Şimdi Ara

HERKESİN BİLGİSAYAR MÜHENDİSİ OLMAK İSTEMESİ 🔥 (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
113
Cevap
3
Favori
7.627
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam açıkçası bu dediğiniz herkes için doğru değil o iş kişide bitiyor çevremde bilgisayarla alakası olmayıp çok iyi kod yazan insanlar var

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • amönyak A kullanıcısına yanıt
    Kodu tost makinesinde mi yazıyorlar? Bilgisayar ile alakası olmayan birisi kodu nerede yazıyor? Yeni başlamış birisi çok iyi kod yazamaz. İlk başlarda bilgisayar ile alakası olmayan birisinin zamanla öğrenip iyi kod yazar hale gelmesi çok normal bir durum. Dediğin şey acayip saçma. Ama her neyse kime göre iyi kime göre kötü orası da ayrı bir tartışma konusu ve daha fazla uzatmak istemiyorum. İyi günler dilerim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cube00 -- 13 Aralık 2019; 11:18:54 >
  • Cube00 C kullanıcısına yanıt
    Ya ideye girmeyi öğrenip kod yazmaya başlaması 5 dakika alacak bir iş değil iyi ünileri kazanan insanların çoğunun bilgisayar kullanmayı öğrenmesi iş değil ayrıca yeni başlayanı da seviyesine göre değerlendiriyoruz mezun olmuş biri gibi değil

• kskwneıebwje K kullanıcısına yanıt
    son kısımdaki laflarım ülkenin durumunun kötü oldugunu, bunu hep beraber duzeltebilecegimizi ve bunun da bilincli nesil olmakla mümkün oldugunu söylemeye çalışsam da ülkeye faydalı olmak için ülkede kalmak gerekmez. Ki şu durumda ülkede kalmak mı daha mantıklı gidip kendini geliştirmek mi diyerek baktıgında tabi ki sonuç mâlum. Ama bu ülkenin bizim oldugunu degistirmez. Vatan Millet Sakarya edebiyatından çok gerçeklerle yüzleşme için söyledim. Üstte söylediklerimden dolayı da idimin az oldugu anlasilmistir. Çünküsünu yasayarak goruyorsunuz zaten. Benim cok da bir sey soylememe gerek yok.

• Ya birader sonuç olarak internette takıla takıla basit şeylerden öteye gidemezsiniz udemy'nin kurucusu bile Odtü ceng mezunu sonuçta adam kod yazmayı bilerek mi girmiş bölüme hayır? her zamanki gibi derslerle öğrenilir internetten yazmayı öğrendim diyenlere bakmayın 2 numeric operation yapınca kendilerini bill gates sanıyorlar.

Gerçekten sadece dersler ile mi kod yazma öğrenilir diyorsun? Yani okulda bir eğitim alarak falan?
  • Corbars C kullanıcısına yanıt
    Adam akıllı öğrenmek istiyorsan evet. Kaldı ki kendi kendine öğrenenlerin neredeyse hepsi diyeyim, kendi kendine öğrendiği bir yere bağlı olmadığı için proje falan geliştiremiyor, öğrendiklerini kullanamıyor genelde. Böylece pek bir işe yaramıyor.

Bana kişisel herhangi bir adresini ver sana göstereyim neler yapabildiklerini :) Asıl ders almadan kendi başına ilerleyenler daha başarılı oluyor.
  • Yahu hocam sanki kho ya girenlerin kaçı silah tuttu veya silahla atış talimi yaptı veya hho ya giren askeri öğrenciler jet veya helikopter uçurmasini biliyorlar mı veyahut dho ya girenler gemi kullanmayı biliyor mu ?

• İnsanlara bir şey anlatamazsın dostum :)
  • sonmohikan oturanboğa kullanıcısına yanıt
    İnan aynı şey değil hocam eğer okulda her şeyi öğretseler dediğin doğruydu ama bilgisayar mühendisliğinde okul çok az etkili

• GoodMan4 G kullanıcısına yanıt
    Üstte bana cevap veren arkadaşın konusu:https://forum.donanimhaber.com/bilgisayar-muhendisligi-izlenimlerim--141083233#141084916

Bana yukarıda eğitim görenlerin her türlü daha çok geliştiğini savunuyordu kendi kendine öğrenenleri HEPSİ gelişemiyormuş bakın size onun mesajından alıntı yapacağım. Kendisi eğitim almadan onu yerinden edenlerden şikayetçi ve her şeyin farkında bu yüzden ağlamış biraz :D

"Dostum sen geliştirsen bile o adam da geliştiriyor, artık şu lanet internet sayesinde her türlü bilişim bilgisine erişimi var. Ama sen sadece bilgisayar mühendisi oluyorsun o adam ise okulunu okuyup o unvana resmi olarak sahip olmasa bile alanda bilgisi oluyor ekstradan başka bir mesleği oluyor. Demek istediğim bu."

