Şimdi Ara

Herseyi kafaya takma hastalıgı hakkında?+ ilk çözüm yolu mesajda (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
100
Cevap
10
Favori
87.642
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Feel The Difference

quote:

Orijinalden alıntı: djoy

Telkinlerin işe yaradığını duymuştum

bende biraz yorumlar birazda kendi üzerimde denemelerimle yorumlarımı aktaracağım + klasik müzik dinlemek hoşuma gidiyor

dostum bana göre yaşca baya gençsin fakat ilk mesajında yazdıklarını birebir istisnasız bende yaşıyorum ve hala çözebilmiş degilim hastalık resmen buldugun alternatifleri burdan paylaşmaya devam etmeni rica edicem
  • Çözüldü mü peki?
  • quote:

Orijinalden alıntı: KubilayHilal

Çözüldü mü peki?

telkinler etkisini yavaş yavaş gösteriyor ama 1 gün dinlemesi bile hiç dinlememişe göre fark yaratıyor ilk mesajda uyku olayına inanamadım bende
  • quote:

Orijinalden alıntı: Heaven&Hell

Sen yine iyisin bende paranoya gibi birşeyim sağolsun yediğim binbir bok yüzünden bu duruma geldim. Hiç tanımadığım biri bana bakınca bile şüpheye düşüyorum yada birisini görünce elinde cep telefonu ile mesaj çekiyorsa benim hakkımda birşey diyormuş gibi kurguluyorum. Kötü birşey.

bende taaa bu günlerden geldim ama a.q en fazla benim hakkımda konussun diyorum küfür etsin dalga geçsin diyorum ne olacak ? siktttrrr ediyoprum sende burdan başlayabilirsin. birde asosyallik sadece bunun gibi bir tek şey değil sen bu dediğimi yapmaya basladıktan sonra sonraki adıma geçersin diğer yanlısını düsünürsün bi oyun gibi düşün level atlıyorsun
  • Ben bayağı bi level atladım heralde. Yarını geçeli çok oldu ayları ve yılları düşünüyorum artık Şaka bir yana bendede sorun ya çok taktığım için bazen saçma sapan hareketler yaptığımda oluyor. Ama bunun yaşımızla ilgili olduğunu düşünüyorum. Geçer geçer.

• quote:

Orijinalden alıntı: CoolBadger

doktora gitmemek hastalığın ilerlemesinden başka bir şeye neden olmaz. hiçbir işin ucundan tutamayacak kadar hastaysan neden doktora gitmiyorsun? ileride nasıl iş güç sahibi olup sorumluluk yükleneceksin? bence ağır iş temposundan dolayı seni terler basar kalpten gidersin. oğlum bir doktora git ilaç verecekler zaten ve daha ilk kullanımdan sonra zevkin doruklarına ulaş...

doktorun verdiği ilaçlar sersemleştirmekten başka hiçbirşeye yaramıyor . 1 ay kullandım full yattım. 10 kilo aldım o önemli değil ama iyice aptallaştım hantallaştım sol kulağımı sağ elimle tutacak duruma geldim 3-4 yıl geçti hala söylediğim sorunlar devam ediyor . keşke hiç kullanmasaydım o ilaçları
  • quote:

Orijinalden alıntı: Vicolo_Cieco

Ben bayağı bi level atladım heralde. Yarını geçeli çok oldu ayları ve yılları düşünüyorum artık Şaka bir yana bendede sorun ya çok taktığım için bazen saçma sapan hareketler yaptığımda oluyor. Ama bunun yaşımızla ilgili olduğunu düşünüyorum. Geçer geçer.

ayları yılları düşünüyorum derken?
  • quote:

quote:

doktora gitmemek hastalığın ilerlemesinden başka bir şeye neden olmaz. hiçbir işin ucundan tutamayacak kadar hastaysan neden doktora gitmiyorsun? ileride nasıl iş güç sahibi olup sorumluluk yükleneceksin? bence ağır iş temposundan dolayı seni terler basar kalpten gidersin. oğlum bir doktora git ilaç verecekler zaten ve daha ilk kullanımdan sonra zevkin doruklarına ulaş...

doktorun verdiği ilaçlar sersemleştirmekten başka hiçbirşeye yaramıyor . 1 ay kullandım full yattım. 10 kilo aldım o önemli değil ama iyice aptallaştım hantallaştım sol kulağımı sağ elimle tutacak duruma geldim 3-4 yıl geçti hala söylediğim sorunlar devam ediyor . keşke hiç kullanmasaydım o ilaçları

hiçbirşey gibi ilaçlarda kesin çözüm değil zararın neresinden dönülürse kardır.

• quote:

Orijinalden alıntı: benben2009

quote:

Ben bayağı bi level atladım heralde. Yarını geçeli çok oldu ayları ve yılları düşünüyorum artık Şaka bir yana bendede sorun ya çok taktığım için bazen saçma sapan hareketler yaptığımda oluyor. Ama bunun yaşımızla ilgili olduğunu düşünüyorum. Geçer geçer.

mesela bir ay sonra yapcak bişeyim varsa 1 ay öncesinden düşünüyorum gibi düşün. aslında espri olsun diye söylemiştim ama yalanda değil hani

• quote:

quote:

quote:

ya zarardan dönemeyecek kadar sıyırmışsan ?

