Şimdi Ara

Her gün internet kopması Turknet İçerir????!!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
1
Favori
1.678
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba.3 aydır Türknet vdsl kullanicisiyim.Daha önceden senelerce TTNET kullandım.

TTNET kullanirken ayda bir iki defa nette kopma olurdu.Modemi kapatıp açınca düzeliyordu.

Aynı sorun turknette her gün tekrar ediyor.Hergun modemi kapatıp açmaktan gına geldi artık.

Modemden dediler,gittim sıfır VDSL modem aldım ondada mutlaka günde bir kere gidiyor.Modemin ışıkları yanıyor bu arada.

MH leri her seferinde papağan gibi DNS değiştirme, modem kablosunu kontrol etme,splitter değiştirme gibi klâsik şeyler söylüyor,hiç biri çare olmadı.

Aklıma son seçenek port değişikliği geldi, aradım söyledim,onuda yapmıyorlar, saçma sapan şeyler söylüyorlar.

Sizce ne yapmalıyım.. Acil yardımlarınızı bekliyorum...

(Her arıza kaydı oluşturduğundan sorun giderildi diye arıyorlar.Ama yine kopma oluyor.)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi şazenuş -- 25 Mayıs 2017; 17:45:53 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Up

• Hat değerlerini atabilir misinz? Vae altyapısı mı yapa altyapısı mı kullanıyorsunuz?
  • CGNAT'dan dolayı IP çakışması oluyor. Modem ışıkları yeşil, Windows sağ altta ünlem olmayıp "bağlandı" yazıyorsa ve buna rağmen sayfalara erişemiyorsanız IP çakışması yaşıyorsunuz. MH arayıp IP geçmişinizi, verilerinizi temizletmeden erişim sağlayamıyorsunuz. 3 gündür sabahları başıma geliyor bu olay, bir dahaki sefere direk iptal edeceğim aboneliğimi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: atomcu

Hat değerlerini atabilir misinz? Vae altyapısı mı yapa altyapısı mı kullanıyorsunuz?

vae hocam.
  • şazenuş kullanıcısına yanıt
    Hat değerleri gayet güzel gözüküyor. Dediğiniz gibi porttan olabilir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • atomcu kullanıcısına yanıt
    biraz önce ankastre den modeme gelen kabloyu tek düze cat5 çektim.bakalım düzelecek mi?

• Ayni sorun 3 gündür bendede mevcuttur. sürekli dur durak beklemeden 30 40 saniyede bir düsüyor internet. bende vaedeyim ve yeni basladi
  • kabloda çare olmadı,yine gitti
  • Benzeri bir sorun bende de var , şöyle birşey deniyorum , WAN bağlantı kısmında , reset atmadan yani ADSL bağlantısı durmaktayken , CGNAT'dan dolayı yeni IP alıp yoluna devam etmesi için Bağlantı tetiğini HER ZAMAN AÇIK yerine İSTEK ÜZERİNE yapmayı bi dene , boşta bekleme süresini de kısa tut , 10 dk gibi , IP alması Reset ve DSL bağlantısı kurulmasından çok daha kısa sürüyor 5-7 sn falan ,

• KaanDE34 K kullanıcısına yanıt
    benim sorun düzeldi sizinki başladı :D
  • Azimkar kullanıcısına yanıt
    3 saattir kullanıyorum sıkıntısız, bu işlemden sonra DNS hatası vermiyor ve bağlantım kopmuyor. Teşekkürler, umarım böyle sorunsuz devam eder.
  • Up

• Dün akşamdan beri aynı sorunu yaşıyorum üç defa müşteri hizmetlerini aradım bana modem kurulumu falan yaptırmaya çalışıyorlar. Modemi resetleyip yeni IP alınca bir müddet bağlantı sağlanıyor sonra tekrar kopuyor.
  • Benimde bu ihtimal aklıma geldi gerçi gece de kopma olmuştu ama bilemiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Provezza.

Benimde bu ihtimal aklıma geldi gerçi gece de kopma olmuştu ama bilemiyorum.

Aynen ezbere konuşmuyorum bikeresinde herkesin nette sıkıntılar olmaya başlamıştı adam geldi sokaktaki tip7 dolabın filtre tıkanmış dedi ee telekom çalışanı dedim siz bu dolabı periyodik bakmanız gerekmiyormu, filtre tıkanıncamı sorun değişiyorsunuz dedim möö möö yüzüme baktı.Tabi vdslde olanlar daha iyi hissedecektir sorunalrı.Ayrıca şazenuş arkadaşta benim sorunumu çekiyor gibi ama benim power dbm hepten sürünüyor arkadaşın 13.9dbm tam 6dbm kaybı var benim 13.3-13dbm gerçete tam 14.5dbm olması gerekiyor.Telekom duy sesimizi aç voltajı cimriklen gebercen

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TeknolojiveBililisim -- 2 Temmuz 2017; 17:17:14 >

• Ayrıca Türknet için söylüyorum teknik personelin bilgi seviyesi yetersiz bağlantı sorunu yaşıyorum pazarlamacı kafasıyla yaklaşıyorlar. Bilgisayar IP almıyor DNS sunucusuna bağlanmıyor modemi açıp kapatınca bir kaç dk. bağlanıyor sonra tekrar kopma oluyor diyorum adam modeme kullanıcı adı şifre girdiriyor haliyle modem tekrar ip aldığı için bağlantı geliyor ama benim sorunum zaten bir müddet sonra gene kopması bağlantının sağlandığını duyunca sanki bir şey başarmış gibi konuşup başından savmaya çalışıyor. Herkesi kendileri gibi bilgisiz zannediyorlar herhalde.
  • Provezza. kullanıcısına yanıt
    O sorun herkesde var ona pek yapacak bişey yok ben onu sorun olarak görmüyorum gibi Ip bitti :D kopma olmasında sonuçta modemi açıp kapayınca sıkıntı kalmıyor açıp kapamsan bazen ip alamıyor ama kopma nedeni sizin dediğiniz gibi başka irşeyden kaynaklanıyors o sorun işte.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TeknolojiveBililisim -- 2 Temmuz 2017; 17:25:34 >
  • ULTILIX U kullanıcısına yanıt
    Hocam en iyisi YAPA sistemi Türknet doğrudan müdahale edebiliyor ama Türk Telekom santrallerinden çektiğimi bir Allah'ın kulu çekmemiştir resmen bilerek her türlü yolu deniyorlar.

BTK , Türknet'e Mail , Cimer , Bimer'e mesaj attım sonunda çözdüler şimdide ping arttı anlayacağınız bize geçin diye uğraşıyorlar.

BTK ve Rekabet Kurumu bu kan emicilerin önüne geçmesi lazım!
  • Ya hocam birde benim modeme kamera bağlı.yani zırt pırt netin kopması kamerayı izlememi engelliyor.Yani günde bir kere kesin gidiyor, açıp kapatınca düzeliyor.Bunun çözümü ne olabilir?

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.