Şimdi Ara

Herkes sevdiği markaların eksikliklerini belirtsin (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
67
Cevap
1
Favori
837
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: DolceVita.

quote:

Orijinalden alıntı: allstar34

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: linqs

extra ilgi duyduğum bi marka yok ...

Yıkıldım

Az önce 500 km yol yaptım, eve bir dünya bagaj taşıdım, o yorgunluğa rağmen içten bir kahkaha attım resmen

..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-EFAE9B29C -- 31 Temmuz 2014; 2:06:00 >

• Mıtsubıshı :

1990 yılından kalma cam butonları ayna kontrol tuşları

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Yıkıldım

Az önce 500 km yol yaptım, eve bir dünya bagaj taşıdım, o yorgunluğa rağmen içten bir kahkaha attım resmen

acıyorum sana ve senin gibilere , anlama özürlü , metal bağımlısı , takıntılı .. neyse blokladım zaten ..

İroniler ironileri kovalıyor

Yazık valla kusura bakma, sen de insansın sonuçta ama dayanamıyorum gülüyorum napıyım

• quote:

Orijinalden alıntı: Disconnectus_Erectus

quote:

Hocam sen de beni hep yanlış anlıyorsun. Herkesin kendine yakın gördüğü, genel anlamda beğendiği bir marka vardır yani. Ki olmasa bu forumda işimiz ne?

BMW varmış işte, onu soruyordum ben de, ne iması :)

Ben de üst segmentten Bentley'i çok severim, Rolls Royce'un itici bir lüks anlayışı var. Bu bağlamda Bentley daha sıcak ve samimi geliyor bana. İç-dış tasarım anlamında da kusursuz buluyorum. İngilizlerin tarzını hep sevmişimdir zaten. Mini, Bentley, Aston Martin, hatta İngiltere'ye giden her tanıdığıma mutlaka sipariş ettiğim Twinings çay, veya Burberry'nin gömlekleri gibi unsurlar yüzünden İngiliz bakışını seviyorum.

Sorduğum da bu tarz bir soruydu :)

Ingilizlerin havası hakkaten ayrı , Aston Martin hele

Benim luks araçlara ulasma imkanim olsa ferrari , aston martin , maserati ilgi alanimda olurdu .

Fakat bunlar simdilik uzak hayal ama 10 yila kadar 5 serisini kapima baglayacam

Sen de İngiliz seviyorsan boşver 5'i hocam, XE gibi bir şaheser geliyor D segmentine. 5 sene sonra bedavadan biraz pahalıya kapatırsın ikinci elde.

Herkes sevdiği markaların eksikliklerini belirtsin

Düzeltme: E değil D segmenti :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DolceVita. -- 31 Temmuz 2014; 0:40:36 >

• quote:

quote:

quote:

Hocam sen de beni hep yanlış anlıyorsun. Herkesin kendine yakın gördüğü, genel anlamda beğendiği bir marka vardır yani. Ki olmasa bu forumda işimiz ne?

Ben de üst segmentten Bentley'i çok severim, Rolls Royce'un itici bir lüks anlayışı var. Bu bağlamda Bentley daha sıcak ve samimi geliyor bana. İç-dış tasarım anlamında da kusursuz buluyorum. İngilizlerin tarzını hep sevmişimdir zaten. Mini, Bentley, Aston Martin, hatta İngiltere'ye giden her tanıdığıma mutlaka sipariş ettiğim Twinings çay, veya Burberry'nin gömlekleri gibi unsurlar yüzünden İngiliz bakışını seviyorum.

Benim luks araçlara ulasma imkanim olsa ferrari , aston martin , maserati ilgi alanimda olurdu .

Sen de İngiliz seviyorsan boşver 5'i hocam, XE gibi bir şaheser geliyor E segmentine. 5 sene sonra bedavadan biraz pahalıya kapatırsın ikinci elde.

Neden olmasın

Ama seneden 10 20 tane satacak modelin iyisini 2. Elde dusurmek de zor is ..

