Şimdi Ara

Herkesin gidip geride bir senin kalman

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
55
Cevap
2
Favori
3.283
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 21 yaşına gireceğim bu sene ve muhtemelen bu sene de olmayacak. Seneye son kez tekrar gireceğim kararım kesin. 22 yaşında olmuş olacağım seneye. Yani düşünün 18 yaşında üniversiteye başlamış birinin üniversiteyi bitirdiği yaştır 22.

Hayatta çok geç kaldım ve çok yalnızım bu duruma o kadar üzülüyorum ki tarif edemem. Benim buradaki insanlardan başka bunları anlatacağım tek bir kimsem yok bu yüzden ara sıra bu tür konular açıyorum diye lütfen bana kızmayın.

İnsanların başka insanlarla gezip tozduğunu görünce içim cız ediyor. Onlar adına seviniyorum kendi adıma çok üzülüyorum. Bu sebepten ötürü bütün sosyal medya hesaplarımı kapattım çünkü arkadaşlarımdan tıpa giden bile var. Yanlış anlaşılmasın onlar adına gerçekten mutluyum asla ama asla kıskançlık beslemiyorum Allah korusun kıskançlık çok kötü bir şey. Ben sadece kendime üzülüyorum. Gerçekten çevremde cok potansiyelli insan var hepsi gitti ve hayatlarını yaşıyorlar ben ise rezil bir psikolojiyle geçmiş ve gelecek yıllarımı düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-3132CD1BE -- 18 Haziran 2021; 17:8:35 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• hocam üniversiteyi gerçekten kafayı takmayın eğer mühendislik yazacaksan makine ee endüstri herhangi birisi farketmez enerji mühendisliği bile nerde okudugunun gram önemi yok sen dhye bakma ben 5 10 mühendisle kontak kurdum konuştum sadece çevren iyi olur kültürlü insanlar olur cevrende avantajın o eğer oluyorsa bu sene kurtulmak en iyisi bu benim içinde böyle yaşmıız geçiyor artık arkadasınla oturup kafede bir kahve bir bira iceceğin zamanlar geçiyor bu zamanları değerlendirmemiz lazım çünkü bir daha gelmeyecek bu zamanlar . Kimse seni koç bogazici odtü diye direk işe almayacak sen azimli olup kendine bir şeyler katıp sosyalliğini üniversitede arttırmaya çabalarsan o koç bogazicilinin nevrini bile döndürebilme ihtimalin var başarılar dilerim

Tebessüm ettim :)

Koç sabancı da okuyan zaten 5 sene ingilizceyle içli dışlı olacak derslerde sunum vb tamamen ingilizcesi gelişmiş bir kişi olarak zaten çıkacak, hadi diyelim siz de geliştirdiniz tamam şartlar eşit.

Peki iş sahibi dediğiniz kişi yani insan kaynakları, bir alan belirtmediğiniz için şu an sadece rastgele yazılım yazdım ve ilk baktığım ünlü bir alışveriş sitesinde 1 ilana 96 kişi başvurmuş sizce ilk önce hangi cvye bakılacak ?

Ayrıca demiştiniz ya bir önceki yorumunuza çevre etkiliymiş sadece vb diye 5-10 kişiyle konuştum demişsiniz yaklaşık 80-100 tane belki daha fazla akademisyen mühendis farklı alanlarla çalışanlarla ben de konuştum. Üniversite etiketi ilk işe girerken etkili kimse bunu inkar etmiyor EDEMEZ. Ancak öyle kendini geliştirmeyi de çok hafife alıyorsunuz. Bir söz vardır belki duymuşsunuzdur "En çok vakit geçirdiğin 5 kişinin ortalaması sensin" çevre de önemli. Koçtaki arkadaşın işe girer onun networku ile referans olarak sen işe girersin. Yoksa anadolu da bir üniden kişi mezun olur o da iş bulamaz. Öyle takılır yani.

Ki siz de demişsiniz "nevrini bile döndürebilme ihtimalin var başarılar dilerim" ihtimal var evet bunu inkar etmiyorum ancak linkedininiz varsa eğer birazcık şu online eğitim verenlere baktıysanız sürekli anadoluda veya istanbulda farketmez ismi olmayan üniversiteleri öğrencileri katılır eğitimi verenler ise odtü koç sabancı itü artık top10 ne koyarsanız o oluyor.

ÖZET:

Üniversite her şey değil ama öyle direkt kendimi geliştiririm koçtaki kişiyi geçerim falan da kolay şeyler değil koçta olan kişide boş boş yatmayacak sonuçta. Elinde olan lab eğitim imkanıyla baş etme şansın bile olmayabilir.

Sözlerim size değil bu arada genel olarak yazıyorum yoksa evet kimse bomboş bir koç odtü sabancı diplomasına iş vermez.

