Şimdi Ara

Herkesin beğendiği birçok filmi beğenmiyorum

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
354
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Örnek vermek gerekirse yıldızlararası. SPOİLER Ne bileyim sonu belki daha orijinal ve akla yatkın olurdu Spoiler vereceğim, kara deliğe girdikten sonra kızının yanında belirmesi çok saçma

Amelie. Bir tane kız var o kadar ne bir konu bütünlüğü ne bir akıcılık var. 25 dakika zor dayandım

Baba 2.: bu filmi Baba 1 kadar güzeldir diye izledim. Baba 1 ve alpaçino hatrına zor katlandım. Kim kimi niye öldürüyor belli değil.

Gora: eskiden komik bulurdum ancak son zamanda izlediğimde pek komik bulmadım. Cem yılmazın iki üç espirisi dışında sıkıldım. Zaten sahnelerin yüzde 80 ni başka filmlerden alınmış.

2001 bir uzay macerası: çok övülen bir filmdi sadece 20 dakika dayanabildim. Zaten adam füzeyi 20 dakikada indirebildi o ne biçim ağır işleyen bir filmdir okuduğum kadarıyla yıldızlararası bu filmden araklanmış

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• sen filmleri anlamıyorsun ki sen izleme zaten boşver
  • Bu yazdığın filmleri herkesin sevdiğini sanmıyorum.
    2001 Space Odyssey'i hele ki beğenen çok görmedim.

Biraz daha sevdiğin filmlerden ilerle zamanla sıkılacaksın bunlar daha güzel gelecek

Bir film tavsiye edeyim.
    "There will Be Blood / Kan Dökülecek"
    On numara filmdir.

Bakalım ne kadar dayanacaksın eğer dayanırsan bir seviye öteye geçebilirsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Intruder -- 19 Kasım 2017; 0:8:40 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cilehta

sen filmleri anlamıyorsun ki sen izleme zaten boşver

Tamam

• Herkes , her filmi sevecek diye bir şey yok. Ne seviyorsan onun üzerinden gitmelisin. Amaç zaten zevk almak. Beğenmediğini geç gitsin. Zorla film izlenmez. Belki bu sevmediklerinin türü sana uygun değildir. Sevdiğin türde yapımlar izle. Fakat sevdiğin bir türdeki (gerçek anlamda) iyi bir filmi beğenmiyorsan onu söyle , o zaman gömeriz Şaka bir yana ne tür seversin ve sence en iyi örnekleri hangileri olabilir? Aynı zamanda bu türde genel kabul görmüş fakat senin beğenmediklerin neler? Tabi bilim kurgu dışında ...
  • quote:

Orijinalden alıntı: obili

Herkes , her filmi sevecek diye bir şey yok. Ne seviyorsan onun üzerinden gitmelisin. Amaç zaten zevk almak. Beğenmediğini geç gitsin. Zorla film izlenmez. Belki bu sevmediklerinin türü sana uygun değildir. Sevdiğin türde yapımlar izle. Fakat sevdiğin bir türdeki (gerçek anlamda) iyi bir filmi beğenmiyorsan onu söyle , o zaman gömeriz Şaka bir yana ne tür seversin ve sence en iyi örnekleri hangileri olabilir? Aynı zamanda bu türde genel kabul görmüş fakat senin beğenmediklerin neler? Tabi bilim kurgu dışında ...

Tür olarak psikoloji seviyorum mesela fight club tarzı. Geçen gün vahşetin ötesinde diye film izledim mükemmeldi. Pek öyle bilim kurguya girmeden düşündürecek film istiyorum ancak böyle filmler bir elin parmaklarını geçmiyor. David lycn (doğru yazmışımdır inşallah) filmleri de çok beğeniliyor mullhuland dr filmini izledim bir şey anlamadım . Yönetmen “dur ben hiç anlaşılmayan bir film çekeyim de izleyenler çok şaşırsın ne de olsa kimse anlamazlar” kafasıyla çekmiş yani buna Benzer senaryoyu on yaşındaki çocuk da yazar. Film dediğin görünürde anlaşılmayan ama anlamak için çaba sarfedebileceğin bir film olmalı. Memento, fight club gibi. Dediğim gibi böyle filmler bir elin parmaklarını geçmiyor ve bu tür filmler genelde abd çıkışlı

• Tür olarak çok dar çerçevede kalan bir zevkin var demek ki. Bu da demek oluyor ki film bulmakta oldukça zorlanacaksın. Acı ama gerçek bu ...

Vahşetin ötesinde filmini bulup bakamadım ama mulholland drive herkese hitap etmeyen ağır bir film. Bana da etmemişti , çok yavaş bulmuştum. Belki sonra bir izleme denemesi daha yaparım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: obili

Tür olarak çok dar çerçevede kalan bir zevkin var demek ki. Bu da demek oluyor ki film bulmakta oldukça zorlanacaksın. Acı ama gerçek bu ...