Yalniz baktim da d segmentmis benim Nihayi hedefim e segment :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Disconnectus_Erectus -- 31 Temmuz 2014; 0:20:52 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Yıkıldım

acıyorum sana ve senin gibilere , anlama özürlü , metal bağımlısı , takıntılı .. neyse blokladım zaten ..

Yazık valla kusura bakma, sen de insansın sonuçta ama dayanamıyorum gülüyorum napıyım

İnsanmı ne insanı,insan ne arar la bunda
    İşine gelmeyene hemen blok,neyse sana blocked yazmamış dua et sen

• Opeli seviyorum ama biraz fazla yakıyor
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Sen de İngiliz seviyorsan boşver 5'i hocam, XE gibi bir şaheser geliyor E segmentine. 5 sene sonra bedavadan biraz pahalıya kapatırsın ikinci elde.

Neden olmasın

Ama seneden 10 20 tane satacak modelin iyisini 2. Elde dusurmek de zor is ..

Bulunur bulunur, ayrıca Jag ve Land ikilisi 4 silindirli 2.0 litre dizel motor geliştiriyor. Büyük ihtimalle XE'ye yetişir bu motor.

2.0 litre dizel + ZF şanzıman ile Türkiye'de satmayacak araba yok. Volvo bile dönüşümünün ardından satışlarını toparladı. Ki Jaguar çok daha prestijli bir marka. İlla ki tercih eden olacaktır.

Distribütörlük de Ortaklar yerine Borusan'a geçse çok daha agresif bir şekilde yükselir satışlar.

• civic kullanıyoruz..
    -boya kalitesi özellikle plastik aksamda berbat ötesi(güya çevreye duyarlı su bazlı olduğu içinmiş...)
    -yere fazla yakın(görüntü olarak hoş olabilir ama sürttüğünde canınız yanıyor)
    -1.6 atmosferik motorun yakıt tüketimi gerçekten fazla...(altından kalkabilmek için lpg gerçekten şart)
    -honda marka olarak ne yazıkki fd6 kasadan sonra tasarım olarak resmen s*çtı.aklım beynim mantığım nasıl bu tür saçma tasarımlara kaçabildiklerine ve ısrarla son makyajda dahil olmak üzere(bu da son kasanın sıvama faslı oluyor bana göre) itibari ile o tasarım dilini dayatmaya devam etmesine bir türlü anlam veremiyorum...
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Yıkıldım

Çok değişik cidden. "Objektifim" diye dolaşıyor. Geçen bir konuda haberdar edip üstteki mesaja yorum yapmasını istedim.

Baktı ki VW'ni eleştirse gece uyuyamayacak, övse bu sefer objektifliği(!) elden gidecek, yorum yapmadı

Ona da iyi güldüm

• 1.5 dci 2008 mcv Dacia sahibiyim aracın ilk sahibiyim hiçbir sorun çıkartmadı normal şeyler triger baskı balata :) en sevmediğim özellikleri yol tutuşu ve asfaltın sesini içeri çok alması ve en sevdiğim özellikleri kokluyor kokluyor :D

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Yıkıldım

Çok değişik cidden. "Objektifim" diye dolaşıyor. Geçen bir konuda haberdar edip üstteki mesaja yorum yapmasını istedim.

Baktı ki VW'ni eleştirse gece uyuyamayacak, övse bu sefer objektifliği(!) elden gidecek, yorum yapmadı

Ona da iyi güldüm

Geçen üşenmedim geçmiş mesajlarına baktim bir tane objektif mesajını göremedim,her iki mesajından biri blocked idi
    Üstüne birde yalancı herif,açtığı bir konu vardı kaldırılmış konu şuydu;20 yaşına girdim üniversiteye başladım babam bana araba alacak sizce 645ci mi yoksa cls mi 97 model 1.8 passat tan sonra iyi bir geçiş degilmi
    Başka bir konuda ise babam oto tamirci onun yanında çok çalıştım arabalardan iyi anlarım yazmış,adam passatı almadan önce en az 7-8 tane konu açmış passat nasıldır diye bu ne perhiz bu ne lahana turşusu anlamadım gitti.

