Şimdi Ara

[ANA KONU] Linux Masaüstü Ekran Görüntüleriniz (59. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.446
Cevap
16
Favori
99.694
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5758596061
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Guest-E0AECD5C0

Tasarım konusunu toplumun geneli için söylüyorum. İnsanların çoğu neticede varsayılan ne gelirse öyle kullanıyor. Benim babam daha tarayıcının ne olduğunu bilmez mesela. Onun için adı Internet Explorer onun. Birkaç senedir de Chrome'u öğrendi o kadar. Sen ben istediğimiz hale getiririz ama biz toplumun çok ufak bir kesimiyiz. Geneli için göze en hoş geleni bu yüzden Mac.

Ben YouTube işini youtube-dl+ mpv ile çözüyorum zaten. Ama bu sorunun herkes için de çözülmesi lazım. Masaüstü kullanan kaç kişi kaldı? Ben kullanmıyorum artık. Taşınabilirlik daha önemli ve basit bir video izlerken de fan sesi duymak istemiyorum.

Bu gibi basit sebeplerden Linux kullanım oranı halen yüzde 2. Bu oran yüzde 10'a çıksa mesela Photoshop, AutoCAD hepsi el mecbur Linux için de çıkmak zorunda kalacak.
    Oyle ama nasil gelirse oyle kullanabilenler zaten linux da kullanamayabilirler.. Ayrica tasarim olayi fonksiyonellikten daha onemli degil ben sirf default hali hos gozukuyor diye Türkiye'de insanların 3 kat fiyatla mac alacaklarini sanmiyorum üstelik apple Ipod'u icat etmeseydi iflas edecekti.. Apple 2000 lerin başında iflastan ipod ile kurtuldu.. mac kullanan kesim snob denen kesim genellikle onlara zaten apple ne dayasa alacaklardir ve aliyorlar da..

mac alinma sebebi elma logosu yani sırf tasarımla bu iş yürüyecek olsaydı, dünyada ne windows ne pc kalırdı... üstelik MacOS de tek tıklamayla program kurulumu falan herşey window$ kolaylığında ve çekirdek BSD yani herşey Linux da şöyle böyle olsaydı Linux şahlanırdı diyenlerin istediği gibi ona rağmen MAC bilgisayarın kullanım oranı belli

masaustu pc hala kullaniliyor cunku upgrade edilebilirlik, buyuk ekran avantaji, ustun sogutma ve oyun konusunda laptoptan daha ustun ben laptop bilgisayar ile rahat edemiyorum mesela ekran ufak geliyor fanlar ses yapiyor ugrade kisitli ve cihazlar dayaniksiz..

mobil cihaz olarak telefon daha guzel ama tabii telefonda da uretkenlik yok bu ihtiyaca gore degisir ama masaustu pc konsepti bence kesinlikle bitmez

....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Seytan 666 -- 23 Aralık 2019; 15:39:44 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-E0AECD5C0

Tasarım konusunu toplumun geneli için söylüyorum. İnsanların çoğu neticede varsayılan ne gelirse öyle kullanıyor. Benim babam daha tarayıcının ne olduğunu bilmez mesela. Onun için adı Internet Explorer onun. Birkaç senedir de Chrome'u öğrendi o kadar. Sen ben istediğimiz hale getiririz ama biz toplumun çok ufak bir kesimiyiz. Geneli için göze en hoş geleni bu yüzden Mac.

Ben YouTube işini youtube-dl+ mpv ile çözüyorum zaten. Ama bu sorunun herkes için de çözülmesi lazım. Masaüstü kullanan kaç kişi kaldı? Ben kullanmıyorum artık. Taşınabilirlik daha önemli ve basit bir video izlerken de fan sesi duymak istemiyorum.

