Şimdi Ara

Herseyı Bı Kenara Bırakın Sunu Izleyın Bakam Bı Daha Oynucakmısınız

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
65
Cevap
0
Favori
2.440
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • http://www.youtube.com/watch?v=j59RVQQOKk8&eur

Sadece ızleyıp yazıları okuyun ınansanızda ınanmasanızda bu Gerçek

Vıdeodakı arapça yazıyı Cami Hocasına Teyit ettirdim Dgorudur..!

• Arkadaşlar Saçma Deyip Geçmeyin Lütfen. Bunların Hiçbiri Yalan Değildir . Ve Eğer Haberleri İzliyorsanız. Kaç SeFer Bu Adamın Hadisesi KOnuşulmuştu...
    Eğer İmanınız Varsa. Acıma Duygunuz Varsa Herşeyi Bi Kenara Bırakın.....Ewet Arkadaslar Burda Uskonun Ne konusu var Diceksiniz ama Yazdıklarımı Okuyun Ve görün Pwp Oynayalar Mutlaka Usko oynamıstır ve bazı arkadaslar Uskoya Geri dönmektedir Tabi Eglenceli Gelebilir ama bu yazdıklarımı baktıktan Sonra öyle Geliyosa Siz İmanınızdan Süphe Çekin... ewet arkadaslar Knight Online Oynayanlar Lütfen bıraksın Her aldıgınız Preler Bir madur İnsanı öldürmektedir... Sacma Gelicek ama Burdan videoyu izleyin Ve Ne demek istedigimi Anlayın Allah Rızası İçin video 8 dk izleyin Ve sonra yorum Yapın Allahtan Dilegim Sizi Bilgimlendirdigim İçin Günahlarımı Afeder Uskoya En cok para verenlerdendim... Sizde Arkadaslarınız Ve msn link Koyarsanız herkesi Bilgilendircem Modlar Lütfen Konuyu Sabitlestirin..... Allah Emanet olun Saygılarla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dominate -- 7 Nisan 2008; 16:37:23 >

• bugün msn dede aynı linki attı çoğu kişi ama bence oyunu Türkler yapsaydı priest(rahip) yerine imam yazıcaklardı, infernonun içine ya da yere tıkladığımızda çıkan yere Türk bayrağı konucaktı ve bu oyunu hristiyanda, musevide oynıcaktı vs. vs.
    ama bu oyunu yapanlar sonuçta hristiyan Türkler için yapılmış bir oyunda değil. oyunda gel seni hristiyan yapalım diyen gm de görmedim. sonuçta isteyen oynar isteyen oynamaz. bir çok marka ve firmada da var bunlar ama kimsede bir şey demiyor....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr.Seko -- 6 Nisan 2008; 16:49:53 >
  • Dostum Orası Öyle AmA Eğer Müslümanlığından Bi Şüphe Duymuyorsan Ve Onca Masum İnsanın Canının Yakılmasını İstiyorsan İsteyen Oynar.Şu An öyle bir Çarpıldım ki. Kafam Alt Üst Oldu. Ne Kadar Doğru Bilmem Ama Bu Kadar Hadise Var Ortalıkta .Ve Bu Masonlar Ve İsrail. Sana Ne Kadar Dost _? Yada BU oyun sana Bir Gelecek Vaad Edecekmi?
  • quote:

Orjinalden alıntı: IIIVenoMIII

Dostum Orası Öyle AmA Eğer Müslümanlığından Bi Şüphe Duymuyorsan Ve Onca Masum İnsanın Canının Yakılmasını İstiyorsan İsteyen Oynar.Şu An öyle bir Çarpıldım ki. Kafam Alt Üst Oldu. Ne Kadar Doğru Bilmem Ama Bu Kadar Hadise Var Ortalıkta .Ve Bu Masonlar Ve İsrail. Sana Ne Kadar Dost _? Yada BU oyun sana Bir Gelecek Vaad Edecekmi?

Gelecek vaad edip etmemesi ayrı bir konu .. Bu oyun zevk için oynanıyor..

