Şimdi Ara

Herkes hayatını iyi yapmaya çalışırı. Ama (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
47
Cevap
3
Favori
778
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: GeceGezeR

quote:

Orijinalden alıntı: jac0B0

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: duygusal-adam

quote:

quote:

Hırsın adını mutluluk koymuşuz, bizim yaşadıklarımız mutluluk değil hırs, hepmiz hırslarımızın içinde boğuluyoruz ama haberimiz yok, hayatta amacımız ne? Hepimiz mutlu olalım istiyoruz en başta, mutlu olmak için en önemli şeylerden birisi para(güya), en güzel işlere sahip olmak için hayatımızın büyük bir bölümünü okuyarak geçiriyoruz, peki ya sonra?

Bol paramız olsun istiyoruz, rahat edelim en güzel kadınlara sahip olalım paramızla güçlü olup en güzel arabalara binmek ve en pahalı şeylere sahip olmak için çabalıyoruz ama kendimizi o kadar hırslandırıyoruz ki mutlu olmak için istediğimiz şeyler hayatımızın merkezi oluyor, belki bizi mutlu edebilecek kadar para kazanıyoruz ama hırs işte daha da fazlasını kazanmak için uğraşıyoruz, sevmediğimiz işlerde çalışıp sevmediğimiz okullarda okuyoruz, kısacası mutlu olmak için başladığımız yolda hayatı kendimize zehir ediyoruz.

Sevmediğiniz işlerde çalışmayın, sevmediğiniz okullarda okumayın, sırf okulda başarısız oldunuz diye intihar etmeyi düşünmeyin, yeri geldiğinde sadece ekmekle, yada simitle karnını doyurmayı göze alabilecek kadar cesur olursak işte o zaman mutlu oluruz, geleceği düşünüp körelmek yerine bugünlerimizi düşünelim.
    Karar vermeye çalışıp kararsız kaldığımız gün, büyüdüğümüz gündür.

Hocam güzel söylemişsiniz. Fazla para kazanmak gibi bir derdim yok gerçekten. İstemediğim için okulu bıraktım, güzel şeyler yapacaktım bir gün insanların karşısına çıkıp evet okumadım ama iyi şeyler yapabildim demek istemiştim. Kızlarla işim olmadı zaten hiç. Ama okumayanı adamdan saymıyorlarmış, küçük görüyorlarmış. Daha acısı baktım da kimse destek olmuyor herkes kendi hayatına devam ediyor. Kimsenin umrunda olmuyorsun. Belki haklılardır bilemem. Benim için hayat bitmiş durumda. Bataklıktayım yani çırpındıkça batıyorum

sorumlulukların var mı? bakman gereken bir aile vs..

Hayır daha 17 yaşındayım. Ailem kendine bakabiliyor, bende sadece evde yemek falan işte elimden geldiğince yük olmamaya çalışıyorum.

iyi kötü bi işe başla,
    onlar okulla vakit harcarken sen daha çok para nasıl kazanabilieceğin hakkında fikir yürüt
    maaşlı bi işe girip kazandığın parayla bi atılım yap
    başarısız olursan yılmadan atılımlara devam et
    bir gün eski arkadaşlarınla karşılaştığında sana
    keşke okusaydın yerine keşke okumasaydım desinler

Bunu yapmak en büyük hayalimden biriydi ama olmayacak

Insan istediginde herseyi yapabilir,
    Neden olmayacak diye kestirip atiyosun ?
    Bu isteginin olmamasi icin bir cok engel var ancak o engelleri asmak ne kadar zor olsada aştigin zamanki sevinc, mutluluk paha bicilemez

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Hırsın adını mutluluk koymuşuz, bizim yaşadıklarımız mutluluk değil hırs, hepmiz hırslarımızın içinde boğuluyoruz ama haberimiz yok, hayatta amacımız ne? Hepimiz mutlu olalım istiyoruz en başta, mutlu olmak için en önemli şeylerden birisi para(güya), en güzel işlere sahip olmak için hayatımızın büyük bir bölümünü okuyarak geçiriyoruz, peki ya sonra?

Bol paramız olsun istiyoruz, rahat edelim en güzel kadınlara sahip olalım paramızla güçlü olup en güzel arabalara binmek ve en pahalı şeylere sahip olmak için çabalıyoruz ama kendimizi o kadar hırslandırıyoruz ki mutlu olmak için istediğimiz şeyler hayatımızın merkezi oluyor, belki bizi mutlu edebilecek kadar para kazanıyoruz ama hırs işte daha da fazlasını kazanmak için uğraşıyoruz, sevmediğimiz işlerde çalışıp sevmediğimiz okullarda okuyoruz, kısacası mutlu olmak için başladığımız yolda hayatı kendimize zehir ediyoruz.

Sevmediğiniz işlerde çalışmayın, sevmediğiniz okullarda okumayın, sırf okulda başarısız oldunuz diye intihar etmeyi düşünmeyin, yeri geldiğinde sadece ekmekle, yada simitle karnını doyurmayı göze alabilecek kadar cesur olursak işte o zaman mutlu oluruz, geleceği düşünüp körelmek yerine bugünlerimizi düşünelim.

