Şimdi Ara

[ANA KONU] Linux Masaüstü Ekran Görüntüleriniz (30. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.446
Cevap
16
Favori
99.661
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2829303132
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: gen2

Süper desktop çok şık
    Teşekkür ederim hocam.
  • [ANA KONU] Linux Masaüstü Ekran Görüntüleriniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SirusBro -- 20 Ocak 2019; 13:11:48 >
  • Hackintosh sanırım değil mi hocam?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: loradona

Hackintosh sanırım değil mi hocam?
    Evet hocam osxinfo sitesindeki imaj ile en güncel sürümü indirip kurdum benim sistemde wi-fi ve ekran kartı problemi oldu ne yazıkki.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SirusBro -- 20 Ocak 2019; 20:53:31 >
  • SirusBro kullanıcısına yanıt
    Tam onu soracaktım açıkcası nvidia + intel hybrid ekran kartlarında sanırım sıkıntı çıkartıyormuş. Çoklu sistem kullanmayı sevmiyorum yüklemeyi çok düşündüm ama nvidia ekran kartımı kullanamadıktan sonra pek mutlu olamayacağım diye yüklemekten vazgeçmiştim

Bir çözüm bulursan bana da bildirir misin bu konu ile ilgili ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: loradona

Tam onu soracaktım açıkcası nvidia + intel hybrid ekran kartlarında sanırım sıkıntı çıkartıyormuş. Çoklu sistem kullanmayı sevmiyorum yüklemeyi çok düşündüm ama nvidia ekran kartımı kullanamadıktan sonra pek mutlu olamayacağım diye yüklemekten vazgeçmiştim

Bir çözüm bulursan bana da bildirir misin bu konu ile ilgili ?
    Evet donanımın uyumlu olması gerekiyor listesi var eğer bunlardan birine sahipsen GPU olarak sorunsuz çalışıyor kartın :https://osxinfo.net/konu/nvidia-web-driver-kurulumu-ve-sorunlari-coezme.141/

Ama şunu söylim gerçekten ilk bakışta çok iyi bir OS olduğu anlaşılıyor kullanımı hızı görünümü kullanıcı deneyimi eşsiz gerçekten.

Manjaro KDE / Kernel 4.20
  • Bu konu her forumda tutuyor nedense 😂😂
    Bu arada bende atayım bir önceki konudan geldim.
    [ANA KONU] Linux Masaüstü Ekran Görüntüleriniz

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • LXDE ye mac deki gibi doc yüklenebiliyor mu bilen var mı?

• Plank güzel bir tercih olacaktır 😊

• loradona kullanıcısına yanıt
    Eyvallah

• SerdarS. kullanıcısına yanıt
    Vaay yeni bir ARCHer he
  • Test depolarını bile aktif ettim, belki amdye özel kernel sorunları çözülürde ilk ben görürüm diye Sonradan da bırakamadım kurarken bi ton uğraştım çünkü kıymetli oldu o yüzden

Ubuntu, Fedora, Arch üçgenindeyim

• SerdarS. kullanıcısına yanıt
    Arch birşeyler başarmayı seven adamın sistemi oluyor genelde SÜrekli update yapmayı seven biri isen gerçekten eğleneceğini düşünüyorum

Bu arada gnome sevdalısı bir insansın sadece merak ediyorum neden ubuntu tercih ediyorsun? Çok eski olmasada arch ve fedora kadar güncel değil şahsen ubuntuda etkinlik ekranında vs hafif kasmalara rastlamıştım... Gnome 3.32 gelcek ki daha performans açısından falan mükemmel yapmışlar kde den geçsem mi diye düüşünmüyor değilim
  • loradona kullanıcısına yanıt
    Arch gerçekten çok farklı ve güzel, saf linux deneyimi sunuyor baya baya sevdim. Bi yerde yeni bi paket mi çıktı bir şeyin günceli mi çıktı şaak diye pamac üstüne düşüyor.

Neden Ubuntu, Ubuntu benim için bir yaşam sidili Ubuntu'da ince işçilik var görsellik v.s , görünen yada görünmeyen eksik hiç bir paket yok ve bunu sisteme eklemek için uğraşmıyorsun. Misal arch saf bir deneyim sunduğu için üstünde bi çok şey eksik ve ben bu eksiklikleri bulup gerekli paketleri yüklemek için çok uğraştım, bütün paketler var ama gerekli olanları kendin keşfetmen gerekiyor.

Fedora mesela, Gnome şuan en iyi bununla çalışıyor, ama mesela bir güncelleme gelince güncelleme seçme şansın yok ne gelirse hepsini seçmek zorundasın yada yüklemeyeceksin seçim şansı vermiyor. Ubuntu ve arch üstünde seçim şansın var.

Evet Ubuntu yavaş ilerliyor güncelleme konusunda bu yüzden LTS kullanmıyorum, ama ona rağmen yavaş ilerliyor. ama 6 ayda bir en güncel yapıya ulaştığı için ve bu süre boyunca test kullanıcısı gibi olmadığın için sorun yok aslında. Ben kernel kaynaklı sorunlar yaşadığım için güncellikle ilgili takıntım var. Birde Gnome sorunları var haliyle uyduruk animasyonları filan o yüzden güncellik takıntısı oldu 3.32 ile kökten çözülecek gibi görünüyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SerdarS. -- 26 Ocak 2019; 1:41:3 >

• dümdüz bir adamın masaüstü de böyle oluyor

10 seneyi deviren bir laptop ve puppy linux
  • Dağıtım -> Arch Linux
    Kernel -> 4.19.19-1-lts
    Masaüstü Ortamı -> KDE 5.54.0
    Conky Theme -> SimpleCOne (Düzenledim)
    Dock -> Cairo Dock
    Dock Simgeleri -> Breeze Dark
    Dock Görünümü -> 3D Plane

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Empat -- 5 Şubat 2019; 2:42:21 >
  • ev ortaminda masaustunde linux bsd filan hatta mac os dahi kullanmak ozentilikten baska birsey degil

ayrica mint yazilmis millet mac ve hackintosh resmi atmis ozentilik buradan bile belli ediyor kendini

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zehir tukuren kobra -- 8 Şubat 2019; 13:40:39 >
  • 
Sayfa: önceki 2829303132
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.