Ve KO daki çoğu yaratık yunan mitolojisinden alındı die biliyorum.. Apostle ın da onlardan biri olduğunu düşünüyorum.. Videodaki kesin doğru mu acaba?
  • quote:

Dostum Orası Öyle AmA Eğer Müslümanlığından Bi Şüphe Duymuyorsan Ve Onca Masum İnsanın Canının Yakılmasını İstiyorsan İsteyen Oynar.Şu An öyle bir Çarpıldım ki. Kafam Alt Üst Oldu. Ne Kadar Doğru Bilmem Ama Bu Kadar Hadise Var Ortalıkta .Ve Bu Masonlar Ve İsrail. Sana Ne Kadar Dost _? Yada BU oyun sana Bir Gelecek Vaad Edecekmi?

bu oyunun baş amaçlarından biri zaten Türk ve asyalı gençlerin beynini yıkayıp pc başına saplamak ve dünyadaki bu katliyamlara ses çıkarmamalarını sağlamak. zaten 20-30 sene sonra Türkiyede önlem alınmazsa ne doktor, ne avukat, nede mimar vs. kalıcak bütün yeni gelen nesil bu oyuna bağlanıcak.
    ben kimseye oyna veya oynama demiyorum bak isteyen oynasın isteyen oynamasın diyorum...
    kendini çok çok üst Müslüman sananlarıda görüyoruz fettullah gülen efendicik ve zaman gazetesi ne zaman yazdı ki amerika Müslümanlara tecavüz ediyor, öldürüyor diye ... birde bu yazılar ve video 1 kaç senedir var ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr.Seko -- 6 Nisan 2008; 16:58:25 >

• şu eslanttaki taşın üstünde yazan şey doğru mudur sizce haşa o ne demek öle yaw Allah yoktur tövbe tövbe
  • quote:

Orjinalden alıntı: Mr.Seko

quote:

bu oyunun baş amaçlarından biri zaten Türk ve asyalı gençlerin beynini yıkayıp pc başına saplamak ve dünyadaki bu katliyamlara ses çıkarmamalarını sağlamak. zaten 20-30 sene sonra Türkiyede önlem alınmazsa ne doktor, ne avukat, nede mimar vs. kalıcak bütün yeni gelen nesil bu oyuna bağlanıcak.
    ben kimseye oyna veya oynama demiyorum bak isteyen oynasın isteyen oynamasın diyorum...

Tamam Dostum Bende Sadece Bilinçli Olalım Diyorum . Kİmseyi Zorlamıyoruz. Ama Biliyorumki Bunların Hiç Biri Yalan Değil . Bunun Yalan Olduğunu Savunan Kişiler İse Ya Oyunda Ünlenmiş Kişilerdir. yada Artık Herşeyini Bu Oyuna Adapte Etmişlerdir.Allah Hepimizin Yardımcısı Olsun...

• buyur hocam videoya gerek yoq
    Arkdaşlar İngilterenin The Sun gazetesine yazılar yazan Michael Gray adlı bir köşe yazarı bir yazısında Knight OnLinenin kuruluş amacını açıklamış ama k2network yayınlatmamış ve k2networkun isteğiyle Michael Gray The Sun gazetesininden atılmıştır..

İşte o hikaye..İngilizceden Türkçeye uyarladım..