Hocam güzel söylemişsiniz. Fazla para kazanmak gibi bir derdim yok gerçekten. İstemediğim için okulu bıraktım, güzel şeyler yapacaktım bir gün insanların karşısına çıkıp evet okumadım ama iyi şeyler yapabildim demek istemiştim. Kızlarla işim olmadı zaten hiç. Ama okumayanı adamdan saymıyorlarmış, küçük görüyorlarmış. Daha acısı baktım da kimse destek olmuyor herkes kendi hayatına devam ediyor. Kimsenin umrunda olmuyorsun. Belki haklılardır bilemem. Benim için hayat bitmiş durumda. Bataklıktayım yani çırpındıkça batıyorum

sorumlulukların var mı? bakman gereken bir aile vs..

Hayır daha 17 yaşındayım. Ailem kendine bakabiliyor, bende sadece evde yemek falan işte elimden geldiğince yük olmamaya çalışıyorum.

iyi kötü bi işe başla,
    onlar okulla vakit harcarken sen daha çok para nasıl kazanabilieceğin hakkında fikir yürüt
    maaşlı bi işe girip kazandığın parayla bi atılım yap
    başarısız olursan yılmadan atılımlara devam et
    bir gün eski arkadaşlarınla karşılaştığında sana
    keşke okusaydın yerine keşke okumasaydım desinler

Bunu yapmak en büyük hayalimden biriydi ama olmayacak

Insan istediginde herseyi yapabilir,
    Neden olmayacak diye kestirip atiyosun ?
    Bu isteginin olmamasi icin bir cok engel var ancak o engelleri asmak ne kadar zor olsada aştigin zamanki sevinc, mutluluk paha bicilemez

Evet mutluluğu paha biçilemez o konuda haklısın. Kestirip atmamın sebebi kendime inancımın kalmaması
  • quote:

Bu konulardan bende açmıştım.Hepsi sonunda Fight Club'a bağlanıyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Herkezin çıkmaza girdiğinde (daha doğrusu çıkmaza girdiğini sandığında) istediği şeydir ölüm.Neden?Hayatta yaşarken bir boka yaramadım kimse bana gereken değeri vermedi öleyimde bari arkamdan biraz değer versinler pişman olsunlar..Yok öyle birşey sen öldükten sonra 1 gün ağlayacaklar 2 gün ,1 hafta , 1 ay.. Sonra ne olacak?Herkes hayatına geri dönecek arada bir seni anacaklar ama hatıra olarak kalacaksın.Yani öldükten sonra unutulmayıda kabullenerek ölmek isteyebilceğini sanmıyorum.En azından yaşarken onlara kendini hatırlatma şansın varken.Yani kısacası ölüm çözüm değil.Kendi varlığını kanıtlamak için inadına çalışıp onların senin farkına varmalarını sağla.Yada hepsini geç kendin için yaşa.Git çalış kazan istediklerini yap kimseyi takma küçük dünyanda küçük şeylerle mutlu olmayı öğren.Yalnız başına git bir cafeye otur nargileni al insanları izle.Kafandan yorum yap onlar için.Sabah erkenden dışarı çıkıp bir parka otur simit al hem kendin ye hem kuşlara at bunlardan mutlu olacaksın huzur dolacaksın emin ol.Basit şeylerle mutlu olabilmeyi öğrenirsen kısacık hayatını biraz yaşanılabilir kılarsın.Ama böyle karamsar olursan milyoner olsan bile yapacak birşey bulamazsın mutsuz olursun yine..
  • quote:

Orijinalden alıntı: 1 9 0 7

Herkezin çıkmaza girdiğinde (daha doğrusu çıkmaza girdiğini sandığında) istediği şeydir ölüm.Neden?Hayatta yaşarken bir boka yaramadım kimse bana gereken değeri vermedi öleyimde bari arkamdan biraz değer versinler pişman olsunlar..Yok öyle birşey sen öldükten sonra 1 gün ağlayacaklar 2 gün ,1 hafta , 1 ay.. Sonra ne olacak?Herkes hayatına geri dönecek arada bir seni anacaklar ama hatıra olarak kalacaksın.Yani öldükten sonra unutulmayıda kabullenerek ölmek isteyebilceğini sanmıyorum.En azından yaşarken onlara kendini hatırlatma şansın varken.Yani kısacası ölüm çözüm değil.Kendi varlığını kanıtlamak için inadına çalışıp onların senin farkına varmalarını sağla.Yada hepsini geç kendin için yaşa.Git çalış kazan istediklerini yap kimseyi takma küçük dünyanda küçük şeylerle mutlu olmayı öğren.Yalnız başına git bir cafeye otur nargileni al insanları izle.Kafandan yorum yap onlar için.Sabah erkenden dışarı çıkıp bir parka otur simit al hem kendin ye hem kuşlara at bunlardan mutlu olacaksın huzur dolacaksın emin ol.Basit şeylerle mutlu olabilmeyi öğrenirsen kısacık hayatını biraz yaşanılabilir kılarsın.Ama böyle karamsar olursan milyoner olsan bile yapacak birşey bulamazsın mutsuz olursun yine..

Ölmek konusunda biliyorum dediklerinin farkındayım. Ölünce bana değer verecekseler vermesinler zaten. Kurtulmak için istiyorum ölmeyi
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.