Şimdi Ara

Herkesin ağzında ' tyt tarzı değil , ygs tarzı ' lafı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
1
Favori
1.867
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ulan çok mu biliyonuz ösym tarzını ? Bir deneme problemlerle dolu olunca ya da biraz zorlasa hemen " ygs tarzı " lafını yapıştırıyorsunuz .
    Soruları sen mi hazırladın kardeşim ? Ösym bu , ne yapacağını nasıl kestiriyorsun ?
    Senin görevin piyasayı silip süpürmek ve her şeye hazır hale gelmek değil mi ?
    Tamam , bazı denemeler saçma olabiliyor ama birtakım tipler kendini sınav analizcisi olarak görüyor . Ösym sağdan soldan yamultursa o zaman görürüz ösym tarzını .
    Rahatladım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• +1500

• çözüm tyt sence nasıl hocam
  • Valla kusura bakma adamlar sınav için örnek kitapçık yayınlamış, hükumete yakın töder ve özdebir gibi sınavlar özellikle tyt matematikte örnek kitapçığa çok yakın soru hazırlamış(cebir kısmının kolaylığı anlamında) ve o kadar bakan ve önemli mevkide kişi tyt kolay gelecek diyor

yine o kadar yayın tyt uyumlu deneme çıkarmış ise, bize de akılcı çalışmak düşer.

problemin çok olması değil, niteliği önemli.
    kaç yıldır ygs zamanında bile sorulmayan saçma problem türlerini koyarlar ise bizde yapıştırırız ösym tarzı değil diye

görevimiz lazım olana hazır hale gelmek

sınav analizcisi değilim, akılcı çalışıyorum, zor fizik kitabı da çözmüyorum, müfredatta matematiksel işlemlere girilmez yazan tüm konularda işlemli soruları çiziyorum, zahmet edip açıp kazanımlara bakıyorum fen dersleri çalışırken

ösym yavaş yamultsun

rahatladım.

• sivri uç kullanıcısına yanıt
    Forumda çok methettiler . Henüz almadım ama kesinlikle almayı düşünüyorum . Kaybedecek bir şeyimiz yok hocam . Zaman sıkıntın yoksa piyasayı temizle .

• hanıncipsi kullanıcısına yanıt
    konu sahibine +10 sana +1000
    " O kadar bakan ve önemli mevkide kişi"lerin açıklamalarını göstermenizi rica ediyorum .

Bir soru türünün uzun yıllardır sorulmuyor olması tekrar sorulmayacağı anlamına gelmiyor .

Bir denemede birkaç tane uyumsuz olarak gördüğünüz soru sebebiyle insanları o denemeden soğutuyorsunuz .

Ösym geçen yıl müfredattan çıkan konuda 5 soru sordu .

Biz de herhalde full sayılarla bezenmiş kitap çözmüyoruz .biraz sözel olmasına dikkat ediyorum . Ama sayısal soruları direkt çizmek doğru değil .

12. Sınıf olduğundan olsa gerek ösym'nin nasıl yamultabildiğini henüz tadamadınız .

Öyle üstten üstten konuşmayla olmuyor bu işler .

Bi de demişsiniz ki "hükümete yakın töder ve özdebir bla bla.." . Geçen yıl da bu derece kolay soran hükümet yakını töder bilgileri doğru alamamış o zaman değil mi ? Töderin her zaman kolay sorduğunu bilmiyorsunuz herhalde .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bookman01 -- 20 Mayıs 2018; 1:27:12 >

• Herkesin ağzında  " tyt tarzı değil , ygs tarzı " lafı

• haskolastik kullanıcısına yanıt
    Tamam hocam siz bunları çözün . Bunlardan tonlarca çözseniz işlem hızınız ne kadar artabilir ? Ben kendimi her ihtimale hazırlayayım , siz de bunlara hazırlayın kendinizi .

• Böyle denmesinin sebebi birazda cesaretsizlik,ne kadar yeni tarz soru tipleri olursa olsun matematiği 2017 YGS gibi olursa gg

Tr sos fende değişen hiçbirsey yok zaten klasik YGS soruları sadece matematikte 10 tane sayı problemi yerine şekilli problemler var örnek sorularda ki msudede çok sekili soru vardı öyle olurlarsa tytnin matematiği elemeyecek..

• yüzde yüz katılıyorum geçen seneki sınavla bu seneki sınavın tek farkı ygs matematik kısmında üstte formülleri verecekler o kadar.

sorular tyt tarzı değil diyenleri de anlamıyorum sanki ösym geçen sene herkesin bildiği klasik yaş problemleri vs sorusu soruyordu da bu sene birden özgün sormaya başlayacaklar. ösym problemlerde her zaman (ygs 2010 öncesini bilmiyorum) özgün sormaya çalıştı bu sene de öyle olacaktır.
  • Hocam sen de otur uzun uzun problemlerden çöz. Neden sisteme ayak uydurmayalım? Adamlar gayet açık bir sekilde temel yeterlilik ölçeceklerini söylediler. Ardından örnek sinav yayımladilar ve Msü sınavının adını da "Temel Yeterlilik Sınavı" koydular ve sordukları şeyleri gördük. Sorular görsel mantığa ve salt mantığa dayalı olacak bu belliyken neden burnumuzun dikine gidelim ki?
    Sınavı kendime uyduramıyorsam ben sınava uyarım.. elimden gelen bir sey yok baska su an

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi haskolastik -- 20 Mayıs 2018; 0:53:46 >
  • waitforit_123 kullanıcısına yanıt
    Boşverin hocam . 12. Sınıf arkadaşlar henüz sizin dedikleriniz fark edememişler . Piyasadaki göz boyayan sınavlar ve örnek kitapçıkta kalmış akılları . 6-7 tane zor soru ortalığı darma duman eder umarım .