Vahşetin ötesinde filmini bulup bakamadım ama mulholland drive herkese hitap etmeyen ağır bir film. Bana da etmemişti , çok yavaş bulmuştum. Belki sonra bir izleme denemesi daha yaparım.

Yanlış yazmışım çılgınlığın ötesinde olacaktı

Filmkolik değilim film izleme zevkim yaşıma göre değişkenlik gösteriyor şimdi vahşet korku isyan ve psikoloji filmleri ilgimi çeker ilerde romantik dram filmleri ilgimi çeker

• Hmmm ... O zaman seni , benim hayatta izlemediğim korku türüne hakim olanların takıldıkları konuları takip etmeye davet ediyorum. İşine yarayacaktır. Kısmet olursa bi 10 sene filan sonra da (eğer istersen) biz ihtiyarlar , başka türlerden tavsiyelerde bulunuruz veya herkesin! beğendikleri sana güzel gelmeye başlar
  • Bende de buna benzer bir durum var. Ben imdb puanlarınin gereğinden fazla verilmesine sinir oluyorum. Mesela Amelie demişsin. Filmi izlerken uyumamak için zor tuttum kendimi. Puanı 5/10 benim açımdan. Ama imdb puanı 8.5.

Edit : Müzikleri güzeldi o yüzden 5 verdim aslında. Yoksa 4 falan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dark is the Sunlight -- 19 Kasım 2017; 2:25:48 >
  • amelie ve baba abartılan film evet. gora dönemine göre espriler barındırdığından hoşuna gitti ama artık herkes aynı esprileri yapa yapa dizilerde skeçlerde taklit edile edile sıradanlaştı bu yüzden hoşuna gitmiyor artık. 2001 uzay macerası 1968 yılı Stanley Kubrick filmi. meşhur olması kalitesinden film zevkinden değil de o yılda öyle bir filmin çekilebilmiş olması ve Stanley Kubrickin her filminde olduğu gibi mesajlar içeriyor olması.
  • amelie ve baba abartılan film evet. gora dönemine göre espriler barındırdığından hoşuna gitti ama artık herkes aynı esprileri yapa yapa dizilerde skeçlerde taklit edile edile sıradanlaştı bu yüzden hoşuna gitmiyor artık. 2001 uzay macerası 1968 yılı Stanley Kubrick filmi. meşhur olması kalitesinden film zevkinden değil de o yılda öyle bir filmin çekilebilmiş olması ve Stanley Kubrickin her filminde olduğu gibi mesajlar içeriyor olması.
  • bizim Türk insanı araştırmak, kafa yormak istemez.. Mesela Aile Arasında filmini izlemiştim, avize satan bir adam, filmde bize adamın karakterinin bozuk olduğunu gösteriyor.. daha sonra bir etkinlik için avize takıyor ama filmde adamın avizeyi yarım yumalak taktığını görüyoruz.. 25 dakika geçiyor film birden avizeyi gösteriyor, bize avizenin sorunlu takıldığını hatırlatıyor, yarım saat sonra bir sahnede yine avizeyi sallanırken görüyoruz, düğün oluyor yine avizeyi gösteriyor. filmin finalinde o avize birisinin kafasına düşüyor.. Bu yabancı film olsa avizeyi takanın bozuk karaktere sahip olmasını gösterir, avizeyle ilgili başka bir görüntü vermez.. seyircisini aptal yerine koymaz çünkü.. adamın karakterini filmde gösterdi, onun yapacağı işte yarım yumalak olur tabii. Türk insanı bir filmi izlediğinde filmle ilgili tüm ayrıntıları görmek istiyor, yönetmen aptala anlatır gibi anlatacak filmi anlayacak ki sevecek.. bazı şeylerin gözüne sokulmasını ister... 1995 yapımı Ghost In The Shell filmi Japonların kült eseridir... filmi ilk izlemede anlamak çok zordur.. ama araştırıp tekrar izlediğinde nasıl kült bir film olduğunu görüyorsun... 2001 filmi de 1968 yapımı bir film için sinemagrofide aşmış bir filmdir.. kubrick, david lynch gibi yönetmenlerin filmlerini anlamak için izleyenin çaba harcaması gerekmektedir, olmadı film incelemesi, spoilerli video incelemelerine bakmaları gerekiyor.. ben de eskiden ölüm yarışı favori filmimdi, bıçağın iki yüzü, mumya gibi filmleri en iyi filmler olarak görürdüm.. 2001 filminden ben de ilk izlediğimde hiç bir şey anlamamıştım ama geekyapar, barış özcan, kafeinsiz, istanbul film akademi gibi filmler konusunda incelemeler yapan çok iyi kanallar var, ben film izlediğimden çok film incelemesi izlerim ve bunları izlemekten zevk alırım.. Arrival filmini izledin anlamadın mı? Barış Özcan'ın bunla ilgili çok çok iyi videosu var aç onu izle, geekyapar muhabbetini izle filmle ilgili eksikler tamamlanır.. sanat filmleri izlemeye çalışın, sıkıcı olsa da izleyin.. bakış açınızı cidden bayağı değiştiriyor..
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.