Şimdi Ara

Her Gün ZEHİRLENİYORUZ! (12. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
235
Cevap
38
Favori
52.370
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
278 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
Giriş
    Çare bulabildiniz mi😊

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Yediğimiz birçok şeyin organik olmamasından dolayı almamız gereken vitamin mineral ne varsa eksik alınması da mümkün olabiliyor.

Bu yüzden Magnezyum, Çinko, C vitamini, Omega 3 (Balık Yağı), B12, D vitamini, Multivitaminler vs gibi bir sürü takviyelerin kullanımı da muhtemelen artıyor.
  • mersinaki M kullanıcısına yanıt
    O besin takviyeleri de dünya para. 😊

• TulparHAN kullanıcısına yanıt
    Bazıları için helal olsun yeter. Katkısı falan önemli değil.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ohol Oula kullanıcısına yanıt
    Önceden olsa helal olan zaten hertürlü katkısız ve zararsız olurdu şimdi öyle bir devir yok🙄

• bu E kodlu katkılar için şu kitabı okumuştum, içinde liste vardı baya uzun
    https://www.kitapyurdu.com/kitap/yediklerinizin-icinde-ne-var/285109.html&manufacturer_id=146569
  • quote:

Orijinalden alıntı: eagle-1453

O besin takviyeleri de dünya para. 😊
    Zaten amaç o :) Bu işlerinde altında yatan bir ticari durum olduğunu söyleyenler de var.

Muhtemelen organiğe ulaşamayan veya aşırı pahalı olduğunu düşünenler bu takviyelerin yeterince pahalı olduğunu düşünmüyor olmalılar :)) Eksiği böyle kapatırız diyor olmalılar. Ne kadar doğru peki ?

Buna bende dahilim :) B12 ve d vitamini alıyorum. Çünkü düşük çıkmıştı.
  • Reaktans kullanıcısına yanıt
    Peki ne yiyip içeceksin o zaman. Artık neredeyse doğal hiç bir şey kalmadı. Buna sebze ve meyvelerde dahil.

• quote:

Orijinalden alıntı: Seçkin Birey

quote:

Orijinalden alıntı: Cool Storm

Değil.

Peki kardeş bu rengarenk şekerlerin markası ne ? Marka vermek yasak değilki, markayı söyleyinki satın almayarak kendimizi ve çevremizdeki insanları en başta kanser ve çeşitli hastalıklardan koruyalım

Alıntıları Göster
    Hocam bunu açıklamam etik olmaz. Zaten renkli, hazır gıdaların büyük bir kısmında bu tür renklendiriciler var. A veya B markasının önemi yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: mikail13

ben de bağımlıydım limonlu sodaya.. çayıma limon parçaları atmaya başladıktan sonra kesildi.

aslında siz c vitamini bağımlısısınız.
    Bilmiyorum hocam ama özellikle spor yaptıktan sonra ya da yağlı yemek yedikten sonra baha iyi gidiyo :/

• Söz gelişi dışarıda bir dürüm çiğ köfte yiyecek olsam, içine nar ekşisi koydurmasam dahi böyle bedenin bir tepki verdiğini hissediyorum çoğu kez. Çünkü en ucuz malzeme var içinde mutlaka.

Dünya nüfusunu düşürmek için biyogenetik çalışma başlatıldığı söylentileri de var. Zararlı bakteri mi virüs mü ne üretilecekmiş diyenler var. Komplo senaryoları şu şekilde devam ediyor. O hastalıkları yayıp, sonra da ilaçlarını da yine sunacaklar. Ancak ilaçlar da tehlikeli bir durum içerecek.

Hatta bir diğer söylenti de şöyle ki, 7 yıl kıtlık dönemi şu an yeni başlamış dünyada. Bu sebeple ilaç ve gıda yardımları yapılacakmış kimi yerlere ileriki yıllarda. O gıdalar da genetik bozan sakıncalı gıdalar olacak(mış). ABD bu durumu yönetmek bahanesi ile avrupa ülkelerinin ekonomilerine de etki etmeye çalışacak ve bu da kargaşalara sebep olacakmış. Nitekim biz de israil'in tohumuna bağımlı bırakıldık. Çünkü kıtlık dönemini de sanırım planlamışlar.

Bu genetik bozma hikayesi tavuk eti olayında da var deniyor. Tavuklar hızla büyüsün diye çeşitli işlemler uygulanıyor ve genetiği ile oynanıyor. Onu yiyende de sorun oluşuyor. Bir taraftan bunların bir kısmı uydurma da olabilir. Çünkü korku da yaratmak istiyorlar deniyor. Sahte mehdi çıkaracak söylentisi de var. Yani aslında her şey önceden planlı. Elon Musk falan hep proje ve şimdi yapay zeka konusu da gündeme gelecek. Önümüzdeki yıllarda ortalık çok karışacak. Bizim ise ülke olarak gıda ve tohuma yüklenmemiz gerek. Ama kime anlatacaksın?

• eagle-1453 E kullanıcısına yanıt
    Hayır ama ürün seçerken üretimi basit olan şeyleri tercih etmeye gayret gösteriyorum. Misal Çikolatalı fındık ezmesi nde, gofrette, tam buğday bisküvilerde, balık krakerde(sade) çubuk krakerde, göreceli, az katkı var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kty28 -- 18 Ekim 2018; 8:51:29 >
  • Zehirlenmeye devam ozaman😊

• 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.