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Corbars -- 13 Aralık 2019; 21:49:32 >

Madem kendine kendine öğrenenler gelişemiyor. Ne diye açtığın konuda ağladın? Altta ki mesaj sana ait değil mi? Mühendislik okumayan yazılımcılar seni baya ağlatmış :D

"Dostum sen geliştirsen bile o adam da geliştiriyor, artık şu lanet internet sayesinde her türlü bilişim bilgisine erişimi var. Ama sen sadece bilgisayar mühendisi oluyorsun o adam ise okulunu okuyup o unvana resmi olarak sahip olmasa bile alanda bilgisi oluyor ekstradan başka bir mesleği oluyor. Demek istediğim bu."
  • GoodMan4 G kullanıcısına yanıt
    Şimdi siz de haklısınız hocam tabi bilgisayar kullanmayı bilmeyen insanların kalkıp da bilgisayar kullanmayı öğrenmeleri o konuda haklısınız hocam ben yazın bir ara html öğrenmeye çalışayım dedim öyle kolay değilmiş bu işlere girmek bak hızma html diyorum kodlama dili bile değil o bile beni bir yerden sonra darladı çünkü bir süre bayağı bit pratik yapmanız gerekiyor o pratikbse insanı belli bir süre sonra sıkıyor 1 değil 10 değil defalarca kez pratik yapmanız gerekiyor kaldı ki kodlama web tasarım gibi şeyleri bilmeden geliyorlar belki de hüsrana uğruyorlar ama ben kendi başıma öğreneceğim hocam

• Hocam internette bir sürü kaynak var. Her şey ile ilgili bir döküman bulabiliyorsun artık. Hocam oyun vs gibi şeyler yazmıyorsanız matematikte temel şeyler dışında lazım olmuyor.
  • Ben kendimde uzun süredir yazılımla uğraşıyorum. Çevremdeki yazılımcı arkadaşların çoğu okula gitmeden öğrenmiş kişiler ve ciddi maaşları var. Şimdi şöyle bir şey var mühendislik kazanmış birisi düşün ama hiç bir şeyden bilgisi yok cahil kalmış sırf parası için yazmış 4 sene boyunca yatmış öyle gezmiş bir şekilde sınavları verip okulu bitirmiş ama en ufak fikri yok. Birde eğitim almadan okula gitmeden deli gibi kendi başına çalışmış ciddi projeler yazmış birisi düşün. Bunlardan hangisi mühendis oluyor? Sadece diplomaya sahip olan mı yoksa bir mühendisin bilmesi gereken şeyleri eğitimsiz kendi öğrenen mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Corbars -- 14 Aralık 2019; 0:24:55 >
    Bunu çok düşündün mü? Öyleyse durum vahim

• Corbars C kullanıcısına yanıt
    Asıl sen bu jadar ağladığına göre dandik bir bölüm okuyup youtubedan veya udemyden birkaç ders alıp temel şeyleri öğrendiğinde kendini yazılımcı sanmışsın besbelli. evet dediğin gibi bilgisayar mühendisliğine girip yatarak bir şey bilmeden mezun bir sürü kişi var. ama şimdi burda ağlanma, bir şey bilmeseler bile diplomaları oldukları için onlar mühendis oluyor ama sen ne kadar şey bildiğini zannetsen de olmuyorsun koçero, bu da aklında bulunsun. ayrıca sadece bu işi okumayanlar geliştirmiyor sonuçta. bilgisayar mühendisi adamın tek işi bu, o da açar internetten kendisini geliştirir ve ekstradan diploması olduğundan, bu işin okulunu okuduğu için projeler ve stajlar yapmak zorunda olduğundan, okumadan oturduğu yerden 3 5 kod yazıp bir proje geliştirdiğini zannedenden her türlü avantajlı olur.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.