Şimdi Ara

Her Yıl Şubat-Mart Gibi Depresyona Giriyorum[Çok Önemli]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
171
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Beyler içimi dökmek için böyle bir konu açmaya karar verdim. Geçen sene bana Bipolar teşhisi kondu. Bahar aylarında ya çok neşeleniyordum ya da acayip bir karamsarlığa giriyordum. Yani anlayacağınız yoğun depresyon ya da aşırı mutlu olma hali yaşıyordum.Sırf bu yüzden bir çok arkadaşım formasyona başvurdu bense formasyonu kaçırdım.Ben evde pineklerken onlar okulda staj yapıyorlar. Bu da bana çok dokunuyor. Moralim bozuluyor. Bu dönemi en az zararla atlatmak istiyorum ve açıkçası formasyon alana kadar okula doğru düzgün gitmeyi de düşünmüyorum. Fen-Edebiyat fakültesinde okuyorum. Sanki verdiğim bütün emekler havaya uçuyormuş gibi hissediyorum. Memurluk seçeneğim var. O da 4001 olduğu için 92-95 puanla alıyor. Anlayacağınız el yakıyor. Bıktım usandım okul okumaktan. Formasyon da alamayacaksam neden okuyorum ki? Bir başka sıkıntım ise depresyon ve sabırsızlık bunun yanında da kaygı durumu. İnanın geleceğimin belirsizliği canımı sıkıyor. Keyfim kaçıyor.

NOT:Lütfen samimi yorumlar atın. Buraya kavga etmeye gelmedim.Rica ediyorum.

• Zamaninda dil ogrendin mi? kendini gelistirecek aktivitelerde bulundun mu? paso kari kiz pesindemi kostun?
    dil okulunu, staji, work and travli, calismayi ihmal etmeyin

o cok ozendiginiz batili ogrenciler oyle haybeden google, microsoftta calismiyor, hepsini bunlarin tamammini ve fazlasini yapiyor, siz aksama kadar pineklerseniz sonuc ne olacka? kimse sana gelipte sirketimi al sen yonet demez

umudunuzu garantili meslekelre bagladiysaniz zaten gecmis olsun, torpilden gecilmiyor memlekette

fen-fak okuyanlarin %90 aksama kadar sigara iciyor, kahve cafe gezip tozuyor ne dil ogreniyor, ne bi staj nede baska bisi

abi ulke tembellerden gecilmiyorki, herkes garantili meslek gordugu ogretmenlik pesinde, demekki bos adam cok, hangi bilgisine,tecrubesine govense daha riskli bolumlere yonelecek ama herkesin derdi yan gelip yatayim, maas alayim

Allah sabir versin ne diyim
  • quote:

Orijinalden alıntı: mic999

Zamaninda dil ogrendin mi? kendini gelistirecek aktivitelerde bulundun mu? paso kari kiz pesindemi kostun?
    dil okulunu, staji, work and travli, calismayi ihmal etmeyin

o cok ozendiginiz batili ogrenciler oyle haybeden google, microsoftta calismiyor, hepsini bunlarin tamammini ve fazlasini yapiyor, siz aksama kadar pineklerseniz sonuc ne olacka? kimse sana gelipte sirketimi al sen yonet demez

umudunuzu garantili meslekelre bagladiysaniz zaten gecmis olsun, torpilden gecilmiyor memlekette

fen-fak okuyanlarin %90 aksama kadar sigara iciyor, kahve cafe gezip tozuyor ne dil ogreniyor, ne bi staj nede baska bisi

abi ulke tembellerden gecilmiyorki, herkes garantili meslek gordugu ogretmenlik pesinde, demekki bos adam cok, hangi bilgisine,tecrubesine govense daha riskli bolumlere yonelecek ama herkesin derdi yan gelip yatayim, maas alayim

Allah sabir versin ne diyim

Sağ olun hocam yorumunuzu samimi buldum.Zamanında sağlıkçılık da yaptım fakat rezil bir işti,bıraktım.Sigara alkol gibi alışkanlığım yok.Cafelerde de takılmıyorum. Direkt eve geliyorum.Kitap okuduğum zamanlar oluyor. Arada İngilizce ve İtalyancaya çalışıyorum.Ama biliyorum yetersiz. Eğer devlete faydalı bir birey olamayacaksak devlet bizi neden yetiştiriyor? Saçmalığın daniskası. Şu an okuldan uzaklaşıp tatil yapmak istiyorum.Ona da üç ay var olmuyor. Dersleri sınavları salladım da ne oldu ki bu ülkede emeğin karşılığı biinmiyor.

• Hala yattığın yerden devlete suç atıyorusun adam yukarda güzelce anlatmış hala daha tatil yapıcam diyosun gidin biraz çalısın sonra ordan burdan bişey bekleyin
  • quote:

Orijinalden alıntı: DarK BrotherS

Hala yattığın yerden devlete suç atıyorusun adam yukarda güzelce anlatmış hala daha tatil yapıcam diyosun gidin biraz çalısın sonra ordan burdan bişey bekleyin

Devlete suç atmadım dikkatli oku. Ama sistemi soruyorsan sistem hatalı.
  • Bende mi bipolarım acaba, motivasyonum bir çıkıyor bir düşüyor
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.