Knight OnLine..Dünyada yeni bir fırtına..Doğu Asya,Avrupa ve Amerikayı etkisi almış durumunda..Yaklaşık 10 milyon oyuncu bir ırk seçip karşı ırkla mücadale halinde..K2Network şirketi gerçekten iyi bir kazanç sağlamış durumunda..Niye mi?Oyuna rahatça girebilmek ve birtakım olanaklardan faydalanmak için Premium ve Knight Cash denilen paket alınıyor..Oyun her ne kadar free2play bir oyun olsa da yeni gelen yüklemelerle artık Premiumsuz oyuncuların oynaması zorlaşıyor..
    Knight OnLine oynayanlar..Hiç düşündünüz mü?Harcadıınız paralar nereye gidiyor?Premium servisinin 3 paketi var..Bronze,Silver Ve Gold Premium..Bronze Premium 8.95 dolar,Silver Premium 19.95 dolar,Gold Premium 24.95 dolar..İşte basit bir hesaplama:K2Network Firması Oyunda 6.4 milyon Premiumlu oyuncu olduunu söylüyor..En ucuzundan 6.4 milyon oyuncuda Bronze premium olsa Aylık ortalama 57.280.000 milyon dolar..Yıllık Ortalama 687.260.000 dolar..Oyunun 3 yıldır olduğunu varsayarsak elde edilen kazanç 3 milyar dolara yakın bir para..Bu kadar para nereye gidiyor..
    Knight OnLine Kurucusu firma K2Network Masonlardan oluşan bir kurum..Masonlar İsraille İşbirlikçilik yapıyorlar..Yani verdiğiniz Premium amaçlı paralar başka bir ülkenin masum insalarını öldürmek için harcanıyor..Daha da ilginci,Knight OnLine kurulurken asıl amaç,bu oyundaki iyi oyuncularla gizli görüşerek onlara askeri eğitim vermekti!!Böylece bu oyuncuların stratejik planlarıyla olabilecek bir savaşta saldırı ve savunma amaçlı plan yapılacakti!!Ama Knight OnLine oyunu popülerleşince bu keriz(!) oyunculardan para kazanarak bu paraları masum insanlari öldürmek için kullanmakda hiç de kötü bir fikir değildi onlara göre..Knight Online oyuncuları uyanın artık!!!Sizin verdiğiniz parayla masumlar ölüyor..Buna dur demek sizin elinizde..
    Michael Gray

''Knight Online'' oyununa dikkat!

Malezyalı bir bilgisayar tasarımcısı tarafından hazırlanan ve son dönemlerde Türkiye'de giderek yaygınlaşan ''Knight Online'' adlı oyun, çocukları bilgisayar bağımlısı yapmakla kalmıyor, oyunda kullanılan silahları satın almak için yüklü miktarda para da harcatıyor.

''Knight Online'', çocuklara para kazanma ve sürekli başarı elde etme hırsı kazandırıyor. Online oynanan bu oyunda oyuncular arasında oluşan pazar, bilgisayar karakterlerinin oyunun çok yaygın olduğu yabancı ülkelerde 10 bin dolara kadar yükselen fiyatlarla satılmasına yol açıyor.

İnternetten ücretsiz indirilebilen, dünyanın çeşitli noktalarındaki kişilerle aynı platformda oynanabilen Knight Online'de El Morad (İnsanlar) ve Karus (Orclar) ırklarının kıyasıya savaşı söz konusu.

Seçilen karakterle şehirlerin civarında bulunan çeşitli yaratıkları öldürerek sanal para, eşya ve puan kazanmayı amaçlayan oyunda, kazanılan puanlarla seviye yükseltilerek daha güçlü özellikler elde edilebiliyor. Seviye arttıkça bölüm atlamak için daha çok puan kazanmak zorunda olan oyuncular, sanal paralarla kendilerine silah ve giysi gibi malzemeler de alabiliyor.

Buraya kadar 3 boyutlu oyunlarla altyapısı ve tarzı benzeyen oyunun belirli bir sonu olmaması ve ücretsiz olarak her yaş grubundaki bilgisayar kullanıcıları tarafından oynanabilmesi ''bilgisayar bağımlılığına'' adeta davetiye çıkartıyor. Birden fazla kişiyle online olarak oynanabilen oyunlarda, sanal evrende bir karakter oluşturup, çeşitli yetenekler ve güçlerle en üst seviyeye ulaşmak hedefleniyor.

Kendi Adıma Hİçbir Çıkarım YOktur Amacım sizleri vede türk halkını düşünmek vede hizmet edemektir bırakıp bırakmamak sizin elinizde ben bıraktım ve mutluyum hayatım değişti tavsiye ederim