• Dusterim var plastik kalitesi yerlerinde altinda ses sistemide plastik kalitesine eslik ediyor ic tasarimida unutmamak lazim gerci yeni makyajlida onu hallettiler. Bunlarin haricinde harika araba. İnsanlar bir gram bilmeden dacia kotudur diyorlar daha arabayi kullandiklari yok onyargisi ucmus hepsinin

• Sevdigim marka opel...

-leri ise...

1.Cift kavrama rakipleri ile basedebilecek bi sanzimani yok...
    2.araclari rakiplerine oranla daha agir kilo olarak...
    3.guzel bi SUV modeli yok. Mokka bi teneke yigini. Antaea gibi heybetli bi dortcekeri olmadi lazim...
    4. Tamamen kendine ait dizel unite...

• quote:

PUG;

Aşağıda bahsettiklerim, 208, 2008, yeni 308 gibi son nesil araçlardan önceki modellere aittir. PSA'nın başlattığı dönüşüm ile birlikte çoğu modele daha fazla özenilmeye başlandı.

Özellikle kapı ve bagaj bölgelerinden ses gelme olasılığı yüksek. Sesten kasıt; çıtırtı, tıkırtı, gıcırtı. Konsol kısmından da ses geldiğini söyleyenler var fakat ben denk gelmedim.

Allah'ın emri, süspansiyonlar hissedilir derecede sesli çalışır, hızlı girilen tümsekleri sönümleme özelliği düşüktür, buna karşın bu sertliğin hakkını verecek bir yol tutuş yok maalesef. Yüksek hızlarda araç bir miktar yolda gezinir. Direksiyon tepkileri de sportif sürüş arayanlar için oldukça hissiz.

Manuel vitesli olanlarında 80 bin km civarlarında vites geçişleri kemikli hale gelir. Öyle ki bazen vitesi yerine oturtmak için güç kullanmak zorunda kalırsınız. İlla ki bir sebebi vardır fakat o konuda bilgim yok.

Çoğunluğun aksine ben yürüyen aksamdan oldukça memnunum. Şu anki aracı gayet hor kullanmama rağmen yürüyen konusunda en ufak bir sıkıntı yaşatmadı.

Önem verenler için; modellerin, ikinci el satış fiyatı ve sıfır alış fiyatı arasındaki makas oldukça açıktır.

Ha bi de, genelinde vites topuzu ve kapı kolları 50 binden itibaren soyulmaya başlar. 2000-2010 arasındaki model yıllarına ait otomobillerde elektrik aksam arızası denk gelme ihtimali normalin üzerindedir. Arıza silsilesi başlarsa da sonu gelmez. Fakat sonraları bu handikap emsal markalarla aynı seviyeye indirgendi.

Bu yazdıklarınız 2008 307 için birebir tutuyor

O nasıl amortisör arkadaş hayır yumuşak evet ama tak tak diye vuruntu sesi gelince herkes " ne öküz araba, ne konforsuz araba" diyor.
    E bunun yanında vasat bir yol tutuşu var yolcu koltuğunda bile çok rahat hissediliyor savrulduğu.

Bizde soyulma değilde sararma var cam düğmeleri ve onun etrafındaki plastik v.s

Birde eklemek isterim nasıl olurda bir arabanın cam otomatiği 2 ayda bir arızalanır? Üstelik arıza bile değil içini açıp temizletince düzeliyor. O bölgeye nasıl toz girer yahu

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Volkswageni değil de Caravelle'i seviyorum bir de.

Bugüne kadar hiç pişman etmedi sağolsun her açıdan.

Caravelle in eksisi de kayar açılır camlardan tazyikli su vurduğunuz zaman damla damla su alıyor.Normal çesme hortumuyla bir sıkıntı yok fakat bende bi kere gıcık yarattı hep kafama takılıyor.Yıkarken genelde tazyiği 20-25 cm den tutarım.Su alma çözümü olarak da kayar camların çerçevesine gelince 40-50 cm den tutuyorum o zaman su almıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: cetiner19

quote:

PUG;

Aşağıda bahsettiklerim, 208, 2008, yeni 308 gibi son nesil araçlardan önceki modellere aittir. PSA'nın başlattığı dönüşüm ile birlikte çoğu modele daha fazla özenilmeye başlandı.