• Ne oldu da yapamadın hocam 4 senedir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aqnbaba -- 18 Haziran 2021; 17:9:44 >
    < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Bir sey olmaz canını sıkma olan olmus önüne bak aman aman bir kayıp degil

• ben de 21 im 4.kez bu sene ünideyken giriyorum ama benim bu son

• giden nere gitmiş acaba üniversiteyi çok büyütüyosunuz zaten iyi bi bölümdeyseniz eşşek gibi çalışıcaksınız he çalışmadan hayvan gibi gezersin ama 5 10 yıl iş ararsın ki çalışsan bile işsizsin bu ülkede

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • hocam üniversiteyi gerçekten kafayı takmayın eğer mühendislik yazacaksan makine ee endüstri herhangi birisi farketmez enerji mühendisliği bile nerde okudugunun gram önemi yok sen dhye bakma ben 5 10 mühendisle kontak kurdum konuştum sadece çevren iyi olur kültürlü insanlar olur cevrende avantajın o eğer oluyorsa bu sene kurtulmak en iyisi bu benim içinde böyle yaşmıız geçiyor artık arkadasınla oturup kafede bir kahve bir bira iceceğin zamanlar geçiyor bu zamanları değerlendirmemiz lazım çünkü bir daha gelmeyecek bu zamanlar . Kimse seni koç bogazici odtü diye direk işe almayacak sen azimli olup kendine bir şeyler katıp sosyalliğini üniversitede arttırmaya çabalarsan o koç bogazicilinin nevrini bile döndürebilme ihtimalin var başarılar dilerim

• Gryffindorrr kullanıcısına yanıt

Dedikleriniz doğru ama aynı zamanda yanlış iş ilanlarında "reputable university" yazısını anadoludaki bir üniyle karşılayamayız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Penanggalan -- 18 Haziran 2021; 17:41:51 >
  • geçmiş olsun

• Penanggalan kullanıcısına yanıt

yazsın hocam koç yazsın bogaziçi yazsın ben sektöre girdiğim zaman çalışıp ingilizcemide geliştirip çıkarın koçtan kim varsa beni geçerse işe alın dersem iş sahibi ne diyebilir ? Biraz özgüven hocam pısırık insanlar nerde olursa olsun kazanması zor . Arsızlık kazanır

• Gryffindorrr kullanıcısına yanıt

Tebessüm ettim :)

Koç sabancı da okuyan zaten 5 sene ingilizceyle içli dışlı olacak derslerde sunum vb tamamen ingilizcesi gelişmiş bir kişi olarak zaten çıkacak, hadi diyelim siz de geliştirdiniz tamam şartlar eşit.

Peki iş sahibi dediğiniz kişi yani insan kaynakları, bir alan belirtmediğiniz için şu an sadece rastgele yazılım yazdım ve ilk baktığım ünlü bir alışveriş sitesinde 1 ilana 96 kişi başvurmuş sizce ilk önce hangi cvye bakılacak ?

Ayrıca demiştiniz ya bir önceki yorumunuza çevre etkiliymiş sadece vb diye 5-10 kişiyle konuştum demişsiniz yaklaşık 80-100 tane belki daha fazla akademisyen mühendis farklı alanlarla çalışanlarla ben de konuştum. Üniversite etiketi ilk işe girerken etkili kimse bunu inkar etmiyor EDEMEZ. Ancak öyle kendini geliştirmeyi de çok hafife alıyorsunuz. Bir söz vardır belki duymuşsunuzdur "En çok vakit geçirdiğin 5 kişinin ortalaması sensin" çevre de önemli. Koçtaki arkadaşın işe girer onun networku ile referans olarak sen işe girersin. Yoksa anadolu da bir üniden kişi mezun olur o da iş bulamaz. Öyle takılır yani.

Ki siz de demişsiniz "nevrini bile döndürebilme ihtimalin var başarılar dilerim" ihtimal var evet bunu inkar etmiyorum ancak linkedininiz varsa eğer birazcık şu online eğitim verenlere baktıysanız sürekli anadoluda veya istanbulda farketmez ismi olmayan üniversiteleri öğrencileri katılır eğitimi verenler ise odtü koç sabancı itü artık top10 ne koyarsanız o oluyor.

ÖZET:

Üniversite her şey değil ama öyle direkt kendimi geliştiririm koçtaki kişiyi geçerim falan da kolay şeyler değil koçta olan kişide boş boş yatmayacak sonuçta. Elinde olan lab eğitim imkanıyla baş etme şansın bile olmayabilir.

Sözlerim size değil bu arada genel olarak yazıyorum yoksa evet kimse bomboş bir koç odtü sabancı diplomasına iş vermez.