Böle bi oyunu oynamaya devam edecekseniz Türkiye de bulunmayın lütfen

• Off saçmalamayın ya,her işin b.kunu çıkarmakta üstünüze yok.
    Oyunun asıl amacı,oyundaki iyi oyuncuları alıp askeri eğitim verip,savaş stratejilerini öğrenmekmiş.
    Bunlara inanmayan Allah katında cevap vericekmiş,sen kimsinde benim orada cevap verip,veremiyeceğimi biliyorsun? Bu benim Allahla kalbimde olan ilişkidir,inançdır,buna sen karışamazsın.
    Oyunu Türklermi yaptı?Hayır.Müslümanlarmı yaptı?Hayır.
    O zaman niye,Müslümanlıkla veya Türklükle ilgili birşey koysunlar oyuna?
    Abuk subuk bir video,al bir tanede ben atıyorum;
    Türklerin "Nasıl ahlaki değerlere,dini değerlere önem verdiğini bilen kişiler,insanları oyundan soğutmak istiyor." Oldumu?
    İsteyen oynar,istemeyen oynamaz..
  • quote:

Orjinalden alıntı: Alp

Off saçmalamayın ya,her işin b.kunu çıkarmakta üstünüze yok.
    Oyunun asıl amacı,oyundaki iyi oyuncuları alıp askeri eğitim verip,savaş stratejilerini öğrenmekmiş.
    Bunlara inanmayan Allah katında cevap vericekmiş,sen kimsinde benim orada cevap verip,veremiyeceğimi biliyorsun? Bu benim Allahla kalbimde olan ilişkidir,inançdır,buna sen karışamazsın.
    Oyunu Türklermi yaptı?Hayır.Müslümanlarmı yaptı?Hayır.
    O zaman niye,Müslümanlıkla veya Türklükle ilgili birşey koysunlar oyuna?
    Abuk subuk bir video,al bir tanede ben atıyorum;
    Türklerin "Nasıl ahlaki değerlere,dini değerlere önem verdiğini bilen kişiler,insanları oyundan soğutmak istiyor." Oldumu?
    İsteyen oynar,istemeyen oynamaz..

+9999 helal olsun çok güzel yazmış

• Duyduğunuz hiç birşeye , gördüğünüzün de yarısına inanın.

quote:

ahmetrefik

DELİNİN BİRİSİ KUYUYA BİR TAŞ ATIYO GERİ KALANLAR DA AKILLI OLDUKLARINI DÜŞÜNÜP TAŞI ÇIKARMAYA ÇALIŞIYORLAR :)

Aşağıdaki yazı tamamen bana aittir ve pek çok siteye de verdim. Buyrun siz de okuyun bakalım ne düşünüceksiniz.

Kusura bakma kardeşim ama video gayet amatörce ve cahilce hazırlanmış. Bana tamamen "DİN İDTİSMARI" olarak göründü.

1. Michael Gray' in k2 firması tarafından The Sun gazetesinden atıldığı konusu nerden üredi ve bana bunun bir kanıtını kim gösterebilir ??

2. Premium ve cash almak için verilen paraların insanları öldürmek için ne şekilde kullanıldığını kim açıklayabilir??

3. Diyelim ki bu paralar başka kaynaklara aktarılıyor. Peki K2 firmasının (pek çok çalışanı olan ve pek çok departmana sahip bir firma) sabit ve değişken giderleri neyle karşılanıyor ??

4. Bu videoyu hazırlayan cahil kişi kaç yaşında ve bu bilgileri hangi istihbarat servisi aracılığıyla alıyor??? Sizce bir firmanın finansal ve kurumsal bilgilerine ulaşmak bu kadar kolay olabilir mi?? Bugün mahalle bakkalından bile kazancını öğrenemezsiniz ama k2 firmasının kazancını biliyorsunuz ha, güldürmeyin beni smile.gif Eğer bu kişi gerçekten bu bilgileri alabildiğini iddia ediyorsa "ENDÜSTRİ CASUSU" olduğu anlamına gelir ki düşündükçe daha çok gülüyorum smile.gif

5. Yok şu kadar premium oyuncu var, yok şu kadar kişi bronz alsa, vay efendim 57 milyon dolar olur vs. vs. vs... Parmak hesabıyla insanları yönlendiremezsin, bu hesap 5'i 5 kuruştan 5 yumurtaya döner. Varsayımlar sadece kişisel düşüncelerdir, insanlara bişeyler ispatlamaya çalışacaksan daha somut örnekler vermelisin yoksa komik duruma düşersin.

6. K2 firmasının masonlardan oluşan bir kurum olduğunu iddia ediyorsun. Peki ben de senden bu firmada çalışan 3 masonun ismini ve görevlerini yazmanı istiyorum.

