Şimdi Ara

Herkesin OBP si nasil bu kadar yuksek oluyor?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
604
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ben istanbulda ortalama ustu bi anadoluda 12'ye gectim. Gecmisime bakarak konusuyorum, ya bizim okulda puan vermemek icin her seyi yapiyorlardi ya da herkes temele gitmis. Sizce sebebi ne?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Dp 54

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Seneye sinava kadar calisiam gunde 5 saat yeter sanirim

• Benim gibi dandik liselerde okuyan veya mesleklerde okuyan gariplerin obp'leri 70 falan oluyor sıralamada 10K geri gidiyoruz sonra =)
  • Eskiden özel liseler/kolejler bu problemi yaratıyor ama sayıca az oldukları için fazla belirgin olmuyordu.

Şimdi temel liseler ile birlikte bu sayı arttı ve OBP ortalaması epey yükseldi.

Kendi emeğiyle de OBP’si rekor olan kişiler de var onların emeğini asla göz ardı etmiyoruz elbette.

• Hocam edebiyat dva tarih coğ vs çalışanın yüksek oluyo

• Annesinin ne is yaptığı belli olamayan bazı mükemmel insanlar sayesinde diyebiliriz.

Temel liselerde ortalaması 98 ve altı olan görmedim. Herkes 99.yil içinde tek bir notu hariç hepsi 100, o kalan bir tane de 95.

Not. Obp 86 okul ikincisi. Anadolu lisesi.

Birinci de 89 Du.

• Fen lisesindeyim 85 obp var ilk 500 r giren arkadaş vardı 88 çok da şey yapmayın yani

• Ben 492 taban puanlı bir lisedeydim 94 yaptım,temeldeyim 99 oldu.Hiç not vermediler ama yazılılar kolay oluyordu tabi.Sayısal dersler hariç.İyi anadolu liselerinin şöyle kötü bir yanı var.Alan dışındaki derslerde de mükemmel olmanı istiyorlar.9 ve 10'da fizik biyoloji kadar edebiyat,coğrafya çalıştığımı bilirim.Temelde zorlarlarsa sadece alanından zor yapıyorlar.Ben bile bu OBP ile belki gerilerim fikrindeyim.Bazılarının 4 yıl boyunca 99 vs.
  • Ben TED Ankara lisesi mezunuyum. Okulumuzda dersler full ingilizceydi. Ingilizce edebiyat sinavlari en zorlarindan biriydi 60ı geçtiğimi hatırlamıyorum. Benim ortlamam 93. Ben bu ortalamayı yapmak için yazdan çalışıyordum derslerime yani o kadar emek istiyordu.

Kolejlere laf saymadan önce bu tarz köklü kurumlarda çoğunlukla asla ağlamayı sızlamayı velinin devreye girmesini dinlemiyorlar. Arkadaşın velisi bile 41 notunu 50 ye yükseltemedi. Son sene de dahil olmak üzere hocalar sınavları titizlikle okuyup notlandırdı. Kısacası okulda çok çalışıp 98 ortalama yapan var mi var. Cok az çalışıp sıkıntı duyan da var.

O yüzden temel liselerin bazıları gerçekten de cok sinirini bozabiliyor adamin 98-97 notları temel lisede çoğunluk aliyor diye düşünüyorum. Haksiz yere alanlar da büyük ihtimalle gelecekte hem iş anlamında hem de üniversite anlamında cezasını bulur. İlahi adalet her zaman çalışır. Bu yüzden ben de sadece yks ye fix olmuyorum. Okulun kattıklarını,diplomanın önemini düşünüyorum. X temel lisesi yerine,y anadolu lisesi yazmasini ortalamanın 90 olmasini tercih ederim.

• oriend O kullanıcısına yanıt
    Kardeş bu obp ile gerileyeceğini düşünüyorsan okuma mk ilk 10 da mısın geriliycen

• Pisagorabi P kullanıcısına yanıt
    İlk 1000'de çok kolay geri atabilir.4 yıl boyunca temelde okuyanlar var ve azınlık değiller.
  • oriend O kullanıcısına yanıt
    Kaç puanın var ve ayıca 150 deki arkadaşı 350 ye attı ama 88 seninkini hayatta atmaz

• eski adı ile anadolu öğrt. mezunuyum obp 85. nette 90 dan aşağı görmedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bilinenx -- 15 Temmuz 2018; 17:17:2 >
  • bilinenx kullanıcısına yanıt
    Ben de fen lisesi mezunuyum 85 kardeş ben de ilk defa seni gördüm hshshsh

• Yani yapılınca gene yapılıyor iyi anadolu lisesindeydim . Son sene koleje geçtim . İlk 3 sene anadolu lisesinde 94 , son sene kolejde 99 yaptım . Temel lisede soru verme olsun , kolay verme olsun , aşırı basit sorma olsun yapılıyor . Ama bunu her temel de yapmıyor . Bizim Ankarada benim bıraktığım lise de dahil çoğu lise 12. Sınıfta çok basit sorup ortalama kastırıyordu . Artık devletlet de bu işi farkına vardı . Hocalar eskisi kadar zorlamıyor . Biraz uyanık olun gidin hocanızın ders işlediği kitabı alın , derste işlenenleri tekrar edin . Zor değildir .

• Devlet fende 12 den once almanca edebiyat sosyal falan gorece dusuk notlar gelebiliyordu ama mat ve fen 100 e yakin olursa acik rahatlikla kapatiliyor. 12 de de sorulari veriyorlar zaten.

• ******* Temel lisesiler ve bunları tercih eden ******** öğrenciler yüzünden şuan OBPler bu durumda

Temel Liselerde bunlar olurken bazı Devlet Liseleride çok fazla sıkmak istemiyor öğrencileri ve bunlarda yuzundende yükseliyor sonuç olarak karşımızda suanki tablo

• ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi faber12 -- 7 Mart 2021; 17:33:48 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.