Şimdi Ara

HERKESTE BİR ÖTV İNDİRİMİ BEKLENTİSİ...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
100
Cevap
1
Favori
2.438
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar bakıyorum da ben dahil herkeste bir ötv indirimi beklentisi var bu konuda ne düşünüyorsunuz yıl sonuna doğru bir ötv indirimi bir de üstüne araç kampanyaları olursa çok güzel olur:)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Zam gelmesinde

• asıl bu ötv esasen 99 depremi içindi yaralar sarılcak dendi eyvallah ona lafım yok ... sonra nasıl bi yara sardıysak hala sarıyoz artık kimlerin yarası bu kadar derinse bi dolupta kapanmadı.....

ondan sonra motorlar 1,0 mı olsa ötv mi inse yok uzaylılar gelip de yönetimi ele geçirse falan filan hep hayal hep hayal ne hale geldik...
  • Ben bir indirim olacagini sanmiyorum. Zaten bu kadar zam cari acigi azaltabilmek ugruna en buyuk kalem olan arac ithalatini azaltmak icin yapildi. Sektorun daralmasina gore belki seneye teşvikler olabilir diye dusunuyorum.

• Şu an piyasa zaten allak bullak satıcılar gecen seneye göre yüzde 30 35 satıslarda azalma oldugunu söylüyor eee bu sene ya ötv indirimi olur ya da 2014 modeller 2015 tede satılmaya devam eder firmalar 2015 leri agustos eylül aylarında getirir tabi bu benim şahsi görüşüm :)

• İşte umut ya da hırs.

Yenisi çıksa da onu alsam daha iyisi olsun daha güzeli olsun zart olsun zurt olsun.

Türk İnsanın doyum noktası olmadıkça ne bizde ÖTV indirimi beklentisi azalır ne de yenisini alayım mantığı.

Şimdi vatandaş kötü arabaya biniyor diye yazacaklar var.

Sanki ÖTV indirimi olunca şahini olan vatandaş daha güvenli bir araç alabiliyor.

ÖTV indirim de hangi araçtan hangi araca geçiş yapmış bir forumdakiler sormak lazım.

ÖTV'den sonre 2.el de ucuzlamıyor.
  • Ben de bu kafay anlamıyorum,telefon almaya gelince dünya para sayan at kafaları,1.4 yerine 1.2 araba alıyor,vergi avantajı diyerek,ya da 1000-2000 lira indirime kul köle oluyor.

• Satışlar düşmeden indirim felan olmaz..

• Benim.gozlemledigim kadariyla hem 2. El hem sifir fiyatlari bu haline ragmen oturdu. Bu saatten sonra indirim filan cok zor. Cunku satislarda azalma olsa da satis yapiliyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: ertug0

Ben de bu kafay anlamıyorum,telefon almaya gelince dünya para sayan at kafaları,1.4 yerine 1.2 araba alıyor,vergi avantajı diyerek,ya da 1000-2000 lira indirime kul köle oluyor.

Hocam o telefonlar yok mu, calistigim yerde cirak niyetine liseli birini aldilar, cocuk calismaya baslar baslamaz taksitle 1500 tl lik telefon aldi, taksit yasak olmasina ragmen nasil taksitle aldi ben onu da cozemedim.

Neyse konumuza donecek olursak, devlet kendi ayagina sikmaz otv indirimi beklemeyin.

• güney korenin ilk dünya sahnesine çıkış yıllarında diktatör liderleri halkı köylerinden alıp maden ocaklarında ve fabrikalarda zorla çalıştırdı. o güne kadar medeniyetten uzak köylüler hep şikayet ediyorlardı. sonraları evlerine buzdolabı girdiğinde "biz bu zamana kadar neden çalışıp yapmadık" şaşkınlığını yaşayıp diktatöre hak verdiler. velhasılı tüketim iyidir. ötv ayarlama olayı bizim dış ülkelere yaptığımız alışverişin bir dengesini oluşturmak maksadıyladır. cep telefonuna, akaryakıta ve otoya çok para ödüyoruz. ne hikmetse bunları üretecek gayret ve müteşebbisimiz yok. tüketim iyidir.
  • Cok beklersiniz.

2008'de ben 33 800'e ikinci el Corolla alınca, çok bulan arkadaşların çoğu ,şimdi sıfır araç alyorlar.
  • 15 ekim 15 kasım arasında , 1.6 motor hacmi altına ötv ye %3 ila %5 zam bekliyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kaygerya

15 ekim 15 kasım arasında , 1.6 motor hacmi altına ötv ye %3 ila %5 zam bekliyorum.

