Şimdi Ara

Her şeyin aşırı pahalı olması (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
354
Cevap
3
Favori
20.925
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
392 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Her şeyin aşırı pahalı olması

• MordSithh kullanıcısına yanıt

Aynı fikirdeyim sağlam ironi yapmış burda arkadaşlar da atlamış hemen...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Gıdadaki KDV kalksa ne olur zaten yüzde 1-8 arası bir şey sanırım. Esas problem ekonomide

• Boğaziçinde okuyorum. Geçen yaz Antalya'daydım ve yol ücreti, konaklama, yeme içme dahil 1500 liram gitti, bu sene bayağı bakmama rağmen bulamadım, her yer doluydu gidemedim ben de yurtdışında çıktım 2.500 liram gitti. İlla lüks otelde kalmak zorunda değilsiniz, her bütçeye uygun yer var. Ayrıca bu paraları da ailem karşılamıyor, KYK 650TL ve ben dahil etrafımdaki her öğrencinin oradan buradan da mutlaka bursları var. Her ay kenara bir şey koyabiliyorsun.

Villa dediğin şey de kocaman, tek başıma kiralamıyorum. 6 arkadaş gidersin kişi başı 400-500 düşer. Siz gözünüzde fazla büyütmüşsünüz. Kurban bayramı tatilinde yollarda rekor trafik olmuştu, bu insanların hepsi lüks otele gitmiyor, herkes bütçesine göre bir yere gidiyor ama artık herkes gidebiliyor ben bunu bilir bunu konuşurum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Aberrant Warden -- 30 Ağustos 2021; 19:50:45 >
  • darkmoon34 kullanıcısına yanıt

Ne ironisi ya böyle bir konuda ironi mi kaldı artık ? İdr1907 olsa neyse bu uzun zamandır döndü diğer mesajları da benzer.

• Six Feet Under. kullanıcısına yanıt

• https://www.dailymotion.com/video/x7sfe4w

Videodaki 12 yaşındaki Suriyeli çocuk bile Türkiye çok fakir diyor.

Siz kimi kandırıyorsunuz?Araştıran, sorgulayan donanımhaber üyelerini mi kandırabileceğinizi sanıyorsunuz?

yalancıya bir şey yapmadıkları için sallamak normal.

• quote:

Orijinalden alıntı: Six Feet Under.

Fiyatlar kazanılan gelire göre gayet normal. Çogu kişinin evine karı koca 15-20 bin lirayı geçik para giriyor. Son model BMW 5 serisi veya A6 rahat rahat alınabiliyor iki kişi çalıştıgı müddetçe.

Eniştem ögretmen tek maaşla çalışmasına ragmen daha yeni G30 aldı. 2. evini almayi planliyor su an. Kredi ile herşey alınıyor.

Simdi bizim kapicimiz dahi B8 Passat’a biniyor. Yakin arkadaslarimdan biri yine ogretmen esi de tekstil fabrikasinda calisiyor, 1 aylik Ibiza tatilinden yeni geldiler. Bu ornekler artar gider. Istedikten sonra hersey olur bu hayatta. Biraz caba sarfetmek yeterli.

Hukumetin cok elestirilecek yani var lakin ekonomi onlardan biri degil. Bu ulke gormedigi luksu Ak Parti sayesinde gordu bu yadsinamaz bir gercek.

Sikayet etmek yerine gelirinizi artirin.

Ne diyon la değişik

• Bundan birkaç sene önce benzin 5 lirayı geçmez diyorduk, şimdi baktığımızda lpg 5 lirayı geçti. Uçuyoruz tutan yok

• 10.000.000 mültecinin bedeli bu:

Kıtlık denilen şey fiyatların gereğinden fazla artarak sıradan gıda ürünlerine ulaşamamaktır.

• En son böyle bir konuyu 2019'da görmüştüm. O zaman bizim şirketin CR-V'nin sıfır fiyatı 250k (en dolusu) falandı ve pahalı diyordum. Şimdi ise 565k.

O yüzden şansımı zorlamıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sniper23 -- 30 Ağustos 2021; 21:6:16 >
  • 663 gün kaldı, sabır

bunu burdan alin. sizin gibileri surmek lazim ulkeden ki adam olsun ulke. gelir arttirmis ulan hukumet firsatmi veriyor. okusak degerini goremiyoruz. calissak hak ettigimizi alamiyoruz. ne koyun varliklarsiniz ulan. sizden bir cacik olmaz. gudulmeye devam edin iliginize kadar satin satilmislar.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Herkesin alıntı yaparak cevap verdiği üye arkadaşımıza, alıntılamadan bir cevap yazmak istedim.

Yakın akrabalarımdan 4 kişi yaklaşık 20 yıllık öğretmen. Karı koca çalıştıkları halde lüks (bmw ve muadili) araçlara binemiyorlar.

Yıllardır kredi ödeyip ev ve araba alabildiler. 20 yıl içerisinde yatırım yada artık adına ne derseniz, yapabildikleri 2 şey ev ve araba alabilmek, o da yine lüks değil orta halli.

Yani çoğu kişinin evine 15-20 bin lira girmiyor. 80 milyon insan içerisinde 1 milyon kişinin aylık kazancı 15 bin lira olsa bile, bu ekonominin iyi olduğu anlamına gelmez.