• Burada sıkıntı şu 2017 ygs hakem sorusuna bak onun uzun halinden 3 tane düşün ve hepsi düşünmeye yönelik, 2 3 tane katlamalı zor geo düşün elendi zaten yüzde seksen şuan tyt tarzı dedikleri bu düşünmeye yönelik. Havuz problemi çıkan denemelere diyorlar onları onu sıkıntı o

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Hocam ben mezunum

2017 ygs matta tek yedim, yetmedi düşene bir tekme de vurdular
    O zaman ders almamışsınız hocam . Mezunların sizin gibi düşündüğünü sanmıyorum .

• Hocam bence çok kasmayin kendinizi yukarıda arkadaş da demiş , MSÜ yü de ÖSYM hazırladı.

Ders almak ile ÖSS tarzında soru çözmek arasında bir bağlantı göremiyorum.

Her mezun gibi bende çok çalışmaya gayret ediyorum, son lafiniza kırıldım ve üzüldüm açıkçası.

• Hocam elestirinizde katilmadigim bircok nokta var gibi.

Osymyi genel olarak 2010dan itibaren inceledim.Mesela kimya biyoloji soru tarzi hic degismemis.Bu yuzden bu derslerde 2012den beri ufak degisiklikler yapan palmeyi onerebiliyoruz.

Fizigi acip bakalim.2010-11-12 lyslerinin, sonraki lyslerdeki soru tarzlariyla uzaktan yakindan alakasi yok.

Ondan sonraki yil itibariyle gitgide sozel soru miktari artti.Zaten o yil mufredat degismis.

Ondan dolayi fizikte gidip de islemlerle bogulmanin bir anlami yok.Vakit de daralmis durumda.Insanlar nereden net kapsam kâr mantiginda.

Bir de sunu soyleyeyim.Matta 2015e kadar filan musluk,isci havuz,yas problemleri filan cikiyordu.Daha sonra ise mantiga dayali,anlamasi zor oncullu sorular ile karsilasmaya basladik.

Gectigimiz sene gidip isci havuz cozmek ne kadar mantiksizsa bu sene de 2015-16-17 tipi problemleri cozmek mantiksiz.

Adamlar ornek kitapcik yayinladilar ,msu yaptilar.Bu sinavlara baktigimizda cebir hafifletilmis,sekila agirlikli mantik sorulari gormekteyiz.Geometrisinde kesme katlama vs.

Boyle bir durumdayken elbette yeni tarzda calsilmali.

Zaten tytde mat disinda degisen bir sey yok.Bir de fizigin sozel olmasi var.

Cogu usengec yayin sorularini yenilemedigi icin deneme bulamiyoruz ve hakli bir sekilde elestiriyoruz.

Hedef ilk 100 filan olmasi lazim.Acaba eski tip sorulardan soru gelir mi,onlari da kacirmayayim dieybilmek icin diger her seyin halledilmesi gerekiyor.

Bana kalirsa bu denemeleri cozmek gayet yeterli.Ve açıkcası bu denemelerin disinda yapilan netler hic de mantikli degil.Toder,ozdebir de ayni sekilde.

Kopyala yapistir yapiyorum deneme listemi.

Tyt genel
    345 cok guzel
    Yayindenizi 4lu oneriliyor
    Lemma 5li oneriliyor
    Meb denemeleri
    Osym ornek kitapcik
    Msu

Ayt genel
    345 yeni cikan guzel gibi
    sarmal gayet iyi
    coz kazan fena degil gibi
    Cozum oneriliyor
    Meb denemeleri

Ayt mat
    345
    acil(orta-zor)
    apotemi(zor)
    metin
    derece
    Lys son 5 yil

Tyt mat
    345
    acil(zor)
    metin

Tyt Ayt fizik
    Nihat Bilgin lys
    Karaagac(zor)
    Lys son 5 yil
    Apotemi lys

Ayt kimya
    Coz kazan fena degil
    Lys son 8 yil

Ayt bio
    Lys son 8 yil
    Apotemi lys

Ayt fen
    Lemma oneriliyor

Tyt fen
    Palme ygssini çözmüştüm,guzeldi
    Ygs son 5 yil

Tyt sos
    Yanit ve paraf oneriliyor.
    Ygs son 5 yil

Tyt Tr
    Karekok cozuyorum,guzel
    Limit(oneriliyor)
    Ygs son 5 yil

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Makale gibi yazmışsın hocam soluksuz okudum xd

• Kardeşim ygs tarzı denilince niye aklına bunlar geliyor adamlar tarzı değiştirdi bubları görmezden gelemez kimse ayriyetten ygs tarzı zorlukla alakalı olduğu için değil töder ve Özdebir de ygs tarzı ama baya kolay adamlar zor sorabilir ama bilgi sormayacaklar mantık yorum ağırlıklı soru sorulacak 3-4-5 6lı denemesinin 4-5-6.denemesi orta seviyeydi en azından örnek deneme ve msü den daha zaman alıcı soruları vardı ama kimse ygs tarzı demedi kolay değil diye çünkü soru tarzı yorum ve son olarak problem bu sınavda da çok olacak adam senin bilgini ayt de ölçecek zaten burada da yorumlama az da olsa düşünme yetini ölçmek istiyor

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.