Şimdi Ara

hey siri komutu çalışmıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
22.282
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • iphone 6 ios 8.2 kullanıcısıyım.siriyi şarja takılıyken hey siri komutu ile açmaya çalışıyorum ama ne kadar bağırırsam bağırayım algılamıyor.restore attım yeni iphone olarak kurdum yine çalışmadı.menü açıkken bir kaç kez tekrarladığımda algılıyor.problem nedir acaba?

• Ayarlar/Genel/Siri .. "izin ver "hey siri" kısmı açık olduğundan emin misiniz?
  • Evet acikti fakat sorun parola olmasindan kaynakliymis paraloyi kaldirinca calisti😂

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam baya bağırdınız mı?

Bağırma kısmına çok güldüm.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1 9 0 7 kullanıcısına yanıt
    hocam burada tam olarak nasıl bir adım izledin iphone da yeniyim biraz açıklayabilir misin?
  • Parola ile bir alakası yok bu "Hey Siri" olayının. Ortamın sessizliği ile alakalı. Bir de en önemlisi tabiki telefonun şarjda olduğuna emin olmanız. Telefon sadece şarj durumundayken "Hey Siri" komutu çalışır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Umutkocoglu

Parola ile bir alakası yok bu "Hey Siri" olayının. Ortamın sessizliği ile alakalı. Bir de en önemlisi tabiki telefonun şarjda olduğuna emin olmanız. Telefon sadece şarj durumundayken "Hey Siri" komutu çalışır.

NEDEN SADECE BOYLE CALISIYO
  • quote:

Orijinalden alıntı: redwolf0

quote:

Orijinalden alıntı: Umutkocoglu

Parola ile bir alakası yok bu "Hey Siri" olayının. Ortamın sessizliği ile alakalı. Bir de en önemlisi tabiki telefonun şarjda olduğuna emin olmanız. Telefon sadece şarj durumundayken "Hey Siri" komutu çalışır.

NEDEN SADECE BOYLE CALISIYO

Sanıyorum ki telefon şarj performansı için böyle bir şey yapmışlar. Ancak eğer Jailbreaklı şekilde kullanıyorsanız telefonunuzu bununla ilgili bir tweak var her durumda çalışıyor Hey Siri komutu.
  • Bu uygulama sadece şarjda iken çalışıyor Nedeni ise bana göre ortam içinde telefon o sese benzer sesleri algılayıp siriyi gereksiz yere aktif ettirmemek için olduğunu düşünüyorum.
  • bence bunun asıl sebebi pil tüketimi. düşünsenize sarjda olmayan telin mikrofonu 7/24 açık kalacak ve tüm sesleri analiz edip hey siriyi tespit etmeye çalışacak. buna pil mi dayanır. buyüzden bu özellik cihaz sarjda iken aktif olabiliyor.

bir diğer sebebi de güvenlik için olabilir sizin günlük konuşmalarda ya da tel sizin çekmecenizde çantanızda olduğunda bile siri 3. kişilerde aktive edilip kişisel bilgilerinizin güvenliğini tehlikeye sokabilir. ya da kalabalık bir yerde hey siri diye anos yaptığınızı düşünün :) bir çok iphone kullanıcsının sirisi aktif olacaktir.
  • Ben şarja takıyorum tv'min sesine tepki verip kendi kendine çalıştırıyordu. Bende komutu kaldırdım, pek fazla kullandığımda söylenemez. İnsanlar siriden hevesini aldı zaten. Güncel hayatta kullanan çok az bir kesim var..

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.