Aksine, ben o tarihler arasında şuan gizil olan ekonomik krizin Almanya ( ses kayitlari) etkisi ile açığa cikacagina inanıyorum. Hatta hükümetin düşmesi an meselesi . bunu a-politik spekülatör bir kimlikle rahatça söylüyorum.

Not : aklima radiohead in idiotuqe sarkisi geldi

İce age coming
    Throw me in the fire

We're not scaremongering
    This is really happening

Mobiles swirking
    Mobiles chirping
    Take the money and run

• Ben zam gelmesin diyorum siz indirim diyosunuz...

• indirim gelsinde yine millet kredi çekip araba alsın sonra borcumuz var diye ağlasın orda burda. sorumsuzca tüketen bi halk olduğu sürece ben fiyatların böyle olmasından yanayim ha ÖTV saçmalığın daniskası o ayrı konu ama bizim halk son yıllarda gösteriş delisi oldu cidden. Olan kırk yılda bi sıfır araba almaya niyetlenen ve sürekli erteyelen vatandaşa oluyor.

• Millet ağlamasın diye zam istiyorlar trafik olmasın diye 20 tl olsun benzinin litresi diyorlar. Gelişmekte olan ülkeyi bırak en ufak ilerleme kaydeden bir ülke değiliz şu zihniyetlere bakar mısınız ?

Eğitime önem verelim bunlar çözülür demek yok hep ceza sistemi ile devam ediyor hayatımız .

Sistemin kölesi olun böyle sesinizi çıkarmayın aman barış süreci bozulmasın aman suriyeli kardeşlerimize yardım aman afrika da su yok .

Türk'ü düşünen yok Türk kim ki ?
  • Ben matraha gore vergi alinmasi taraftariyim. Yani giris fiyatina gore..buna ek olarak karbon salinimi yuksek olan aractan daha fazla otv alinsin.. ayni sekilde mtv de emisyona gore alinsin..ayrica lpg taktiranlarin vergi yuku hafifletilsin.. tabi bu vergiler uzlasmaci nitelikte olmali hem devletin hem halkin isine gelecek sekilde.

• quote:

Orijinalden alıntı: TheCaliph_

Millet ağlamasın diye zam istiyorlar trafik olmasın diye 20 tl olsun benzinin litresi diyorlar. Gelişmekte olan ülkeyi bırak en ufak ilerleme kaydeden bir ülke değiliz şu zihniyetlere bakar mısınız ?

Eğitime önem verelim bunlar çözülür demek yok hep ceza sistemi ile devam ediyor hayatımız .

Sistemin kölesi olun böyle sesinizi çıkarmayın aman barış süreci bozulmasın aman suriyeli kardeşlerimize yardım aman afrika da su yok .

Türk'ü düşünen yok Türk kim ki ?

Elinize saglik. Yillardir sure gelen bir aclik var halkimizda. Neden? Cunku yurt disi en iyisini rahatca alirken biz hep onlara gipta edip paramizin yettigi kotulerle mutlu olmaya calistik. Sonra insanimiz daha çok calisip daha iyisini almak istedikce cezalandirildi. Bizde yillardir iyi arabalara rahatca biniyor olsaydik bizim halkimizda doyardi matah bişey olmadigini anlayip zamanla durulur ve halk olarak belli bir doygunluga ulasirdi. Ya da halk olarak arabalara bu kadar verecek paramiz varken bizde bazi zengin ulkeler gibi en iyi arabalara biner halkca mutlu olurduk. Nedir yani bu sistem? Paran varsa alma ya da sana çok geliyosa yarisini devlete yatir demekten başka nedir bu?

• quote:

Orijinalden alıntı: Kutu149

İşte umut ya da hırs.

Yenisi çıksa da onu alsam daha iyisi olsun daha güzeli olsun zart olsun zurt olsun.

Türk İnsanın doyum noktası olmadıkça ne bizde ÖTV indirimi beklentisi azalır ne de yenisini alayım mantığı.

Şimdi vatandaş kötü arabaya biniyor diye yazacaklar var.

Sanki ÖTV indirimi olunca şahini olan vatandaş daha güvenli bir araç alabiliyor.

ÖTV indirim de hangi araçtan hangi araca geçiş yapmış bir forumdakiler sormak lazım.

ÖTV'den sonre 2.el de ucuzlamıyor.

Genel olarak ÖTV kalkarsa fiyatlarda çok büyük bir düşüş olacaktır. 20 bin lira gibi rakamlara sıfır araç alınırsa, şahinin doğanın piyasası nasıl düşmesin? Ya da herhangi bir aracın? Piyasada 2. eller para etmemeye başlar.

Ancak sırf cari açığın tavan yapacağı ve önemli bir gelir kalemi olan ötvden doğacak bütçe problemleri yüzünden bu sadece hayaldir.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.