7. Oyunun kuruluş amacıyla ilgili ilginç bir iddia var ki askeri ve stratejik amaçlarla kurulduğu yönünde. Oyunun kurucusunun bir malezyalı olduğunu düşünürsek ve oyuncu yaş ortalamasının oldukça düşük, oyuncu kitlesinin çoğunluğunu da Türkler'in oluşturduğunu buna dahil edersek bu askeri ve stratejik amaç kime hizmet ediyor?? Türkler'e mi smile.gif

8. 64 görevinin sonunda verilen itemin şekli itibari ile yahudilerle özdeşleştirilmesi ayrı bir hezimet. Dikkat ettiniz mi bu videoyu hazırlayan cahil kişilik sembolün adını bilmiyor, ona sadece mason işareti diyor. Peki bu sembolün bir adı var mı ? Tabi ki var; Davut Yıldızı. Ama bu işaretin aslında pek çok anlamı ve kökeni var ama hepsi Yahudilikten önceye dayanıyor.

"Bu işaret ilk olarak antik çağlarda ortaya çıktı ve Pagan Tanrısı Remphan' ın işaretiydi. Bu tarih masonluktan binlerce yıl öncesine dayanır. Daha sonrasında tunç devrinde Britanyalılar ve Mezopotamyalılar tarafından sihirli ve uğur getiren bir sembol olarak kullanıldı. Orta çağda ise hıristiyanlığın ortaya çıkmasından sonra yahudiler bu sembolü kullanmaya başladılar ancak hala bir çok hıristiyan kilisesinde hala bu sembol bulunmaktadır.

Anlayacağınız, bu sembol mason sembolü değil, bir çok kültürün daha eski tarihlerde sihir ve uğur getirmesi için kullandıkları "MİSTİK ve GOTHİC" bir semboldür.

9. Basit bir empoze sahtekarlığı ve Din istismarı daha; mouse (ki videoyu hazırlayan arkadaş daha mouse yazmayı bilmiyor, kaç yaşında olduğunu ve eğitim seviyesini siz düşünün artık) yere işaretlendiğinde çıkan işaretin de mason simgesi olduğunu söylüyor. Be cahil'i cühela; hiç mi matematik okumadın ki yerdeki yıldızın köşelerini sayamıyorsun. Bak bakalım mason yıldızı dediğin yıldızda kaç köşe var yerde mouseun işaretinde kaç köşe var smile.gif

10. Taşların üzerindeki işartlerde Allah yoktur (HAŞA RABBİM SEN BENİ AFFET Kİ Bİ CAHİLE AÇIKLAMA YAPMAK ZORUNDA KALIYORUM" yazdığını söylüyorsun. Be taş kafalı herif, orda kafana göre bişeyleri çevirip yerlerini değiştiriyosun ama gene de senin ekrana yazdıklarınla taşın üzerindekiler birbirine benzemiyor. Sen onları üst üste değil yan yana yaz da biz bi görelim neyin neye benzediğini. Göz aldatması ve şartlandırmayla insanların algılarını yönlendirmek sadece amatör ve cahil bir beynin deneyi olabilir.

11. Çok ucuz bir numara daha: Apostle konusunda hiç araştırma yaptın mı, ya da kelime anlamına baktın mı sen ? Tabi ki hayır. Bol keseden salla, içine biraz demogoji kat, Din de ekledin mi Türk milletini can damarından vurursun nasılsa. Be eşşek kafalı düzenbaz, apostel havari demek değil mi? peki bunlar İsa' nın havarileri değil mi ? E sen ne halt etmeye çalışıyosun be cahil deyyuz. Sabahtan beri masonlardan ve yahudilerden bahsederken hıristiyanlık şimdi konunun hangi bölümüyle alakalı ? Diyelim ki hıristiyanlar da masonlara destek veriyorlar. Peki bu oyunda bir de "ATİLLA" diye bir yaratık yok mu ?? Peki bu Atilla Türk soyundan değil mi ? Kavimler göçü boyunca avrupalıların en korktukları hatta kabuslarındaki karakter değil mi ??