• quote:

Orijinalden alıntı: Gryffindorrr

hocam üniversiteyi gerçekten kafayı takmayın eğer mühendislik yazacaksan makine ee endüstri herhangi birisi farketmez enerji mühendisliği bile nerde okudugunun gram önemi yok sen dhye bakma ben 5 10 mühendisle kontak kurdum konuştum sadece çevren iyi olur kültürlü insanlar olur cevrende avantajın o eğer oluyorsa bu sene kurtulmak en iyisi bu benim içinde böyle yaşmıız geçiyor artık arkadasınla oturup kafede bir kahve bir bira iceceğin zamanlar geçiyor bu zamanları değerlendirmemiz lazım çünkü bir daha gelmeyecek bu zamanlar . Kimse seni koç bogazici odtü diye direk işe almayacak sen azimli olup kendine bir şeyler katıp sosyalliğini üniversitede arttırmaya çabalarsan o koç bogazicilinin nevrini bile döndürebilme ihtimalin var başarılar dilerim

iyi hoş diyorsun da kuzenim çukurova makineyi ilk 3te bitirdi 3.5 üstü gpası vardı 5 sene reel sektörde çalıştı pozisyonundan maaşından vs memnun değildi en son akademiye yönelme kararı aldı. ki bu kendine geliştirme muhabbetini en çok gözlemlediğim kişilerden biriydi yani sürekli projeyle yeni şeylerle vs uğraşıyordu

• Kendi akrabamdan örnek vereyim. Benim amcam 90larda ktüden mezun bi ee mühendisi. Şuan çankayada oturuyo şirketi fabrikası var ve milyoner. Tabiki adam aşırı çalışkan babamgile falan sorduğumdada küçüklükten beri aşırı hırslı ve özveriliymiş. Yokluktan hatta spor lisesinden ünilerin zor kazanıldığı dönemde ktüyü kazanıp okumuş.Üni etiketi maalesef türkiyede çok önemli olsada insanda hırs ve azim olursa gerisi oluyo

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lebronlatif -- 18 Haziran 2021; 18:5:8 >
  • Özelden mesaj attım geldimi bilmiyorum.

• Penanggalan kullanıcısına yanıt

Tabi ki hocam dediklerinizde sonuna kadar haklısınız ama insanların yok şu olmadı bu olmadı diyip pes etmesine deliriyorum ben ya olmadıysa oldur farklı alanlarıda değerlendir . Ama dediğiniz gibi bu dedigim azınlık kısım genelde tabi top 10 üniversitedeki kişiler iyi yerlerde bu asla şaşmaz ama sende çabalayıp bir şeyler yapabilirsin. Mersin işletme mezunu googlede mühendis gördüm geçen gün linkedinde adam 30 35 yasında türkiyede calısmıs uzun süre sonra nasıl olduysa google ardından harvard mit computer science okumuş orda yani bu kadar karamsarlık beni sinir ediyor çabalayın olmazsada Türkiyede illaki güzel bir işe girersiniz emin olun demek istedigim o ilk senende giremezsin 5 6 sene farklı yerlerde calışır girersin

• lebronlatif L kullanıcısına yanıt

Hocam iyi güzel diyorsunuz da 90lı yıllarda zaten 60 tane üni belki var belki yoktu az üni demek kalite yüksekti, ki ktü kötü bir yer değil.

2003 de 70 tane üni varmış şu an 203 tane üni var   o yüzden geçmişle karşılaştırırken biraz dönem şartlarına da bakmak gerek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Penanggalan -- 18 Haziran 2021; 18:25:50 >
  • Tabiki doğru orda demek istediğim şey hırs azim varsa herşey olabilir. Ama şuan elinde imkan olduğu halde yüksek yerleri tembellikten yapamayan bi insan (bunlardan biri benim) ilerde iş hayatında ne kadar hırslı ve azimli olabilir bunu bilemem

• quote:

Orijinalden alıntı: aqnbaba

Ne oldu da yapamadın hocam 4 senedir

psikolojik sıkıntılarım var + zaman yönetimsizliği

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-3132CD1BE -- 18 Haziran 2021; 19:20:24 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ribozomal Rna

Bir sey olmaz canını sıkma olan olmus önüne bak aman aman bir kayıp degil

hocam çok üzülüyorum nasıl çıkabilirim bu ruh halinden

• quote:

Orijinalden alıntı: generation z

giden nere gitmiş acaba üniversiteyi çok büyütüyosunuz zaten iyi bi bölümdeyseniz eşşek gibi çalışıcaksınız he çalışmadan hayvan gibi gezersin ama 5 10 yıl iş ararsın ki çalışsan bile işsizsin bu ülkede

insanlar artık üniversitede son sınıfa geçmek üzereler ben daha buradayım geceleri uyuyamıyorum sabahları da çok erken kalkıyorum çok dert oldu içime uyku bile haram oldu hocam

• üni 2. sınıfım sınava hazırlandım bu sene bende yoruldum ama yorulmadan emek vermeden iyiye ulaşamazsın konunun içinde 3.kez hazırlananlar da var :) üniversitede 93lü birisi vardı geçen sene kız hiç sallamadan geziyodu

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.