Özellikle kapı ve bagaj bölgelerinden ses gelme olasılığı yüksek. Sesten kasıt; çıtırtı, tıkırtı, gıcırtı. Konsol kısmından da ses geldiğini söyleyenler var fakat ben denk gelmedim.

Allah'ın emri, süspansiyonlar hissedilir derecede sesli çalışır, hızlı girilen tümsekleri sönümleme özelliği düşüktür, buna karşın bu sertliğin hakkını verecek bir yol tutuş yok maalesef. Yüksek hızlarda araç bir miktar yolda gezinir. Direksiyon tepkileri de sportif sürüş arayanlar için oldukça hissiz.

Manuel vitesli olanlarında 80 bin km civarlarında vites geçişleri kemikli hale gelir. Öyle ki bazen vitesi yerine oturtmak için güç kullanmak zorunda kalırsınız. İlla ki bir sebebi vardır fakat o konuda bilgim yok.

Çoğunluğun aksine ben yürüyen aksamdan oldukça memnunum. Şu anki aracı gayet hor kullanmama rağmen yürüyen konusunda en ufak bir sıkıntı yaşatmadı.

Önem verenler için; modellerin, ikinci el satış fiyatı ve sıfır alış fiyatı arasındaki makas oldukça açıktır.

Ha bi de, genelinde vites topuzu ve kapı kolları 50 binden itibaren soyulmaya başlar. 2000-2010 arasındaki model yıllarına ait otomobillerde elektrik aksam arızası denk gelme ihtimali normalin üzerindedir. Arıza silsilesi başlarsa da sonu gelmez. Fakat sonraları bu handikap emsal markalarla aynı seviyeye indirgendi.

Bu yazdıklarınız 2008 307 için birebir tutuyor

O nasıl amortisör arkadaş hayır yumuşak evet ama tak tak diye vuruntu sesi gelince herkes " ne öküz araba, ne konforsuz araba" diyor.
    E bunun yanında vasat bir yol tutuşu var yolcu koltuğunda bile çok rahat hissediliyor savrulduğu.

Bizde soyulma değilde sararma var cam düğmeleri ve onun etrafındaki plastik v.s

Birde eklemek isterim nasıl olurda bir arabanın cam otomatiği 2 ayda bir arızalanır? Üstelik arıza bile değil içini açıp temizletince düzeliyor. O bölgeye nasıl toz girer yahu

Aynen sarararak soyuluyor, özellikle vites topuzu. Ben tuş soyulması yaşamadım henüz. Cam otomatiğini de ilk defa duydum ama bazı modellerde ön-yan cam tırnaklarının çok adi olduğunu biliyorum.

Cam yarı açıkken kapıyı sert kapatınca çatlayan cam tırnağı olur mu? Adamlar yapmış.

Zaten şu son nesilden önceki PUG modellerine yanaşılmaz. Ama 8'li modellerin hepsinde gözle görülür bir değişim var. Özellikle yeni 308'de tavan yapmış bu durum.

PSA'nın Peugeot'yu kalite anlamında premium markalara yaklaştırma çabası var. Bakalım tutacak mı.

• F458 ... çok yakıyor şikyetçiyim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kerim336

Dusterim var plastik kalitesi yerlerinde altinda ses sistemide plastik kalitesine eslik ediyor ic tasarimida unutmamak lazim gerci yeni makyajlida onu hallettiler. Bunlarin haricinde harika araba. İnsanlar bir gram bilmeden dacia kotudur diyorlar daha arabayi kullandiklari yok onyargisi ucmus hepsinin

Duster babamın şirkette kullandığı araç. Birkaç kez sürme fırsatım oldu iyi gibi bir sorun göremedim. Çok çok çok az yakıyor. Mercedes ile 80 krş a oranlarsak tabi ki

Yalnız gerçekten parça kalitesi 0. 2013 model. İç tasarım çöp. İbreler renkli olabilirdi. Ses sistemi yok. Bi önlerde hoparlör var o kadar. Bence artıları; yüksek olması ve az yakması.

• 2001 toyota avensis sahibiyim emniyet kemeri ikaz ışığı yok ve cam düğmelerinde de ışık yok
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.