Şimdi Ara

HERKEZ yazılmaz HERKES yazılır (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
57
Cevap
0
Favori
4.450
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • sanırım psikopata bağladınız bu konuyu...
    kimseyi yargılayamayız ki... Her yaştan ve her türden insan var burada sonuçta
  • quote:

Orjinalden alıntı: salihkaya

quote:

Orjinalden alıntı: anarchy_1980

Beyler desteğiniz için saolun

saolun değil Sağolun..

herkes
    yalnız
    yanlış

bu arada noktalama işaretlerinden sonra bir sıra boşluk bırakılır

Türkçemizi koruyalım, sahip çıkalım

"Sağ olun" olmasın o?

• quote:

Orjinalden alıntı: disast3r

quote:

Orjinalden alıntı: ornapsen

bencede herkezin dikkat etmesi gereken bir konu bu. o kadar anlatma mıza rahmen ginede yapıyorlar bu hatayı. benim küçük yiğenlerim var onlar bile düzgün yazıyor. bağzen yalnış söylüyor lar ama yanlızca konuşma esansın da. yazarken dogru yane.

peki senin yazdıkların doğrumu??

peki seninki hocam mi heceden sonra geliyorsa ayrı olur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi UcanHollandali -- 22 Mayıs 2007; 23:39:43 >

• quote:

Orjinalden alıntı: vozer

Hastane - Postane - Pastane bunlar doğru. Dershane doğru.

Kısaltmaları okurken neden yarısını Türkçe yarısını İngilizce okurlar ben de bunu anlayamam. Örneğin Tempra SX-AK'yı ben hep se iks a ka şeklinde okurum. (Aslında ka değil ke olmalı ama o şekilde kabul görmüş öyle gidiyor) Yok eğer es iks diye başlıyorsan sonraki a ve k harflerini de ingilizce okuman gerek.

Aynı durum mp3 için de geçerli. Kendimi bildim bileli me pe üç diye okurum. Halbuki öyle aman aman bir Türkçe takıntım ya da kabiliyetim yok ama ortaokul zamanlarımdan beri saçma gelmiştir bana bir kısaltmadaki harflerin yarısını Türkçe yarısı İngilizce okumak.

Peki hocam ağabey diye yazılıyor değil mi

• inisiyatif diye yazılır bunu biliyor muydunuz öss gençliği işte
  • quote:

Orjinalden alıntı: ornapsen

@disast3r , yazdıklarım doğru değil tabi. en çok yapılan, veya sık sık gördüğüm yazım yanlışlarını vurguladık işte.

ayriyetten başka hatalar da var. onları es geçmişsin

puhahaAllah müstehakını vermesin.kaçırdın tüm öğretmenlik hevesimi

• Vay be 10 Şubat'ta açtığım konuyu hortlatmışsınız
  • quote:

Orjinalden alıntı: vozer

quote:

Orjinalden alıntı: akreplertimi

Millet yazanlardan gördükçe "herkez" yazmaya devam ediyor...

herkez değil herkes!!
    deyil=yanlış değil=doğru
    yalnış değil yanlış

kelimelerin doğru şekilleri budur

bunlar genellikle halk tarafından bazen gözden kaçarak yapılan hatalar ama Türkiye'nin en büyük gazetelerinden biri olduğu iddia edilen bir gazetenin ısrarla manşet haberlerinde hem de büyük puntolarla sarımsak yerine sarmısak yazmasına inanamıyorum. Birkaç defa denk geldim.

Aslında Bunları Bütün Ülkeler Yapıyorlar.İng. de Bir Çok İnsan Yazının %13 Mesela YAnlış Yazıyor.

• egsoz ya da eksoz değil egzoz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bitter -- 23 Mayıs 2007; 10:29:30 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: anarchy_1980

Ya öğrenin artık şunu ya. Önceden bi konu açmştm tekrar açıyrm

+1

+ şarz değil şarj

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi trde -- 23 Mayıs 2007; 10:31:03 >
  • bide değil kelimesini deil, deyil gibi farklı şekillerde kullanan arkadaşlar var.
  • quote:

Orjinalden alıntı: neverlate

Evet ya destekiyorum seni. Bu hatayı herkez yapıyo

süpersin
  • haşlık,harşlık ya da haçlık değil harçlık(örn.cep harçlığı)
  • arkadaslar cabaniz cok gsuel ama sonucsuz bir sey cunku dil surekli evrim icerisindedir bu evrimi de diger diller ve dil ailesi mensuplarinin gunluk sartlari belirler romanlarda makalelerde dogrusunu gorsek bile artik donulmez aksamin ufkundayiz onemli olan dile uygun olmasidir dilbilgisine degil aksi taktirde cok oturgacli goturgec kelimesini halk diline adapte edemeyiz hem 1 gecede tum dil kulturumuzden feragat edip sanki bizimmiscesine latin harflerine sarilmadik mi birakin dilde evrim gostersin herkez dile kulaga hos geleni konussun ( birakiniz yapsinlar:)
  • quote:

Orjinalden alıntı: ravunos

arkadaslar cabaniz cok gsuel ama sonucsuz bir sey cunku dil surekli evrim icerisindedir bu evrimi de diger diller ve dil ailesi mensuplarinin gunluk sartlari belirler romanlarda makalelerde dogrusunu gorsek bile artik donulmez aksamin ufkundayiz onemli olan dile uygun olmasidir dilbilgisine degil aksi taktirde cok oturgacli goturgec kelimesini halk diline adapte edemeyiz hem 1 gecede tum dil kulturumuzden feragat edip sanki bizimmiscesine latin harflerine sarilmadik mi birakin dilde evrim gostersin herkez dile kulaga hos geleni konussun ( birakiniz yapsinlar:)

Hocam yukarıdaki kontör mesajımda dediğim gibi; herkes aynı şeyi yazarsa zaten sorun kalmaz Mesela bir iş başvurusuna yazdığınız yanlış bir kelime belki de işe alınmanızı engelleyecek çünkü patrona göre siz üniversiteyi bitirmiş görgülü,bilgili insanlarsınız

• vitrinlerde en çok dikkatinizi çeken yazım hatası ne peki?

benim en çok gördüğüm poğaça da hata var

poğaca
    poğça
    pohça
    pogaça
    pohaça
    poça bile var yahu

ha bi de burda kapatma sebebiyle 3/1 (!!!!) fiyatına satış yapan mağaza da var.ucuzluğa buyrun
    NESGUİK de satılıyo
    ŞOFTWAYİR yükleyen telefoncuyu da unutmayalım tabii

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.