINK MR3020 router var yazılımını değiştirmeli mi karar veremedim... sence değişirse daha iyi olur mu? boşa duran USB portu yazıcı için kullanılır...
  • Echoés kullanıcısına yanıt
    hangisi var HG255s ise 5GHz bandını kapat WPA tipini WPA2-PSK seç WPA şifreleme AES yap... band genişliğini 40mhz seç kanalı mümkünse boş olan kullanılmayan kanallardan seç...https://play.google.com/store/apps/details?id=com.farproc.wifi.analyzer bununla bak...
  • Yaylada yaşamıyorsan 40mhz seçme 20 seç 40da çok çakışma olur komuşularla filan rezil durum olur hem sen hem onların wifi kalitesi düşer

• luzumsuzdur L kullanıcısına yanıt
    komşularda genelde 20/40 ayarlıdır ki o... band genişliği genelde varsayılan ayarda kullanıyorlardır...
  • imhotep_of_grudge kullanıcısına yanıt
    Evet doğrudur yani 40 mhz seçerse çakışma olmaz mı diyorsun ki varsayılan ayarda yaylada değilse 20 mhz alır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi luzumsuzdur -- 10 Haziran 2018; 18:22:12 >
  • luzumsuzdur L kullanıcısına yanıt
    varsayılan ayarlardakiler 20 mhz kullandığından sana çakışacak 40 mhz kullanan olmaz ki... belki wifianalyzer ile analiz edip ona göre seçmek daha iyi olur...
  • imhotep_of_grudge kullanıcısına yanıt
    Hg253s vs 255s ? öyle ise resimden wifi kananllarını ve bant genişliklerini daha iyi araştırıp öğrenin 40 mhzde sadece tek bir komuşusu var ise kanal çakışmaz halde kullanılabilir resimdeki örnekte komşusunun seçebileceği kanal 1 numara olur ikinci bir komşu olursa kanal çakışmaları meydana gelirhttps://goo.gl/images/2HxqB2

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi luzumsuzdur -- 10 Haziran 2018; 18:28:21 >

• Bant genişliği ile frekansları farklıdır karıştırmayın 40 mhz seçmek farklı frekansa geçirmiyor cihazları Bluetooth cihazlarıda hatta 2.4 ghz yakın frekanslarda çalışır buda wifi etkiler bu sebeple gelişmiş cihazlarda da Bluetooth co-exi diye bir özellik vardır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi luzumsuzdur -- 10 Haziran 2018; 18:35:6 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.