Bu gibi basit sebeplerden Linux kullanım oranı halen yüzde 2. Bu oran yüzde 10'a çıksa mesela Photoshop, AutoCAD hepsi el mecbur Linux için de çıkmak zorunda kalacak.
    Linux kullanim orani yuzde 2 ise MacOS kullanim orani yuzde 10 dan az ona bakarsan. Kullanim oraninin daha cok aliskanliklar ve piyasanin oyle sekillenmis olmasiyla ilgisi var evet dunyanin yuzde 90 i gercekten cop isletim sistemi kullaniyor

• Hocam dediğin şey linuxta da var. Sen gerekli driverı kurmamışsın sadece.
  • Toriko kullanıcısına yanıt
    Gayet eminim hocam, yok. Deneysel olarak Chromium tabanında deniyorlar chromium-vaapi çatallaması ile ama çok sorunlu şu an. Resmi sürümde yok.

Firefox'ta ise hiç yok.

• Konu tarayıcıların destek vermesiyse ondan emin değilim ama var diye biliyorum araştırmak lazım.

Ama sistem genelinde intel vaapi driverlerı acceleration sağlıyor.
    https://wiki.archlinux.org/index.php/Hardware_video_acceleration

Siz linux desteği yok deyince yanlış anladım.

Edit:

[ANA KONU] Linux Masaüstü Ekran Görüntüleriniz
    https://support.mozilla.org/en-US/kb/upgrade-graphics-drivers-use-hardware-acceleration

Çok sayıda farklı sistem konfigürasyonu olması nedeniyle her sistemde çalışmıyor olabilir demişler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Toriko -- 23 Aralık 2019; 17:19:15 >

• quote:

Orijinalden alıntı: meetthh

Aur gerçekten bambaşka. Repolarla uğraşma derdi yok. Arch tabanını çok sevdim. Ve KDE hiç kullanmamıştım manjaro KDE kullanıyorum şuan gerçekten hafif ve hızlı. Arch linux içimde kaldı ama :)
    Bir insan kendine daha güzel bir nickname seçemezdi... Bu seçiminden dolayı seni kutlarım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Seytan 666 -- 23 Aralık 2019; 20:37:45 >
  • Seytan 666 kullanıcısına yanıt
    sağol canım

• Toriko kullanıcısına yanıt
    Bahsettiğin ayar, Firefox'un kendi kullanıcı arayüzünde donanım hızlandırma kullanması için hocam. Videolarda değil.

• Helloo

• Seytan 666 kullanıcısına yanıt
    Ne oldu ban manyağı olmuşsun yine?
  • quote:

Orijinalden alıntı: gen2

Helloo

duvar kagidinin linki varsa alabilir miyim?
  • BloodyMonday kullanıcısına yanıt
    https://ibb.co/S5PQx1K
  • foruma huzur gelmiş resmen..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sugar - daddy -- 9 Ocak 2020; 17:6:59 >

• ..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 0ldskool -- 15 Şubat 2021; 17:38:35 >
  • 0ldskool kullanıcısına yanıt
    Mem-cpu kullanımı nasıl hocam xfce nin. memnun musunuz
  • sugar - daddy S kullanıcısına yanıt
    Xfce her zaman ki xfce. Olabildigine makul kaynak kullanimi var. Ben memnunum.

• Arch Linux (Deepin DDE) Formatsız ve sorunsuz 9. aya girdim. Deepin Arayüzü ve Arch Linux tabanı ile müthiş keyifli ve sorunsuz sıkıntısız bir Linux deneyimi yaşıyorum, 5 saniyede açılan bir sistem, kaynak kullanımı bu kadar güzel bir arayüz olmasına rağmen çok az ve boşta 550 mb filan ram harcıyor, çok fazla program oyun v.s yüklü olduğu halde durum budur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SerdarS. -- 13 Ocak 2020; 2:41:29 >

• quote:

Orijinalden alıntı: 0ldskool

..
    Hocam, bash yerine neden zsh kullanıyorsunuz? Ne gibi artıları var?

• Merhaba, oh my zsh ve eklentileri ile beraber zsh kullaniyorum o sebeple zsh yuklu. Saygilar.

https://ohmyz.sh/

https://github.com/ohmyzsh/ohmyzsh

• [ANA KONU] Linux Masaüstü Ekran Görüntüleriniz
    Linux Mint 19.3 - Cinnamon
  • 
Sayfa: önceki 5758596061
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.