Senin para birimin, diğer para birimleri karşısında değersizleşmiş. Sahip olmak istediğin her şeyi dolar ve euro üzerinden hesaplayarak satın almak zorundasın, yani 1 liralık eşyaya 8-9 lira ödüyorsun. Kredi çekmeden mal sahibi olman mümkün değil. Kredi kartına borç yapmadan bugün evine 3-4 adet beyaz eşya bile alamazsın. O yüzden körü körüne savunma, he sen çok zengin yada parasal anlamda iyi olabilirsin, ama ülkenin ekonomik durumu senin durumun ile değerlendirilemez.

Selametle.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BeyazBüyü -- 30 Ağustos 2021; 21:31:56 >

• Sd kart alacaktım 120den 145 çıktı diye vazgeçtim

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Üretim çok az her şey vergi

Hizmet ve ticaret sektörü istihdamı sanayinin iki katı böyle olması doğal!

Sanayi istihdamı zenginlik mi tartışılır tabi ancak işsizliğin azalması enflasyonu azaltan bir faktör de olabilir.

Uzar gider çözümü sunana oy vermek lazım!

Ne mevcut hukuMet ne muhalafet çare değil bence çare okumuş ne yaptığını bilen çağdaş HALK!!!

• quote:

Orijinalden alıntı: Aberrant Warden

Boğaziçinde okuyorum. Geçen yaz Antalya'daydım ve yol ücreti, konaklama, yeme içme dahil 1500 liram gitti, bu sene bayağı bakmama rağmen bulamadım, her yer doluydu gidemedim ben de yurtdışında çıktım 2.500 liram gitti. İlla lüks otelde kalmak zorunda değilsiniz, her bütçeye uygun yer var. Ayrıca bu paraları da ailem karşılamıyor, KYK 650TL ve ben dahil etrafımdaki her öğrencinin oradan buradan da mutlaka bursları var. Her ay kenara bir şey koyabiliyorsun.

Villa dediğin şey de kocaman, tek başıma kiralamıyorum. 6 arkadaş gidersin kişi başı 400-500 düşer. Siz gözünüzde fazla büyütmüşsünüz. Kurban bayramı tatilinde yollarda rekor trafik olmuştu, bu insanların hepsi lüks otele gitmiyor, herkes bütçesine göre bir yere gidiyor ama artık herkes gidebiliyor ben bunu bilir bunu konuşurum.

Yurtdışı nereye gittin pasaport bin lira masraf etsen uçak bileti en ucuz Kosova Moldova Kıbrıs falan onlarda ortalama 900-1200 TL arası değişir dönemine bağlı.. hadi vize ücretinide katmadjm var sayıyorum vizesiz bir ülkeye gidiyorsun.. vize ücreti çıkarsa sen zaten evrak.kürek misal schengen alsan kısa süreli 90 günden az vize en son 80 Euro idi 30 Euro da zorunlu sigortası vardı 110 Euro..

Hadi her şeyi geçtim turla.gidicek olsan en ucuz genelde Ukrayna rusyadır 500-600 Euro arası değişir..

Hadi otobüsle Selanik iskece falan gitsen ki gene schengen ister hadi onuda aldın diyelim sadece otobüs bileti gidiş dönüş 900-1000 ta arası tutar.. Bu sene pandemi bütün dünya çıktığı için yurtdışında da uygun rakamlı bir yer yoktu her yer en ucuz otel apart hatta camping alanalrı bile pahalı idi..

Hadi Yunanistan campinge gitsen sezonda 5 gün fiyatı en uygunu 1700-1800 TL idi şimdi sezon kapanıyor ucuzlamış olabilir.. Türkiye'de bile camping fiyatları 100-120 liralardan aşağı değildi bu sene..

Neyse 2500tl yurtdışı heleki bu sene pandemi sonrası milletin Avrupa sı Türkiye si kendini turistik yerlere atmasından ötürü her yer pahalılandı yani bana göre çok zor.. en ucuz sırtına çadırını alıp bir camping alanına otobüsle gitsen sadece camping ücretin git gel yol masrafın 2500 civarı tutar zaten bu dediğimde en imtinani kötü şartlarda..

• darkmoon34 kullanıcısına yanıt

Pasaport öğrenciye 180TL, trenle balkanlara gittim vize yok 3 tane şehri gezdim konaklama ve gıda oldukça ucuzdu. Hiçbir şeyden kısmadık yemeğimiz tatlımız kahvemiz alkolümüz... Lüks bir restoranta gittik içeride canlı piyano çalınıyordu orada 200TL hesap verdim. Sadece her şehirden aldığım hediyeliklere toplam 300TL verdim. Bu tarz şeyleri çıkarsan 1000-1500'e bile gidersin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Aberrant Warden -- 30 Ağustos 2021; 21:58:25 >
  • 87.500 e araba bakmaya gittim ama 80 im vardı telde bir başka arkadaşa 85 e düşmüş idi bende yüz yüze 83 e düşer diyordum düşmedi ben eve döndüm parasızlıktan alamadım şimdi araba 90 bin ilanda başka arkadaş a arattım 87 son diyor

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.