• quote:

quote:

quote:

aynen. şiddetli bir şekilde ilaç kullanmamanızı tavsiye ederim. herşey sizde bitiyor eğer gerçekten iyileşmek istiyorsanız kendinizle savaşır yenersiniz . illede destek istiyorum derseniz psikiyatriye gitmeyin psikologa gidin . Ben kendimle savaştım şimdilik sorunum yok sayılır şükür .Kişileri ve olayları fazla önemseme falan bu tür ufak tefek şeyler var ama bunuda aşacagımı düşünüyorum yaştan ve boş boş oturmaktan kaynaklı Çalışmak sıkıntıyı , kötülüğü ve yoksulluğu uzaklaştırır .

• quote:

Orijinalden alıntı: lTriviuml

quote:

quote:

quote:

ya zarardan dönemeyecek kadar sıyırmışsan ?

biryerde okumuştum ne kadar doğru bilmiyorum ama insan kafayı sıyırdığı ilk zamanlar hiç farkına varmıyormuş normalmiş gibi geliyormuş etrafınada vs. vs. ama bir psikologa gidersen illaki anlar durumunu sonrası psikiyatri ve gerekirse ruh ve sinir hastalıkları diye gidersin.

• Kişilikle alakalı çözümü var mı bilmiyorum
  • Bende de var .

Edit : Sosyal fobi , Si*tir et kitaplarını almayı düşünüyorum
  • senınkı yıne cok ılerlememıs. ben unıversıtedeyım . antidepresana kadar gıttı olay. her taraftan bocek gelıyomus gıbı oluyo bazen. evde tek kalıyorum. heryerı 3 kere falan kontrol etmeden yatamıyorum. korkudan degıl ama hastalık olmus bende. ıstanbula eve gıdıncede aynısı. buzdolabının kapagından sohbene kadar kontrol edıyorum . bazen yatıyorum gerı kalkıyorum tekrar kontrol . elımde olan bsy degıl . sureklı bır felaket olcak bırıne bsy olcak korkusu var. stres cok ılerı sevıyede . hıc rahat degılım . sabah sınavım oldugunda yatmadan alarmları 5 kere fln kontrol edıyorum tekrar tekrar. istem dışı bır stres var. doktora gıtmek cok fazla cozum degıl. onu da denedım . ılac yazıp gonderıyolar. antidepresan. bazen boguluyo gıbı oluyorum stresten. nefes alamıyorum vb. bu olaylar ınsanın hayatını mahvedıyo.
  • Bende de çok feci şekilde var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: benben2009

quote:

tamam
  • takip
  • quote:

Orijinalden alıntı: gameto
    senınkı yıne cok ılerlememıs. ben unıversıtedeyım . antidepresana kadar gıttı olay. her taraftan bocek gelıyomus gıbı oluyo bazen. evde tek kalıyorum. heryerı 3 kere falan kontrol etmeden yatamıyorum. korkudan degıl ama hastalık olmus bende. ıstanbula eve gıdıncede aynısı. buzdolabının kapagından sohbene kadar kontrol edıyorum . bazen yatıyorum gerı kalkıyorum tekrar kontrol . elımde olan bsy degıl . sureklı bır felaket olcak bırıne bsy olcak korkusu var. stres cok ılerı sevıyede . hıc rahat degılım . sabah sınavım oldugunda yatmadan alarmları 5 kere fln kontrol edıyorum tekrar tekrar. istem dışı bır stres var. doktora gıtmek cok fazla cozum degıl. onu da denedım . ılac yazıp gonderıyolar. antidepresan. bazen boguluyo gıbı oluyorum stresten. nefes alamıyorum vb. bu olaylar ınsanın hayatını mahvedıyo.

tüm yazılanlarla birlikte senin bu yazdıkların resmen harfi harfine hepsi bendede var.üniversite baya geride kaldı ama daha hala çözemedim.hayat kalitesi diye bişey kalmıyor insanda.bi çözüm bulup artık kurtulmak istiyorumda yok maalesef daha bulmamadım bi çıkar yol

• mezarlıklara gidin ve düşünün orada yatanların hepsi hayatın işleri ile koşturdular uğraştılar kendilerini bu uğurda perişan ettiler sonra ne oldu 2 metrelik çukura girdiler değdi mi peki sonra arkanızı dönün mezarlıktan çıkın geriye bakıp tekrar düşünün siz yürüyüp gidebiliyorsunuz ama onlar orada ebedi mekanlarındalar ve hiç bir yere gidemiyorlar yerleri rahatsa ne ala peki hayatta iken yaptıkları koşturmaca yüzünden rahatsız bir yere yatırım yapmışlarsa onun için üzmeyin kendinizi her şey olacağına varır tabi bu her şeyi koyverin demek değil elinizde geleni yapın o kadar bazı şeyler ne yaparsanız değiştiremezsiniz ben 41yaşındayım bundan 10 sene öncesine kadar yazılanlar kadar olmasa da bazı şeyleri kafaya takardım ama şimdi kedi gibi oldum bu yazdıklarım ve benzeri şeyleri uzun uzun düşündüğüm için bazen yine oluyor bu takma işi hayat sıkıntıları yüzünden ama çabuk atlatıyorum

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.