BURAYA DİKKAT: Bu oyunda belli bir np sayısına ulaşıldığında bazı semboller isminizin yanında belirir. Bunlarda bir tanesi de "GAMALI HAÇ" tır. Peki gamalı haç nedir. Bilmeyenlere hemen söyleyeyim. Adolf Hitler yönetimindeki nazi kuvvetlerinin işaretidir. Peki bu nazi kuvvetleri 2. dünya savaşında dünyanın pek çok bölgesini işgal etmenin yanında en çok hangi faaliyetleri ile tanınmışlardır: "YAHUDİLERİ KATLETMELERİ İLE" Peki sizce "sözde oyunun mason sahipleri" kendilerini katleden bir oluşumun
    simgesini oyuna neden koydular ve hatta neden bu sembolü oyunda başarı elde eden kişilere layık gördüler ?? Cevp yok değil mi. Ben de öyle düşünmüştüm smile.gif

Semişsin ki "Bu kadar kanıta inanmayanlar Allah' a hesap verecekler" Pardon ben mi kanıt göremedim yoksa bunlar senin kanıt diye ortaya attığın ve hiç bir dayanağı olmayan düzmece saçmalıklar mı ? Ayrıca Allah' a hepimiz hesap vericez, sen de dahil. Ayrıca sen hizmet ettiğin çürümüş ve sahtekar amacın için de hesap vericeksin bunu unutma. Allah ile kul arasına kimse giremez ve sen kimin ne hesap vereceğini bilecek kadar ermiş olmayı bi kenara bırak, kendi hesabını veremeyecek kadar zavallısın.

Bana isteyen istediği tepkiyi göstermekte özgürdür. Küfür edenlere dahi hiç bir şekilde cevap vermiyeceğim. Ben ne hıristiyanım ne de yahudiyim. Çoğumuz gibi ben de "ELHAMDÜLİLLAH MÜSLÜMANIM" Ama kimse kusuruma bakmasın, Müslümanlığı kendi ezilmişliklerine ve cahilliklerine alet etmeye çalışan ve bununla da kalmayıp oyuncu kitlesinin çoğunluğu çocuk olan bir oyunu bile cahil emellerine alet eden kişiler sadece "ALLAH BELANIZI VERSİN" derim.

bu yazı alıntı olup son kısmı silinmiştir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ignite -- 6 Nisan 2008; 20:03:14 >

• cem yılmaz ın dediği gibi
    g.... element uydurmayın
  • quote:

Orjinalden alıntı: medcezir81

cem yılmaz ın dediği gibi
    g.... element uydurmayın

• PFF ßUNU KİM YAPTIYSA HELAL OLSUN.İZLEYİN MÜSLÜMANLAR İZLEYİN TÜRKLER.
  • maradondaki potçunun omuzlarına ve pelerinine dikkataynı işaret ama oyuna mistik bi hava vermek için olabilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lev@ -- 6 Nisan 2008; 17:18:04 >
  • Sbah İzlediğim de 172 di 1000 Olmuş :S
    İnanmayın Böyle Şeylere Bunu Yapan Kişi Oyunu Oynamıyorumu Sanıyorsunuz..
  • bakın arkadaşlar. saçma yada değil. ne kadar doğru orası de kesin değil. ama böyle bir söylenti yok mu? var. Bizde Zorlamıyoruz bırakın diye. izleyin sadce.sonuçta olsana olmasada paralar nereye bi allahın gevuruna gidiyo . ne gerek var. Reel Hayatı yaşayamıyıomusunuz . Allah Aşkına. Kafam Karmakarışık benimde. Ama İmanım Var Müslümanım. Elhamdülillah. Ve Biliyorumki Bu Masonlar Ve İsrail ile İlgili Haberler. Yalan mı?. Onca Masum İnsan Ölüyor. Ve Bu Paralar Nerden Geliyo Sizce. ? Biz sadece Paylaşmak İstedik.
  • quote:

Orjinalden alıntı: lev@

maradondaki potçunun omuzlarına ve pelerinine dikkataynı işaret ama oyuna mistik bi hava vermek için olabilir

+1111111 katılıyorummm
  • güzel video düşünülmesi gerek araştıracam şahsen merak uyandırdı
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki

Benzer içerikler

- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.