Şimdi Ara

Her gün çikolata yemenin ne gibi bir zararı olabilir? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
26
Cevap
0
Favori
9.659
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: Nyanko Sensei

quote:

Orijinalden alıntı: fatihburak95

İki üç baklava ile çikolata 40 Gr çikolata çok farklı. 40 Gr çikolata 200 kalori o 3 tane baklava muhtemelen daha fazladır..

Gerçek şeker ile yapılırsa bence bir problem olmaz diye düşünüyorum. Hatta bitter takılıp mutlu olup oradan da seratonun salgıların=> oradan melatonin daha kaliteli uyuyabilirsiniz bile.

Ancak baklava diye mısır suruplu 15 liralık kilosu şeyler yemeyin lütfen. Çikolatada da keza Torku saf pancar şekeri kullandığını söylüyor markadan önemsiz olarak sofra şekeri kullanan glukoz kullanmayan firmaları secin

Evet gerçek ev baklavası tarzında baklavaları tüketiyorum. Kalorisi çok yüksek olduğu için haftada iki üç gün ancak yiyebiliyorum.

Daha çok sütlü tatlılara yöneliyorum kalorisi az olması bakımından. Trileçe şu sıralar favorim.

Sağlam diyetteyim, hafif spor ve ağır diyet ile 2 yda 8 kilo verdim... Tatlı zellikle baklava türevleri resmen kafamı ucuruyor. Okulcda cıktı tadına bakayımdedim elim ayağım titredi alısınc şekersizliğe o kadar tatlı açlığına düştüm ki :o

çikolata iyidir çikolata

çok canım isteyince sütlaç yiyorum ben

• Kanın ph ında vucudun artık tolere etmiyeceği değişimine yol açıyor diye biliyorum 0,1 gibi bişey heralde ama bu seni agresifleştiriyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Nasıl kilo alıyorsunuz? Spora başladım 76 kilo oldum. Sporu bıraktım 70 kilo oldum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çok abartı yorumları dikkate alma. Böyle bilmişlik yapmayı seven sivriler var.

https://www.healthline.com/nutrition/7-health-benefits-dark-chocolate#section8 Buyur oku nelere iyi geliyormuş gör.

Ben de şu aralar diyetteyim lakin hergün taze çekirdekten kahve öğütüp french presste yapıyorum içerisine süt ve %70 bitter çikolata atarım. Ama attığım çikolata iki ufak karedir tahmini 5-6gramı geçmez.

Kakao oranı düşük bol sütlü çikolatalar genelde yağlı ve şekerli oluyorlar. Kakao oranı yüksek olunca faydalı kısmı kakao kaplıyor bir miktarda süt ve şeker oluyor sadece. Ben zaten canım çikolata çektiği zaman bitter alanlardanım. Yoğun kakao tadı cezbediyor beni, arada keyif için falan da xl tadelle ve sarelle gofret hastasıyım.

Sonuç olarak doğal ve kaliteli, kararında beslenirsen sağlıklı olur.

Lindt'in baya yüksek kakao içeren çikolataları var toptan alırsan hesaplıya gelebilir. Onun dışında nestle 1927 serisi bitter çikolata muhteşem lezzetli. Ben genelde %70 eti bitter alıyorum o da fiyatına göre baya iyi ve kakaosu kaliteli hissediyorsunuz. Ülker rezalet sakın almayın,torku da iyi değil.

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.